Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1)
Пошуковий запит: (<.>K=П'ЄЗОВИПРОМІНЮВАЧ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Найда С. А. 
Теорія та проектування широкосмугових електроакустичних трактів для медичних приладів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.09.08 / С. А. Найда ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 36 с. — укp.

Наведено теоретичні основи для розрахунку та проектування широкосмугових електроакустичних трактів медичних приладів. Розрахунок параметрів систем, смуга частот яких порівняна з більшою з парціальних частот, проведено аналітично за допомогою моделі зв'язаних контурів, що дозволило сформулювати принципи побудови широкосмугових систем, які відрізняються між собою характером демпфування. Цю ж модель застосовано і для акусто-механічної системи середнього вуха людини з урахуванням слухової труби. Запропоновано п'єзовипромінювач, який використовується в УЗ апаратах для лікування захворювань. Після аналізу можливих варіантів було вибрано метод побудови та розрахунку випромінювача з металевим чвертьхвильовим узгоджувальним шаром і електричними коригувальними ланцюгами. Одержано П-подібну форму АЧХ п'єзоперетворювачів для УЗ сканерів, яка дозволяє проводити динамічне частотне сканування та фільтрування ехо-сигналу вужчою смугою, середня частота якої зменшується в часі відповідно до глибини зондування, використовувати один перетворювач у всьому робочому діапазоні медичної УЗ діагностики. Висвітлено теорію середнього вуха людини. Із використанням методу складання еквівалентних схем, чого раніше для вуха не робилося, показано, що еквівалентна схема середнього вуха являє собою два зв'язані контури, парціальні частоти яких відрізняються майже втричі. На підставі еквівалентної схеми одержано теоретично та підтверджено експериментально розшифровкою тимпанограм формулу для параметра норми середнього вуха. На базі експериментальних даних про величину активної складової акустичного імпедансу середнього вуха в нормі сформульовано принцип відбиття звуку від барабанної перетинки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р. с05 + К761
Шифр НБУВ: РА375738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського