Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (37)Реферативна база даних (1171)Книжкові видання та компакт-диски (647)Журнали та продовжувані видання (716)
Пошуковий запит: (<.>U=З884.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Миц С.В. 
Алгоритми кореляційного декодування сімей кодів Ріда-Соломона: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / С.В. Миц ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. А.С.Попова. — О., 2004. — 24 с. — укp.

Знайдено нові структурні властивості сімей кодів Ріда - Соломона (РС). Розкрито сильну структуру частотно-часової циклічності РС-кодів і встановлено, що довільний РС-код завжди може бути представлений у формі сімей рипараметричних дискретних функцій, або у вигляді своїх базових (БКС) і породжуючих (ПКС) кодових слів. Урахування цих властивостей під час розробки практичних схем кодеків дає змогу зменшити складність їх технічної реалізації. Побудовано еквівалентні коди Ріда-Соломона і коди, задані дискретним перетворенням Віленкіна - Крестенсона над полями Галуа та встановлено їх структурні та дистанційні властивості. Запропоновано розділення потужності коду РС на непересічні парціальні підкоди з метою зменшення складності технічної реалізації кодеків, розроблено регулярний алгоритм рекуррентного синтезу безлічі БКС і ПКС для побудови кожного парціального коду. Запропоновано регулярні алгоритми неалгебраїчного кодування РС-кодів на основі безлічі БКС та імовірнісного декодування РС-кодів на основі безлічі КС. Розроблено регулярний алгоритм і економічні схеми ковзного кореляційного декодування РС-кодів на базі знайдених структурних властивостей частотно-часової циклічності. Проведено оцінку складності технічної реалізації кодеків розрізнення ансамблів шумоподібних сигналів з використанням сімей РС-кодів і розроблено практичні рекомендації щодо їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.17-014 +
Шифр НБУВ: РА332196

Рубрики:

      
2.

Євсюк М.М. 
Аналіз і синтез надширокосмугових сигналів із заданими кореляційними функціями: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.12.13 / М.М. Євсюк ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачі аналізу спектральних і кореляційних властивостей поліноміальних сигналів (ПС) та узагальненого гауссового імпульсу (УГІ). Розроблено метод синтезу оптимальних ПС з заданими кореляційними властивостями в часовій та частотній областях, оптимальних УГІ на підставі їх комбінації. Запропоновано метод аналізу спектральних і кореляційних властивостей надширокосмугових сигналів, УГІ, досліджено його спектральні та кореляційні властивості. Розроблено метод синтезу оптимальних ПС з заданими властивостями в часовій та частотній областях, оптимальних кореляційних функцій, заданих дискретними та неперервними значеннями на підставі комбінованого УГІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01 + З95-5-01 +
Шифр НБУВ: РА370317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Правик Ю.М. 
Вдосконалення методів управління параметрами та структурою мереж мобільного зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ю.М. Правик ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Вперше розроблено багатовимірну структуру автоматизованої системи управління якісними показниками мобільного зв'язку. Наведено метод встановлення та налаштування антен базових станцій, який враховує особливості забудівлі в мікрорайоні. Запропоновано вирази для оцінки ділянок затінювань, які пропонується використовувати під час поточного моніторингу базових станцій. Обгрунтовано методи локалізації абонентського навантаження за умов введення в експлуатацію нової базової станції під час налаштування систем та оцінювання ефективності роботи системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.161 +
Шифр НБУВ: РА343828

Рубрики:

      
4.

Наорс І. Анад. 
Вдосконалення механізмів резервування канальних ресурсів широкосмугових систем безпроводового зв'язку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Наорс І. Анад. ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати зіставлення характеристик різних механізмів випадкового множинного доступу в BWN. Розглянуто методи множинного доступу на основі деревовидних алгоритмів (СДА, МДА, SIC), алгоритмів Aloha, подвійної експоненціальної відстрочки (BEB). Одержано умови, в яких за рахунок правильного вибору параметрів випадкового множинного доступу (стадії відстрочки, величини періоду вирішення конфлікту) забезпечується стабільна робота системи як за умов, що ідеалізуються, так і за наявності шуму в каналі зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16-01
Шифр НБУВ: РА385196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Липський О. А. 
Вибір параметрів сигналу в засобах радіорелейного зв'язку при впливі навмисних завад: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / О. А. Липський ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено канали радіорелейного зв'язку під час пакетної передачі інформації та дії навмисних завад. На підставі аналізу спотворень сигналів в радіорелейному каналі зв'язку наведено опис математичної моделі процесу спотворення кадрів в радіорелейному каналі зв'язку за дії навмисних завад. Запропонована модель дозволяє оцінити ймовірність спотворення кадру за передачі через радіорелейний канал зв'язку за умов застосування навмисних завад. Наведено методику визначення стану радіорелейного каналу зв'язку за умов застосування засобів радіоподавлення. Сутність методики полягає у контролі розподілу спотворених кадрів на підставі послідовного критерію відношення ймовірностей. Розроблено методику вибору параметрів сигналу в засобах радіорелейного зв'язку за впливу навмисних завад. Методика дозволяє підвищити пропускну спроможність радіорелейного каналу зв'язку за рахунок одночасної зміни параметрів сигнально-кодової конструкції та довжини кадру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.147-01
Шифр НБУВ: РА380318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Решетняк О.А. 
Демодуляція широкосмугових сигналів з оцінкою параметрів нестаціонарного радіоканалу адаптивним фільтром Калмана: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / О.А. Решетняк ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2006. — 15 с. — укp.

Досліджено задачу оцінювання параметрів нестаціонарного радіоканалу адаптивним фільтром Калмана за пілот-сигналом. Задачу оцінювання параметрів каналу (коефіцієнта передачі, набігу фази та затримки сигналу) розв'язано для забезпечення оптимальної демодуляції широкосмугових сигналів у системах зв'язку з рухомими об'єктами, канали яких відносяться до класу нестаціонарних. Досліджено властивості фільтра Калмана та розроблено скалярний рекурентний алгоритм адаптивної фільтрації Калмана. Розроблений алгоритм має утричі меншу обчислювальну складність у порівнянні з відомими алгоритмами. Розроблено метод і схеми оцінювання параметрів нестаціонарного радіоканалу за допомогою адаптивного фільтра Калмана за пілот-сигналом: схему відновлення коливання та схему тактової синхронізації. Ефективність розроблених схем визначено в результаті комп'ютерного моделювання системи зв'язку з рухомими об'єктами стандарту UMTS, для цього створено відповідну математичну модель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16-01 +
Шифр НБУВ: РА345915

Рубрики:

      
7.

Габше Хуссейн Алі 
Дослідження і розроблення сумісної системи односмугового радіомовлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / Габше Хуссейн Алі ; Укр. держ. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу і дослідженню нелінійних спотворень огинаючої радіосигналу з одною боковою смугою (ОБС) і несівною, яка пригнічена на 6дБ (ОБС, -6дБ). Дана оцінка звуковідтворення при прийомі сигналів радіомовлення з АМ та ОБС. Показано, що для більшості жанрів радіомовлення якість прийому практично не відрізняється. Згідно з результатами суб'єктивно статистичних експертиз розроблено рекомендації щодо оптимальної обробки модулюючих сигналів в системі односмугового радіомовлення. Запропоновано методику визначення захисних відношень при роботі ОБС передавачів у сумісних та сусідніх радіоканалах. Розглянуто можливість організації стереофонічного радіомовлення при передаванні радіосигналів у незалежних смугах АМ радіомовлення. Запропоновано методику корекції нелінійних спотворень. Проаналізовано спотворення сигналів при роботі у синхронній сітці ОБС передавачів. Показано, що в зоні обслуговування передавачів необхідно зважати на тільки нелінійні спотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.145-01

Рубрики:

      
8.

Паладюк В.В. 
Дослідження моделей процесів обслуговування викликів у мережах стільникового зв'язку: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.В. Паладюк ; Держ. наук.-вироб. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2009. — 24 с. — укp.

Створено концептуальні науково-методологічні основи та методичні положення. Досліджено питання моделювання, розробки та використання систем підтримки прийняття рішень з метою підвищення ефективності процесів осблуговування викликів різного типу у мережах бездротового зв'язку. З застосуванням системного підходу, ідей і методів теорії пріоритетних систем масового обслуговування, методів фазового укрупнення станів стохастичних систем, сучасних інформаційних технологій створено аналітичні, алгоритмічні та програмні засоби, застосування яких дозволило суттєво підвищити ефективність і покращити показники якості функціонування мереж стільникового мобільного зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.161-01 +
Шифр НБУВ: РА363507

Рубрики:

      
9.

Яковенко Є.І. 
Дослідження розподілу поля радіотелефону у фантомі людини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Є.І. Яковенко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше з використанням модифікованого методу інтегральних рівнянь розв'язано задачу визначення розподілу електромагнітного поля радіотелефону у фантомі голови людини. Розроблено математичні моделі цього розподілу від нитковидного джерела струму та півхвильового вібратора. Для підвищення точності математичної моделі з метою визначення розподілу поля вібраторної антени у фантомі голови людини застосовано уточнені амплітудний та фазовий розподіли струму у півхвильовому вібраторі. Запропоновано удосконалений метод вимірювання елекродинамічних параметрів композитних матеріалів, завдяки якому підвищено точність вхідних даних для моделювання шляхом часткової взаємної компенсації знакозмінних інструментальних похибок і зменшення випадкових похибок на підставі статистичної обробки експериментальних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16-01 +
Шифр НБУВ: РА335122

Рубрики:

      
10.

Нікіфоренко К.Б. 
Дослідження та розробка алгоритмів підвищення ефективності передачі інформації в каналах з частотною і фазовою модуляцією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / К.Б. Нікіфоренко ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Установлено, що неефективне використання радіоканалів стандарту 802.11 стосовно випадків передачі пакетів дискретних повідомлень зумовлено невисокою завадозахищеністю радіоканалів внаслідок використання в інформаційних системах малопотужних передавальних пристроїв, що змушує для одержання достатньо великої завадостійкості та надійності проводити роботи за високих співвідношень сигнал/шум. Виведено аналітичні залежності для знаходження основних характеристик радіосигналу на виході складового радіоканалу, які дозволяють досліджувати їх з необхідною точністю й одержати результати, що відрізняються великою достовірністю. Розроблено математичну модель, адекватну розв'язуваним реальним задачам передачі інформації у системах CDMA, DECT, GSM та їх подібних, в якій замість довільного розподілу імовірностей, заданих у просторі, всіх можливих входів і виходів проміжних комутаторів розглядаються імовірністні характеристики кожного проміжного комутатора, що дозволяє одержати однозначне відображення вихідного сигналу з урахуванням всіх впливових параметрів складового тракту. Розроблено алгоритм і програму оцінки завадостійкості синтезованого цифрового приймача, які дозволяють розрахувати та проаналізувати імовірність його помилкової роботи. Розроблено метод роботи приймального пристрою, який базується на зміні його структури за рахунок використання адаптивних і непараметричних алгоритмів обробки сигналу, що призводить до підвищення ефективності інформаційної радіомережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01 +
Шифр НБУВ: РА349356

Рубрики:

      
11.

Білик Н.М. 
Дослідження та розробка методів достовірного визначення характеристик радіоканалів з випадково змінними параметрами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / Н.М. Білик ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Наведено розрахункові співвідношення для відображення інформаційного сигналу та його спектра на виході радіоканалу на базі одержаних взаємозв'язаних функцій, а також співвідношення, що дозволяють розрахувати та проаналізувати комплексні огинаючі інформаційного сигналу. Розроблено метод синтезу складного сигналу для імпульсного зондування радіоканалу, який має певну автокореляційну функцію та дозволяє проводити зондування, рівноцінне імпульсному зондуванню, але за цього наявний незначний пік-фактор. Створено методику вимірювання імпульсної реакції короткохвильового каналу, який передбачає використання лінійного частотно-модульованого сигналу, що дозволяє одержати вірогідні дані про стан каналу в реальному масштабі часу. Розроблено модель каналу з кінцевим числом шляхів розповсюдження для розв'язання задач оптимального прийому сигналів, переданих за каналом з параметрами, що випадково змінюються. Сформульовано правило одержання вірогідних оцінок на випадок різних моделей каналу: з частотно-селективними, часовими селективними та частотно-часовими селективними завмираннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-012 +
Шифр НБУВ: РА355771

Рубрики:

      
12.

Гончаренко Е.В. 
Еколого-економічне обгрунтування розвитку інформаційних технологій на прикладі мобільного зв'язку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Е.В. Гончаренко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено науково-методичні підходи щодо оцінки економічної ефективності мереж зв'язку з урахуванням еколого-економічних чинників для визначення найбільш перспективних напрямків розвитку безпровідного зв'язку. Удосконалено теоретичні та методичні засади оцінки еколого-економічного збитку від електромагнітного забруднення середовища джерелами випромінювання малої потужності. Обгрунтовано наукові принципи формування моделі визначення додаткових витрат від електромагнітного забруднення, які використовуються у процесі формування доходної та витратної частини бюджетів різного рівня. Суттєво удосконалено механізми компенсації збитків для споживачів інформаційних послуг з використанням принципів медичного страхування, що дає можливість накопичення та цільового використання коштів на відновлення стану здоров'я постраждалих. Розроблено науково-методичні положення щодо формування пріоритетних напрямків екологізації інформаційно-телекомунікаційних технологій, що забезпечать зменшення електромагнітного забруднення довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)386.656-28 + З884.16-01 +
Шифр НБУВ: РА331327

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія:    
13.

Касьян М.М. 
Забезпечення дігностованості аналогових пристроїв перетворення сигналів на етапі автоматизованого проектування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / М.М. Касьян ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 23 с. — укp.

Запропоновано діагностичну модель пристроїв перетворення сигналів (ППС), яка дозволяє реалізувати запропонований метод і враховує час, умови експлуатації та похибки вимірювальних приладів. Розроблено методику дослідження та забезпечення діагностованості ППС на етапі проектування на підставі вибору стимульованих і контрольованих сигналів, оцінки діагностованості до рівня параметрів елементів за допомогою рангу тестової матриці й дослідження одноекстремальності цільової функції під час визначення діагностованих параметрів елементів. Розроблено програмний комплекс, який складається з розрахункового та інтерфейсного модулів програми аналізу електронних схем МАЕС-П і нові модулі для забезпечення діагностованості й самого діагностування, що істотно розширює можливості програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з884.1-53-013
Шифр НБУВ: РА320223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Нежуренко О.Г. 
Задачі маршрутизації в гібридній мережі передачі даних єдиної супутникової системи передачі інформації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.Г. Нежуренко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано нову математичну модель функціонування гібридних мереж зв'язку, яка дозволяє на основі запропонованих коефіцієнтів розділення потоків знаходити затримку даних в гілках наземної мережі і супутниковому каналі залежно від вхідного навантаження, а також імовірність відмов у встановленні з'єднання для мовних викликів. На основі даної моделі вперше розроблено методику визначення оптимального плану розподілу потоків у всій гібридній мережі зв'язку, включаючи наземну і супутникові мережі. Методику побудовано на базі числового розв'язання задачі оптимізації середньої затримки даних в допустимій області змінних методом послідовного квадратичного програмування (FSQP). Використовуючи агрегативний підхід, створено імітаційний алгоритм функціонування досліджуваної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.17-01 +
Шифр НБУВ: РА329646

Рубрики:

      
Категорія:    
15.

Горященко К.Л. 
Контроль відстаней до пошкоджень в низькочастотній лінії зв'язку імпульсним та фазовим методами, що використовуються почергово: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / К.Л. Горященко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Викладено результати теоретичних та експериментальних дослідень щодо розробки методу вимірювання відстаней до пошкоджень у низькочастотній провідниковій лінії зв'язку на основі послідовного використання імпульсного та фазового методів і результатів їх сукупних вимірювань. Встановлено, що використання окремо або імпульсного або фазового методу не підвищує точність вимірювання відстаней до пошкоджень у низькочастотній лінії зв'язку. Здійснено класифікацію існуючих методів визначення відстаней до пошкоджень, показано їх переваги та недоліки. З'ясовано, що поєднане використання результатів імпульсної рефлектометрії та вимірювання кутів зсувів фаз на різних частотах дає потенційну можливість підвищити точність вимірювання на два порядки. Проаналізовано модель лінії у випадку двох пошкоджень. Розроблено послідовний імпульсно-фазовий метод контролю стану лінії зв'язку та досліджено його математичну модель. Запропоновано алгоритм пошуку відстаней з результатів імпульсної рефлектометрії та фазової дальнометрії ітераційним методом. Встановлено критерії визначення оптимальних зондуючих частот, на яких виконуються вимірювання кутів зсувів фаз. Розроблено структурну та функціональну схеми автоматизованого вимірювача відстаней до пошкоджень. Запропоновано нові схемотехнічні рішення реалізації окремих вузлів приладу. Експериментально доведено, що точність визначення відстаней до пошкоджень покращується на один порядок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з884.18-017 +
Шифр НБУВ: РА340430

Рубрики:

      
16.

Лук'янчиков А.В. 
Малогабаритні антени з керованою поляризацією випромінювання для рухомих об'єктів радіозв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / А.В. Лук'янчиков ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто можливість підвищення ефективності функціонування радіоканалу мобільних систем радіозв'язку шляхом застосування на рухомих об'єктах малогабаритних антен з керованою поляризацією поля випромінювання для зниження поляризаційних втрат. Запропоновано метод побудови малогабаритних антен з керованою поляризацією. Показано, що застосування даного методу під час побудови малогабаритних антен для рухомих об'єктів радіозв'язку дозволяє знизити рівень втрат, обумовлених поляризаційною неузгодженістю, до 3 дБ. Для реалізації методу побудови малогабаритних антен з керованою поляризацією на підставі компромісного розв'язання запропоновано два типи випромінювачів: конічний спіральний і друкований. Проведено теоретичні й експериментальні досліження характеристик випромінювання та вхідного опору даних типів антен. Одержані результати щодо розробки малогабаритних антен з керованою поляризацією впроваджено на підприємствах державної інспекції електрозв'язку України, а також у Національному центрі керування та випробувань космічних засобів (Євпаторія).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16-55 +
Шифр НБУВ: РА343956

Рубрики:

      
17.

Ананьїн О.В. 
Математичні моделі адаптивного радіоканалу зв'язку з системами ПІД-регулювання потужності передавача: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / О.В. Ананьїн ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Розроблено математичні моделі адаптивних радіоканалів зв'язку з системами автоматичного регулювання потужності випромінювання передавача (АРПП) у прямому радіоканалі зв'язку, у яких для забезпечення потрібної якості систем використовуються цифрові ПІД-регулятори. Удосконалено методику параметричного синтезу цифрових ПІД-регуляторів на базі оптимізації параметрів регуляторів у замкненій системі АРПП. Розроблено ефективний засіб компенсації збуджувальних діянь у радіоканалі управління систем автоматичного регулювання потужності випромінювання передавача АРПП у прямому радіоканалі зв'язку. Представлено результати досліджень за методом математичного моделювання адаптивних радіоканалів зв'язку з цими системами, які містять цифрові ПІД-регулятори. Представлено результати порівняльного аналізу розроблених моделей адаптивних радіоканалів зв'язку з нечіткими (що працюють на базі нечіткої логіки) регуляторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-012 с116 +
Шифр НБУВ: РА345451

Рубрики:

      
18.

Францевич О.М. 
Математичні моделі адаптивного радіоканалу зв'язку з системами регулювання потужності передавача на базі нечіткої логіки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / О.М. Францевич ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено математичні моделі адаптивних радіоканалів зв'язку - фазі-систем (систем з нечіткими регуляторами) автоматичного регулювання потужності передавача (АРПП). Удосконалено методику параметричного синтезу нечітких (що працюють на базі нечіткої логіки) регуляторів. З використанням запропонованої методики синтезу нечітких регуляторів в інтерактивній системі MATLAB для зазначених фазі-систем розроблено основну модель нечіткого регулятора з описом її функціонування, шляхом моделювання цих систем одержано оптимальні параметри нечітких регуляторів, за яких системи забезпечують максимальну динамічну точність і швидкодію. Наведено результати досліджень, здійснених за методом математичного моделювання адаптивних радіоканалів зв'язку з системами автоматичного регулювання потужності передавача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-012 +
Шифр НБУВ: РА338428

Рубрики:

      
19.

Лімаренко П. В. 
Метод множення частоти фазоманшульованих сигналів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.13 / П. В. Лімаренко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено новий метод множення частоти фазоманіпульованих сигналів, що, на відміну від існуючих методів, забезпечує множення лише частоти несучого коливання, тоді як фаза сигналу залишається незмінною та не призводить до множення фазових спотворень, що присутні у вхідному сигналі. Вперше синтезовано структуру помножувача частоти фазоманіпульованих сигналів, в якій базовий помножувач частоти кратності два використовується оптимізований за кутом відтину помножувач, що працює за принципом фазового придушення. Вперше доведено можливість перетворення фазоманіпульованих сигналів за частотою без використання змішувачів і допоміжних джерел опорних, гетеродинуючих і проміжних частот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З848-041.4 + З884.16-01
Шифр НБУВ: РА381299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Скулиш М.А. 
Метод оцінки якості обслуговування інформаційних потоків в мультисервісних мережах зв'язку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / М.А. Скулиш ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено метод оцінювання якості обслуговування інформаційних потоків у мультисервісних мережах зв'язку. Удосконалено роботу комутаційного центру, розроблено метод розподілу інформаційних потоків між вихідними каналами, в якому за рахунок передачі заявок від базової станції не по одному, а по всіх вихідних напрямках та з урахуванням ймовірності переповнення черг вихідних каналів, підвищується ефективність передачі комбінованих інформаційних потоків у комутаційних центрах на межі мережі мобільного оператора й орендованої мережі з комутацією пакетів. Показано, що удосконалений метод розподілу інформаційних потоків між вихідними каналами одночасно забезпечує підтримку необхідних рівнів якості передачі для трафіку інтерактивного відео й інтернет графіку. Удосконалено спосіб залежного кругового обслуговування черг (WRR) абонентських заявок, що дозволяє, за рахунок динамічної зміни величини навантаження, яке може бути спрямоване з черги високопріоритетного трафіку у чергу низькопріоритетного, ефективно обробляти непередбачувані піки навантаження, які характерні саме для самоподібної моделі трафіку. Розроблено принцип керування інформаційними потоками у комутаційному центрі, який за рахунок використання класифікації заявок на обслуговування у процесі розв'язання задачі комутації, а також комплексної обробки мільтисервісного трафіку з урахуванням його типу та завантаженості черг вихідних каналів дозволяє зменшити втрати пакетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.161
Шифр НБУВ: РА372521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського