Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (73)Реферативна база даних (1241)Книжкові видання та компакт-диски (1277)Журнали та продовжувані видання (98)
Пошуковий запит: (<.>A=СКРИПНИК$<.>+<.>A=МАРИН$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.


Словник власних імен людей (українсько-російський і російсько-український) [Електронний ресурс] : IMG. : Step1. : Step2CS. : Step2CK. Step3. : Match / Академія наук Української РСР, Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні ; уклад.: С. П. Левченко, Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-е вид., перероб. і доп.. - К. : Наукова думка, 1967. - 114 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить найбільш поширені на території України власні імена людей. Він повинен сприяти встановленню й закріпленню певних норм у написанні власних імен людей в офіційному та розмовно-побутовому вжитку.



Кл.слова:
ділове мовлення -- юридичне мовлення

   Тип видання:   словник   
2.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Скрипник, М.
Статті й промови з національного питання [Електронний ресурс] / М. Скрипник ; уклад. І. Кошелівець. - Мюнхен : Сучасність, 1974. - 270 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник містить статті Миколи Скрипника, в яких він відстоює право українського народу на вільний культурний розвиток та виступає проти російського великодержавницького шовінізму.



Кл.слова:
національність -- культура -- ідея

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Глухов, В. В.
Экономика знаний [Електронний ресурс] / В. В. Глухов, С. Б. Коробко, Т. В. Маринина. - СПб. : Питер, 2003. - 528 с.. - (Серия "Учебное пособие")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В пособии разработана система организационно-экономических мероприятий по формированию и управлению научными исследованиями. Исследуются проблемы формирования научной политики, взаимодействия науки и государства. Предложена методика оценки экономического эффекта от проведения и реализации целевой программы. Изложены методы проведения экспертизы результатов исследований и разработок. Рассмотрены вопросы правовой охраны и коммерциализации интеллектуальной собственности, современные методы оценки патентов, лицензий, ноу-хау. Пособие предназначено для специалистов в области инновационного менеджмента, аспирантов и преподавателей вузов. Материал подготовлен в рамках проекта федеральной программы «Интеграция». Рекомендовано учебно-методическим объединением в качестве учебного пособия для подготовки магистров по направлению «Менеджмент».



Кл.слова:
управління науковими дослідженнями

   Тип видання:   життєпис   
5.

Кошелівець, Іван.
Микола Скрипник [Електронний ресурс] / Іван Кошелівець. - Мюнхен : Сучасність, 1972. - 343 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена видатному діячу українського комуністичного руху Миколі Скрипнику, народному комісару освіти у 1927-1933 рр., одному з головних провідників ідеї українізації. Автор охоплює його діяльність від першого більшовицького уряду України 1917 р. до самогубства 1933 р.



Кл.слова:
видатна людина -- біографія -- українізація

   Тип видання:   довідник   
6.

Маринов, Н. А.
Трускавецкие минеральные воды [Електронний ресурс] / Н. А. Маринов, П.П, Пасека. - М. : Недра, 1978. - 296 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге в доступной форме приводятся сведения о минеральных водах курорта Трускавец и сходницкого месторождения минеральных вод. Книга рассчитана на геологов, гидрогеологов, бальнеологов, а также на всех тех,кто употребляет эти воды в лечебных целях.



Кл.слова:
лікування -- вода

   Тип видання:   методичний посібник   
7.

Яровенко, В. Л.
Технология спирта [Електронний ресурс] / В. Л. Яровенко, В. А. Маринченко, В. А. Смирнов. - М. : Колос, 2002. - 465 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
алкоголь

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.

Маринченко, А. В.
Геополитика [Електронний ресурс] : учебное пособие / А. В. Маринченко. - М. : Инфра-М, 2009. - 429 с.. - (Высшее образование)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Учебное пособие написано в соответствии с требованиями государственного образовательного стандарта высшего профессионального образования. В нем представлены основные геополитические идеи, принципы и основные понятия. Рассмотрены векторы обеспечения геополитических интересов России и ее взаимоотношения с ведущими странами мира. Большое внимание уделено геополитическим процессам в Восточной Европе, а также налаживанию и развитию связей со странами Азии, Африки и Латинской Америки. Дан геополитический прогноз перспективам развития человечества в ХХI в. Для студентов высших учебных заведений, преподавателей, политологов, а также всех, кто интересуется вопросами геополитики.



Кл.слова:
закон фундаментального дуалізму

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія: Релігія   
9.
 



Релігійна свобода і права людини [Електронний ресурс] : богословські аспекти : у 2 т. / ред. М. Маринович. - Л. : Свічадо, 2000. - (Людина. Церква. Держава)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 428 с.


У збірнику вмішено переклади статей зарубіжних релігіезнавшв, філософів, богословів, присвячених проблемі прав людини та релігійної свободи, висвітленій з богословських спектів. Проблема розглянута з позицій різних Церков: Православної, Римо-Католицької, Протестантських. Читачеві цікаво буде ознайомитися з підходами до теми релігійних прав людини також і представників юдаїзму та ісламу. Розглянуто в статтях і питання біблійних коренів прав людини, і сучасні проблеми християнства й демократії у світовому контексті. Цей збірник є першою книгою серії "Людина. Церква. Держана". У наступному томі вищезгадана проблема має бути висвітлена з правничих аспектів. Книга розрахована на богословів різних конфесій, викладачів і студентів духовних навчальних закладів, правозахисників і на всіх, хто цікавиться питаниями релігії та демократії.



Кл.слова:
іслам -- християнство -- демократія -- релігієзнавство

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.


Практикум по теории управления [Електронний ресурс] : учебное пособие / Ю. В. Васильев, B. Н. Парахина [и др.]. - М. : Финансы и статистика, 2005. - 304 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассматривается применение положений теории управления в практике. Систематизируется материал по отечественному и зарубежному опыту менеджмента. Содержатся теоретические выводы по курсу «Теория управления», вопросы для обсуждения, контрольные вопросы, ситуации из отечественной практики для уяснения взаимосвязи явлений в реальной управленческой деятельности, глоссарий (1-е изд. - 2003 г.). Во второе издание включен раздел 10 «Самоменеджмент». Для студентов вузов, обучающихся по экономическим специальностям, а также для слушателей курсов переподготовки, руководителей разных уровней.



Кл.слова:
менеджмент -- керівництво

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
11.

Марина, Л. В.
Агарикоидные базидиомицеты Висимского заповедника [Електронний ресурс] / Л. В. Марина. - СПб. : ВИЗИР, 2006. - 102 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Изучение биологического разнообразия является одним из приоритетных направлений современной биологии. Для особо охраняемых природных территорий, таких как заповедники, национальные и природные парки, эта задача является первостепенной. Для оценки богатства микобиот и их сравнительного анализа вполне правомерным может быть подход, основывающийся на методе конкретных флор, который сложился в сравнительной флористике (Юрцев, 1982, 1987). Этот метод предполагает исследование всего разнообразия типов биотопов и сукцессионных рядов растительности, представленных в ландшафте, в достаточной для полного выявления флоры повторности. Одной из опорных единиц изучения биохорологического разнообразия регионального уровня является локальная флора как «проба флористической ситуации» в данном географическом пункте.



Кл.слова:
мікологія

   Тип видання:   методичний посібник   
12.


Топографо-анатомічне обгрунтування знеболювання на голові та шиї [Електронний ресурс] / під ред. М. С. Скрипникова. - Полтава : [б. в.], 2000. - 75 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник для студентів-стоматологів, а також лікарів-інтернів. Описані основні аспекти знеболювання у стоматологічній практиці.



Кл.слова:
стоматологія -- лікування

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.


Посібник до практичних занять для лікарів-інтернів стоматологів з циклу "Оперативна хірургія та топографічна анатомія" [Електронний ресурс] / під ред. М. С. Скрипникова. - Полтава : [б. в.], 2001. - 75 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник підготовленний колективом авторів кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії Української медичної стоматологічної академії для лікарів-інтернів стоматологів. Зазначений посібник є першим в Україні виданням медичної літератури для лікарів-інтернів стоматологів.



Кл.слова:
стоматологія -- лікування

   Тип видання:   підручник   
14.


Технологія спирту [Електронний ресурс] / під ред. В. О. Маринченка. - К. : НУХТ, 2003. - 496 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику подається біохімічна і технологічна характеристика сировини. Описані способи зберігання і підготовки сировини до зброджування. Викладені питання одержання ферментних препаратів і солоду, культивування дріжджів, бактерій, пліснявих грибів, зброджування сусла, виділення спирту із бражки і його ректифікації. Наведені способи використання побічних продуктів і очистки стічних вод. Велика увага приділена енерго- і ресурсозберігаючим технологіям у спиртовому виробництві, а також актуальним проблемам у спиртовій промисловості, що сприятиме творчому вирішенню студентами та фахівцями підприємств основних задач розвитку спиртової промисловості, спрямованих на зниження собівартості продукції і покращання її якісних показників. Для студентів, магістрантів та аспіратнтів вищих навчальних закладів, а також працівників спиртової промисловості, які підвищують свою кваліфікацію.



Кл.слова:
солод -- бактерії -- сусло

   Тип видання:   наукове видання   
15.


Теоретичні та науково-методичні засади підготовки статей про пам’ятки історії до «Зводу пам’яток історії та культури України» [Електронний ресурс] / Л. О. Гаврилюк [и др.]. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 272 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні розглядаються теоретичні та науково-методичні засади підготовки статей про пам’ятки історії до «Зводу пам’яток історії та культури України». Спираючись на новітні розробки в галузі пам’яткознавства, автори ставлять за мету надати науково-методичну допомогу регіональним редколегіям «Зводу» в підготовці матеріалів про історичні пам’ятки.



Кл.слова:
історія

   Тип видання:   методичний посібник   
16.

Скрипников, П. Н.
Отбеливание зубов [Електронний ресурс] / П. Н. Скрипников, Н. С. Мухина. - Полтава : Украинская медицинская стоматологическая академия, 2002. - 64 с.. - (Библиотека практикующего стоматолога)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пособие посвящено актуальному вопросу стоматологии - способам и методам отбеливания витальных и девитальных зубов. В нем представлена история вопроса, определены показания к отбеливанию, методики, средства. Указаны возможные осложнения, их профилактика. На примерах продукции фирм Rembrandt, Dentsply, Ultradent, представлены отбеливающие средства для зубов. При написании, оформлении использованы как данные литературы, собственные наблюдения, так и исследования вышеуказаных фирм.



Кл.слова:
стоматологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Скрипников, Юрий Федорович.
Колебательный контур [Електронний ресурс] / Ю. Ф. Скрипников. - М. : Энергия, 1970. - 128 с.. - (Массовая радиобиблиотека ; вып. 739)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В брошюре приведены основы расчета параметров колебательных контуров и их элементов - конденсаторов и катушек индуктивности. Рассмотрены некоторые физические процессы, протекающие в контурах, конденсаторах и катушках индуктивности. Приведены справочные данные, необходимые для расчетов. Брошюра рассчитана на широкий круг радиолюбителей.



Кл.слова:
конденсатор -- котушка індуктивності

   Тип видання:   наукове видання   
18.


Історія українського мистецтва [Електронний ресурс] : у 5 т. / голов. ред. Г. Скрипник ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського. - К. : [б. в.], 2007-2011

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Мистецтво первісної доби та стародавнього світу. - 2008. - 710 с.

Т. 2 : Мистецтво середніх віків. - 2010. - 1296 с.

Т. 3 : Мистецтво другої половини XVI - XVIII ст.. - 2011. - 1088 с.

Т. 5 : Мистецтво XX ст.. - 2007. - 1048 с.


У першому томі автори поставили за мету реконструювати цілісний образ найдавніших етапів мистецького життя на українських землях, переважно на прикладі тих артефактів, що постали на них та збереглися до наших днів. У ній представлено мистецтво пізньопалеолітичного населення України, енеолітичної людності (зокрема, подано неперевершеної майстерності зразки кераміки носіїв трипільської культури; репрезентовано пам’ятки образотворчості народів бронзової доби, кімерійців, скіфів, сарматів (особливо вишукані ювелірні (золоті й срібні) вироби – чаші, пекторалі, амфори, золоті оздоби парадного вбрання, рельєфні зображення сюжетів і сцен зі скіфського життя, кам’яні скульптури тощо). Розлогі розділи тому присвячені образотворчому мистецтву та художнім ремеслам населення античних держав Північного Причорномор’я, культурна традиція яких мала безпосередній вплив на мистецькі процеси на цих територіях у наступні епохи. Чи не вперше розглянуто в контексті історії мистецтва пам’ятки кельтського населення та латенізованих культур. Значно повніше висвітлено культурну спадщину праслов’янського й готського населення українських земель тощо.

Другий том “Історії українського мистецтва” присвячено історії художніх процесів на українських теренах у добу середньовіччя (кінець ІV/VI – XV/середина XVI). Важливим наміром авторів та упорядників стало висвітлення родоводу та стильових особливостей вітчизняного мистецтва, його видової специфіки. У дослідженнях архітектури, монументальної скульптури, мозаїк, фресок, іконопису, оздоблення рукописної книги, художніх ремесел окреслено риси, які й нині маркують процес творення українського світу.

У третьому томі “Історії українського мистецтва” висвітлюються розвиток, жанрове й стильове розмаїття української архітектури, образотворчого та декоративного мистецтва козацько-гетьманської доби, що охоплює фактично три століття – XVI, XVII, XVIIІ, національні варіанти європейських стилів ренесансу й бароко, які стали набутком більшості визначних пам’яток, розглянутих у цьому виданні.

Глибоким філософським осмисленням та форматним осягненням вирізняються розділи праці, присвячені мистецькій спадщині ХІХ ст. – періоду, коли українська національна культура виявила неабияку життєстійкість, витворивши за вкрай складних соціополітичних умов довершені мистецькі твори, «зуміла розвинути більшість сучасних видів мистецтв, а в багатьох із них створити класичні цінності і дати імена світової міри». Автори розділів слушно зауважують, що мистецька спадщина цієї епохи формувалася й визрівала в чужинському культурному середовищі та під тиском нових суспільно-політичних реалій, що спричиняли розмежування між культурою народною та панівних верств, динамічну зміну стильових напрямів – перехід від бароко до романтизму та реалізму. Дослідники чи не вперше в мистецтвознавстві пострадянського періоду залучають до аналізу українського образотворення нові імена художників та архітекторів, нові реалії та здобутки малярської і будівельної спадщини, розглядаючи в контексті українського мистецького процесу як пам’ятки, що виникли в Україні і на питомо українському ґрунті, так і ті мистецькі явища, що хоча й творилися поза Україною, проте тематикою і змістом стосувалися української культурної традиції та історії.

5-й том, присвячений мистецтву ХХ століття, є, власне, першою спробою накреслити і дати об’єктивну оцінку основним процесам, що відбувалися впродовж усього минулого століття в художньому житті на теренах нашої країни, намаганням відтворити цілісну картину мистецького життя, що розвивалося в контексті загальноєвропейського художнього процесу, єдиному річищі світового художнього розвитку.



Кл.слова:
образотворче мистецтво -- монументальна скульптура -- декоративно-вжиткове мистецтво

   Тип видання:   зб. статей   
19.

Скрипник, Микола.
Статті та промови з українського питання [Електронний ресурс] / Микола Скрипник ; уклад. Іван Кошелівець. - [Б. м.] : Сучасність, 1974. - 270 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник містить статті Миколи Скрипника, в яких він відстоює право українського народу на вільний культурний розвиток та виступає проти російського великодержавницького шовінізму.



Кл.слова:
національна політика -- українська культура

   Тип видання:   наукове видання   
20.
 


Марина, Xoce Антонио.
Поверженный разум. Теория и практика глупости [Електронний ресурс] / Xoce Антонио Марина. - [Б. м.] : Corpus, 2004

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор „Поверженного разума“ — известный испанский писатель, философ и психолог Хосе Антонио Марина, лауреат многих престижных наград, в том числе Национальной премии за лучшую научно-популярную книгу. Все его работы посвящены человеку — его силе и слабостям, возможностям и месту в социуме. Исследование человеческого разума для Марины — ключ к пониманию целого круга проблем, с которыми сталкивается личность в современном мире. Какие ошибки чаще всего совершает наш разум? Почему мы порой ведем себя откровенно глупо? Если существует научная теория разума, то и глупость заслуживает не менее глубокого изучения. Слово „глупость“ не стало научным термином, это слово чересчур часто превращается в оскорбление. По мнению Марины, если бы наука о глупости преподавалась в школах и университетах, то это принесло бы огромную общественную пользу. Ведь глупость — болезнь нашего времени, и она чрезвычайно заразна. Марина рассматривает наиболее действенные методы борьбы с глупостью и приводит ряд конкретных советов, которые позволят если не полностью победить этого извечного врага человечества, то, во всяком случае, успешно ему противостоять.



Кл.слова:
афективна помилка -- помилка комунікації
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського