Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=ГІДРОБІОЛ. ЖУРН<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Романенко В. Д. 
Особливості адаптації Gammaridae літоральної зони водосховищ до підвищення температури води / В. Д. Романенко, Ю. Г. Крот, Т. І. Леконцева, А. Б. Подругіна // Гідробіол. журн. - 2020. - 56, № 1. - С. 3-14. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-652.26 + Е621.155.232.371*80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Клоченко П. Д. 
Фітопланктон водойм із різним ступенем антропогенного забруднення / П. Д. Клоченко, Т. Ф. Шевченко, Г. Г. Ліліцька, О. П. Білоус, І. М. Незбрицька, З. Н. Горбунова // Гідробіол. журн. - 2020. - 56, № 1. - С. 15-32. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Наведено дані щодо розподілу фітопланктону в ставках дендрологічного парку "Олександрія", які значно відрізняються за вмістом у воді неорганічних сполук азоту і фосфору, а також хлоридів і органічних речовин. Встановлено, що видове багатство, таксономічна структура, видовий склад, комплекс домінуючих видів і кількісні показники розвитку фітопланктону в досліджених ставках суттєво відрізнялися. Максимальні значення чисельності на порядок, а біомаси - на два порядки перевищували їх мінімальні значення. Середня величина коефіцієнта флористичної спільності Серенсена складала 32 %. Неоднорідність розподілу фітопланктону в досліджених ставках зумовлена значними відмінностями в хімічному складі води, яка надходить у водойми із різних джерел, включаючи забруднені грунтові води і джерела з чистою водою з глибоких водоносних горизонтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.51 + Е0*820*801.631.3:Е5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Семенюк Н. Є. 
Різноманіття і структура автотрофної ланки Кардашинського лиману і піщаного кар'єра Дніпровсько-Бузької естуарної системи / Н. Є. Семенюк, В. І. Щербак, І. М. Шерман, П. С. Кутіщев // Гідробіол. журн. - 2020. - 56, № 1. - С. 33-49. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Розглянуто різноманіття і структуру автотрофної ланки (фітопланктон, вищі водяні рослини, фітоепіфітон) Кардашинського лиману і штучно створеного піщаного кар'єра у межах Дніпровсько-Бузької естуарної екосистеми і розподіл потоків енергії в них. У кожній з підсистем сформувався властивий їй комплекс екологічних чинників, що пов'язано з різницею у морфологічних характеристиках водойм, температурних, світлових, гідрохімічних умовах; наслідком впливу специфічного антропогенного чинника на підсистему кар'єра і гідротехнічних робіт; а також часом існування підсистем, що розглядаються, оскільки кар'єр - "молодша" підсистема, ніж лиман. Угруповання водоростей різних екологічних груп і вищих водних рослин характеризуються більш високим різноманіттям у лимані, ніж у кар$єрі. У розподілі потоків енергії в автотрофній ланці лиману домінують фітопланктон і вищі водяні рослини, а для піщаного кар'єра спостерігається домінування фітопланктону. Виходячи з концепції "альтернативних стабільних станів", Кардашинський лиман можна розглядати як модель "режиму прозорої води". Так, у підсистемі лиману фотична зона охоплює всю водну товщу, і тому спостерігається інтенсивний розвиток як фітопланктону, так і ВВР. Підсистема кар'єра є значно "молодшою", ніж підсистема лиману. Не виключено, що в майбутньому, по мірі старіння і обміління кар'єра і, відповідно, його заростання, частка ВВР і фітоепіфітону у формуванні потоків енергії може підвищуватись.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*822.29 + Е0*820*801.631.3:Е5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Зоріна-Сахарова К. Є. 
Макробезхребетні-вселенці в Кілійській дельті Дунаю / К. Є. Зоріна-Сахарова, А. В. Ляшенко // Гідробіол. журн. - 2020. - 56, № 1. - С. 50-66. - Бібліогр.: 98 назв. - укp.

За результатами власних багаторічних досліджень та чисельних літературних свідоцтв проведено аналіз сучасного складу чужорідних макробезхребетних Кілійської дельти Дунаю. Встановлено, що за сторічний період досліджень в Кілійській дельті зареєстровано 17 видів макробезхребетних чужорідних фауністичних комплексів, які розподілено на натуралізовані (11) та випадкові (6) види-вселенці. За зоогеографічною приналежністю ці види належать до п'яти фауністичних комплексів: сіно-індійського - 6 видів, борео-пацифічного - 5 видів, неарктичного - 4 види, індо-пацифічного та австралійського - по 1 виду. Кількість видів-вселенців в регіоні досліджень в XXI ст. збільшилась в 2,4 разу, в першу чергу, за рахунок представників термофільного сино-індійського фауністичного комплексу, що може бути наслідком кліматичних змін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621*80 + Е0*822.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шарапова Т. А. 
Інвазивний тропічний рачок Stenocypris sp. (Ostracoda) у перифітоні водойми-охолоджувача (Західний Сибір) / Т. А. Шарапова, А. Г. Герасимов, А. А. Герасимова // Гідробіол. журн. - 2020. - 56, № 1. - С. 67-74. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.155.15*85 + Е0*852.121.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Протасов О. О. 
Оцінка екологічного потенціалу водних техноекосистем на основі компаративного підходу / О. О. Протасов, А. А. Силаєва, Т. М. Новосьолова, Й. І. Узунов // Гідробіол. журн. - 2020. - 56, № 1. - С. 75-93. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Розглянуто деякі принципові питання санітарної і технічної гідробіології щодо оцінки екологічного та пов'язаного з ним технічного стану різною мірою антропозалежних і техногенних водних екосистем. висвітлено питання застосування комплексних методів оцінки екологічного потенціалу водних об'єктів і якості водного середовища на основі принципів компаративної (порівняльної) оцінки поточного стану з комплексом екологічно і технічно прийнятних умов (ЕТПУ). Запропоновано методику оцінки екологічного потенціалу водних техноекосистем, що була апробована на прикладі техноекосистеми АЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Домбровський К. О. 
Структурна організація перифітону волокнистого носія "ВІЯ" при очищенні зливових вод від нафтопродуктів / К. О. Домбровський, О. Ф. Рильський, П. І. Гвоздяк // Гідробіол. журн. - 2020. - 56, № 1. - С. 94-104. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Досліджено структурну організацію перифітону волокнистого носія "ВІЯ" за очищення зливових вод від нафтопродуктів в умовах очисної споруди моторобудівного заводу АТ "Мотор Січ", м. Запоріжжя. Розглянуто таксономічну і трофічну структуру та сезонні зміни чисельності і біомаси перифітону волокнистого носія у весняно-осінній період 2014 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.637 + Е0*827.512.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Медведь В. О. 
Особливості накопичення білків, вуглеводів і ліпідів у клітинах зелених водоростей за різної освітленості і тривалості фотоперіоду / В. О. Медведь, З. Н. Горбунова, Т. В. Вітовецька // Гідробіол. журн. - 2020. - 56, № 1. - С. 105-114. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Наведено результати досліджень щодо впливу освітленості різної інтенсивності і тривалості фотоперіоду на нагромадження білків, вуглеводів і ліпідів у клітинах зелених водоростей (Selenastrum gracіle, Desmodesmus brasіlіensіs і Scenedesmus obtusus). Встановлено, що зазначені види Chlorophyta характеризуються індивідуальною реакцією на зміну досліджених параметрів світла за нагромадження у клітинах біологічно цінних сполук. Показано, що збільшення тривалості темнового періоду позитивно впливає на нагромадження білків і вуглеводів у клітинах досліджених видів зелених водоростей. Відносно ліпідів цю особливість відзначено тільки для Selenastrum gracіle і Scenedesmus obtusus.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.28*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Плігін Ю. В. 
Перша знахідка олігохети Branchiura sowerbyi Beddard, 1892 (род. Tubificidae) у Канівському водосховищі (р. Дніпро) / Ю. В. Плігін, Н. І. Железняк // Гідробіол. журн. - 2020. - 56, № 1. - С. 115-118. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Надано інформацію про першу знахідку олігохети Branchiura sowerbyi Beddard, 1892 - тропічного виду з род. Tubificidae - на акваторії Канівського водосховища (р. Дніпро) в липні 2019 р. із зазначенням географічних координат і характеристики біотопу. Наведено кількісні дані про розвиток популяції B. sowerbyi на дослідженій ділянці водосховища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.144.3 Tub + Е0*822.222

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського