Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Олійник О.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Олійник О.В. 
Витрати в системі бухгалтерського обліку: теорія, методика, практика (на прикладі підприємств промисловості нерудних матеріалів): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.В. Олійник ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2002. — 22 с. — укp.

Розкрито економічну суть понять "собівартість" та "накладні витрати". Доведено, що бухгалтерський облік необхідно розглядати як цілісну систему, яка є сукупністю елементів певного змісту та форми, пов'язаних між собою та об'єднаних регулярною взаємодією. Систематизовано критерії та ознаки класифікації витрат для потреб бухгалтерського обліку. Виявлено взаємозв'язки методів обліку витрат та калькулювання собівартості продукції, обгрунтовано перелік об'єктів обліку витрат підприємств промисловості нерудних матеріалів. Визначено елементи облікової політики щодо витрат підприємства та альтернативні рішення, запропоновано типову структуру наказу про облікову політику. Розроблено методику розподілу накладних витрат підприємств промисловості нерудних матеріалів, яка може бути застосована за умов комп'ютерної системи бухгалтерського обліку. Надано рекомендації щодо створення автоматизованої системи бухгалтерського обліку, визначено вимоги, яким повинні відповідати комп'ютерні програми, що використовуються для ведення обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-148.6 + У052.9(4УКР-4ЖИТ)230.0-148.6
Шифр НБУВ: РА320264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Олійник О.В. 
Інформаційні технології дистанційного навчання у вищій бібліотечній освіті США: автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.03 / О.В. Олійник ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше узагальнено еволюцію організації інформаційних технологій дистанційного навчання в бібліотечній освіті США. Зроблено теоретико-методичне обгрунтування відповідності між технологічним рівнем сучасного стану американських бібліотек, якістю професійної компетентності бібліотечних фахівців і рівнем застосування інноваційних технологій дистанційного навчання у вищих бібліотечно-інформаційних школах США. Вперше визначено особливості інформаційних технологій дистанційного навчання американських бібліотечних фахівців на рівні магістратури, які відрізняються обов'язковою наявністю інтерактивної комунікації, що забезпечується можливостями сервісів Інтернету (форумів, чатів, аудіо- та відеоконференцій). Визначено особливості інтерактивних комунікацій за умов дистанційного навчання, серед яких виокремлено типи інтегративних комунікацій відповідно до окремих навчальних стилів студентів (незалежні, залежні, компетативні, колаборативні, замкнені, патісі-пантні). Вперше запропоновано для впровадження в українську систему вищої бібліотечної освіти узагальнені організаційні моделі дистанційного навчання (змішані, спеціалізовані, бімодальні, консорціум, франчайзинг, акредитація), розроблено рекомендації щодо впровадження інформаційних технологій дистанційного навчання у систему бібліотечної освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73о31(7СПО) +
Шифр НБУВ: РА362021

Географічні рубрики:

      
3.

Олійник О.В. 
Клініко-імунологічна характеристика бронхіальної астми у дітей раннього віку (диференційний діагноз, лікування, прогноз): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Олійник ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше визначено у дітей, хворих на бронхіальну астму (БА), наявність негативного резерву киснезалежного метаболізму еозинофільних гранулоцитів крові за даними тесту з нітросинім тетразолієм за спонтанного та стимульованого варіантів. Установлено взаємозалежність між клінічними варіантами перебігу БА в дітей раннього віку, метаболічними змінами еозинофільних гранулоцитів крові та станом клітинного імунітету в даної групи хворих. На підставі багатофакторного, мультирегресійного та дисперсійного методів аналізу створено математичні моделі БА в даних дітей з урахуванням достатньо чутливих і специфічних клініко-параклінічних ознак захворювання. Запропоновано спосіб діагностики БА в дітей з першими ознаками бронхообструктивного синдрому за допомогою констеляційної диференційно-діагностичної таблиці з визначенням діагностичного та інформаційного коефіцієнтів. Визначено прогностичні критерії несприятливого перебігу нападу БА у дітей раннього віку. Розроблено показники оцінки ефективності лікування зазначених хворих з урахуванням наявності факторів ризику збереження важкості нападу, визначених під час надходження дітей до стаціонарного відділення лікарні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА328716

Рубрики:

      
4.

Олійник О.В. 
Організаційно-правові засади захисту інформаційних ресурсів України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Олійник ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше проведено дослідження організаційно-правових принципів державної внутрішньої та зовнішньої інформаційної політики та сформульовано пропозиції щодо удосконалення засобів захисту інформаційних ресурсів. Систематизовано та уточнено адміністративно-правові аспекти забезпечення реалізації конституційних принципів суверенності та незалежності щодо державної внутрішньої та зовнішньої інформаційної політики. Визначено сутність і наведено характеристику принципів міжнародного інформаційного співробітництва, обгрунтовано необхідність формування моделі основних правових, організаційних та інженерно-технічних заходів загальної системи захисту інформації та забезпечення режиму секретності (конфіденційності) у сфері міждержавного інформаційного обміну. Сформульовано визначення понять "інформаційний суверенітет України", "інформаційний простір України", "інформаційна безпека", що сприятиме єдиному розумінню їх у практичній управлінській діяльності, забезпеченню кількісних та якісних критеріїв оцінки стану національної безпеки та захисту інформаційних ресурсів. Доведено, що система захисту інформації та її складових у процесі розширення міждержавного співробітництва є важливим механізмом і засобом забезпечення суверенності та незалежності державної політики. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади формування логічно завершеної системи захисту інформаційних ресурсів та засоби її управління. Розроблено комплекс правових та організаційних принципів захисту інформації. Уточненно теоретичні та прикладні аспекти змістових характеристик застосування методів захисту інформації як загальнообов'язкових (універсальних) способів забезпечення належного функціонування та удосконалення загальної системи захисту інформації та її складових частин. Розроблено методичні підходи щодо формування нової парадигми сучасної державної політики у сфері інформаційної безпеки. Зроблено висновок про наявність тенденції поглиблення взаємодії міжнародної співпраці у сфері міжнародного інформаційного обміну. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін та доповнень до чинного законодавства та деяких законопроектів з метою регламентації відповідних положень стосовно відкритості інформації, права на інформацію та свободу інформаційної діяльності, права власності на інформаційні ресурси, продукти та послуги, а також щодо встановлення підстав для обмеження доступу до інформації, які мають визначатися відповідно до світових стандартів та конституційних вимог лише законом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04 + Х849(4УКР)04
Шифр НБУВ: РА341807

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Олійник О.В. 
Розвиток економічного аналізу в умовах інституційних змін: теорія, методологія, організація: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.09 / О.В. Олійник ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Комплексно вирішено проблему розвитку економічного аналізу під впливом інституційних змін. Розроблено концептуальні напрями вдосконалення методології, теорії та запропоновано організацію економічного аналізу як прикладної функціональної науки, професійної діяльності, навчального предмета. Досліджено становлення та тенденції розвитку економічного аналізу з урахуванням національних, ментальних і культурних особливостей. Виявлено чинники, що спричиняють трасформаційні перетворення в економічному аналізі. Розкрито системний підхід до розвитку фундаментальної бази економічного аналізу, уточнено його предмет і метод. Виявлено проблеми та перспективні напрями розвитку методології економічнго аналізу. Обгрунтовано новий підхід до класифікації видів і напрямів економічного аналізу. Проведено моніторинг стану економічного аналізу на суб'єктах господарювання України з урахуванням можливостей задоволення інституційних запитів. Обгрунтовано доцільність формування системи регулювання економічного аналізу як професійної діяльності. Запропоновано типологію суб'єктів і розроблено підходи до організації системи економічного аналізу підприємства. Обгрунтовано систему компетенцій фахівців-аналітиків. Удосконалено підходи до оранізації викладання аналітичних предметів у системі вищої економічної освіти. Виявлено результати взаємопроникнення економічного аналізу в комп'ютерному середовищі. Обгрунтовано порядок комп'ютеризації економічного аналізу як окремого виду діяльності та в системі управління суб'єкта господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.5 в + У053.9(4УКР) в +
Шифр НБУВ: РА363931

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Олійник О.В. 
Фармакотерапевтична ефективність бронхолітичних засобів у хворих на хронічні обструктивні захворювання легень: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.28 / О.В. Олійник ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2006. — 31 с. — укp.

Досліджено дозування, комбінування й ефективність різних шляхів введення фенотеролу, атровенту та теофіліну за умов лікування хворих на хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ). Установлено недоцільність перевищення разової дози препарату "Фенотерол" понад 0,5 мг, оскільки за цього його бронхолітична активність не посилюється, а кардіотоксична - зростає на фоні зростання кардіотоксичності даного препарату. Показано, що бронхолітична активність фенотеролу й іпратропіуму бромід за умов інгаляційного введення через спейсер великого об'єму не поступається такій у разі використання небулайцзеру. Доведено, що бронхолітичні властивості іпратропіума броміду в дозі 0,5 мг у разі введення через небулайзер не поступаються такими у фенотеролу за такої дози та аналогічного шляху введення. За цього кардіотоксичні властивості іпратропіуму броміду менші, ніж у фенотеролу. Установлено, що пероральне застосування теофіліну у добовій дозі 9,5 мг/кг не дає достовірного бронхолітичного ефекту. Охарактеризовано ускладенння ХОЗЛ, обумовлені порушеннями кальцієвого обміну, доставки та споживання кисню, обміну вуглекислого газу, зміною біофізичних властивостей харкотиння, які спричинюють зниження ефективності фенотеролу, атровенту та теофіліну. Доведено, що для підвищення ефективності бронхолітичні засоби необхідно використовувати у поєднанні з верапамілом, перфтораном, баралгіном залежно від виду ускладнень основного захворювання. Уперше показано, що фенотерол та іпратропіуму бромід неефективні у хворих на хронічні обструктивні захворювання легень з супутнім остеопорозом, на відміну від теофіліну, введеного внутрішньовенно. Установлено, що проведення "керованого дихання" у разі ускладнення ХОЛЗ гіпервентиляційним синдромом підсилює ефективність бронхолітичних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-52 +
Шифр НБУВ: РА341094

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського