Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Автореферати дисертацій (81)Реферативна база даних (325)Книжкові видання та компакт-диски (105)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОДРУЖЖ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

   Тип видання:   підручник   
1.


Сімейне право України [Електронний ресурс] : підручник для студентів вузів / за ред. Ю. С. Червоного. - К. : Істина, 2000. - 400 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлені основні питання навчальної дисципліни "Сімейне право України": поняття сімейного права, його предмет та метод, функції, принципи; історія розвитку сімейного законодавства України; сімейні правовідносини; шлюб, права та обов'язки подружжя, а також батьків і дітей; форми виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, права та обов'язки інших членів сім'ї та родичів, а також питання застосування Сімейного кодексу України до іноземців та осіб без громадянства, застосування законів іноземних держав та міжнародних договорів в Україні.



Кл.слова:
виховання -- батьківство

   Тип видання:   підручник   
2.
 



Сімейне право України [Електронний ресурс] : підручник / за заг. ред. В. І. Борисової, І. В. Жилінкової. - К. : Юрінком Інтер, 2004. - 200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник підготовлено колективом викладачів кафедри цивільного права Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого на основі нового Сімейного кодексу України і відповідно до нової програми курсу сімейного права. Висвітлено актуальні теоретичні проблеми сімейного права і розглянуто основні питання курсу: сім’я, шлюб, особисті та майнові правовідносини подружжя, права та обов’язки батьків і дітей, влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування тощо. Особливу увагу приділено новим інститутам сімейного права. Для студентів, аспірантів і викладачів вищих навчальних юридич: них закладів освіти, а також наукових і практичних працівників.



Кл.слова:
сім’я -- шлюб -- майнові правовідносини

   Тип видання:   художня література   
3.

Пугач, І.
Родинне коріння [Електронний ресурс] / І. Пугач. - Т. : Тернограф, 2002. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.63 Мб


ПУГАЧ ІВАН РОМАНОВИЧ Народився 19 травня 1931 року в селі Гаї за Рудою Зборівського району Тернопільської області в сім'ї коваля і кравчині. Батько і мати мали початкову освіту, але вельми дбали про те, щоб діти були вчителями. Так воно і сталось. Після закінчення початкової школи у селі Гаї за Рудою, семирічної у Гаях Розтоцьких, середньої у Залізцях Зборівського району Іван здобув спеціальність викладача української мови та літератури У Кременецькому державному педагогічному інституті у 1955 році. З 1955 року по 25 серпня 1959 року працював вчителем по спеціальності у Королівській середній загальноосвітній школі, де одружився з випускницею Ніжинською педінституту ім. М.В. Гоголя Людмилою Раєцькою. В березі 1959 року народилася дочка Лариса, молоде подружжя переведено на роботу у Пігаєцьку середню школу-інтернат. У 1962 році — у місто Чортків, а в 1967 році — у місто Тернопіль. З липня 1975 року по квітень 1982 року працював директором восьмирічної школи у селі Великі Гаї Тернопільського району. Був закоханий у рідну мову і літературу. Зацікавлював учнів своїми віршами і грою на скрипці. У 1962 році народилася друга дочка Алла, яка після закінчення Тернопільського педінституту стала вчителькою початкових класів. 6 червня 1992 року вийшов на пенсію. Завжди користувався належним авторитетом, повагою серед вчителів, батьків і громадськості по місцю роботи. Як .творчий працівник мовно-літературного хисту, як організатор літературної студії „Веселка" у Великогаївській школі. Добре дбав про розвиток у дітей творчих здібностей. Свої вірші, пісні, статті надсилав у „Вільне життя", „Подільське слово", „Літературний альманах „Тернопіль" та інші органи



Кл.слова:
українська література -- поезія

   Тип видання:   художня література   
4.

Лукіянович, Д.
Повісті [Електронний ресурс] / Д. Лукіянович. - Л. : Каменяр, 1990. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Велике творче довголіття випало на долю Дениса Лукіяновича - українського письменника і літературознавця. Шістнадцятирічним юнаком увійшов він у літературу і служив їй сімдесят шість років. Народився Д. Лукіянович 13 вересня 1873 р. в с. Городниця, нині - Гусятинського району, у родині богослова за освітою, а вчителя за фахом. Вчився Денис у Станіславській гімназії. Гімназистом був активним, радикально настроєним. Організував таємний гурток "Поступ“, за що у 1890 р. його виключили з гімназії. Іспит на атестат зрілості склав екстерном. Згодом закінчив юридичний факультет Львівського (1900) та філософський (1907) Чернівецького університетів. Майже все життя займався викладацькою роботою, громадською працею. У 1905 р. редагував журнал “Дзвінок”. Як прозаїк Д. Лукіянович дебютував у 1889 р. Оповіданням “Сабашева вечеря”. 1895 р. вийшла збірка “Новели”. Це була невелика за обсягом книжка, містила 5 новел психологічного плану. Друга збірка Д. Лукіяновича - “Ескізи та оповідання” (1897) теж об’єднала малу прозу. Роком перед тим він опублікував цикл “Мої проходи” (образки). У 1899 р. вийшла книга під назвою “Багнітки”, де автор змалював родинне життя інтелігента, незлагоди між подружжям. У творчому доробку Д. Лукіяновича є твори й великої форми - дилогія із двох повістей “За Кадильну” (1902) та “Від кривди” (1904), роман “Філістер” (1909). Про повість “За Кадильну” І. Франко писав, як про “цікавий образ безплідної боротьби селянства за общинну землю, відняту у общини паном”. Популярним серед сучасників був роман Д. Лукіяновича “Філістер”, підписаний псевдонімом Л. Журбенко і присвячений “пані Марії Грушевській”, дружині Михайла Грушевського. Цей роман є багато проблемним твором про інтелігенцію. Він порушує чимало болючих для українців питань, у ньому - живий відгомін політичних подій у Галичині кінця ХІХ - початку ХХ ст., зокрема, виборів до парламенту та сейму, широкого просвітницького руху. Є згадки про страйк 1902 р., студентські виступи у Львові, вбивство намісника цісаря в Галичині тощо. А фабулу роману складає доля родини отця Кульчицького.



Кл.слова:
українська література -- проза

   Тип видання:   методичний посібник   
5.

Купрєєва, О. І.
Індивідуальне консультування [Електронний ресурс] / О. І. Купрєєва ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2008. - 54 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На сьогодні "консультування" не має єдиного визначення. По-перше, це пов'язано здебільшого з широким використанням термінів "консультація" і "консультування" у різних галузях і сферах людської діяльності. Консультація (від лат. consultatio — порада) може означати і вид навчального заняття — додаткова допомога викладача учням у засвоєнні предмету; і нарада фахівців з будь-якого питання; і назви установ, що надають допомогу населенню порадами фахівців (юридична консультація, дитяча (лікувальна) консультація, профконсультація) [13]; і, нарешті, консультація — порада, що надається фахівцем (наприклад, бесіда з клієнтом з питань маркетингу або Public Relations).По-друге, це пов'язано з тим, що консультуванням як наданням поради чи допомоги може займатися практично кожна досвідчена людина (батьки, подружжя, колеги по роботі, вчителі, сусіди, друзі тощо). Ми можемо виділити різні категорії людей, які займаються консультуванням, але не обов'язково є професійними консультантами.



Кл.слова:
психологія особистості -- поради -- експертна оцінка -- фахова консультація

   Тип видання:   підручник   
6.


Сімейне право України: підручник [Електронний ресурс] / Л. М. Баранова, В. І. Борисова, І. В. Жилінкова [та ін.]. - К. : Юрінком Інтер, 2004. - 200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Висвітлено актуальні теоретичні проблеми сімейного права і розглянуто основні питання курсу: сім’я, шлюб, особисті та майнові правовідносини подружжя, права та обов’язки батьків і дітей, влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування тощо. Особливу увагу приділено новим інститутам сімейного права. Для студентів, аспірантів і викладачів вищих навчальних юридичних закладів освіти, а також наукових і практичних працівників.



Кл.слова:
шлюб -- сімейне право

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.

Оніщенко, О. В.
Сімейне право : навч. посіб. [Електронний ресурс] / О. В. Оніщенко ; Міністерство освіти і науки України. - Київ : «НАУ-друк», 2009. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому посібнику стисло викладено основні питання курсу сімейного права, зокрема такі, як сім’я, шлюб, особисті немайнові та майнові відносини подружжя, права та обов’язки батьків і дітей тощо. Для студентів спеціальності 6.060100 «Правознавство», аспірантів і викладачів вищих навчальних юридичних закладів освіти.



Кл.слова:
право сімейне
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського