Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (35)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЯЄЧКУ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Кушнарьов О.А. 
Морфо-функціональний стан яєчка при оперативному лікуванні експериментального крипторхізму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.А. Кушнарьов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Вивчено морфо-функціональні зміни гемато-тестикулярного бар'єра внаслідок експериментального однобічного крипторхізму та його хірургічної корекції. За умов ранньої хірургічної корекції експериментального крипторхізму відзначено високу регенеративну здатність опущеного яєчка і повне відновлення структурних компонентів гемато-тестикулярного бар'єра. Терміни регенерації гемато-тестикулярного бар'єра досягають 21 - 40 діб з моменту опущення дистопного яєчка. Після проведеної хірургічної корекції експериментального крипторхізму в процесі регенерації в опущеному яєчку було виявлено дві субпопуляції темних і світлих підтримуючих клітин. Зазначено, що явища активного піноцитозу у власній оболонці покручених сім'яних канальців можуть бути причиною наступних порушень у опущеному яєчку за умов ранньої хірургічної корекції експериментального крипторхізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.610.501с13
Шифр НБУВ: РА314470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Спаська А.М. 
Морфофункціональний стан кровоносних судин і паренхіми яєчка в нормі, після перенесеного епідидимоорхіту та водянки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / А.М. Спаська ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено будову кровоносного русла і паренхіми яєчка в нормі, досліджено вплив епідидимоорхіту і водянки на морфофункціональний стан кровоносних судин, гемомікроциркуляторного русла, звивистих сім'яних трубочок яєчка і протоки над'яєчка. Встановлено, що після перенесеного епідидимоорхіту та під час водянки яєчка зменшується його об'єм, звужується просвіт артеріол і капілярів, венозні судини розширені і більш звивисті; судини гемомікроциркуляторного русла розміщуються щільніше і стають звивистими; у стінці кровоносних судин змінюються гіаліноз і склерозування; зменшується діаметр звивистих сім'яних трубочок, потовщується їх власна оболонка, спостерігається масова загибель клітин сперматогенного епітелію; в інтерстиції - лейкоцитарна інфільтрація і розростання грубоволокнистих сполучно-тканинних елементів; зменшується об'єм ядер клітин Лейдіга. Ультраструктурно визначено деструктивні зміни в компонентах гемато-тестикулярного бар'єру, зокрема, зменшується діаметр протоки над'яєчка і висота епітелію, потовщується її стінка і редукуються скоротливі елементи, знижуються якісні показники еякуляту. Доведено, що експериментальний орхіт, викликаний у яєчку щурів ін'єкцією E.coli під оболонку, через 90 діб призводить до звуження і місцевої редукції капілярів, деформації і ущільнення рисунку мікросудин, зменшення діаметру звивистих сім'яних трубочок і кількості клітин сперматогенного епітелію, об'єму ядер клітин Лейдіга, що свідчить про розвиток незворотніх структурно-функціональних порушень в яєчку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.610.11 + Р696.610.42 +
Шифр НБУВ: РА350754

Рубрики:

      
3.

Грицуляк В.Б. 
Морфофункціональний стан кровоносного русла і паренхіми яєчка при пахвинній грижі та після пластики пахвинного каналу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.Б. Грицуляк ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Горбачевського. — Т., 1999. — 18 с. — укp.

Пахвинна грижа в результаті тиску вмісту грижового мішка на елементи сім'яного канатика і розлади кровообігу в яєчку приводить до зменшення об'єму органа діаметру сім'яних канальців, об'єму ядер інтерстиційних ендокриноцитів, числа сперматоцитів і сперматид. Пластика стінок пахвинного каналу є додатковою травмою елементів сім'яного канатика. Більш значні зміни в яєчку розвиваються після пластики задньої стінки пахвинного каналу. В порівнянні з пластикою передньої стрічки структурні зміни в яєчку після цієї операції зросли в середньому на 4,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.560.54

Рубрики:

      
4.

Шевчук Д.В. 
Оптимізація хірургічного лікування варикоцеле у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Д.В. Шевчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено актуальне питання дитячої хірургії стосовно проблеми розвитку безпліддя, зумовленого варикоцеле у період становлення репродуктивної системи чоловіка. Наведено результати хірургічного лікування 630-ти хворих на варикоцеле дітей різного віку. Досліджено клінічний перебіг цієї патології залежно від їх віку, тривалості хвороби, ступеня процесу з застуванням певних клініко-діагностичних критеріїв. Вивчено основні гемодинамічні порушення у сім'яному канатику та яєчку, які мають місце у разі варикоцеле у дітей, зміни гормонального й імунного статусу. Установлено, що чим менший вік хворого та чим більший термін захворювання, тим більшою мірою виражені порушення розвитку та функціонування яєчок. Проаналізовано ефективність застосування відкритого та лапароскопічного методів хірургічного лікування варикоцеле в дітей. Вивчено переваги та недоліки певного способу оперативного лікування. Обгрунтовано необхідність індивідуального підходу до вибору методу та способу оперативного втручання у разі варикоцеле в дітей, розроблено показання до їх застосування. Визначено найбільш оптимальні способи хірургічної корекції цієї патології. Показано ефективність оригінальної методики оперативного лікування на віддалені результати такого лікування. Доведено, що через відсутність статистично вірогідної гемодинамічної різниці у віддалених термінах допускається застосування способу Паломо-Єрохіна у дитячому віці. Установлено основні причини розвитку рецидиву варикоцеле в дітей. Розроблено та впроваджено діагностично-лікувальну схему ведення таких хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.610.52-59 +
Шифр НБУВ: РА359620

      
5.

Наконечний А. Й. 
Патогенетичні фактори ураження яєчка за різних формах його ретензії в дітей та обгрунтування шляхів мінімізації їх впливу: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.06 / А. Й. Наконечний ; Ін-т урології АМН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Визначено спектр хромосомних аберацій, включаючи мікроделеції Y-хромосоми, в хворих на ретенцію яєчок. З'ясовано, що за алелями локусів II класу головної системи гістосумісності людини діагностовано імуногенетичні маркери. Визначено динаміку синтезу антиспермальних антитіл залежно від клінічної форми ретенції яєчок, віку хворих і термінів хірургічного лікування. Встановлено прогностичні фактори розвитку та прогресування автоімунного ураження ретенованих і зведених яєчок. Розроблено ефективне медикаментозне забезпечення орхіпексії. Доведено доцільність застосування препаратів, які покращують мікроциркуляцію крові в зведеному яєчку та запобігають синтезу антиспермальних антитіл. Запропоновано обгрунтовані підходи щодо хірургічного та консервативного лікування справжнього та псевдокрипторхізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.61
Шифр НБУВ: РА371079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Єсьман Д.В. 
Пероксидне окиснення ліпідів та показники обміну білків і нуклеїнових кислот в яєчку перепілки залежно від періоду продуктивності та забезпечення вітаміном Е: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Д.В. Єсьман ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено процес пероксидного окиснення ліпідів і білково-нуклеїнового обміну в яєчнику перепелів залежно від періоду продуктивності та забезпечення кормів раціону вітаміном Е. Встановлено, що на початку яйцекладки відбувається підвищення інтенсивності пероксидного окиснення ліпідів, зниження антиоксидантного захисту й інтенсивності білково-нуклеїнового обміну в яєчнику перепела. Виявлено, що згодовування кормів з вмістом вітаміну Е 20 мг/кг корму супроводжується підвищенням інтенсивності пероксидного окиснення ліпідів, виснаженням системи антиоксидантного захисту та зниженням білкосинтезувальних процесів. З'ясовано, що згодовування збільшеної в 10 та 20 разів дози вітаміну Е відносно контрольної групи птиці сприяє стабілізації процесів ліпопероксидації, підвищенню активності ферментів системи антиоксидантного захисту та білково-нуклеїнового обміну. Доведено, що у разі тривалого згодовування підвищених доз вітаміну Е спостерігається залежність між його вмістом у кормах, яєчнику та яйцях. Встановлено, що у разі згодовування вітаміну Е в дозі 300 мг/кг і 600 мг/кг його вміст у жовтку яєць зростає в 2,9 та 5,1 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-273.96 + П686.3-272.532 +
Шифр НБУВ: РА357672

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського