Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (126)Книжкові видання та компакт-диски (294)Журнали та продовжувані видання (110)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ113(0)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Шубович С.О. 
Архітектурна композиція в світлі міфопоетики: Автореф. дис... д-ра архіт: 18.00.01 / С.О. Шубович ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

Архітектурну композицію розглянуто крізь призму архетипів людини, найбільш ясно відбитих у міфології та міфопоетиці. Відповідно, розкрито їхню роль в художній творчості і в творчості архетектурній як синтезуючі різні види мистецтва. Просторова основа архітектурної композиції співвіднесена з просторовою моделлю світу, з міфологічним універсумом, що дозволило розкрити нові грані в естетичній цілісності архітектури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.5 + Щ110.17 + Щ113(0) + Ю812.451.1 + Ш200.045

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
  

      
2.

Шубович 
Архітектурна композиція в світлі міфопоетики: Автореф. дис... д-ра архітектури: 18.00.01 / Світлана Олександрівна Шубович ; Харківський держ. технічний ун-т будівництва та архітектури. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.5 + Щ110.17 + Щ113(0) + Ю812.451.1 + Ш200.045
Шифр НБУВ: РА306508

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
  

      
3.

Швиденко О.О. 
Держпром у контексті світової архітектури: автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.О. Швиденко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто архітектуру Будинку державної промисловості (Держпрому) у контексті розвитку художньої культури України 1920 - 1930 рр. Визначено критерії цінності Держпрому у межах української культури 1920-х рр., досліджено зміни його оцінки в історичній ретроспективі. Проведено комплексний історико-культурний і архітектурно-композиційний аналіз Держпрому, що дозволяє віднести будівлю до пам'яток конструктивізму. Показано значення Держпрому у формуванні архітектурного ансамблю площі Свободи (Дзержинського) у Харкові. Розглянуто місце Держпрому у ряді об'єктів архітектури Західної Європи та США першої третини ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2ХАР)927 + Щ113(0)61-2 +
Шифр НБУВ: РА367806

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Снітко І.А. 
Методика реконструкції античного міста (на прикладі Херсонеса Таврійського): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / І.А. Снітко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше проблему реконстукції ансамблю античного міста розглянуто у межах системного підходу, який визначає просторово-часові та структурні зв'язки елементів містобудівного ансамблю. Проведено комплексне дослідження містобудівних систем грецьких міст-полісів. Одержано графічну модель організації внутрішньоміського простору. Розглянуто античні концепції "ідеального міста" та теоретичний досвід епохи елінізму. Проаналізовано тогочасні традиції містобудування на матеріалі археологічних досліджень грецьких міст. З'ясовано загальні закономірності у композиційній побудові плану та здійснено їх співвіднесення зі світоглядними принципами даної епохи. Проведено порівняльний аналіз морфологічних параметрів забудови. Запропоновано методику графоаналітичної реконструкції античного міста, на основі якої виконано реконструкцію ансамблю Херсонеса елліністичного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(0)321.9 + Щ110.83 +
Шифр НБУВ: РА334809

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Кудряшова І.В. 
Романтичний метод у західноєвропейській архітектурі XIX століття: автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / І.В. Кудряшова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості генезису західноєвропейської архітектури епохи Романтизму та уточнено просторово-часові межі (кінець XVIII - XIX ст.). Висвітлено основні принципи архітектури романтизму, а також етапи формування неостилів і викладено їх типологію. Наведено результати дослідження художньої діяльності архітектора епохи Романтизму. Розглянуто композиційний метод художньої творчості в архітектурі романтизму в контексті єдності романтичного світогляду, морфологічних особливостей та своєрідних художніх підходів, технік і засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(0)5-224 +
Шифр НБУВ: РА353813

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гелла О.І. 
Середовищний підхід і програми участі в архітектурі 1960-1990 р.: Автореф. дис... канд. архіт: 18.00.01 / О.І. Гелла ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва і архіт. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто зв'язки між середовищним підходом і програмами участі як явищами новітньої архітектурної історії. Досліджено й описано процес становлення та розвитку змін середовищної і партисипаційної ідеології в архітектурі XX ст. Вперше проведено порівняльний аналіз напрямків і прецедентів теоретичної та проектно-методичної роботи в галузях управління розвитком архітектурного середовища й діяльності з питань включення споживачів у проектний процес. Виявлено специфіку застосування методів середовищного проектування та програм участі в Україні в умовах перехідного періоду і причини ускладнень, що виникають під час впровадження середовищних ідей і методів у вітчизняну практику архітектурно-містобудівного проектування, а також в архітектурне навчання та управління містом. Визначено, що введення у практику методів середовищного підходу і партисипації має здійснюватися одночасно за трьома напрямками - у муніципальне управління, проектування та професійну освіту. Запропоновано моделі включення партисипаційно-середовищних методів у практику архітектурного проектування і муніципального управління та побудови процесу архітектурної підготовки з використанням середовищної ідеології, а також партисипаційних (міждисциплінарних) підходів і методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.16 + Щ112 + Щ113(0)63
Шифр НБУВ: РА307848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Криворучко О.Ю. 
Суть і місце деконструктивізму в архітектурі ХХ ст.: автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.Ю. Криворучко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 24 с. — укp.

Розкрито сутність явища деконструктивізму в архітектурі, визначено його місце та роль в архітектурному процесі XX ст. Виявлено історико-культурні та стильові передумови появи деконструктивізму в сучасній архітектурі, досліджено стильову генеалогію даного явища. Встановлено критерії ідентифікації деконструктивізму, сформульовано його архітектурні принципи й ідейні пріоритети. Охарактеризовано вибрані об'єкти архітектури деконструктивізму, розкрито особливості побудови їх композиції, планування, функціональної структури. Виокремлено та структуровано стильові підтечії деконструктивізму. Виявлено ознаки присутності деконструкції в сучасній українській архітектурі, розглянуто часткові та повні, а також псевдо-деконструктивістські об'єкти. Проаналізовано вплив деконструктивізму на архітектурний процес XXI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(0)6-2 +
Шифр НБУВ: РА360326

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Розенфельд М.І. 
Техностиль в архітектурному формоутворенні і дизайні (друга половина XIX - XX ст.): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / М.І. Розенфельд ; Харк. держ. акад. дизайну та мистец. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес розвитку техностилю як єдиного художнього явища, що грунтується на естетико-образній виразності техніки в архітектурі та дизайні з другої поливини XIX до кінця XX ст. Розглянуто основні еволюційні зміни в розвитку ідеології техностилю й охарактеризовано його концептуальну спрямованість на початку XXI ст. Включено техностильові роботи вітчизняних архітекторів і дизайнерів кінця XX - початку XXI ст., визначено особливості пострадянського техностилю, виявлено ряд його закономірностей - сталих у ході генези властивостей і принципів формоутворення, що визначають його проектну культуру. Відзначено символьно-семантичні засади техностилю, що формують ідейний зміст сучасної архітектури та її місце у загальному постсучасному культурному стані. На підставі результатів проведеного аналізу створено історико-теоретичну модель техностилю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(0)6-2 + Щ110.22 +
Шифр НБУВ: РА324379

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Іванов С.Г. 
Тоталітарна культуротворчість: філософсько-естетичний аналіз (на прикладі архітектури): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.08 / С.Г. Іванов ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Висвітлено питання тоталізації культури у СРСР та Німеччині протягом 1930 - 50-х рр., розкрито причини і джерела що виокремили шляхи розвитку, подібність і відмінності у формотворчих процесах двух моделей тоталітарної культури. На прикладі архітектури здійснено реконструкцію філософсько-естетичного та ідейно-психологічного клімату тоталітарної епохи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.451.1 + Щ110.065 + Щ113(0)6-2
Шифр НБУВ: РА314539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Цигичко С.П. 
Удосконалення еколого-естетичних властивостей архітектурного середовища великих міст (ландшафтний аспект): автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / С.П. Цигичко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено еколого-естетичні властивості архітектурного середовища великих міст, визначено їх особливості й обгрунтовано принципи удсконалення. Встановлено критерії комфортності архітектурного сердовища життєдіяльності людини. Виявлено особливості сукупного (рекреаційного й економічного) потенціалу різних типів територій нераціонального використання. Визначено основні напрямки й обгрунтовано вимоги щодо еколого-естетичного удосконалення архітектурного середовища на загальноміському та локальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(0)6 + Щ110.065 + Н82-027 +
Шифр НБУВ: РА354057

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського