Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (48)Книжкові видання та компакт-диски (61)
Пошуковий запит: (<.>U=Х859(4УКР)119$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Стукаленко О.В. 
Адміністративна відповідальність за порушення норм земельного законодавства (матеріальний і процесуальний аспекти): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Стукаленко ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено матеріальні та процесуальні аспекти адміністративної відповідальності за адміністративні проступки в галузі земельного законодавства. Розкрито суть поняття й особливості цих проступків. Визначено недоліки правового регулювання адміністративної відповідальності за їх вчинення. Розглянуто об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу адміністративних проступків у галузі земельного законодавства. Проаналізовано процесуальні норми, що встановлюють порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності за їх вчинення. Наведено конкретні пропозиції щодо вдосконалення адміністративних матеріальних і процесуальних норм законодавства України з питань притягнення осіб до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних проступків у галузі земельного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х859(4УКР)119 +
Шифр НБУВ: РА361466

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мілімко 
Адміністративна відповідальність за правопорушення у сфері земельних відносин: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Лариса Василівна Мілімко ; Національний ун-т Державної податкової служби України. — Ірпінь, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)119 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА365755

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Чиж Ю. В. 
Адміністративна відповідальність за службові правопорушення у сфері земельних відносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. В. Чиж ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено розмежування понять службової та посадової особи та визначення останньої як спеціального суб'єкта адміністративної відповідальності у галузі земельних ресурсів. Визначено потребу запровадження чіткого механізму здійснення посадовими особами своїх владних повноважень у галузі земельних ресурсів з метою уникнення сприятливих умов для хабарництва, зловживання владою або службовим становищем. Обгрунтовано роль і значення контролю, що здійснено через адміністративну юстицію та встановлення персональної відповідальності посадової особи керівника державного підприємства, установи, організації за неприйняте рішення. Здійснено аналіз зарубіжного досвіду правового регулювання земельних відносин і визначено чинники, які ускладнюють ситуацію правового регулювання у галузі земельних ресурсів в Україні. Обгрунтовано та запропоновано деякі шляхи вдосконалення чинного законодавства з питань адміністративної відповідальності за службові провопорушення у галузі земельних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89 + Х859(4УКР)119
Шифр НБУВ: РА378015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Городецька І. А. 
Адміністративно-юрисдикційна діяльність державного інспектора з контролю за використанням та охороною земель: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. А. Городецька ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність та особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності як складової адміністративної діяльності державного інспектора з контролю за використанням та охороною земель. Розкрито роль останнього як носія державно-владних функцій та повноважень. Охарактеризовано підстави, зміст і процедури адміністративно-юрисдикційної діяльності державного інспектора з контролю за використанням та охороною земель. Сформульовано та запропоновано напрями вдосконалення її правового регулювання та практичного здійснення, конкретні пропозиції щодо внесення змін і доповнень до ЗК України та кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071.01 + Х859(4УКР)119
Шифр НБУВ: РА376427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шапоренко 
Механізми державного управління земельними ресурсами (на прикладі деградованих і малопродуктивних земель): Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / Ольга Іванівна Шапоренко ; Донецький держ. ун-т управління. — Донецьк, 2005. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)119 + П034.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА340413

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Яцун О. В. 
Особливості провадження по земельним спорам за участю суб'єктів публічної адміністрації в порядку адміністративного судочинства: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Яцун ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 17 с. — укp.

Проаналізовано особливості провадження по земельним спорам за участю суб'єктів публічної адміністрації в порядку адміністративного судочинства. Визначено юрисдикційні повноваження судів щодо розгляду адміністративних спорів, пов'язаних з землею. Розроблено класифікацію земельних спорів як предмету розгляду справ у порядку адміністративного судочинства. Розглянуто розвиток законодавства з питань вирішення земельних спорів. Досліджено стадії розгляду земельних спорів за участю суб'єктів публічної адміністрації в порядку адміністративного судочинства, особливості участі суб'єктів владних повноважень у справах адміністративної юрисдикції у ході вирішення земельних спорів, особливості доказу в справах з земельних спорів за участю суб'єктів публічної адміністрації в адміністративному судочинстві. Розглянуто особливості виконання судових рішень у справах з земельних спорів за участю суб'єктів публічної адміністрації в адміністративному судочинстві та порядок розгляду земельних спорів за участю суб'єктів публічної адміністрації за законодавством зарубіжних країн. Сформульовано висновки та пропозиції щодо вдосконалення законодавства, що регулює порядок розгляду та вирішення спорів, які виникають у сфері земельних правовідносин за участю суб'єктів публічної адміністрації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89 + Х859(4УКР)119
Шифр НБУВ: РА385719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Євстігнєєв А.С. 
Правове забезпечення вимог екологічної безпеки в процесі приватизації земель в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.06 / А.С. Євстігнєєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розкрито проблеми забезпечення вимог екологічної безпеки в процесі приватизації земель в Україні. Проаналізовано правову природу, юридичні ознаки, функції та різновиди даних вимог, розглянуто питання правового регулювання їх забезпечення, а також юридичну відповідальність за правопорушення в даній сфері. Визначено особливості вимог екологічної безпеки, що повинні бути забезпечені в процесі приватизації земель в країні, як правової категорії, та наведено її юридичну дефініцію. Вивчено інституційно-функціональне та нормативно-правове забезпечення відповідних вимог на рівні національного законодавства. Запропоновано зміни та доповнення до чинного законодавства щодо запровадження дієвого механізму забезпечення вимог екологічної безпеки в процесі приватизації земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112.1 + Х859(4УКР)119 +
Шифр НБУВ: РА367124

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Конишева О.В. 
Правове забезпечення запобігання деградації земель сільськогосподарського призначення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.В. Конишева ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано поняття деградації земель сільськогосподарського призначення, тобто втрати придатності цих земель для використання їх за цільовим призначенням внаслідок дії стихійних природних явищ і в результаті антропогенної діяльності людини. Досліджено особливості правових форм щодо запобігання деградації земель, запропоновано їх перелік і класифікацію. Визначено, що такими правовими формами є сукупність правових заходів, що регулюють суспільні відносини, які виникають внаслідок здійснення заходів щодо запобігання деградаційним процесам під час використання земельних ділянок, які встановлюються відповідними державними органами. Розвинуто положення, що правові заходи запобігання деградації сільськогосподарських земель визначають підінститут інституту раціонального використання та охорони цих земель. Розроблено конкретні положення регіональної програми використання та охорони земель щодо проведення даних заходів. Доведено необхідність безпосереднього закріплення обов'язку власників і користувачів стосовно великих земельних ділянок для розробки на плановій підставі заходів щодо запобігання деградації земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)119 +
Шифр НБУВ: РА321456

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Комарницький В.М. 
Правовий режим зон надзвичайних екологічних ситуацій в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / В.М. Комарницький ; НАН України. Ін-т держ. і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан правового регулювання відносин у сфері запобігання надзвичайним екологічним ситуаціям та ліквідації їх наслідків. Розглянуто екологічні зони за ступенем безпеки території, з урахуванням техногенних і природних факторів, що призвело до змін у довкіллі, небезпечних для людини, рослинного та тваринного світу. Обгрунтовано доцільність прийняття нового Закону України "Про правовий режим зон надзвичайної екологічної ситуації", який має усунути дублювання, неузгодженість у регулюванні суспільних відносин. Удосконалено організаційну систему регулювання та управління в галузі попередження та ліквідації надзвичайних екологічних ситуацій. Розроблено заходи щодо посилення ефективності економіко-правового забезпечення екологічної безпеки територій та населення у разі виникнення надзвичайних екологічних ситуацій. Наведено положення спеціального закону про екологічне страхування, який дає можливість ефективніше вирішувати питання відшкодування шкоди потерпілим від надзвичайних ситуацій із небезпечними для життя, здоров'я людини та стану довкілля екологічними наслідками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021 + Х859(4УКР)119 + Б1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА321966

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Мозальова М. В. 
Правові засади моніторингу грунтів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / М. В. Мозальова ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вивчено проблеми правового регулювання моніторингу грунтів в Україні. Наведено авторську дефініцію поняття "моніторинг грунтів". Розглянуто правові норми, що регламентують суспільні відносини у сфері його проведення як складник інституту екологічного моніторингу земель. Проведено історико-правовий аналіз розвитку законодавства в царині проведення моніторингу грунтів, вивчено його організаційно-правове забезпечення як елементу екологічного моніторингу. Досліджено земельне й екологічне законодавство, що стосується розвитку правовідносин, які виникають у разі проведення моніторингу грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035(4УКР) + Х859(4УКР)119
Шифр НБУВ: РА384597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Оверковська Т.К. 
Правові засади охорони земель від забруднення та псування в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Т.К. Оверковська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу, понятійний апарат охорони земель України від забруднення та псування. За результатами проведеного дослідження визначено основні ознаки поняття правової охорони земель від забруднення та псування. Проведено історико-правовий аналіз етапів формування відповідного законодавства України. Проаналізовано сучасний стан чинного законодавства України у сфері охорони якісного стану земель. Наведено пропозиції щодо його подальшого вдосконалення. Досліджено зміст категорій "забруднення" та "псування" земель. Визначено співвідношення зазначених категорій. Проаналізовано розуміння правових форм охорони земель в Україні від забруднення та псування. Розкрито теоретичне трактування відповідальності у даній сфері. Запропоновано визначення юридичної відповідальності щодо порушення якісного стану земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)119 +
Шифр НБУВ: РА360633

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського