Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (197)Книжкові видання та компакт-диски (180)
Пошуковий запит: (<.>U=Х881.9(4УКР)115$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шемелинець І. І. 
Адміністративна відповідальність за порушення законодавства про працю: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. І. Шемелинець ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 19 с. — укp.

Узагальнено історичний розвиток нормативно-правового регулювання адміністративної відповідальності за порушення законодавства про працю. Проведено класифікацію адміністративних проступків у сфері трудових правовідносин, в основу якої покладено об'єкт посягання. Конкретизовано функції адміністративної відповідальності у сфері трудових правовідносин, в результаті чого обгрунтовано наявність економічної й організаційної функції. Удосконалено дефініції "адміністративна відповідальність за порушення законодавства про працю", "адміністративний проступок у сфері трудових правовідносин", "провадження у справах про адміністративні проступки, що посягають на трудові права громадян". Процедуру виявлення та фіксації адміністративних проступків у сфері трудових правовідносин. Дістало подальшого розвитку обгрунтування доцільності розширення повноважень професійних спілок щодо проведення громадського контролю за дотриманням законодавства про працю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89 + Х881.9(4УКР)115
Шифр НБУВ: РА377573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Коломоєць О.Д. 
Адміністративно-правове регулювання відповідальності за вчинення насильства у сім'ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О.Д. Коломоєць ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття "адміністративно-правовий механізм попередження насильства в сім'ї" й "адміністративна відповідальність за вчинення насильства в сім'ї". Запропоновано класифікацію суб'єктів здійснення запобігання насильству в сім'ї за рівнем компетентності. Удосконалено понятійно-категорійний апарат у сфері запобігання насильству в сім'ї, зокрема, такі поняття як "насильство в сім'ї", "відповідальність за вчинення насильства в сім'ї", "інші члени сім'ї", "корекційна програма", "захисний припис". Проаналізовано зарубіжний досвід правового регулювання відповідальності за вчинення насильства в сім'ї, сформульовано передумови та пріоритети його запозичення для вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА372033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Курилін І.Р. 
Використання спеціальних знань при розслідуванні злочинів, які посягають на права інтелектуальної власності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.Р. Курилін ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми використання спеціальних знань у процесі розслідування злочинів, які посягають на права інтелектуальної власності. Розглянуто різні види та наведено характеристику інтелектуальної власності як об'єкта кримінально-правової охорони. Визначено зміст поняття та наведено криміналістичну характеристику злочинів, які посягають на права інтелектуальної власності. Розкрито сутність спеціальних знань, які використовують в процесі розслідування даного виду злочинів. Охарактеризовано процесуальну й непроцесуальну форми та розроблено правові й організаційні засади використання спеціальних знань. Встановлено функціональні обов'язки спеціаліста в процесі реалізації окремих слідчих дій. Визначено порядок проведення та підстави для призначення окремих видів судових експертиз. Встановлено критерії оцінки висновків експертів під час розслідування злочинів, які посягають на права інтелектуальної власності. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення окремих форм використання спеціальних знань під час розслідування злочинів, які посягають на права інтелектуальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х893.9(4УКР)413.9 +
Шифр НБУВ: РА353840

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мозоль С.А. 
Запобігання злочинам проти виборчих прав громадян: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.А. Мозоль ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено заходи запобігання злочинам проти виборчих прав громадян. Розглянуто етапи розвитку та сучасний стан виборчого законодавства України, кримінологічну характеристику злочинів, які вчиняють у сфері виборчого процесу, та їх детермінанти. Запропоновано систему таких заходів, що є комплексом загальносоціальних і спеціально-кримінологічних заходів морально-виховного, економічного, правового й ідеологічно-політичного характеру. Запропоновано зміни до виборчого та кримінального законодавства з метою вдосконалення правового захисту виборчих прав громадян. За результатами дослідження розроблено методичні рекомендації та пропозиції, які втілено в Комплексному цільовому плані запобігання злочинам проти виборчих прав громадян під час виборчого процесу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х883.9(4УКР)711.15 +
Шифр НБУВ: РА360177

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Говор Ю. О. 
Запобігання органами внутрішніх справ насильницьким злочинам щодо жінок у сім'ї: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Ю. О. Говор ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Запропоновано авторське визначення кримінального насильства в сім'ї, уточнено його види, а також встановлено специфічні ознаки насильницьких злочинів стосовно жінок у сім'ї, наведено їх класифікацію. Досліджено становлення законодавства щодо протидії насильству в сім'ї та узагальнено основні напрями його розвитку. На підставі кримінологічного аналізу узагальнено нову кримінологічну інформацію щодо насильницьких злочинів стосовно жінок у сім'ї, характерологічні особливості осіб, які вчиняють насильницькі злочини, ознаки, які типово притаманні жінкам-жертвам насильства в сім'ї. Проаналізовано суб'єктивні та об'єктивні детермінанти насильницьких злочинів стосовно жінок у сім'ї, й, зокрема, з'ясовано чинники латентності, недоліки діяльності органів внутрішніх справ. З урахуванням кримінологічного аспекту діяльності органів внутрішніх справ розглянуто форми, методи, заходи запобігання даним злочинам. З метою уточнення заходів запобігання насильницьким злочинам стосовно жінок у сім'ї розроблено типологію сімей. Сформульовано пропозиції щодо комплексного удосконалення механізму запобігання органами внутрішніх справ насильницьким злочинам щодо жінок у сім'ї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х883.9(4УКР)711.15
Шифр НБУВ: РА382522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Палій М.В. 
Злочинність у сфері віросповідання та боротьба з нею: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.В. Палій ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Надано кримінологічну характеристику злочинності у сфері віоросповідання за сучасних соціально-економічних, правових і політичних умов. Встановлено, що більшість зареєстрованих злочинів здійснюється в ході міжконфесійних конфліктів у селах та невеликих населених пунктах Західної України. Запропоновано класифікувати злочини у сфері віросповідання залежно від змісту злочинних діянь, визначено їх два види: злочинні утиски свободи віросповідання та перевищення її меж. Надано кримінологічну характеристику осіб, які вчиняють дані злочини і запропоновано класифікувати ці особи: які утискають свободу віросповідання та які перевищують межі свободи віросповідання; визначено їх морально-психологічні, соціально-рольові та інші властивості. Обгрунтовано необхідність уведення кримінальної відповідальності за поширення неправдивої інформації щодо віросповідання або діяльності певної релігійної групи, якщо таке діяння спричинило або могло спричинити тяжкі наслідки. Для вдосконалення спеціальної профілактики злочинів у сфері віросповідання запропоновано ввести судову профілактико-релігієзнавчу експертизу діяльності релігійних організацій, науково обгрунтовані висновки якої повинні стати рекомендаціями для прийняття судом рішень про призначення членам цих релігійних організацій, що були визнані винними у вчиненні злочинів у сфері віросповідання, покарання у вигляді позбавлення права займатися релігійною діяльністю та про припинення діяльності релігійної організації згідно з чинним законодавством. Доведено, що особливістю проведення профілактичних бесід під час здійснення індивідуальної профілактики злочинів у сфері віросповідання є залучення тих складових елементів віросповідання об'єкта індивідуальної профілактики, які відповідають чинному законодавству та можуть бути застосовані для переконання у правомірній поведінці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА322367

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Севідов О.А. 
Криміналістична характеристика злочинних порушень авторського і суміжних прав та основні положення їх розслідування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.А. Севідов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено основні елементи криміналістичної характеристики злочинних порушень авторського та суміжного прав з використанням та інтерпретацією основних положень інституту інтелектуальної власності. Визначено особливості предмета доказування та стадії порушення кримінальних прав даної категорії (зміст первинного матеріалу про злочин, перевірочних дій). Сформульовано тактичні завдання розслідування, характерних для кримінальних прав про злочинне порушення авторського та суміжного прав, а також рекомендації щодо засобів їх вирішення - проведення відповідних тактичних операцій. Висвітлено питання удосконалення підготовки кадрів для підрозділів боротьби з економічною злочинністю, слідчих підрозділів та їх спеціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х881.9(4УКР)115 + Х881.9(4УКР)115 + Х881.9(4УКР)115
Шифр НБУВ: РА361982

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Калмиков Д. О. 
Кримінальна відповідальність за експлуатацію дітей: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Д. О. Калмиков ; Акад. адвокатури України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено особливості дії положень КК України, розглянуто основні аспекти малозначності експлуатації дітей. Проаналізовано кримінальну відповідальність за готування до експлуатації дітей і за замах на експлуатацію дітей. Вивчено питання, пов'язані з покаранням за експлуатацію дітей та призначенням покарання за цей злочин. Здійснено дослідження підстав для звільнення від кримінальної відповідальності та звільнення від покарання за експлуатацію дітей. Внесено пропозиції щодо вдосконалення чинного КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115.013 + Х879(4УКР)242
Шифр НБУВ: РА379936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Красноголовець С.В. 
Кримінальна відповідальність за порушення виборчих та референдних прав громадян в Україні та державах Центральної Європи (порівняльний аналіз на прикладі Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.В. Красноголовець ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне порівняльно-правове дослідження кримінальної відповідальності за злочини проти виборчих і референдних прав громадян. Проаналізовано різні підходи до трактування поняття "порівняльне правознавство". Визначено принципи проведення компаративного дослідження, його форми, методику, проведено загальну характеристику критеріїв поділу правових систем на правові сім'ї. Обгрунтовано необхідність запровадження нового підходу до здійснення порівняльно-правових досліджень, під час якого доцільно враховувати міжнародно-правові стандарти у галузі виборчих і референдних правовідносин. Досліджено злочини за перешкоджання реалізації виборчих і референдних прав громадян, способи перешкоджання, за фальсифікацією результатів голосування, підробку виборчих і референдних документів, за недотримання порядку фінансування виборів і референдуму, порушення таємниці голосування за Кримінальним кодесом (КК) України та КК окремих держав Центральної Європи. Проведено порівняльний аналіз кримінально-правових санкцій за злочини проти виборчих і референдних прав громадян. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х881.9(4УКР)115 + Х881.9(4УКР)115 + Х881.9(4УКР)115
Шифр НБУВ: РА363680

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Павликівський В.І. 
Кримінальна відповідальність за порушення законодавства про працю, не пов'язані з посяганням на життя та здоров'я: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.І. Павликівський ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто історико-правовий аспект розвитку правових норм, що встановлюють відповідальність за порушення трудового законодавства. Досліджено сучасний стан порушень трудових прав людини в Україні. Визначено причини та умови існування даного явища, розглянуто підстави та принципи його криміналізації. Проведено комплексний юридичний аналіз об'єктивних та суб'єктивних ознак складів злочинів, пов'язаних з посяганням на трудові права людини у контексті законодавства про працю. Наведено пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства України, що передбачає відповідальність за порушення положень про працю, не пов'язані з посяганням на життя та здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА329081

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Присяжнюк І. І. 
Кримінальна відповідальність за порушення недоторканності житла або іншого володіння особи в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / І. І. Присяжнюк ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено зарубіжний досвід встановлення кримінальної відповідальності за порушення недоторканності житла або іншого володіння особи, а також відповідну практику Європейського суду з прав людини. Здійснено юридичний аналіз ознак складів даного злочину та санкцій, передбачених за їх вчинення, розглянуто питання кримінально-правової кваліфікації даного злочину. Запропоновано визначення понять "житло", "інше володіння особи", "незаконне проникнення", а також нову редакцію ст. 162 КК України. На підставі одержаних результатів розроблено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про кримінальну відповідальність і практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115
Шифр НБУВ: РА376498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Дем'яненко Ю.І. 
Кримінальна відповідальність за порушення недоторканності приватного життя: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.І. Дем'яненко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми встановлення кримінальної відповідальності за порушення недоторканності приватного життя (ст. 182 КК України). Визначено підставу відповідальності (незаконні дії з конфіденційною інформацією про особу), проаналізовано системні зв'язки ст. 182 з іншими статтями КК. Розглянуто питання кваліфікації даного злочину, зроблено диференціацію відповідальності, наведено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства, зокрема, запропоновано нову редакцію ст. 182 КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА360260

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Сміх В. В. 
Кримінальна відповідальність за порушення права особи на правову допомогу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В. В. Сміх ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Проведено аналіз історичного розвитку інституту правової допомоги, розкрито сутність соціально-правової обумовленості існування та виникнення кримінальної відповідальності за злочини, що порушують право особи на правову допомогу. Детально розглянуто об'єктивні та суб'єктивні ознаки цих складів злочинів і досліджено кваліфікуючі й особливо кваліфікуючі їх ознаки. Під час проведення порівняння санкцій досліджуваних злочинів з аналогічними злочинами встановлено невідповідність і колізії між їх санкціями. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства, що передбачають відповідальність за порушеня права особи на правову допомогу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х881.9(4УКР)128
Шифр НБУВ: РА381310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Арманов М.Г. 
Кримінальна відповідальність за примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.Г. Арманов ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості кримінальної відповідальності за примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань. Висвітлено історичний аспект щодо протидії цьому діянню, визначено його місце в структурі злочинності в Україні. Обгрунтовано соціальну зумовленість криміналізації цього злочину. Проаналізовано об'єктивні, суб'єктивні та кваліфікувальні ознаки його складу та досліджено форми кримінальної відповідальності за вчинення. За результатами проведеного дослідження зроблено висновок, що чинна редакія статті 355 Кримінального кодексу України не відповідає сучасним вимогам і не може бути ефективним інструментом протидії цьому злочину. На підставі результатів проведеного дослідження сформульовано певні теоретичні висновки та наведено пропозиції щодо вдосконалення регламентації кримінальної відповідальності за примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х839(4УКР)043.3 +
Шифр НБУВ: РА366712

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гулкевич В.Д. 
Кримінально-правова охорона авторського права і суміжних прав: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.Д. Гулкевич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано зміст кримінально-правових понять, використаних в існуючій редакції статті 176 Кримінального кодексу (КК) України. Доведено, що чинна редакція даної статті передбачає кримінальну відповідальність за порушення тільки майнових прав автора, виконавця, виробника фонограми, відеограми, організації мовлення, якими заподіяно зазначеним особам матеріальну шкоду у значному, великому або особливо великому розмірах. Запропоновано розглядати матеріальну шкоду як вартість порушеного майнового права суб'єкта авторського права та суміжних прав. Наведено пропозицію щодо вдосконалення чинної редакції статті 176 КК України, визнавши злочином порушення майнового права автора, виконавця, виробника фонограми, відеограми, організації мовлення, незалежно від розміру заподіяної шкоди. Запропоновано установити кримінальну відповідальність за незаконне придбання, перевезення або зберігання з метою розповсюдження контрафактних примірників об'єктів авторського права та суміжних прав, вчинених у значному розмірі, а також за умисні дії з обходу або нейтралізації технологічних засобів захисту авторського права та суміжних прав, незаконного вилучення або зміни будь-якої інформації про управління цими правами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х839(4УКР)331.06 +
Шифр НБУВ: РА356768

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Нерсесян А.С. 
Кримінально-правова охорона прав інтелектуальної власності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.С. Нерсесян ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено результати комплексного наукового дослідження різноманітних аспектів кримінально-правової охорони прав інтелектуальної власності. Розглянуто основні соціальні та правові чинники, які впливають на стан кримінально-правової охорони даних прав. Проаналізовано процеси становлення та розвитку законодавства, завдяки якому здійснювалась кримінально-правова охорона прав інтелектуальної власності у Російській імперії, СРСР та незалежній Україні. Розглянуто норми Угоди про торговельні аспекти цих прав, які є базовими для основних вимог до кримінально-правової охорони прав інтелектуальної власності. Розглянуто норми Конвенції Ради Європи про кіберзлочинність. Здійснено науковий аналіз кримінально-правових норм, на підставі яких здійснюється охорона даних прав у США, країнах Європи та колишнього СРСР. Проаналізовано склади злочинів, передбачених статтями 176, 177, 229, 231, 232 чинного Кримінального кодексу України. На підставі результатів дослідження різноманітних концепцій щодо загального об'єкта злочину наведено визначення родового об'єкта злочинів проти прав інтелектуальної власності, а також безпосереднього об'єкта кожного з цих злочинів. Визначено, що предмет злочинів складають майнові права, не передбачені диспозицією відповідних статей об'єкти. З'ясовано співвідношення ролі загального та спеціального суб'єктів у разі вчинення злочинів, передбачених статтями 176, 177, 229, 231, 232 КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА358610

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Харченко В. Б. 
Кримінально-правова охорона прав на об'єкти інтелектуальної власності в Україні: перспективи розвитку та гармонізації з європейським законодавством: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / В. Б. Харченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 36 с. — укp.

Розкрито соціальну обумовленість криміналізації порушень у сфері інтелектуальної власності, наведено й обгрунтовано авторське розуміння системи таких злочинів, висвітлено історичний досвід кримінально-правової охорони зазначених прав. З огляду на бланкетний характер диспозицій відповідних норм КК розглянуто найбільш дискусійні питання врахування положень цивільного законодавства України. На основі узагальнення наукової літератури, проведених анкетувань та аналізу судової пактики розглянуто криміногенні детермінанти злочинів у сфері інтелектуальної власності, а також визначено правові та неправові засоби протидії вказаним посяганням. З урахуванням положень і тенденцій розвитку інституту прав власності, відповідного зарубіжного досвіду сформульовано пропозиції щодо впорядкування системи та змісту відповідних кримінально-правових норм, зокрема, створення самостійного розділу Особливої частини КК "Злочини у сфері інтелектуальної власності".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА384812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Кондратов Д. Ю. 
Кримінально-правова охорона таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Д. Ю. Кондратов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено історію та розвиток національного кримінального законодавства, а також законодавства деяких зарубіжних країн щодо охорони права на таємницю кореспонденції. Проведено аналіз відповідності зарубіжного та національного законодавства щодо правових підстав обмеження права на таємницю кореспонденції виробленим Європейським Судом з прав людини принципам обмеження даного права. Розглянуто кримінально-правову характеристику об'єктивних і суб'єктивних ознак складу злочину, передбаченого ст. 163 КК, його кваліфікуючі ознаки, окремі питання кваліфікації та відмежування порушення таємниці листування, телефонні розмови, телеграфні чи інші кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер від суміжних складів злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х881.9(4УКР)115
Шифр НБУВ: РА381067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Медіна Л.П. 
Кримінально-правова характеристика злочинів проти виборчих прав громадян України (ст. ст. 157, 158, 159 КК України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Л.П. Медіна ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження проблем кримінальної відповідальності за злочини проти виборчих прав громадян України. Визначено ступінь і характер суспільної небезпеки даного виду посягань. Розглянуто питання, пов'язані з удосконаленням норм, які передбачають відповідальність за злочини проти виборчих прав. Здійснено юридичний аналіз ознак складів злочину даного виду правопорушень. Розкрито зміст виборчих правовідносин, які виникають на всіх стадіях виборчого процесу під час реалізації громадянами України своїх виборчих прав. Досліджено механізм спричинення шкоди виборчим правовідносинам в цілому та їх окремим елементам. Наведено конкретні пропозиції щодо удосконалення відповідних норм Кримінального кодексу України та механізму кримінально-правової охорони виборчих прав громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА332739

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Топчій В.В. 
Кримінально-правова характеристика невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат (ст. 175 КК України): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Топчій ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено юридичні склади злочинів, які містяться у диспозиціях ст. 175 Кримінального кодексу України, що посягають на трудові, адміністративні правовівідносини та правовідносини у сфері соціального захисту. Розглянуто питання спеціального виду звільнення від кримінальної відповідальності за ці злочини та санкції, які застосовуються за невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат за їх нецільове використання. Проаналізовано законодавство України та законодавство країн-учасниць ЄС з урахуванням міжнароднх норм і стандартів у галузі пропозиції щодо вдосконалення чинного Кримінального кодексу України та правозастосовної практики з урахуванням міжнародного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА364423

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського