Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (24)Наукова електронна бібліотека (118)Реферативна база даних (2509)Книжкові видання та компакт-диски (4037)Журнали та продовжувані видання (1558)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 248
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Білозерська Т.О. 
Адміністративно-правові засади співробітництва України та Європейського Союзу у сучасних умовах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.О. Білозерська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні, адміністративно-правові й організаційні засади та напрямки співробітництва України та ЄС. Визначено шляхи виведення зазначеного співробітництва на якісно новий рівень. Досліджено проблематику сучасного розширення ЄС у зв'язку з поглибленням його інтеграційних процесів. Визначено категоріальний апарат європейської інтеграції. Запропоновано підхід до формування зваженої системи органів державної влади України (до складу якої входить публічна адміністрація), компетенція яких пов'язана з налагодженням співробітництва України та ЄС, а також спільних органів Україна - ЄС. Досліджено сучасний стан і перспективи розвитку інституційного механізму адаптації адміністративного законодавства України до Європейського адміністративного простору. Проаналізовано специфіку формування та розвитку правової бази співробітництва України та ЄС за сучасних умов. Запропоновано адміністративно-правові й організаційні заходи щодо вдосконалення співробітництва України та ЄС у пріоритетних сферах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96(4УКР) + Ф4(4УКР)64-(4) +
Шифр НБУВ: РА362994

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ліпкан В.А. 
Адміністративно-правові основи забезпечення національної безпеки України: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / В.А. Ліпкан ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 34 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження адміністративно-правових засад функціонування системи національної безпеки України. Обгрунтовано потребу у формуванні загальної теорії національної безпеки, з'ясовано її суть і зміст. Визначено теоретичні проблеми формування загальної теорії національної безпеки та шляхи їх розв'язання. Розкрито об'єкт, предмет, структуру, цілі, завдання та функції даної теорії. Визначено методологічний інструментарій, доведено необхідність застосування синергетичного підходу. У контексті адміністративного права розкрито значення загроз для системи національної безпеки, причини утворення даної системи. Визначено напрями організації управління загрозами національній безпеці. Охарактеризовано проблеми оптимізації формування та функціонування системи управління національною безпекою. Розкрито суть поняття та зміст національних інтересів в епоху глобалізації. Висвітлено проблеми формування системи національної безпеки. Запропоновано типологічну модель загроз національній безпеці. Досліджено шляхи вдосконалення адміністративно-правового регулювання функціонування даної системи. Визначено недоліки законодавства про національну безпеку та сформульовано пропозиції щодо їх удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА361592

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кузнецов О. В. 
Англосаксонська модель капіталізму у системі світового господарства: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / О. В. Кузнецов ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Проаналізовано інституціонально-генетичні аспекти еволюції англосакської ідентичності. Визначено сутність, система цінностей, принциипи організації господарських і соціальних відносин, а також механізми підтримки соціального балансу англосаксонської моделі капіталізму. Проаналізовано основні складові економічної моделі Великобританії. Розкрито особливості взаємодії Великобританії та США в межах фінансової глобалізації. Показано, що глобальне поширення англосаксонської моделі капіталізму реалізується головним чином через міжнародні фінансові ринки, контроль над якими зосередили Лондон і Нью-Йорк. Досліджено природу фінансових криз. Доведено позитивний взаємозв'язок між кризами та підвищенням ефективності функціонування фінансових ринків у США та Великобританії. Систематизовано канали та досліджено соціально-економічні наслідки глобальної дифузії англосаксонської моделі капіталізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1 + У9(4ВЕЛ)0 + У9(4ВЕЛ)260 + Ф4(4ВЕЛ),04 + С5*25(4ВЕЛ
Шифр НБУВ: РА380811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Марченко Ю.В. 
Антитерористична діяльність як складова національної безпеки (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / Ю.В. Марченко ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено антитерористичну діяльність як складову системи національної безпеки. Проаналізовано поточні геополітичні трансформації та зрушення в системах національної системи за умов постбіполярного світу. Визначено особливості впливу глобалізаційних процесів на реорганізацію структур безпеки та становлення мережевих структур. Розкрито роль публічної політики у стабілізації суспільно-політичних процесів. Досліджено актуальні зміни за умов антитерористичної діяльності, проблеми та специфіку концептуалізації феномену тероризму, а також наявні заходи щодо боротьби з цим суспільно-політичним явищем. Проаналізовано міжнародну та національну нормативно-правову базу боротьби з тероризмом і окреслено перспективи її удосконалення. Обгрунтовано необхідність більш тісного міжнародного співробітництва у сфері антитерористичної діяльності з метою створення глобальних і регіональних та удосконалення національних структур безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(4УКР)64 + Ф015.24 + Х916.881.4 + Х881.9(4УКР)119.3 +
Шифр НБУВ: РА338135

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
5.

Логвиненко С. В. 
Антицивілізаційний зміст і антистабілізаційний сенс явища тероризму: теоретико-порівняльний аналіз: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / С. В. Логвиненко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено сучасний тероризм, його антицивілізаційний зміст та антистабілізаційну суть, деструктивний вплив на життя людини, народів, країн, світової спільноти в цілому. Визначено проблеми, шляхи, форми та методи формування відповідних політико-правових, організаційних та інших засад у боротьбі з тероризмом, проти політики терору, за забезпечення національної та міжнародної безпеки. Висвітлено питання посилення антитерористичної діяльності в Україні, створення нової парадигми безпеки за умов формування державності в сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР),304 + Ф4(0),304
Шифр НБУВ: РА385792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гелетій М.М. 
Балканська криза (1990 - 2005) в контексті геополітичних трансформацій в Європі: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.М. Гелетій ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Визначено сутність явища "Балканська криза" у контексті трансформаційних процесів у сучасних міжнародних відносинах, висвітлено основні концептуальні підходи до розуміння даної проблеми. Досліджено зовнішньополітичний контекст кризи (глобалізацію, розпад СРСР, європейську інтеграцію). Розкрито роль зовнішнього чинника на Балканах, зроблено політологічне узагальнення геополітичної ситуації в Європі та світі. На підставі порівняльного та факторного аналізу встановлено пряму взаємозалежність зовнішнього фактора та субрегіональних процесів на Балканах. Розкрито роль міжнародного чинника у розвитку Балканської кризи, досліджено її вплив на перебіг процесів у Європі та світі. Доведено правомірність запропонованої гіпотези про домінантне значення у Балканській кризі зовнішнього чинника. Проаналізовано різні аспекти впливу кризи на сучасні геополітичні проеси. Доведено ефективність запропонованих концептуального та методичного підходів до осмислення сутності Балканської кризи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(476)64-68 + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА361315

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кобзаренко А.М. 
Безпекова політика Індії в Південній Азії (1989 - 2004): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.М. Кобзаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено структуру, характер та головні напрямки безпекової політики Індії в Південній Азії у 1989 - 2004 рр. Обгрунтовано концепцію розширення регіональних меж південноазійського комплексу безпеки, проаналізовано загрози, що походять з Південної Азії. Визначено основні параметри впливу індійського внутрішнього процесу та політики великих позарегіональних держав, зокрема - США, КНР та Росії. Розглянуто політику Індії щодо Пакистану, особливості індійсько-китайської взаємодії у безпековій сфері та ядерну політику країни. Доведено, що головними особливостями стратегії Індії протягом досліджуваного періоду були орієнтація на власні сили, пріоритетність контролю над найближчим оточенням, звуження застосування силової політики, використання переваг потенціалу та поступовий перехід до формування сприятливого середовища безпеки через зацікавлення сусідніх держав у конструктивних відносинах, а також випереджальне посилення вертикальних структур безпекової взаємодії з малими державами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(5ІНД)64 +
Шифр НБУВ: РА345740

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мітрофанова О.О. 
Безпекова політика Франції в контексті сучасних європейських геополітичних трансформувань: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.О. Мітрофанова ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено процес еволюціонування французьких зовнішньополітичних імператив щодо конструювання нової моделі європейської безпеки, реформування вже існуючих інститутів безпеки за умов глобальних трансформацій усієї системи міжнародних відносин. Розглянуто взаємодію механізмів практичного втілення політичних імператив офіційного Парижа з імперативами США, Росії, Великої Британії, Німеччини. Проаналізовано причини специфічних підходів цих держав та досвід досягнення компромісів. Досліджено становлення та еволюцію стратегічного курсу Франції щодо незалежної України в контексті трансформації системи європейської безпеки. Зроблено висновок, що Франція є не лише ініціатором, а й своєрідним рушієм реалізації ідеї автономізації Європи в царині безпеки та оборони. Візначено, що інститути системи європейської безпеки є механізмами реалізації стратегічної мети Франції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ФРА)64-6 + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА321199

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Сауляк Т. А. 
Безпековий вимір євроінтеграційної політики України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Т. А. Сауляк ; НАН України ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано й узагальнено розвиток теоретичних уявлень щодо поняття "безпека" та пов'язаних з ним функцій. Визначено основні змістовні положення та вимоги безпекового характеру, які відображено в договірно-правових актах і політичних документах, укладених між Україною й ЄС. Показано, що безпекові чинники були та залишаються принциповою складовою політичного діалогу між ЄС та Україною від ухвалення Спільної стратегії ЄС щодо України (1999 р.). Дані чинники втілено й в Європейській політиці сусідства та програмі "Східне партнерство", покликаних створити довкола ЄС зону політичної стабільності та сприятливого економічного клімату. Доведено зацікавленість країн і центральних інституцій ЄС у збереженні відносин співпраці з НАТО, що надає Україні додаткові можливості для участі у спільних з ЄС військово-політичних заходах і місіях. З урахуванням інституціональних змін в ЄС визначено основні поточні завдання співробітництва у сфері безпеки між Україною та ЄС, зокрема, найбільш реалістичним визначено конвергентний сценарій розвитку відносин, який, на відміну від інтеграційного сценарію, передбачає значні перехідні періоди та різну інтенсивність взаємодії в окремих секторах державного управління, суспільних відносин, економіки та військово-політичної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР),9(4),60 + Ф4(4УКР),9(4),30
Шифр НБУВ: РА382122 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Таран В.М. 
Безпековий вимір індійсько-китайських відносин у постбіполярний період: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.М. Таран ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 24 с. — укp.

З урахуванням зростаючого статусу Індії та Китаю визначено особливості еволюції зовнішньополітичних підходів Індії та КНР у відношеннях даних країн і динаміку розвитку їх взаємовідносин на двосторонньому та регіональному рівнях. Виявлено, що перетворення Індії на державу з міжнародним статусом є одним з пріоритетних стратегічних завдань Делі, тому дії КНР, які можуть розглядатися Делі як такі, що суперечать перетворенню Індії на глобальну державу, сприймаються Індією як загроза національній безпеці. Висвітлено різні форми політики управління зростаючою державою, які використовуються Індією та КНР. Обгрунтовано, що збільшення державної потужності КНР та Індії, перехід КНР до активної участі у створенні архітектури безпеки в Азії, активізація контактів між Делі та Пекіном в усіх сферах призводять до подальшої деміфологізації та прагматизації індійсько-китайських взаємодій, а також їх покращання. Відзначено, що навіть у разі максимального зближення Делі та Пекіна одночасне зростання Індії та КНР за наявності спільних, різних і конкурентних інтересів зумовлює союзницько-суперницький формат відносин між азійськими державами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА361281

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Федченко Є.М. 
Близькосхідна політика Ізраїлю в контексті стратегії розвитку ізраїльського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Є.М. Федченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес та умови становлення і розвитку регіональної політики Ізраїлю, в першу чергу щодо палестинців, визначено її суть, спрямованість, теоретичні засади, основні доктрини та механізми її реалізації в історичній ретроспективі. Цей процес висвітлено за умов постійних трансформацій в Ізраїлі, на Близькому Сході та у світовій системі в цілому, що перейшла від біполярного протистояння до пост-біполярного стану. Визначено характер та природу змін у сприйнятті імперативів близькосхідної політики в Ізраїлі під впливом внутрішньорегіональних чинників (змін у вибудові стратегії розвитку ізраїльського суспільства - від заснування держави Ізраїль на основі сіонізму як панівної ідеології до сучасності) та зовнішніх чинників. Досліджено ступінь залежності основних прерогативів ізраїльської політики щодо свого оточення від контексту та еволюції позарегіональних інтересів на Близькому Сході, зокрема американських, появи нових глобальних викликів, що постали перед людством, а саме розгортання глобальної антитерористичної кампанії після 11 вересня 2001 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф4(5ІЗР)64 + Ф055.257 + Ф043.2 +
Шифр НБУВ: РА327228

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
12.

Крушинський В.Ю. 
Великобританія в європейських інтеграційних процесах: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / В.Ю. Крушинський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 32 с. — укp.

Уперше у вітчизняній політичній науці комплексно досліджено характер і напрями еволюції позиції Великобританії щодо європейської інтеграції протягом 1970 рр. - початку XXI ст., проаналізовано принципи формування та з'ясовано засоби реалізації політики цієї країни в європейських інтеграційних інституціях. Запропоновано концепцію співвідношення національного та наднаціонального, зокрема, на прикладі політики Великобританії щодо європейських інтеграційних процесів, наведено практичні рекомендації стосовно формування та реалізації європейської політики України. Визначено шляхи теоретичного та концептуального аналізу проблеми формування та розвитку політики Великобританії щодо європейської інтеграції, вдосконалено категоріально-понятійний апарат дослідженої проблеми. Значну увагу приділено аналізу процесу прийняття та імплементації політичних рішень урядами країни стосовно європейських інтеграційних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф4(4ВЕЛ)64 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА329014

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Богайчук В.Ж. 
Визначення орієнтирів воєнно-політичного розвитку України в програмних документах політичних партій (історико-політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / В.Ж. Богайчук ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне історико-політологічне дослідження питань воєнної політики у програмних документах українських політичних партій. Показано зростання їх ролі у сучасному суспільному розвитку, розкрито засади та пріоритетні напрямки воєнної політики України. Розроблено методику аналізу воєнно-політичних орієнтирів у зазначених програмних документах. Вивчено історичний досвід воєнної політики українських політичних партій за умов державотворення 1917 - 1920 рр. Головну увагу приділено аналізу та систематизації воєнно-політичних орієнтирів у програмних документах партій різного ідеологічного спрямування суверенної України. Розглянуто проблеми військової реформи, нової Воєнної доктрини, розвитку оборонно-промислового комплексу, основні параметри майбутніх Збройних Сил, питання соціального забезпечення та військового виховання особового складу збройних формувань України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф69(4УКР) + Ф022.2 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА345132

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Цибуляк А. Г. 
Військово-політичний аспект зовнішньополітичної стратегії Російської Федерації в Європі: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / А. Г. Цибуляк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено основні підходи РФ до оцінки військово-політичної ситуації в сучасному світі, проаналізовано етапи становлення концепції стратегічного стримування як ключової військово-політичної стратегії на сучасному етапі, визначено основні загрози зовнішньополітичним інтересам в сфері військово-політичної безпеки й основні механізми їх нейтралізації. Проаналізовано вплив російських підходів до процесу реформування системи європейської безпеки, а також визначено механізми забезпечення військово-політичних інтересів РФ на пострадянському просторі. Встановлено, що відсутність змістовного діалогу основних акторів Євразії з військово-політичної проблематики є одним із факторів ризику сучасної ситуації на континенті, а також очевидним є зростання конкуренції у міжнародному середовищі. Основу військово-політичних концепцій сучасної Росії складає стратегічне стримування. Відмічається посилення коаліційної складової військово-політичної стратегії Росії. Визначено, що зовнішньополітичні аспекти воєнної політики Росії поки є малоефективними для мінімізації рівня загроз військово-політичної безпеки та можна очікувати диверсифікацію й жорсткішання підходів Росії до їх забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4РОС),9(4),6
Шифр НБУВ: РА382742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Панасюк В. В. 
Військово-політичні аспекти інтеграції України з НАТО: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / В. В. Панасюк ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості військово-політичної інтеграції в сучасному світі в контексті необхідності колективного подолання динамічних викликів і загроз національній та міжнародній безпеці. Розглянуто розвиток євроатлантичної співпраці України в контексті зміцнення її національної та міжнародної безпеки. Розкрито військово-політичні аспекти миротворчої діяльності України в зоні відповідальності НАТО. Показано об'єктивний та несуперечливий характер військово-політичної інтеграції України з НАТО з урахуванням становлення нової архітектури регіональної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3-96(4УКР) + Ф083 + Ф4(4УКР)64 в2:Ц
Шифр НБУВ: РА373140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Ковальчук С.М. 
Військово-політичні союзи як інструмент зовнішньої політики малих та середніх держав: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / С.М. Ковальчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено військово-політичні союзи як інструмент зовнішньої політики малих і середніх держав, з використанням якого держави гарантують взаємну допомогу у вигляді значного ресурсного внеску у разі необхідності. Проаналізовано особливості ієрархії сучасної системи міжнародних відносин. Визначено мотиви та цілі середніх і малих держав. Розглянуто процес формування їх зовнішньополітичної стратегії. На підставі аналізу теоретичних і практичних аспектів військово-політичних союзів доведено, що дані союзи сприяють збільшенню рівня безпеки держав та її структурної сили, зменшенню ступеня автономності держави. Проаналізовано особливості участі малих і середніх держави у дво- і багатосторонніх союзах у аспекті реалізації зовнішньополітичних інтересів держави. Визначено, що структура союзу та механізм прийняття рішень визначають здобутки держави від участі у союзі. Розглянуто переваги та недоліки участі України у міжародних союзах. Доведено доцільність євроатлантичної інтеграції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4/8)64 + Ф083 +
Шифр НБУВ: РА363048

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Фанін І. С. 
Військово-технічне співробітництво України в процесі розвитку євроатлантичної інтеграції: безпековий вимір: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / І. С. Фанін ; Рада нац. безпеки і оборони України, Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено місце системи державного експортного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання в системі військово-технічного співробітництва України. Розглянуто сучасний стан оборонно-промислового комплексу та систем військово-технічного співробітництва України, а також провідних держав світу. Проаналізовано ступінь реалізації стратегічних державних цілей військово-технічного співробітництва України на сучасному етапі. Розроблено рекомендації щодо орієнтування державної політики у військово-технічній сфері на розвиток військово-технічної співпраці як одного з ключових елементів забезпечення національної безпеки України шляхом оснащення національних збройних сил зразками озброєння та військової техніки, які відповідають сучасним реаліям ведення збройної боротьби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 в2:Ц + Ц1,8(4УКР)14 + Х819(4УКР)111
Шифр НБУВ: РА373853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Жовківська Г. А. 
Внутрішні та зовнішні чинники еволюції імміграційної політики ФРН: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Г. А. Жовківська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено еволюцію імміграційної політики ФРН у контексті впливу внутрішніх і зовнішніх чинників. Висвітлено процес перетворення Німеччини з країни гастарбайтерів у імміграційну країну та визначено характер політичних змін у сфері імміграційної політики. Розглянуто основні етапи формування імміграційної політики Німеччини, показано сучасну імміграційну динаміку та вплив імміграційних процесів на соціально-економічний розвиток країни, проаналізовано інтеграційні проблеми мігрантів у Німеччині. Досліджено особливості формування спільної міграційної політики ЄС та її вплив на німецьку імміграційну політику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4НІМ)64 в2:С5*665.24*4 + Ф3(4НІМ)4
Шифр НБУВ: РА375886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
19.

Петров В. В. 
Воєнно-інформаційна безпека України за умов посилення загроз інформаційних війн: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / В. В. Петров ; Рада нац. безпеки і оборони України, Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено механізми забезпечення воєнно-інформаційної безпеки держави як складової національної безпеки. Комплексно розглянуто сутнісні характеристики, функції та зміст понять "війна" та "воєнно-інформаційна безпека". Визначено співвідношення воєнної й інформаційної безпеки у процесі забезпечення національної безпеки держави за сучасних геополітичних умов з урахуванням актуалізації загроз інформаційних війн. Запропоновано відповідні підходи та пропозиції щодо забезпечення воєнно-інформаційної безпеки держави з урахуванням досвіду провідних держав світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф4(4УКР)64:Ц/Ч + Ц1,8(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА373138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
20.

Гев'юк А. М. 
Вплив зовнішніх політико-інституційних чинників на розвиток суспільно-релігійної сфери України: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 23.00.04 / А. М. Гев'юк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив зовнішніх політико-інституційний чинників на розвиток суспільно-релігійної сфери України. Проаналізовано суспільно-релігійну сферу України як складну багаторівневу систему, яка зазнає інституціоналізованого впливу з боку внутрішнього середовища, та міжнародної системи. Виокремлено основні елементи структури релігійних інституцій, розкрито суть та зміст функцій, які вони виконують в українському суспільстві. Охарактеризовано політико-інституційний вплив діяльності міжнародних суб'єктів на суспільно-релігійну сферу України. Проаналізовано функціонально-інституційний стан суспільно-релігійної сфери України в контексті внутрішніх процесів, а також зовнішніх загроз і викликів. Проведено порівняльний аналіз спільних і відмінних рис релігійних організацій, представлених як Україні, так в країнах свого основного перебування, а також розглянуто характер їх впливів на суспільно-релігійну сферу. Визначено та проаналізовано характер, основні напрями та принципи діяльності зовнішніх і внутрішніх різноманітних суб'єктів щодо України. Проаналізовано форми та методи роботи міжнародних релігійних і громадських інституцій в Україні. Виявлено зміни, що відбуваються в духовно-релігійному та суспільно-політичному середовищі України під впливом зарубіжних центрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР)364-11 + Ф4(0)64 в2:Э
Шифр НБУВ: РА375880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського