Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>K=М'ЯГКОЇ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Вологдіна Г. Б. 
Створення вихідного матеріалу і сортів пшениці м'ягкої озимої з використанням сортозразків болгарської селекції в умовах Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Г. Б. Вологдіна; НААН України, ДУ "Ін-т зернових культур". - Дніпро, 2016. - 21 c. - укp.

На основі встановлених закономірностей мінливості фенотипового прояву господарсько цінних ознак і комплексного оцінювання болгарських сортозразків ідентифіковано селекційно цінні генотипи та виділено джерела окремих господарських ознак та їх сукупності. Встановлено, що в гібридних популяціях, які виявляють у першому поколінні достатній ступінь гетерозису за комплексом ознак, добір ефективний та збільшує можливість виділити генотипи з високою селекційною цінністю. Для визначення останньої необхідно використовувати конкурсний гетерозис і середній ранг за комплексом ознак та урожайністю зерна. За результатами вивчення болгарських зразків пшениці озимої як вихідних форм і селекційної роботи створена лінія Еритроспермум 50 137 з високою селекційною цінністю, яка стала родоначальницею нових сортів, а також новий вихідний матеріал з комплексом ознак. Створення сортів пшениці озимої Мирич, Мирлєна, Берегиня миронівська, Господиня миронівська, МІП Вишиванка та МІП Княжна є наслідком успішного міжнародного співробітництва українських (МІП) і болгарських (ДЗІ) селекціонерів. Зазначено, що у них акумульовані фактори продуктивності сортозразків України та Болгарії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425201 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського