Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (46)Реферативна база даних (892)Книжкові видання та компакт-диски (670)Журнали та продовжувані видання (316)
Пошуковий запит: (<.>U=Б1(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Гавриленко, О. П.
Екогеографія України [Електронний ресурс] : навч. посіб. / О. П. Гавриленко. - К. : Знання, 2008. - 646 с.. - (Вища освіта XXI століття)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику викладено основи геоекологічних знань, узагальнено і послідовно розкрито найголовніші положення сучасної екогеографії і геоекології. Висвітлено взаємозв'язки рослинних, тваринних організмів і людини як між собою, так і з навколишнім середовищем. Наведено численні приклади екологічних ситуацій в Україні та за її межами. Значна увага приділена теоретико-методологічним аспектам екогеографії, по-новому розглянуто еквівалентність обміну між державою, природою і людиною.



Кл.слова:
геоекологія -- навколишнє середовище

   Тип видання:   наукове видання   
2.


Державна екологічна політика України в умовах децентралізації влади [Електронний ресурс] / Національна академія наук України, Інститут економіки природокористування та сталого розвитку ; за ред. Є. В. Хлобистова. - Київ : [б. в.], 2016. - 226 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.84 Мб


Досліджено методологічні, методичні, організаційно-економічні та практичні аспекти формування й реалізації державної екологічної політики України в умовах децентралізації. Розглянуто широке коло актуальних питань, зокрема: нормативно-правового розподілу екологічного податку у зв‘язку з посиленням фінансово-бюджетної децентралізації; узагальнення зарубіжного досвіду фіскального реформування механізму реалізації вітчизняної екологічної політики; підготовки пропозицій з уніфікації структури національної системи екологічного оподаткування відповідно до прийнятої в країнах-членах ЄС; теоретичного супроводу екологізації на рівні об’єднаних територіальних громад; розробки регіональних та локальних індикаторів її ефективності; більш дієвого функціонування екологічних фондів та їх інституційної підтримки; удосконалення теоретичних і методичних підходів до формування організаційно-інституційних засад екологічної політики загалом та в розрізі регіонів на тлі ґрунтовного аналізу відповідних економічних механізмів європейських держав з метою забезпечення сталого територіального розвитку.



Кл.слова:
місцеві громади -- екологічне оподаткування -- екологічні фонди

   Тип видання:   наукове видання   
3.


Екологічна модернізація в системі охорони атмосферного повітря в регіонах України [Електронний ресурс] / А. В. Степаненко [та ін.] ; Національна академія наук України, Інститут економіки природокористування та сталого розвитку. - Київ : [б. в.], 2016. - 285 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 7.80 Мб


Розкрито наукові основи й теоретичні аспекти екологічної модернізації в системі охорони атмосферного повітря; проаналізовано динаміку і компонентний склад викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та його якість. Проведено аналіз й оцінку екологічної безпеки повітря та його екологічні ризики. Значну увагу приділено екологічній модернізації в системі охорони повітря, зокрема впровадженню заходів щодо удосконалення технологічних процесів; розроблено інтегральну оцінку рівня екологічної модернізації охорони повітря. Обґрунтовано напрями стратегічного управління екологічною модернізацією в системі охорони атмосферного повітря і забезпечення його якості. Визначено стратегічні цілі й принципи державної політики у зазначеній сфері, обґрунтовано завдання екологічного моніторингу стану і якості повітря, запропоновано план «Спека» і концепцію підготовки програми охорони атмосферного повітря у містах, розроблено стратегічні напрями підвищення ефективності екологічної модернізації та механізми її реалізації. Для спеціалістів у сфері природокористування, викладачів, аспірантів, студентів, усіх, хто цікавиться проблематикою охорони природи і природокористування.



Кл.слова:
повітряний басейн -- озоновий шар -- екологічний моніторинг

   Тип видання:   аналітична доповідь   
4.


Оцінка регіональних еколого-ресурсних та еколого-техногенних загроз національній безпеці України [Електронний ресурс] : аналітичний огляд / Є. О. Яковлєв [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - 2-ге вид., доп.. - Київ : [б. в.], 2011. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.21 Мб


Виділені та охарактеризовані основні еколого-ресурсні та еколого-техногенні загрози національній безпеці України. При підготовці огляду використані матеріали національних доповідей МНС, Міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ, виїзного засідання «круглого столу» на тему: «Проблеми запобігання трансграничної еколого-техногенної надзвичайної ситуації внаслідок негативних змін екологічного стану Калуської промислово-міграційної агломерації» (м.Калуш Івано-Франківської області, 31 серпня 2011 року), а також матеріали Міноборони, Мінагрополітики, Мінохорониздоров’я та статистичні дані Державної служби статистики України.



Кл.слова:
екологічна свідомість -- промислове навантаження -- біосферний потенціал

   Тип видання:   аналітична доповідь   
5.

Яценко, Л. Д.
Екологічний складник національної безпеки: основні показники та способи їх досягнення [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Л. Д. Яценко ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 52 с.. - (Серія «Національна безпека» ; випуск 7)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.28 Мб


На основі аналізу та оцінки стану національної безпеки в екологічній сфері України визначено проблеми, що загострюються під впливом посилення антропогенного навантаження на навколишнє середовище та продукують негативні наслідки соціально-економічного характеру. Подано перелік індикаторів стану екологічної безпеки як одного зі складників національної безпеки держави та їх порогові значення, на основі яких оцінено рівень екологічної безпеки в Україні. За отриманими результа- тами зроблено висновок щодо сучасного стану основних життєзабезпечувальних природних систем в Україні. Запропоновано рекомендації щодо подолання негативних тенденцій і поліпшення стану екологічного складника національної безпеки держави. Розраховано на безпекознавців та спеціалістів у сфері екологічної безпеки.



Кл.слова:
раціональне природокористування -- промислові відходи -- екологічна безпека
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського