Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (993)Книжкові видання та компакт-диски (757)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р361$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 116
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Хоменко В.І. 
Аутоімунні реакції клітинного типу до нейроантигенів у постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС з цереброваскулярними захворюваннями: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / В.І. Хоменко ; Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини" АМН України. — К., 2008. — 23 с. — укp.

У 1997 - 1998 рр. обстежено 134 постраждалих, з них 108 - учасники ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на ЧАЕС 1986 - 1987 рр., 13 - мешканці Чорнобильської зони відчуження з цереброваскулярними захворюваннями, а також 13 - УЛНА з захворюваннями, що супроводжуються порушеннями гематоенцефалічного бар'єра (ГЕБ). До контрольної групи увійшли 66 практично здорових осіб. Показано, що зміни імунного статусу у хворих з цереброваскулярними захворюваннями характеризуються переважно порушеннями тимус-залежної ланки імунної системи. Установлено збільшення активаційних реакцій лімфоцитів на протеїн S-100 і основний білок мієліну (ОБМ) (за даними ДНК-цитометрії та лактації HLA-DR) в УЛНА на ЧАЕС і мешканців Чорнобильської зони відчуження з цереброваскулярними захворюваннями у порівнянні зі здоровими особами та їх тотожність в осіб з захворюваннями, що супроводжуються порушеннями ГЕБ. Установлено, що активаційні реакції лімфоцитів на 5 - 100 (за даними активації HLA-DR) в УЛНА з цереброваскулярними захворюваннями залежать від дози опромінення та вірогідно підвищені у хворих з більшими дозовими навантаженнями (від 300 до 940 мЗв у порівнянні з опроміненими у меншому діапазоні доз (до 300 мЗв). Комплексна судинно-ноотропна терапія в УЛНА з дисциркуляторною енцефалопатією призводить до вірогідного збільшення експресії HLA-DR антигену лімфоцитів на S-100. Установлено патогенетичне значення аутоімунних реакцій клітинного типу до S-100 і ОБМ у постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС у розвитку цереброваскулярної патології у віддалений період після опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-2 + Р361 +
Шифр НБУВ: РА359878

Рубрики:

      
2.

Міщанчук Н.С. 
Вестибулярна дисфункція та сенсороневральна приглухуватість в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції у динаміці післяаварійного періоду: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / Н.С. Міщанчук ; Держ. установа "Ін-т отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України" НАН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

За результатами обстежень 6 564-х осіб, з яких 6 412 - учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції (УЛНА на ЧАЕС) вивчено клініко-електрофізіологічні закономірності формування, прогресування й особливості перебігу вестибулярної дисфункції (ВД) і сенсороневральної приглухуватості (СНП) за довгострокового моніторингу (1986 - 2006 рр.). Доведено виникнення детермінованих електрофізіологічних радіаційних ефектів за доз, більших за 0,20 Гр. Створено математичні моделі ризиків. Визначено спільність механізмів і послідовність розвитку ВД і СНП в УЛНА на ЧАЕС у динаміці післяаварійного періоду. На підставі результатів проведених клініко-епідеміологічних досліджень установлено, що СНП за типом передчасного вікового зниження гостроти слуху (presbyacuzis raecox), склеротичні зміни судин сітківки ока, атеросклероз аорти у молодших вікових категоріях за тривалого іонізуючого опромінення (ІО) в УЛНА на ЧАЕС можна розглядати як симптомокомплекс передчасного старіння організму. Досліджено вплив зниження генерації постійного потенціалу ока на параметри експериментального ністагму та взаємодію між зоровими та вестибулярним порушеннями, а також роль змін мікроциркуляторного русла та магістральних судин голови та шиї в розвитку ВД та СНП в УЛНА на ЧАЕС залежно від величини дози та тривалості дії ІО. Обгрунтовано та розвинуто тактику лікування ВД та СНП в УЛНА на ЧАЕС з використанням алопатичних, антигомотоксичних препаратів і медичних п'явок, а також корекцію ВД шляхом введення вправ лікувальної фізкультури за Г.С. Федоровою та соціально неадекватної СНП з застосуванням багатоканальних цифрових слухових апаратів у бінауральній парі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.024.2 + Р683.71 + Р361 +
Шифр НБУВ: РА364127

Рубрики:

      
3.

Рябченко Н.М. 
Визначення індивідуальної радіочутливості людини на основі цитогенетичних показників: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Н.М. Рябченко ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2007. — 24 с. — укp.

З застосуванням методів варіаційної статистики у обстежених осіб виявлено існування донорів з нормальною та підвищеною радіочутливістю хромосом (11,6 % вибірки) та визначено межові значення "норми" цитогенетичних показників радіочутливості. Розроблений спосіб визначення ІР здорових осіб на підставі цитогенетичних показників запропоновано для комплексних обстежень умовно здорового населення з метою визначення осіб, гіперчутливих до дії іонізуючого випромінювання та підвищення ефективності первинної профілактики радіогенних патологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 +
Шифр НБУВ: РА352651

Рубрики:

      
4.

Завербна Л.В. 
Віддалені радіаційні ефекти в тканинах пародонта у хворих, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.В. Завербна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — 19с., 2001. — 19 с. — укp.

Встановлено особливості розвитку хвороб пародонта в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які зазнали впливу високих доз іонізуючого випромінювання, у віддалені терміни та залежно від наявності в них протезних конструкцій. Показано морфологічні особливості слизової оболонки, виявлено різницю перебігу процесів вільнорадикального окиснення ліпідів у ротовій рідині ліквідаторів, які не користуються незмінними протезами. Описано зміни, що відбуваються в кристалі гідроксиапатиту твердих тканин зуба та кістки. Оцінено патологічні процеси, що відбуваються в ротовій порожнині на фоні загальносоматичної патології у хворих, які зазнали радіаційного опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА316932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Кузьменко О. В. 
Відновлення добового ритму деяких показників кровотворення й імунітету після радіаційного впливу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.01 / О. В. Кузьменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито питання післярадіаційного відновлення добових ритмів систем кровотворення й імунітету залежно від індивідуальної реакції організму у відповідь на іммобілізаційний стрес. Виявлено розбіжності показників гемопоезу у тварин залежно від типу їх реакції на іммобілізаційний стрес, що розділяє їх на групи. Визначено добові ритми різних за реактивністю тварин, а також динаміку післярадіаційного відновлення добових ритмів систем кровотворення й імунітету експериментальних тварин для визначення їх ролі в груповій та індивідуальній радіочутливості. Висвітлено вплив типу реагування даних показників гемопоезу експериментальних тварин на тривалість пострадіаційного відновлення добових ритмів системи кровотворення. Показано, що дія іонізуючої радіації в сублетальній дозі (4,0 Гр) по-різному впливає на зміну добових ритмів показників системи гемопоезу залежно від часу доби опромінення та реактивності тварин. Встановлено залежність радіочутливості щурів в експерименті від типу їх реакції на психоемоційний стресовий вплив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.3-638.23 + Е60*743-638.23 + Р361-29
Шифр НБУВ: РА376139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Моісеєв А.Ю. 
Вільнорадикальні процеси в крові при радіаційних ураженнях. Засоби їх корекції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / А.Ю. Моісеєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено вільнорадикальні процеси у системі крові за дії іонізувальної радіації та вивчено можливості їх корекції за допомогою мінеральних вод. Виявлено порушення оксидантно-антиоксидантної рівноваги в організмі за умов дії іонізувальних випромінювань, що характеризується інтенсифікацією генерування супероксидного радикала-аніона, зміною активності супероксиддисмутази у каталази, дерегуляцією їх узгодженого функціонування. Базуючись на результатах дослідження, розроблено комплексний тест визначення функціонального стану організму. В експерименті in vitro встановлено онтиоксидантні властивості мінеральних вод типу "Нафтуся". Доведено, що їх курсове застосування є засобом виведення з організму токсичних речовин. Показано регуляторний вплив природної мінеральної води з підвищеним вмістом заліза на інтенсивність каталази у периферичній крові опромінених тварин. Зауважено, що у крові дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, установлено порушення окисного метаболізму, зниження та виснаження антиоксидантного потенціалу плазми крові. Запропоновано метод визначення антиоксидантних властивостей плазми крові для діагностики у донозологічний період патологічних порушень, зумовлених опроміненням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1-52 +
Шифр НБУВ: РА338595

Рубрики:

      
7.

Варваричева 
Вплив гамма-випромінювання з малою потужністю дози на клітинні реакції лімфоїдних органів при хронічному запаленні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Ольга Сергіївна Варваричева ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р252.61
Шифр НБУВ: РА351016

Рубрики:

      
8.

Стасюк І.Є. 
Вплив малих доз іонізуючого випромінювання на шлункову секрецію та стан слизової оболонки шлунка у щурів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / І.Є. Стасюк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 16 с. — укp.

Встановлено, що під випливом гострого рентгенівського опромінення у діапазоні доз 10 - 100 сГр різко зростає рівень кислотності базальної шлункової секреції у щурів. У разі опромінення у дозі 10 сГр виявлено адаптаційно-компенсаторну реакцію секреторного апарату шлунка, яка проявлялася у зменшенні кислотності шлункової секреції, стимульованої пентагастрином. Рентгенівське опромінення щурів у дозі 10 сГр не викликало структурно-морфологічних змін у слизовій оболонці шлунка, проте стимулювало в ній процеси пероксидного окиснення ліпідів. Вперше показано, що криві, які описують взаємозв'язок між дозою та ефектом для базальної та стимульованої пентагастрином секреції соляної кислоти, мають нелінійний характер з наявністю дозонезалежної ділянки - "плато" кривої. З'ясовано, що збільшення дози опромінення сприяє розвитку в організмі тварин дезадаптаційних процесів, які проявлялися підвищенням кислотності шлункового соку, стимульованого пентагастрином, та появою структурно-геморагічних уражень у слизовій оболонці, ступінь вираження яких пропорційний дозі опромінення. Зазначено, що відновлення нормального секреторного процесу у шлунку після фракційного опромінення загальною дозою 40 сГр відбувалося у більш пізні терміни, ніж після гострого опромінення еквівалентною дозою. Встановлено, що комбінована дія рентгенівського опромінення у дозах 10 - 40 сГр та стресу збільшує ураженість слизової оболонки шлунка у порівнянні з групою щурів, що були піддані ізольованій дії стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3-29 +
Шифр НБУВ: РА331820

Рубрики:

      
9.

Золотухін 
Вплив низькоінтенсивного гамма-випромінювання на систему крові при хронічному запаленні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Віталій Вікторович Золотухін ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.61 + Р361
Шифр НБУВ: РА349119

Рубрики:

      
10.

Бенедичук Ю. В. 
Вплив проживання на радіоактивно забруднених територіях в результаті аварії на ЧАЕС на формування вроджених вад розвитку (на моделі Житомирської області): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.15 / Ю. В. Бенедичук ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О. М. Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Показано, що частота природжених вад розвитку (ПВР) серед усіх випадків живо- та мертвонародження, абортних плодів, елімінованих за медичними показаннями, за проживання в радіоактивно забруднених населених пунктах не відрізняється від частоти у чистих населених пунктах як загалом, так і за окремими видами патології. Оцінено значення проживання населення у радіоактивно забруднених в результаті аварії на Чорнобильській АЕС населених пунктах для виникнення ПВР у новонароджених і наукового обгрунтування заходів, спрямованих на профілактику природженої патології. До першочергових заходів профілактики ПВР можна віднести підвищення освітнього рівня жінок репродуктивного віку до можливих чинників виникнення такої патології та зниження у них рівня експериментальних, ендокринних хвороб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р733.050
Шифр НБУВ: РА374740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Іщенко Л. О. 
Гігієнічна оцінка особливостей формування рівнів радону та доз опромінення населення Криворізького залізорудного регіону: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.02.01 / Л. О. Іщенко ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості формування рівнів радону та його дочірніх продуктів розпаду в повітрі будинків, розташованих у промислових зонах залізорудного регіону, з'ясовано сезонну варіабельність значень активності радону. Проведено радіаційно-гігієнічні дослідження в повітрі будинків, за якими визначено рівні об'ємної активності й еквівалентної рівноважної об'ємної активності радону та відповідні ефективні дози опромінення населення. На підставі дослідження захворюваності населення Кривого Рогу на злоякісні новоутворення легенів встановлено напрямки динаміки та ризики захворення на дану патологію. Одержані результати щодо варіабельності значень активності радону є основою для обгрунтування концепції регіонального нормування активності радону. Розроблено "Систему заходів щодо протирадіаційного захисту населення залізорудного регіону", яка включає радіаційно-гігієнічнє обстеження повітря житлових будинків і залізорудних шахт, інженерне- й організаційно-технічні та інші заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р126.691
Шифр НБУВ: РА376892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Стусь В.П. 
Гігієнічна оцінка поєднаної дії радіаційного та хімічного факторів на сечостатеву систему: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.П. Стусь ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 34 с. — укp.

Досліджено поєднаний вплив радіаційних факторів і важких металів (ВМ) урановидобувної та металургійної промиловості Дніпропетровщини на сечостатеву систему робітників і населення за умов промислових і непромислових міст та і в натурному експерименті на тваринах. Проведено санітарно-гігієнічне оцінювання вмісту ВМ і радіонуклідів у навколишньому середовищі (грунті, воді та харчових продуктах) промислових міст Дніпропетровськ і Жовті Води у порівнянні з Новомосковськом. Вивчено особливості нагромадження та розподілу ВМ і природних радіонуклідів у біосубстратах і тканинах сечостатевих органів експериментальних тварин і жителів промислових міст регіону, досліджено їх вплив на морфологічні зміни у нирках, встановлено кореляційні залежності між вмістом ВМ і патоморфологічними змінами у даних органах. Вивчено особливості поширення захворювань сечостатевої системи у жителів Дніпропетровщини. Розроблено систему пектинопрофілактики з метою прискорення елімінації ВМ, радіонуклідів та інших контамінатів з організму людини, яка зазнає поєднаного впливу ВМ та іонізуючого випромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.5-5 + Р126.691 + Р361.4 +
Шифр НБУВ: РА368237

Рубрики:

      
13.

Зуєва Н.О. 
Гормональні та метаболічні механізми порушень інсуліночутливості у постраждалих дорослих і дітей внаслідок аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.01 / Н.О. Зуєва ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2002. — 39 с. — укp.

Обстежено учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на ЧАЕС, які зазнали короткого (не більше 3-х місяців у 1986 - початку 1987 рр.) та тривалого (6 - 8 р., починаючи з 1986 - 1987 рр.) впливів факторів аварії, а також дітей-мешканців забруднених радіонуклідами територій (II, III і IV зони). Незалежно від терміну перебування в 30-кілометровій зоні в УЛНА та дітей II та III зон проживання віком до 10 років зареєстровано гіперінсулінемію. Виявлено зміни структурної будови мембран еритроцитів і лейкоцитів (ліпід-білкового розташування в мембранах обох видів клітин, а також змін об'ємних розмірів та структури білків еритроцитарної мембрани) в УЛНА з різним базальним рівнем інсуліну в крові у порівнянні з особами, які зазнали тільки психогенного впливу. В УЛНА на ЧАЕС з анамнезом, необтяженим діабетом встановлено поєднання кількох факторів, які супроводжують інсулінорезистетність: гіперінсулінемія, гіперкортизолемія, оксидативний стрес, порушення обміну заліза, гіперкомплементемія, наявність серцево-судинної патології. Вперше в УЛНА проаналізовано соматичну патологію, з якою найчастіше поєднується вперше виявлений цукровий діабет (ЦД) типу II - порушення зсідання крові, гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, ангіопатія сітківки. Визначено в УЛНА зниження частоти серцевих скорочень, концентрації фібриногену (нижня межа норми) та катехоламінів в добовій сечі, підвищення активності системи комплементу, реакції ауторозеткоутворення та вмісту глюкокортикоїдів. Запропоновано концепцію механізмів розвитку порушення інсуліночутливості у потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС. Охарактеризовано групи ризику виникнення гіперінсулінемії та порушення інсуліночутливості. Запропоновано заходи щодо її мінімізації для зниження можливих віддалених наслідків гіперінсулінемії в дітей (полікістоз яєчників у дівчаток, метаболічний синдром, виникнення злоякісних новоутворень молочної залози в дорослому стані) і дорослих (серцево-судинні захворювання, ЦД типу II). Встановлено, що використання берлітіону в УЛНА на ЧАЕС зменшує прояви порушення чутливості до інсуліну, оксидативного стресу, аутоагресії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5
Шифр НБУВ: РА318113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Муравйова І.М. 
Гормонально-біохімічні порушення в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у віддалений період після опромінення при метаболічному синдромі: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / І.М. Муравйова ; Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини АМН України". — К., 2008. — 24 с. — укp.

Обстежено 100 учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС) з метаболічним синдромом, розподілених на 2 підгрупи: 50 пацієнтів, які перенесли гостру променеву хворобу (ГПХ), опромінених понад 1,0 Гр; 50 пацієнтів, опромінених у діапазоні 0,3 - 0,9 Зв, а також 37 неопромінених осіб з метаболічним синдромом (контрольна група). Визначено, що в осіб, які перенесли ГПХ, рівень амінотермінального пропептиду проколагену I типу (PINP) та карбокситермінального телопептиду колагену I типу (IСТР) вірогідно перевищує такий в УЛНА на ЧАЕС, опромінених у діапазоні доз 0,3 - 0,9 Зв, та неопромінених осіб. У цій категорії виявлено прямий помірний кореляційний зв'язок між дозою опромінення та зазначеними маркерами, що доводить вплив іонізуючого випромінювання на процеси синтезу та деградації колагену I типу в екстрацелюлярному матриксі. В УЛНА на ЧАЕС з гіпертрофією лівого шлуночка у разі метаболічного синдрому показано збільшення прогностичного ризику розвитку фатальних кардіоваскулярних подій (SCORE), який корелює з підвищенням рівня PINP у разі концентричної гіпертрофії лівого шлуночка в осіб, які перенесли ГПХ, що доводить існування колагензалежної ланки у патогенезі серцево-судинних захворювань за умов дії іонізуючого випромінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 +
Шифр НБУВ: РА361399

Рубрики:

      
15.

Шум М.І. 
Динаміка рівня здоров'я у процесі фізичної реабілітації осіб, які зазнали впливу комплексу факторів Чорнобильської аварії: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / М.І. Шум ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Визначено інтенсивність фізичного навантаження у процесі реабілітаційних заходів, їх індивідуалізацію (особливо у випадку кількох інтеркурентних захворювань), оцінено ефективність реабілітації. Запропоновано як критерій толерантності до фізичного навантаження та можливості індивідуалізації, оцінки ефективності фізичної реабілітації використовувати рівень соматичного здоров'я. Зазначено, що рівень здоров'я є критерієм планування та контролю процесу фізичної реабілітації осіб, які зазнали впливу комплексу факторів після аварії на Чорнобильській АЕС. Розроблено алгоритм фізичної реабілітації з урахуванням кількісних показників здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0 + Р410.030-541
Шифр НБУВ: РА316994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Вінніков В.А. 
Динаміка цитогенетичних ефектів у осіб, які зазнали впливу іонізувальної радіації в малих дозах в ході ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / В.А. Вінніков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено, що у ранні терміни після перебування ліквідаторів у зоні ЧАЕС рівень аберацій хромосом вірогідно перевищував спонтанний, а з плином часу відбувалася експоненційна елімінація нестабільних хромосомних пошкоджень із швидкістю 14 - 25 % за рік залежно від виду аберацій. Досліджено особливості динаміки цитогенетичних ефектів відповідно до дози опромінення та тривалості експозиції ліквідаторів у зоні ЧАЕС. Розроблено моделі "час - ефект" з метою опису динаміки хромосомних пошкоджень. Визначено інформативність одержаних регресій щодо екстраполяційних оцінок початкового рівня аберацій у осіб, які зазнали опромінення малими дозами. Проведено прогнозування імовірних термінів нормалізації цитогенетичних показників у ліквідаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361
Шифр НБУВ: РА309515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Мороз В.А. 
Діагностика і лікування місцевих променевих ушкоджень після променевої терапії та радіаційних аварій: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.23 / В.А. Мороз ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та практичних досліджень у галузі діагностики та терапії місцевих променевих ушкоджень. Встановлено, що в патогенезі цієї патології важливу роль відіграє стійке порушення обміну фосфоровмісних сполук та пов'язаної з ними патології клітинних мембран. Зазначено, що для підвищення ефективності лікування місцевих променевих ушкоджень доцільно використовувати двохетапну схему діагностики. Розроблено нові методи діагностики, які сприяють отриманню ціннісної допоміжної інформації. На підставі розподілу всіх типів місцевих променевих ушкоджень на звичайні, комбіновані та сполучені, з урахуванням отриманих діагностичних даних, побудовано тактику лікування в цілому, зокрема, хірургічним методом. Оптимізовано відомі способи лікування місцевих променевих ушкоджень згідно з особливостями сучасних типів променевих ушкоджень. Описано принципово нові способи хірургічного лікування. Запропоновано способи терапії сполучених типів місцевих ушкоджень або одночасно ушкоджених декількох органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361-4-5 + Р365-5
Шифр НБУВ: РА314510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Тищенко О.В. 
Дія розмелених плодів розторопші плямистої на функціональний стан печінки та підшлункової залози при радіаційному і токсичному ураженні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / О.В. Тищенко ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі результатів експериментального дослідження з використанням тетрахлорметану, атофану та тетрацикліну визначено, що розмелені плоди розторопші плямистої в дозі 25 мг/кг зменшують явища цитолізу, концентрацію ТБК-активних продуктів, холестерину та нормалізують рівень відновленого глутатіону, причому, більш активно, ніж фармпрепарат порівняння, що може бути пов'язано з більш широким хімічним складом розмелених плодів розторопші плямистої. Встановлено, що вживання її розмелених плодів в дозі 25 мг/кг на тлі поєднаної дії іонізуючого опромінення та ксенобіотику гальмує процеси пероксидації та відновлює рівень каталази в старих щурів, а також сприяє гіпохолестеринемічній дії в старих та молодих тварин. За результатами дослідження вуглеводного обміну визначено, що розмелені плоди розторопші плямистої в дозі 150 мг/кг зменшують рівень цукру в крові за умов навантаження глюкозою, експериментального цукрового діабету I типу, спричиненого алоксаном та цукрового діабету II типу, викликаного дексаметазоном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р413.51-525 + Р413.6-525 +
Шифр НБУВ: РА323887

Рубрики:

      
19.

Бойко С.А. 
Дослідження впливу надвисокочастотного електромагнітного поля на швидкість метаболізму sup137/supCs в організмі при використанні ентеросорбенту: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / С.А. Бойко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розглянуто умови, за яких відбувається деполяризація та гіперполяризація мембран поперечносмугастих м'язових клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Е70*731*716-633.4
Шифр НБУВ: РА319951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Корж С.М. 
Дослідження радіозахисних властивостей церулоплазміну: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / С.М. Корж ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив препарату "Церулоплазмін" на виживання опромінених тварин, радіочутливість L-клітин та механізми дії церулоплазміну на систему перекисного окислення ліпідів після тотального рентгенівського опромінення у широкому діапазоні доз. Встановлено зміну церулоплазміну у крові щурів після опромінення дозами 1, 3, 5 Гр. Зазначено, що природа змін та час відновлення зумовлена дозою опромінення. Доведено, що введення препарату "Церулоплазмін" у дозі 10 мг/кг за одну годину до опромінення підвищувало рівень церулоплазміну у крові опромінених щурів та знижувало вміст малонового діальдегіду у крові, селезінці та печінці даних тварин. У експериментах in vivo та in vitro показано радіозахисний вплив "Церулоплазміну" на досліджувані процеси, що обумовлено антиоксидантними властивостями церулоплазміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361-52
Шифр НБУВ: РА308617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського