Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Клименко О.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Клименко О.В. 
Математичне та комп'ютерне моделювання фотохімічних процесів та визначення їх кінетичних параметрів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / О.В. Клименко ; Ін-т проблем машинобуд. ім. А.М.Підгорного НАН України. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання математичного моделювання гомогенних хімічних процесів, що протікають у розчинах за умов постійної температури, із застосуванням чисельних методів розв'язання задач Коші для звичайних диференціальних рівнянь та методів ідентифікації параметрів гомогенних фотохімічних процесів. Описано узагальнену математичну модель гомогенного хімічного процесу, яка являє собою задачу Коші для системи звичайних диференціальних рівнянь першого порядку. Запропоновано критерій щодо апріорного визначення жорсткості задачі Коші, виходячи з початкових даних. Вперше запропоновано підхід для визначення необхідної межі локальної похибки чисельного методу розв'язання задачі Коші, що гарантує збереження фізичного змісту чисельним розв'язком та дозволяє уникнути розбіжності методу. Даний підхід обгрунтовано доведенням відповідних теорем. Досліджено спосіб ідентифікації параметрів за декількома наборами експериментальних даних, що відповідають одному й тому ж фотохімічному процесу. Отримано нові наукові результати та розроблено програмний засіб "KinFitSim", що дозволяє моделювати гомогенні фотохімічні процеси та ідентифікувати їх параметри за експериментальними даними, доведено можливість їх використання під час розв'язання ряду складних фізико-хімічних та біохімічних задач, пов'язаних з гомогенними хімічними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.162.11,0 + Г552.3в641.8 +
Шифр НБУВ: РА343244

Рубрики:

      
2.

Клименко О.В. 
Міркування як текстово-дискурсивна одиниця художнього твору (на матеріалі французької новели II половини XX століття): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.05 / О.В. Клименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Використано антропоцентричний підхід до вивчення функцій міркування у побудові композицій художнього тексту, у процесах його породження та смислотворення, розгляд міркування як маркер розумової діяльності мовця. В роботі міркування трактується як структурна та смислова складова константа художнього твору (новели як малої мовленнєвої форми), що є результатом ментального процесу аналізу мотивацій для прийняття рішень, структурно-дискурсивним інтегрувальним смислотвірним компонентом тексту. Спираючись на положення про мовлення як особливий вид людської діяльності, міркування визначено в аспекті художнього тексту новели як закономірний елемент структурації його смислу. Запропоновано логіко-когнітивну методику виділення міркування в художньому тексті, структурно- та композиційно-дискурсивний підхід, який сприяє розкриттю смислу новели як жанру. Міркування як ментальний процес розглянуто у межах художнього тексту як його дискурсивна одиниця. З'ясовано модель новели як типу дискурсу та визначено місце міркування у цій моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171 + Ш5(4ФРА)6-334
Шифр НБУВ: РА375651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Клименко О.В. 
Особливості патогенезу попереково-крижового болю (low back pain) у чоловіків фертильного віку з урогенітальною патологією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.В. Клименко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше на підставі проведеного комплексного обстеження хворих за даними клінічних, інструментальних та морфологічних методів дослідження розкрито симптомокомплекс болю у нижньому відділі спини вертеброгенного та урогенітального генезу, обгрунтвоано патогенетичні особливості взаємозв'язку між урогенітальними захворюваннями і формуванням ураження периферичного відділу нервової системи. Удосконалено методику диференційної діагностики клінічних проявів болю в нижньому відділі спини (БНС). Вперше обгрунтовано діагностичне значення реолюмбографії у хворих з вертеброгенною патологією попереково-крижового рівня та хронічним простатитом. Доведено доцільність морфологічних досліджень гриж міжхребцевих дисків у прооперованих хворих для діагностики БНС. Проведено порівняльний аналіз характеру больового синдрому та розміру гриж міжхребцевих дисків зі ступенем вираженості гістологічних змін. На підставі результатів мікробіологічного дослідження біологічного матеріалу, вилученого під час оперативного втручання з приводу гриж міжхребцевих дисків, визначено ступінь впливу урогенітальних інфекцій на розвиток патологічних змін хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68-43 + Р696.620.11-43 +
Шифр НБУВ: РА340076

Рубрики:

      
4.

Клименко О.В. 
Правові основи податкових систем України та Німеччини: порівняльно-правовий аналіз: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Клименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичні та практичні проблеми правового регулювання податкових відносин у податкових системах України та Німеччини. Проаналізовано стан наукової розробки проблеми побудови ефективної податкової системи в державі, вивчено загальнодержавне податкове законодавство двох країн. Наведено рекомендації щодо змін законодавства з правового регулювання податкових відносин у правовій державі. Обгрунтовано доцільність прийняття в Україні Податкового Кодексу з повним переліком всіх фундаментальних основ і складових елементів оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + Х829(4НІМ)2 + Х990.82 +
Шифр НБУВ: РА350655

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Клименко О.В. 
Систематизація права лівобережної України у другій чверті ХІХ сторіччя: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Клименко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто різні історичні підходи науковців XIX - XX ст. щодо розуміння західноруського права, визначено межі та час його чинності. Доведено необхідність загального систематичного огляду західноруського права, обгрунтовано його зв'язок з давньоруським. Визначено шляхи формування литовсько-українського права у порівнянні з іншими видами західноруського. Запропоновано визначення поняття українського права як органічного поєднання давньоруського та литовського права, встановлено географічну територію його поширення (Полтавщина, Чернігівщина, Новгород-Сіверщина). Проаналізовано джерела права, чинні на Лівобережжі, наведено їх класифікацію. З'ясовано причини застосування II Відділенням царської канцелярії Литовського Статуту під час створення "Проекту особливих постанов для Полтавської та Чернігівської губерній". Здійснено порівняльне дослідження особливих постанов для Полтавської та Чернігівської губерній "Зводу законів цивільних" 1842 р. зі "Зводом місцевих законів західних губерній" 1839 р. і виявлено багато подібностей. Зроблено висновок, що основою особливих постанов для Полтавської та Чернігівської губерній "Зводу законів цивільних" 1842 р. став не "Проект особливих постанов для Полтавської та Чернігівської губерній", а "Звід місцевих законів західних губерній" 1839 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51-30 +
Шифр НБУВ: РА333539

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Клименко О.В. 
Типи неозначеного суб'єкта-діяча в англійській та українській мовах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / О.В. Клименко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 21 с. — укp.

Розглянуто значення неозначеного суб'єкта-діяча (НСД) на матеріалі особових займенників we, you, they в англійській мові та відповідних українських займенників ми, ти, ви, вони, а також їх нульових форм. Під НСД мається на увазі неозначена особа або група осіб, що виступають на семантичному рівні носіями непасивної предикативної ознаки. Наведено детальний аналіз семантичної структури НСД, що грунтується на виявленні його мовного статусу у висловленні (мовець, слухаючий, не учасник комунікації), а також на визначенні його кількісних (одиничний діяч, обмежена чи необмежена група діячів) і якісних (стать, вік, професія, національність) характеристик. Аналіз семантичної структури НСД виконано на основі розробленої в межах дослідження методики ідентифікації НСД за допомогою конкретизаторів - мовних одиниць, які входять до речення, що виражає окрему ситуацію з НСД, і сприяють, завдяки своїй мовній природі, проясненню його кількісних та якісних характеристик. Описано методику ідентифікації НСД, конкретизатори з урахуванням різних параметрів: їх морфологічної природи, способу прояснення характеру НСД, семантичної розмаїтості. Виявлено ізоморфні риси, що характеризують НСД у зіставлюваних мовах і полягають у подібності транспозиційних зрушень у значенні займенників - засобів вираження НСД, актуальності методики і засобів ідентифікації НСД, вираженого розглянутими займенниками, продуктивності типів НСД для відповідних займенників. Риси подібності, демонстровані зіставлюваними мовами, пояснено спільністю біологічної та психофізіологічної основи мов. Диференційні ознаки, що характеризують НСД у зіставлюваних мовах, виявлено в розходженні якісного складу типів НСД для окремих відповідних займенників, продуктивності визначених типів конкретизаторів НСД. Риси розходження обумовлені граматичною специфікою зіставлюваних мов, а також соціокультурними фактами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.751 + Ш143.21-315.6 + Ш141.4-315.6 +
Шифр НБУВ: РА327280

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського