Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Єлісєєв В.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Єлісєєв В.В. 
Ідентифікація екологічного знання в автоматизованих інформаційно-бібліотечних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.В. Єлісєєв ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано оригінальний метод аналізу структури міждисциплінарної галузі знання комплексу екологічних дисциплін, який грунтується на властивостях екологічної інформації. Обгрунтовано використання методу компараторної ідентифікації екологічних текстів і розроблено формальний апарат опису процесу їх аналізу на основі моделі предметної галузі. Вперше сформульовано алгоритм автоматичної побудови спеціалізованого тезаурусу на підставі ознак галузевої належності дескрипторів. Наведено формальні алгоритми та реалізовано процедури автоматичної індексації та предметизації сукупності екологічних текстів у автоматизованій інформаційно-бібліотечній системі (АІБС) з урахуванням стилістичних особливостей їх графемної структури, ідентифікації їх позиції в ієрархічній структурі динамічної класифікаційної системи, що об'єктивно відображає предметну галузь, представлену текстами у складі АІБС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.58 + Ч737.05-569 + З970.43
Шифр НБУВ: РА319726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Єлісєєв В.В. 
Моделі й методи підвищення відмовостійкості програмно-технічних комплексів інформаційних і керуючих систем енергоблоків АЕС: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.05 / В.В. Єлісєєв ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення відмовостійкості програмно-технічних комплексів (ПТК) інформаційних і керуючих систем (ІКС) АЕС на підставі впровадження у процеси проектування ПТК моделей і методів, що забезпечують необхідні характеристики функціональності та відмовостійкості ПТК. Запропоновано модель побудови підсистеми ПТК ІКС АЕС, в якій враховано особливості задач управління. Розроблено математичні моделі обчислювальних процесів реального часу в ПТК, які відрізняються високим паралелізмом, що дозволяє визначити необхідні характеристики продуктивності обчислювальних підсистем ПТК для гарантованого забезпечення виконання наборів задач за час, що не перевищує заданий (у режимі реального часу). Запропоновано модель формальної оцінки та вибору дисциплін диспетчеризації задач за компонентами ПТК, що характеризується введенням параметрів підвищеної точності та продуктивності. Розроблено структурно-логічну модель процесів тестування несправностей технічних засобів паралельних ПТК і використання додаткових засобів асинхронного резервування процесів управління, яка забезпечує діагностування й локалізацію несправностей, а також коректне відновлення процесів, що надає можливість ураховувати вплив випадкових несправностей на час виконання складних наборів задач. Удосконалено модель інформаційних обмінів між компонентами ПТК, що відрізняється від існуючих введеням ієрархічної структури процесів і дозволяє визначити параметри комунікаційної підсистеми ПТК, за яких заявки обслуговуються за час, що не перевищує заданий директивний. Удосконалено загальну модель організації та проведення діагностичного обслуговування з застосуванням умовних і безумовних алгоритмів пошуку дефектів з використанням ІЕЕЕ стандартів тестопридатного проектуванння. Запропоновано модель реконструкції ПТК ІКС АЕС, яка відрізняється від існуючих уніфікацією програмно-технічних рішень і наявністю розвинених систем діагностування та засобів людино-машинної взаємодії з урахуванням функцій з інформаційної підтримки операторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-05 +
Шифр НБУВ: РА357613

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського