Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (1)Реферативна база даних (5)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІВОБЕРЕЖНА<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Мавродин, В. В.
Очерки истории Левобережной Украины [Електронний ресурс] : с древнейших времен до второй половины XIV века / В. В. Мавродин. - СПб. : Наука, 2002. - 415 с.. - (Русская библиотека)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Данная работа преследует своей целью обрисовать историю одной из частей Украины, а именно Днепровского Левобережья, с древнейших времен до второй половины XIV в., т.е. до захвата Левобережной Украины Литвой.



Кл.слова:
Лівобережжя -- Лівобережна Україна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.
 



Адміністративно-територіальний устрій Лівобережної України 50-х років XVIII ст [Електронний ресурс] : каталог населених пунктів (за архівними матеріалами податкових реєстрів) / відп. ред. В. А. Смолій ; АН Української РСР, Археографічна комісія, Центральний державний історичний архів УРСР у м. Києві. - К. : Інститут історії НАН УPСP, 1990. - 218 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Лівобережна Україна, яку історично називають Гетьманщиною, була єдиною територією України, що мала свою державність. Обсяг її змінювався від майже повної самостійності до обмеженої автономії, але у 1648–1781 pp. ця державність була реальністю. Цілком зрозумілий інтерес істориків до цього регіону поширюється на всі реалії його життя, зокрема й на адміністративно-територіальний устрій Гетьманщини. Покажчик є досить вичерпним посібником для вивчення цієї проблеми. Створений на підставі фіскальних переписів населення Лівобережжя, він фіксує як наявність поселень на Гетьманщині, так і їх розподіл за сотнями і полками. Довідник розрахований на істориків, краєзнавців, всіх шанувальників минулого рідного краю



Кл.слова:
Гетьманщина -- районування -- державне управління
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського