Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (58)Реферативна база даних (3466)Книжкові видання та компакт-диски (1819)Журнали та продовжувані видання (1157)
Пошуковий запит: <.>DP=201702$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

   Тип видання:   автореферат   
1.

Тараненко, Ксенія Володимирівна.
Прагматика антонімії української мови [Електронний ресурс] : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / К. В. Тараненко ; Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара. - Дніпропетровськ : [б. в.], 2014. - 26 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.32 Мб


У сучасній лінгвістиці зростає увага до проблем мовленнєвої діяльності як засобу взаємодії людей, зокрема до ролі мовців у цьому процесі. Пріоритетною тенденцією розвитку мовознавства стає вивчення не лише традиційно обґрунтованих лінгвальних одиниць, а й мови як цілісного утворення, що перебуває в постійній динаміці, значною мірою залежної від мовленнєвої діяльності її носіїв. Усе частіше мовознавці звертаються до вивчення прагматичних особливостей мовних одиниць, оскільки їхні значення в лінгвальній системі та в процесі комунікації істотно відрізняються. Через це спостерігається певне зміщення акцентів і у вивченні антонімії – від загальномовного плану до конкретно- мовленнєвого її втілення, у зв’язку із чим традиційне мовознавство послуговується методами дослідження лінгвістичної прагматики.



Кл.слова:
антонімія -- прагматичний компонент -- прагмема

   Тип видання:   автореферат   
2.

Малиновська, Вікторія Геннадіївна.
Визначення показників амоніо- та ацидогенезу для діагностики та оцінки ефективності лікування гастроурологічної патології у дітей [Електронний ресурс] : автореф. дис. ... канд. біолог. наук : 14.01.32 / В. Г. Малиновська ; Луганський державний медичний університет. - Луганськ : [б. в.], 2012. - 23 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.20 Мб


Концентрація іонів водню – одна з найбільш постійних констант організму людини. Навіть незначні зсуви рН можуть дуже сильно впливати на швидкість метаболічних процесів та стабільність білків. Основну роль у підтриманні рН у межах слаболужних значень відіграють нирки. Нирковий амоніогенез разом з ацидогенезом і секрецією калію є засобом, що дозволяє виводити з організму надлишок аніонів нелетких кислот без втрати іонів натрію. Амоніогенез і карбоангідразна реакція забезпечують також регенерацію гідрогенкарбонатного буфера. Використання природних лікувальних факторів є основою лікувально- профілактичних комплексів для упередження прогресування дисметаболічних нефропатій. Головною особливістю дії природних факторів є стимуляція адаптаційних можливостей організму, підвищення толерантності до впливу екзогенних та ендогенних факторів. Одним з найефективніших засобів профілактики та лікування захворювань шлунково-кишкового тракту є середньомінералізовані вуглекислі гідрокарбонатні натрієві мінеральні води (МВ), зокрема, Поляна Квасова, Поляна Купіль. З одного боку, МВ служить джерелом надходження гідрокарбонатів, поповнення мінеральних речовин в організмі, але з другого боку, її курсовий прийом або постійне вживання викликає підвищене навантаження на буферну кислотно-лужну рівновагу (КЛР) та видільну системи організму



Кл.слова:
амоніогенез -- ацидогенез -- мінеральні води -- педіатрія

   Тип видання:   життєпис      монографія   
3.

Древніцький, Юрій.
Володимир Старосольський: громадсько-політична та наукова діяльність (1878–1942) [Електронний ресурс] / Ю. Древніцький ; Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка. - Тернопіль : [б. в.], 2012. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.93 Мб


У монографії досліджено діяльність В. Старосольського – відомого громадсько-політичного діяча, адвоката та науковця першої половини ХХ ст. Простежено перші його політичні кроки у студентському русі та Українській соціал-демократичній партії, проаналізовано політичну діяльність у роки Першої світової війни, державотворчу роботу у складі уряду Директорії УНР. Висвітлено адвокатську діяльність у політичних судових справах польської влади над українцями. Проаналізовано наукові праці вченого, а також внесок в організацію та розбудову українських освітніх інституцій в еміграції. Розрахована на істориків, краєзнавців, викладачів і студентів та всіх, хто цікавиться українською національною історією.



Кл.слова:
Українська соціал-демократична партія -- громадська діяльність -- просвітництво

   Тип видання:   автореферат   
4.

Дикий, Олег Вікторович.
Кримінологічні засади вивчення і попередження злочинів у сфері обороту житлової нерухомості в Україні [Електронний ресурс] : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. В. Дикий ; Одеська юридична академія. - Одеса : [б. в.], 2015. - 24 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.66 Мб


Процес формування та розвитку ринку житлової нерухомості в Україні відбувається в складних умовах багатоаспектних правових, економічних та політичних реформ, що, як правило, не сприяє у цілому стабільності суспільних відносин, у тому числі у сфері ринку житла. Недосконалість та незбалансованість чинного законодавства, відсутність системи та координації у роботі державних органів, недосвідченість учасників правовідносин є факторами, що сприяють стрімкій криміналізації сфери обігу житла в Україні. Замість легального, системного, цивілізованого ринку житла виникло явище, яке може бути охарактеризовано як «оборот житлової нерухомості» з ознаками кримінальної діяльності. Значна кількість поодиноких злочинів та системна злочинна діяльність утворили окремий вид злочинності у сфері обороту житлової нерухомості. Особливої уваги заслуговує тенденція щодо формування та збільшення кількості організованих груп та злочинних організацій, які діють у сфері незаконного обороту житлової нерухомості, що свідчить про перехід злочинності з площини простої групової в системну організовану форму. Такі якісні зміни відбуваються в процесі організації цілеспрямованої злочинної діяльності, яка полягає у систематичному вчиненні злочинних посягань на об’єкти житлової нерухомості для отримання у короткі строки надприбутків. Ще одним фактором такої організаційної зміни її структури є стійкі тенденції до розширення, тобто включення нових учасників, які мають спеціальні знання, займають посади у державних органах. Суб’єктами таких злочинів часто виступають працівники ріелторських компаній та приватні ріелтори. Нерідко співучасниками є посадові особи органів державної влади, нотаріуси. Злочинна діяльність починає набирати ознаки підприємницької діяльності, що існує поряд з легальною та переходить на якісно новий рівень небезпеки для суспільства та економіки загалом. Фактично у вказаній сфері функціонує «кримінальний бізнес». Вказане обумовлює теоретичну та практичну значущість дослідження.



Кл.слова:
шахрайство -- економічні злочини -- ринок нерухомості

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Хільчевський, Валентин Кирилович.
Екологічна стандартизація та запобігання впливу відходів на довкілля [Електронний ресурс] : навч. посібник / В. К. Хільчевський, М. Р. Забокрицька, Р. Л. Кравчинський ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : ВПЦ "Київський університет", 2016. - 192 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.11 Мб


Викладено основні принципи стандартизації у сфері охорони навколишнього природного середовища (якість води, ґрунтів, запобігання впливу відходів на довкілля), основні відомості про утворення та накопичення промислових і побутових відходів, можливий вплив на різні компоненти довкілля (природні води, ґрунти). Розглянуто пріоритетні нормативні документи, що регламентують діяльність у сфері поводження з відходами, направлену на охорону навколишнього природного середовища.



Кл.слова:
екологічні стандарти -- стічні води -- гідробіологія
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського