Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (264)Книжкові видання та компакт-диски (270)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ110.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шубович С.О. 
Архітектурна композиція в світлі міфопоетики: Автореф. дис... д-ра архіт: 18.00.01 / С.О. Шубович ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

Архітектурну композицію розглянуто крізь призму архетипів людини, найбільш ясно відбитих у міфології та міфопоетиці. Відповідно, розкрито їхню роль в художній творчості і в творчості архетектурній як синтезуючі різні види мистецтва. Просторова основа архітектурної композиції співвіднесена з просторовою моделлю світу, з міфологічним універсумом, що дозволило розкрити нові грані в естетичній цілісності архітектури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.5 + Щ110.17 + Щ113(0) + Ю812.451.1 + Ш200.045

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
  

      
2.

Шубович 
Архітектурна композиція в світлі міфопоетики: Автореф. дис... д-ра архітектури: 18.00.01 / Світлана Олександрівна Шубович ; Харківський держ. технічний ун-т будівництва та архітектури. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.5 + Щ110.17 + Щ113(0) + Ю812.451.1 + Ш200.045
Шифр НБУВ: РА306508

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
  

      
3.

Білінська О.Б. 
Архітектурний ордер у забудові Львова XVI - XVII ст. (принципи застосування і методи реставрації): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.Б. Білінська ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Узагальнено попередні дослідження застосування архітектурного ордера. На підставі традиційних і запропонованих методик визначено принципи застосування ордера у забудові Львова XVI - XVII ст.: функціональної, об'ємно-просторової, композиційної, часової та стилістичної залежності; суперпозиції, поєднання ордера з іншими тектонічними системами; варіабельності ордерів та пропорцій; поєднання ордера з декором; декоративної та семантичної функцій. На підставі результатів структурного аналізу (рівневого, метричного, модульного) визначено особливості ордера. Виявлено історичні прототипи (у трактаті С.Серліо) та аналоги у забудові міст Західної України. Виконано теоретичні реконструкції фрагментів ордера музеїв Львова. На підставі реставраційних методів аналогів, анастилозу, сигнацій, музеєфікації визначено принципи сучасного збереження та розроблено спеціальний алгоритм і рекомендації для реєстрації ордера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2ЛВО)4 + Щ110.523.1 + Щ110.83 +
Шифр НБУВ: РА348049

Рубрики:

      
4.

Фондорко О.Є. 
Архітектурно-композиційна єдність різнонаправлених осьових структур: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.Є. Фондорко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто архітектурну композицію як результат зчленування різнонаправлених осьових фрагментів та їх об'єднання в естетичне ціле. Висвітлено семантику локальних координатних систем, їх місце у світосприйнятті людини та причини сталості систем в архітектурі різних епох і народів. Простежено, як локальні координатні структури перетворюються в архітектурі на складні різнонаправлені під впливом географічних умов та функціональних вимог. Головна проблема дослідження - складність об'єднання координатних структур у естетичне ціле, що є архітектурною композицією. На підставі порівняльного аналізу концепцій та архітектурної практики встановлено механізм та засоби об'єднання різнонаправлених координатних структур. Розроблено модель композиційного об'єднання різнонаправлених координатних архітектурних структур за результатом теоретико-емпіричного аналізу концепцій та творів архітектурних споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.51
Шифр НБУВ: РА315547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Маланюк В.Я. 
Архітектурно-композиційні закономірності садибно-паркових утворень Київщини кінця XVIII - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / В.Я. Маланюк ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено еволюцію садибно-паркового будівництва на Київщині наприкінці XVIII - початку XX ст. Визначено ахітектурно-композиційні закономірності побудови садибно-паркових утворень. Виявлено та проаналізовано історико-соціальні передумови й основні чинники виникнення, формування та розвитку садибних комплексів. Визначено регіональні особливості резиденційного зодчества та принципи садибного паркобудування, притаманні Київському регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ118.3(4УКР-4К)5 + Щ110.5 +
Шифр НБУВ: РА350084

Рубрики:

      
6.

Поліщук М.В. 
Архітектурно-просторова організація єврейських містобудівних комплексів XV поч. XX ст. у структурі історичних поселень Поділля: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / М.В. Поліщук ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Визначено регіональну своєрідність морфологічного ладу єврейських містобудівних комплексів-штетлів XV - початку XX ст. у структурі історичних поселень України та проведено комплексний аналіз їх збереженості. Проаналізовано архітектурно-просторову організацію штетлів зазначеного періоду у структурі історичних поселень Поділля та встановлено її базові типи об'ємно-просторової, планувальної, функціональної та естетичної структур. Розроблено класифікацію всіх історичних містобудівних утворень Поділля за станом збереженості в них історичного планування та об'ємно-просторового шару, 70 - 97 % якого впродовж XV - початок XX ст. складала рядова єврейська житлово-виробнича забудова. Розроблено пропозиції щодо охорони містобудівної спадщини та історичної своєрідності середовища старовинних містобудівних утворень Поділля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.51 + Щ113(4УКР38=ЄВР)-17
Шифр НБУВ: РА321659

Рубрики:

      
7.

Яців М.Б. 
Архітектурно-просторова організація світлового середовища української церкви: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / М.Б. Яців ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито особливості та засоби втілення архітектурної та богословської сутності світла в архітектурно-просторовій організації української церкви, встановлено значення природного та штучного світла у формуванні структури та простору, архітектоніки церковної будівлі, виявлено закономірності формування світлового середовища церкви у часовій динаміці богослужінь. Проаналізовано архітектоніку світла українських церков різних типів і періодів розвитку церковного будівництва за характером розподілу у просторі та інтенсивністю світлових потоків. Встановлено архітектурно-просторові принципи, прийоми та засоби організації світлового середовища основних типів української церкви. Зазначено, що архітектура християнського храму східного обряду є архітектурою світла. Аргументовано необхідність переносу принципів організації світлового середовища традиційної церкви в практику сучасного проектування українських церков.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4Укр) + Щ110.51 + Щ110.541
Шифр НБУВ: РА318747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Дубинський В.П. 
Архітектурно-художні принципи формування світло-кольорового середовища сучасного міста: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / В.П. Дубинський ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Виявлено закономірності формування світло-кольорового середовища (СКС) сучасного міста. Визначено, що СКС міста є ієрархічною системою з інтегрованою взаємодією, відкритих і закритих архітектурних просторів з джерелами й установками штучного освітлення, яка забезпечує цілий ряд функцій для життєдіяльності населення міста. Його основні якісні та кількісні характеристики зумовлені функцією світла та кольору в архітектурному середовищі. Процес формування СКС сучасного міста залежить від комплексу основних чинників, а саме: містобудівних, природно-кліматичних, інженерно-технічних, естетичних і здійснюється поетапно. Виявлено основні етапи формування СКС міста з використанням природного та штучного світла. Проаналізовано зарубіжний досвід формування СКС сучасного міста та визначено його просторову структуру, яку виявляють світлопланувальні "каркас" і "тканина" сучасного міста. Даний "каркас" формується інфраструктурою транспортно-пішохідних комунікацій з підсистемою житлових і промислових функцій. Світлопланувальну "тканину" міста формують об'єкти міського центру та ландшафтно-рекреаційних територій міста. Надано рекомендації щодо формування їх основних структурних одиниць. Виявлено композиційні задачі формування СКС сучасного міста, які запропоновано визначати на макро- та мікрорівні. Створення світло-кольорового середовища міста є комплексною проблемою з інтегрованим рішенням інженерно-технічних і архітектурно-художніх задач. Формування світло-кольорового середовища запропоновано здійснювати з урахуванням розроблених архітектурно-художніх принципів проектування та розробкою світло-кольорового генплану міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.541 + Н820.2 +
Шифр НБУВ: РА349228

Рубрики:

      
9.

Гнідець Р.Б. 
Вплив конструктивних факторів на архітектуру українських баневих церков: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Р.Б. Гнідець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено особливості становлення використання баневої просторової структури в українському храмобудуванні. Виявлено конструктивні фактори вирішення баневої структури українських храмів. Використано метод розрахунково-числового експерименту, який підтвердив факт вибору будівничими баневої форми та конструкції просторової структури з урахуванням архітектоніки та конструктивно-будівельної доцільності. Встановлено принципи та національні ознаки формування архітектоніки баневої структури українських церков, розроблено пропозиції щодо нових напрямків розвитку архітектури українських баневих церков з використанням сучасних будівельних технологій та матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4Укр) + Щ110.16 + Щ110.51
Шифр НБУВ: РА318743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Дзюбенко П. О. 
Декор в архітектурі міста Харкова: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / П. О. Дзюбенко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему впливу декоративної пластики та декоративно-монументального мистецтва на формування архітектурно-художнього образу окремих будівель і в цілому міської забудівлі Харкова - його історичної частини. Створено базу даних за допомогою детального опису значної кількості архітектурних об'єктів. Проведено композиційний аналіз за системною класифікацією архітектурно-декоративної пластики О.О. Тіца найяскравіших взірців архітектурних об'єктів стилів міста кінця XVII - першої половини XX ст. Виявлено значною мірою стилеутворювальну роль художнього декору у системі композиційних засобів формування синтезованого архітектурно-художнього образу споруд. Простежено вплив європейської, російської й архітектурної стилістики на самобутню українську Слобожанську архітектуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2ХАР)4/6-2 + Щ110.543
Шифр НБУВ: РА379748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Нагорний П.А. 
Дизайн архітектурного середовища історичних кварталів міста: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / П.А. Нагорний ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2004. — 23 с. — укp.

Уперше сформульовано концепцію, принципи й методику перетворення історичного центру міста, висвітлено її архітектурно-дизайнерські й ергономічні аспекти. Удосконалено механізм і типологію формування елементів дизайну у міському просторі відповідно до образу життя городян. Установлено основні образно-типологічні й змістові характеристики дизайнерської складової середовища історичного центру, показано її неоднорідність у контексті динаміки власних параметрів та стійкості зв'язків з іншими компонентами міського ансамблю. Виявлено способи взаємозв'язку різних пластів предметно-просторового середовища (ППС) та їх архітектурно-містобудівної активності й рівня мобільності. Уперше міське середовище розглянуто як цілісний об'єкт містобудівного проектування та дизайнерського наповнення, що сприяє спадкоємності архітектурно-містобудівного процесу, забезпечує збереження історико-культурної спадщини, а також послідовне формування й розвиток великих міст щодо регіональних і місцевих особливостей. Розроблено методику перетворення житлового середовища історичного центру міста з урахуванням ролі й можливостей елементів міського дизайну як способу й засобу гуманізації середовища життєдіяльності городянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.0/2 + Щ110.511 + Щ129.05 +
Шифр НБУВ: РА333047

Рубрики:

      
12.

Дерев'янко І.С. 
Еволюція композиційних прийомів формування внутрішнього простору православних храмів Слобожанщини XVII - поч. XXI ст.: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / І.С. Дерев'янко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено композиційні прийоми формування внутрішнього простору православних храмів Слобожанщини XVII - початок XXI ст. Висвітлено історичні етапи розвитку храмового будівництва. Установлено типологічні, стилістичні й об'ємно просторові особливості побудови церковних інтер'єрів. Здійснено комплексний аналіз морфологічних принципів формування внутрішнього простору церков Слобожанщини. Проведено порівняльний аналіз церков Росії, західної України та Слобожанщини з метою виявлення особливостей, притаманних інтер'єрам останньої. Проведено повне всебічне дослідження церковних інтер'єрів, простежено розвиток іконостасу як основного елементу інтер'єрного обладнання за конструктивним і стилістичним принципом, розроблено його типологію. Виявлено традиційні та новітні підходи щодо проектування й оздоблення інтер'єрів сучасних церков та їх іконостасів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.514 + Щ128.419 + Щ117.166(4УКР-9СЛО) +
Шифр НБУВ: РА348432

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Будівництво   
13.

Скороходова А.В. 
Ергономічні особливості удосконалення внутрішніх інтер'єрних просторів: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / А.В. Скороходова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

З'ясовано теоретичні передумови дослідження взаємозв'язку поведінки людини та сприйняття нею інтер'єра, а також формування робочої моделі дослідження цього взаємозв'язку. Визначено функціональні закономірності та композиційні прийоми організації цілеспрямованої поведінки в інтер'єрах видовищних будинків. Виявлено принципи архітектурної організації невимушеної поведінки людини в інтер'єрі. Введено до наукового обігу критерії: психологічні, соціологічні, семантичні, а також такі, що дають змогу розкрити формотвірну роль процесів руху та сприйняття людиною інтер'єру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.5 + Щ110.514 +
Шифр НБУВ: РА337272

Рубрики:

      
14.

Селищева І.І. 
Колористика в системі композиційних засобів архітектури модерну в Україні: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / І.І. Селищева ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліжено проблему колористики у системі композиційних засобів архітектури модерну в Україні. На підставі аналізу зразків архітектури усіх трьох гілок модерну (декоративної, національно-романтичної та раціоналістичної) показано, що фасади будівель мають специфічну колористичну палітру, на формування якої вплинули традиційні етнічні кольорові культури регіонів України та колористичні тенденції архітектури західноєвропейського модерну. Прийоми колористики у системі композиційних засобів реалізувалися на основі контрастних і нюансних гармонійних палітр, які виявляли об'ємно-просторову структуру зразків архітектури трьох гілок модерну в основних регіонах України. Розглянуто проектні функції-цілі колористики у системі композиційних засобів стиля "модерн" в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)6-239 + Щ110.541 +
Шифр НБУВ: РА349303

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
15.

Ідак 
Композиційні аспекти формування квартальної забудови Львова кінця XVIII - початку ХХ століть: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Юлія Володимирівна Ідак ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2006. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н822.3(4УКР-2ЛВО) + Щ113(4УКР-2ЛВО)5 + Щ110.5
Шифр НБУВ: РА350033

Рубрики:

      
16.

Губанов О.В. 
Композиційно-просторові принципи формування ансамблів 30 - 50-их рр. ХХ ст. в історичних центрах міст Донбасу: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Губанов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Виявлено рівень вивченості архітектури Донбасу у загальній теорії архітектури та містобудування. Розглянуто специфіку ансамблевої забудови архітектури у містах Донбасу, зумовлену певними чинниками, а саме: наявністю корисних копалин і дешевої робочої сили, а також появою залізниці. Установлено етапи виникнення, становлення та розвитку ансамблевої архітектури у центрах міст Донбасу - з початку 1934 р. до кінця 1940-х рр. (зародження), з кінця 1940-х рр. до 1955 р. (розквіт) і з 1955 р. до 1959 р. (зникнення). Стосовно кожного з визначених етапів виявлено характерні особливості формування ансамблів: галузеві, композиційно-планувальні та стилістичні. Виявлено та послідовно розкрито основні принципи та прийоми формування ансамблів, розташованих у центрах міст. Описано складові елементи (планувальні, просторові принципи та принципи об'ємної забудови будівель). Запропоновано концепцію стосовно охорони використання та відновлення ансамблів 1930 - 1950-х рр., яка припускає мінімальні зміни в їх зовнішньому вигляді. Розроблено та запропоновано збереження та використання ансамблів 1930 - 1950-х рр. у центрах міст Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.511 + Щ113(4УКР5)6 +
Шифр НБУВ: РА356810

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Чепелюк Ю.В. 
Композиція архітектурного середовища як вираження "цілого" - "єдиного": Автореф. дис... канд. архіт: 18.00.01 / Ю.В. Чепелюк ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Зіставлено концепції формування "цілого" в його відношеннях з "єдиним" у різних сферах знань. Розкрито їх протиріччя та єдність в архітектурній композиції. Проаналізовано художні твори з позицій перетворення "частин" на "ціле", "множинності" на "єдине". Виявлено універсальні закономірності, властиві художній діяльності в цілому. Досліджено архітектурні об'єкти з урахуванням універсальностей та розкриття архітектурної специфіки. Обгрунтовано у вигляді моделі закономірності перетворення "частин" на "ціле", "множинності" на "єдине", стійкість яких підтверджено зівставленням наукових концепцій та практичних прикладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.5
Шифр НБУВ: РА316081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Осиченко Г.О. 
Методичні основи реконструкції композиційних структур історичних міст (на прикладі міст Центральної України): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Г.О. Осиченко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено методичний підхід щодо реконструкції композиційної структури (КС) міста, пов'язаний з архітектурною регламентацією забудови історичного середовища на підставі вивчення морфології та типології елементів КС. Визначено принципи та методи реконструкції КС історичних міст. Виявлено факторну залежність диференціації архітектурного середовища історичного міста від просторової організації історико-культурної спадщини та морфологічних типів середовища. Розроблено метод виявлення морфоструктури архітектурного середовища історичного міста. Апробовано методику визначення архітектурних регламентів забудови історичного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР) + Щ110.83 + Щ110.511 +
Шифр НБУВ: РА343311

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Мироненко В.П. 
Методологічні основи оптимізації архітектурного середовища: Автореф. дис... д-ра архіт.: 18.00.01 / В.П. Мироненко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 32 с. — укp.

Проаналізовано результати теоретичних і практичних досліджень, пов'язаних з формуванням комфортного архітектурного середовища життєдіяльності людини. Вперше досліджений простір архітектурного середовища як цілісний об'єкт ергономічного проектування. Розроблена матриця змісту і структури предмета ергономічного проектування. Виявлені його основні ергономічні категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.5 + Щ110.5

Рубрики:

      
20.

Шарлай О.В. 
Морфологічні типи архітектурного середовища історичного міста на прикладі міста Харкова: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.В. Шарлай ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам створення комплексної системи знань про архітектурне середовище історичного міста як об'єкта реконструкції. Розроблено методику опису морфології і типологічну класифікацію елементів архітектурного середовища історичного міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.51

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського