Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (228)Реферативна база даних (1939)Книжкові видання та компакт-диски (2405)Журнали та продовжувані видання (161)
Пошуковий запит: (<.>U=Х809(4УКР)3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   зб. статей   
1.


Human safety in the age of globalization: current legal paradigms [Electronic resource] : source book of International scientific-practical conference (Kunovice, Czech Republic, May 29-30, 2020) = Безпека людини в умовах глобалізації: сучасні правові парадигми : зб. матеріалів Міжнар. наук. - практ. конф. (Куновіце, Чеська Республіка, 29 – 30 трав. 2020 р.) / I. Kopotun, S. Petkov ; Akademie HUSPOL. - Hranice : Tiskárna Grafema, 2020. - 137 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.39 Мб


The source book contains the reports of participants of the International scientific-practical conference "Human safety in the age of globalization: current legal paradigms", which was held by the Akademie HUSPOL (Czech Republic) with the assistance of the NGO "European Institute for Further Education" on May 29-30, 2020. The conference is dedicated to solving current problems in ensuring human safety in the age of globalization and finding ways to improve the legal practice of Ukraine and the Czech Republic.

Sbírka obsahuje materiály zpráv účastníků mezinárodní vědecko-praktické konference „Lidská bezpečnost v kontextu globalizace: moderní právní paradigmata“, kterou pořádala Akademie GUSPOL (Česká republika) za pomoci nevládní organizace „Evropský institut postgraduálního vzdělávání“ 29-30 Května 2020. Konference je věnována řešení současných problémů v oblasti zajištění lidské bezpečnosti v kontextu globalizace a hledání způsobů, jak zlepšit právní praxi Ukrajiny a České republiky.

Збірник містить матеріали доповідей учасників Міжнародної науково-практичної конференції «Безпека людини в умовах глобалізації: сучасні правові парадигми», яка була проведена Академією ГУСПОЛ (Чеська Республіка) за сприянням ГО «Європейський інститут післядипломної освіти» 29-30 травня 2020 року. Конференцію присвячено розв’язанню актуальних проблем в забезпеченні безпеки людини в умовах глобалізації та пошуку шляхів удосконалення правової практики України та Чехії.




   Тип видання:   методичний посібник      навчальний посібник   
2.


«Free to choose» або вільний вибирати: межі свободи: навчально-методичний посібник [Електронний ресурс] / ред. Б. Ван Дріель ; Конгрес національних громад України. - Київ : ТОВ «Майстер книг», 2011. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«‘‘Free to choose’’ або вільний вибирати: межі свободи»: навчально-методичний посібник для вчителів загальноосвітніх шкіл, викладачів вищих навчальних закладів і фахівців неформальної освіти. Читачеві пропонуються методичні рекомендації для використання дискусійної програми з прав людини та протидії дискримінації «Free to Choose: вільний вибирати». Проблематика програми «Free to Choose» фокусується на конфлікті прав і свобод між собою чи з потребою захисту демократії та стосується таких прав і свобод, як свобода слова, свобода віросповідання, свобода преси та свобода демонстрації. Посібник містить оглядові статті з проблем прав людини та дискримінації, методичні рекомендації, покроковий план роботи та додаткові ресурси. Пропоновані матеріали можуть бути використані на уроках всесвітньої історії сучасності, правознавства, суспільствознавства, етики, громадянської освіти та у позашкільних заходах і неформальній освіті.



Кл.слова:
право

   Тип видання:   словник   
3.


Інформаційне суспільство. Дефініції: людина, її права, інформація, інформатика, інформатизація, телекомунікації, ліцензування, сертифікація, економіка, ринок, юриспруденція інтелектуальна власність, [Електронний ресурс] / В. М. Брижко [и др.]. - К. : Інтеграл, 2002. - 220 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наведені у словнику дефініції визначають і тлумачать основні поняття, що з'явилися у останні десятиріччя і почали використовуватися у суспільстві, стосовно когнітивних процесів у сфері інформатизації та зв'язку, конвергенція яких все більше поглиблюється і схиляється у бік розвитку інформаційних технологій та штучного інтелекту. Зроблено спробу кореляційного об'єднання термінів з точки зору проблем прав та свобод людини, індустрії інформації, інформаційних ресурсів, інформаційної інфраструктури та телекомунікацій, інтелектуальної власності й ринкової економіки в умовах переходу до Інформаційного суспільства.



Кл.слова:
інформація -- телекомунікація -- економіка

   Тип видання:   монографія   
4.

Личенко, Ірина Олександрівна.
Адміністративно-деліктні аспекти захисту права власності [Електронний ресурс] : моногорафія / І. О. Личенко. - Л. : Львівський державний університет внутрішніх справ, 2011. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.37 Мб


Монографія присвячена комплексному дослідженню адміністративно-правового захисту права власності, виявленню прогалин правового регулювання та практики правозастосування та обґрунтуванню інституційно-правових змін у сфері адміністративно-правового захисту права власності. У роботі викладено теоретичні положення і практичні рекомендації щодо здійснення адміністративно-правового захисту права власності. Досліджено особливості механізму адміністративно-правового регулювання відносин у сфері захисту права власності, юридичну природу та склад адміністративних правопорушень, що посягають на право власності, організаційно-функціональні засади діяльності органів влади, які забезпечують захист права власності. Подано емпіричні матеріали. Монографія рекомендована для викладачів, науковців, аспірантів, здобувачів, практичних працівників, співробітників правоохоронних органів, правозахисних організацій, студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
право власності -- адміністративні порушення -- правосвідомість -- адміністративні стягнення

   Тип видання:   довідник   
5.


Довідник нормативно-правових актів державної молодіжної політики [Електронний ресурс]. - Х. : Громадський інформаційно-аналітичний центр для молоді, 2007. - 191 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В довіднику систематизовано та надано основні нормативно-правові акти державної молодіжної політики в Україні, зокрема, щодо сприяння соціальному становленню та розвитку молоді, соціальної роботи з дітьми та молоддю, діяльності молодіжних громадські організації, а також головні програми по роботі з молоддю в Харківському регіоні. Розраховано на службовців органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, співробітників закладів, що працюють із молоддю, представників молодіжних громадських організацій, фахівців з політики відносно молоді та молодіжного руху, молодих людей.



Кл.слова:
політика -- акт -- молодь

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Чехович, Сергій Болеславович.
Елементарний курс міграційного права. Курс лекцій [Електронний ресурс] : навч. посібник / С. Б. Чехович ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2004. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Конспект лекцій з міграційного права України написано на основі вив­чення проблем правового регулювання міграційних процесів, їх розвитку від часу прийняття Декларації про державний суверенітет 1990 року до сього­дення. В ньому враховано досягнення вітчизняних та зарубіжних досліджень і правореалізації міграційного законодавства України, системно розгляда­ються теоретичні засади формування й розвитку міграційного права України та його інститути.



Кл.слова:
міграційне законодавство -- свобода пересування -- кордон -- митниця -- віза

   Тип видання:   зб. статей   
7.


За права народу... [Електронний ресурс] : збірник документів Української Гельсінкської групи / Комітет оборони прав людини в Україні при українській громаді - Вікторія. - Мельборн : [б. в.], 1980. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
правозахисний рух -- дисидентський рух -- політичний опір

   Тип видання:   наукове видання   
8.


Закон України “Про доступ до публічної інформації” [Електронний ресурс] : науково-практичний коментар / загал. ред. Д. Котляр ; Центр суспільних медіа за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Програми сприяння Парламенту. - К. : [б. в.], 2012. - 335 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це видання містить постатейний науково-практичний коментар до Закону України “Про доступ до публічної інформації”, що був ухвалений 13 січня і набув чинності 9 травня 2011 року. Закон “Про доступ до публічної інформації” визначає механізми реалізації одного з основоположних прав людини – права на отримання інформації, зокрема, про діяльність органів влади. Він містить багато новацій, які раніше не використовувалися в українському законодавстві і потребують пояснень щодо їх практичного застосування. Цей Коментар ініційований Комітетом Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, який Законом “Про Комітети Верховної Ради України” наділений правом в межах своєї компетенції “надавати роз’яснення щодо астосування положень законів України”. У Коментарі розкрито терміни, що вживаються в Законі, детально роз’яснено зміст його положень та наведено приклади і рекомендації щодо його застосування. У випадках, коли це необхідно, автори роз’яснюють механізм застосування норм Закону у взаємодії з іншими законами України – зокрема, з новою редакцією Закону “Про інформацію”, яка ухвалювалася і набула чинності синхронно із Законом “Про доступ до публічної інформації”. Для розуміння Закону у світлі міжнародних стандартів у Коментарі використовувалися практика Європейського суду з прав людини, Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів та інші документи. При підготовці Коментаря також було враховано першу адміністративну та судову практику застосування Закону після набуття ним чинності



Кл.слова:
публічна інформація

   Тип видання:   методичний посібник      навчальний посібник   
9.


Захист прав людини: навчально-виховна діяльність ВНЗ [Електронний ресурс] / ред. К. Б. Левченко ; Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. - Харків : Права людини, 2012. - 264 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В навчально-методичному посібнику висвітлюється інноваційний досвід роботи ВНЗ щодо організації навчально-виховної діяльності зі студентами з проблем захисту прав людини та превентивного виховання студентської молоді. Видання містить методичні рекомендації та практичні розробки занять з вищезазначеної проблематики. Посібник пропонується для навчальних закладів різних рівнів акредитації, рекомендується педагогічним працівникам, соціальним педагогам, практичним психологам, слухачам інститутів післядипломної педагогічної освіти, студентам педагогічних ВНЗ.



Кл.слова:
права людини

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
10.


Збірник судових рішень з процедури надання статусу біженця в Україні [Електронний ресурс] : науково-практичний коментар / за ред. д.ю.н., проф. М. В. Буроменського. - Х. : Яшма, 2005. - 152 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований науково-практичний коментар здійснено в Україні вперше. Видання містить аналіз практики щодо процедури надання статусу біженця, яка передбачена Законом України "Про біженців". Коментар містить посилання на міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, офіційні позиції УВКБ ООН, ECRE, інших міжнародних організацій, а також відповідну практику Європейського суду з прав людини у справах щодо шукачів статусу біженця. Видання розраховане на суддів адміністративних судів України, юристів-практиків, працівників державних органів у сфері міграції, активістів правозахисних організацій, студентів, які вивчають право, і всіх, хто цікавиться питаннями захисту прав людини




   Тип видання:   довідник   
11.
 



Знай свої права [Електронний ресурс]. - Чернігів : Доброчин, 2005. - 71 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Інформаційно-правовий довідник „Знай свої права” видано в рамках реалізації проекту „Захисти себе – візьми це за правило!” за фінансової підтримки Європейського Союзу. Мета даного проекту - покращення ситуації по дотриманню прав людини в Чернігівському регіоні. Висловлювана тут точка зору є точкою зору Центру «Доброчин» і, отже, ніяким чином не може відображати офіційну думку Європейського Союзу. Центр „Доброчин” – міська громадська організація, метою діяльності якої є сприяння в розбудові відкритого, демократичного громадянського суспільства шляхом захисту та сприянню реалізації прав і свобод людини в усіх сферах суспільного життя; розвитку ініціативи і реалізації прав громад та сприяння євроінтеграційним процесам.



Кл.слова:
юриспруденція -- демократія -- суспільство

   Тип видання:   бібліографія   
12.


Конституційні права, свободи і обов’язки людини і громадянина в Україні : бібліогр. покажч. [Електронний ресурс] / уклад.: О. В. Левчук, О. А Горбань, відп. за вип. В. О. Герасимова ; Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. - Запоріжжя : ЗНУ, 2012. - 40 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До бібліографічного покажчика ввійшли статті з періодичних видань, наукових збірників, книги, автореферати дисертацій. Окремий розділ склали електронні ресурси інтернет-сайтів, де розміщено цікаві публікації, дослідження. Покажчик створено на базі електронного каталогу за період 2001-2012 рр. станом на 23.11.2012, місце зберігання джерел - фонди та електронні колекції наукової бібліотеки ЗНУ.



Кл.слова:
конституційне право

   Тип видання:   наукове видання   
13.


Мобільні групи з моніторингу забезпечення прав і свобод людини і громадянина в діяльностІі органів внутрішніх справ [Електронний ресурс] : науково – практичний посібник / К. Б. Левченко [та ін.] ; Харківській інститут соціальних досліджень. Управління моніторингу дотримання прав людини МВС України. - К. : Видавництво «Студія Колаж», 2009. - 546 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний посібник продовжує серію публікацій, присвячених діяльності мобільних груп з моніторингу забезпечення прав і свобод людини і громадянина в діяльності органів внутрішніх справ України, який містить науково – практичні рекомендації щодо здійснення моніторингу, розкриває філософію моніторингу, а також роль мобільних груп у становленні національного превентивного механізму згідно із вимогами Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти тортур. У посібнику наведені нормативно – правові акти МВС України, які стосуються діяльніості органів внутрішніх справ і мобільних груп. Посібник стане в нагоді членам мобільних груп, працівникам міліції, студентам і курсантам ВНЗ МВС України. Видання цього посібника здійснено в рамках реалізації проекту Координатора Проектів ОБСЄ в Україні «Попередження тортур та жорстокого поводження в місцях позбавлення волі».




   Тип видання:   наукове видання   
14.


Моніторинг незаконного насильства в органах внутрішніх справ України [Електронний ресурс] / О. А. Мартиненко [та ін.]. - Х. : Права людини : ХІСД, 2010. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання пропонує читачеві ознайомитись з результатами другого етапу моніторингового соціологічного дослідження, спрямованого на вивчення проблеми незаконного насильства в органах внутрішніх справ України. Дослідження виконане в межах проекту Харківської правозахисної групи «Створення національної системи запобігання катуванням і поганому поводженню в Україні» та за участі і у співпраці з УМДПЛ МВС України. Воно розширює знання про причини, форми та наслідки незаконного насильства у діяльності міліції, а також формулює напрямки протидії цьому явищу. Видання стане на користь керівництву та працівникам органів внутрішніх справ та іншіх правоохоронних органів, державним службовцям, адвокатам, правозахисникам, викладачам навчальних закладів системи МВС України та всім, кто є зацікавленим у вирішенні проблем, пов’язаних з незаконним насильством в правоохороній діяльності.



Кл.слова:
міліція -- насильство -- катування -- A.C.A.B.

   Тип видання:   підручник   
15.

Аніщук, Н. В.
Основи гендерного права України : підручник для студентів вищих навчальних закладів [Електронний ресурс] / Н. В. Аніщук ; Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України. - Одеса : Фенікс, 2013. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний підручник є першою спробою у вітчизняній юриспруденції висвітлити основи гендерного права України. Розкрито теоретико-методологічні засади гендерної юриспруденції як нового напряму правової науки. Розглянуто гендерне право як нову комплексну галузь права. Підручник призначений для застосування в навчальному процесі вищих навчальних закладів при вивченні таких дисциплін, як «Теорія держави та права; - та «Гендерне право». Видання можуть використовувати практикуючі юристи, а також всі, хто цікавиться гендерною проблематикою.



Кл.слова:
гендерне право -- теорія держави та права

   Тип видання:   монографія   
16.

Кафарський, В. І.
Політичні партії України [Електронний ресурс] : конституційно-правове регулювання організації та діяльності : монографія / В. І. Кафарський ; Національна академія наук України, Інститут держави і права ім. В. М. Корецького. - К. : Логос, 2008. - 560 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії досліджуються теоретичні засади конституційно-правового статусу політичних партій. Визначено етапи їх правової інституціоналізації та особливості функціонування у політичній системі. Аналізується стан правового регулювання організації та діяльності політичних партій, їх вплив на конституційні правовідносини, діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Розкриваються політико-правові аспекти утворення, організаційної, ідеологічної та фінансової діяльності політичних партій. Аналізується розвиток нормативно-правової бази політичних партій. Осмислюється досвід законодавчого регулювання їх діяльності у пострадянських та західноєвропейських країнах.



Кл.слова:
політикум -- юридичні механізми -- державна влада

   Тип видання:   аналітична доповідь   
17.

Лутковська, Валерія.
Порушення прав і свобод людини в Україні. Події листопада 2013 - лютого 2014 років [Електронний ресурс] : спеціальна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини / В. Лутковська. - Київ : [б. в.], 2014. - 100 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 15.99 Мб


У цій спеціальній доповіді зібрано матеріал, отриманий та напрацьований Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини в рамках відкритого 30 листопада 2013 року провадження. В цей короткий період часу в Україні відбулись події, які за своєю значимістю були не лише безпрецедентними, але й надзвичайно трагічними з огляду на жахливу кількість жертв та масштаб порушень прав людей. Очевидно, що під час активних масових акцій протесту, а також під час дій з боку державних органів Уповноважений не залишався лише спостерігачем. Було здійснено чимало дій і заходів для відновлення порушених прав конкретних учасників масових акцій як працівниками Секретаріату Уповноваженого, так і нашими партнерами з громадських організацій. Але основним завданням Омбудсмана я вважаю не тільки констатування виявлених порушень чи допомога конкретній людині, але й надання рекомендацій щодо напрацювання таких норм і правил, які б унеможливили повторення таких порушень у майбутньому. Задля цього і підготовлена ця спеціальна доповідь, яка, ґрунтуючись на аналізі виявлених порушень прав конкретних осіб в хронологічному порядку, містить перелік системних проблем, виявлених у діяльності правоохоронних органів, а також рекомендації, які спрямовані на недопущення аналогічних порушень. Сподіваюсь, що вказані рекомендації будуть враховані як Парламентом України, так і органами державної влади. Я вдячна громадським організаціям та активістам за допомогу, надану, як під час провадження, так і під час підготовки цієї доповіді. Переконана, що українське суспільство зробить висновки із подій останніх трьох місяців, що дозволить змінити на краще стан дотримання прав кожної конкретної людини.



Кл.слова:
Євромайдан -- міліційне свавілля -- правопорушення

   Тип видання:   методичний посібник   
18.


Посібник для сільських жінок: можливості та права [Електронний ресурс] / уклад. О. О. Хватинець ; Громадська організація “Інститут сільського розвитку”. - Київ : [б. в.], 2008. - 64 с.. - (Бібліотечка прав сільських жителів)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Громадська організація “Інститут сільського розвитку” (ділі ІСР) основну мету своєї діяльності вбачає у сприянні розвитку сільської територіальної громади, основними завданнями – розвиток елементів громадянського суспільства, надання допомоги органам місцевого самоврядування у вирішенні проблем села, робота з молоддю, підтримка сільських підприємців, інформування селян, підтримка одиноких громадян, інвалідів, багатодітних сімей та сімей з дітьми. Сприяння практичному здійсненню загальнодержавних, регіональних і місцевих програм, направлених на покращення соціально-економічного стану всіх категорій сільського населення-такою бачить ІСР свою місію і намагається гідно нести її до кожного члена найвіддаленішої сільської громади. Ця публікація – одна з численних робіт ІСР задля підвищення обізнаності сільского населення з своїми правами і можливостями їх задоволення. Ми намагалися дати відповідь на найактуальніші питання, які цікавлять сьогодні жінок: яку допомогу від держави можна отримати та на яких умовах, як скористатися деякими пільгами, на що варто звертати увагу при прийнятті важливих життєвих рішень, куди звертатися за допомогою у складних ситуаціях та які функції виконують органи державної виконавчої влади на місцях. Сподіваємося, що ця публікація стане Вам, шановні читачі, у пригоді і Ви зможете знайти у ній відповіді на запитання, які Вас цікавлять.



Кл.слова:
права жінок

   Тип видання:   наукове видання   
19.


Права дитини та механізм їх захисту [Електронний ресурс] ; Мережа Нідерландських благодійних фондів для Центральної для Східної Європи / Мережа Нідерландських благодійних фондів для Центральної для Східної Європи. - Ужгород : УжНУ «Говерла», 2009. - 46 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У 1945 році була створена міжнародна організація, ціль якої полягала в пошуку шляхів запобігання війн на планеті Земля. 24 жовтня 1945 року на основі добровільної угоди незалежних суверенних держав, у тому числі СРСР, США, Англії, Китаю, був підписаний Статут Організації Об'єднаних Націй (ООН). У цьому документі були зафіксовані мета, задачі, принципи, структура і напрямок діяльності ООН. У роботі ООН реалізація і захист прав і свобод людини має пріоритетне значення. Це підтверджує прийняття 10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю Загальної декларації прав людини. В усьому світі ця дата відзначається як День прав людини. Для студентів, аспірантів, викладачів, наукових працівників.



Кл.слова:
права дітей

   Тип видання:   монографія   
20.

Левченко, К. Б.
Права жінок [Електронний ресурс] : зміст, стан та перспективи розвитку / К. Б. Левченко. - Х. : Вид–во НУВС, 2001. - 360 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена аналізу міжнародних документів з прав жінок, можливостей та практики їх застосування в незалежній Україні, а також виявлення протиріч між положеннями міжнародних документів щодо прав жінок та реаліями українського суспільства. Вивчення проблеми прав жінок не тільки дає можливість глибше зрозуміти сучасних жінок, але й дозволяє оцінити здатність нашого суспільства до оновлення, модернізації – переходу від традиційного устрою до сучасного, в якому права жінок як невід’ємна складова частина прав людини – один з головних параметрів модернізації.



Кл.слова:
держава -- право -- фемінізм
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського