Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Білецька С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Білецька С. В. 
Дитиноцентрована педагогіка: теорія і практика західних країн : навч. посіб. для студ. вищих навч. закл. / С. В. Білецька. - Х. : Факт, 2008. - 255 c. - укp.

Висвітлено історію розвитку дитячої педагогіки від найдавніших часів до сучасного періоду. Розглянуто особливості виховання дітей у Стародавній Греції та Стародавному Римі, в західних країнах в епоху середньовіччя. Розкрито еволюцію образу дитини у педагогічному просторі Нового часу (XVII - середина XIX ст.). Викладено основні положення теорії педоцентризму Ж.-Ж. Руссо, досліджено процес трансформації "корисної дитини" XIX ст. у "безцінну дитину" XX ст. у країнах Західної Європи. Проаналізовано педагогічну спадщину М. Монтессорі (1870 - 1952), Р. Штайнера (1861 - 1925), М. та О. Реріхів (1874 - 1947, 1879 - 1955). Розкрито сутність американського прогресивізму, зокрема, описано педагогічну систему Д. Дьюї (1859 - 1952). Проаналізовано особливості становлення та розвитку сучасної американської системи батьківської освіти, яка базується на трансформації педоцентричної ідеології. Проведено порівняльне дослідження застосування педагогіки педоцентризму в системі суспільного виховання США та Японії. У контексті концепції "позитивної самооцінки" дитини розглянуто освітньо-виховну практику США та західних країн.

Освещена история развития детской педагогики с древнейших времен до современного периода. Рассмотрены особенности воспитания детей в Давней Греции и Давнем Риме, в западных странах в эпоху средневековья. Раскрыта эволюция образа ребенка в педагогическом поле Нового времени (XVII - середина XIX ст.). Изложены основные положения теории педоцентризма Ж.-Ж. Руссо, исследован процесс трансформации "полезного ребенка" XIX ст. в "бесценного ребенка" XX ст. в странах Западной Европы. Проанализировано педагогическое наследие М. Монтессори (1870 - 1952), Р. Штайнера (1861 - 1925), Н. и Е. Рерихов (1874 - 1947, 1879 - 1955). Раскрыта сущность американского прогрессивизма, в частности, описана педагогическая система Д. Дьюи (1859 - 1952). Проанализированы особенности становления и развития современной американской системы родительского образования, основанной на трансформации педоцентрической идеологии. Проведено сравнительное исследование использования педагогики педоцентризма в системе общественного воспитания США и Японии. В контексте концепции "позитивной самооценки" ребенка рассмотрена образовательно-воспитательная практика западных стран.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(0) + Ч33(4/8)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА703035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дитятковська Є. М. 
Сучасні підходи до зняття загострення сезонного алергічного риніту / Є. М. Дитятковська, І. А. Родкіна, С. В. Білецька, Ю. В. Бендецька // Мед. перспективи. - 2010. - 15, № 1. - С. 48-51. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено исследование и сравнительная оценка клинической эффективности 3 видов лечения 100 больных аллергическим ринитом возрастом 18 - 55 лет при применении комбинаций Н1-блокаторов 3 генерации c Фликсоназе, Н1-блокаторов c Авамисом, Н1-блокаторов с сосудосуживающими препаратами в течение 14 суток. Установлено, что включение в терапию флютиказона фуроата (Авамис) достоверно снижает назальные и глазные симптомы, осуществляет более полное и быстрое выздоровление, что является основанием считать его препаратом выбора в симптоматической терапии сезонного АР, с помощью которого возможно добиться полного и безопасного контроля АР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.440.11-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Абрамов С. П. 
Естетичне виховання учнів засобами етнохудожньої творчості : метод. посіб. / С. П. Абрамов, Н. М. Алтипіна, Є. А. Антонович, А. В. Афанасьєва, С. А. Білецька; ред.: В. Г. Бутенко; НАПН України, Нац. акад. керів. кадрів культури і мистец., Херсон. нац. техн. ун-т, Навч.-естет. комплекс "Худож. школа". - Херсон : Грінь Д. С., 2012. - 148 c. - Бібліогр.: с. 146-148 - укp.

Визначено теоретичні засади естетичного виховання учнів засобами етнохудожньої творчості. Висвітлено роль позашкільних навчальних закладів у розвитку естетичної свідомості дітей та молоді. Проаналізовано інноваційний педагогічний досвід залучення учнів до етнохудожньої й естетичної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355 + Ч421.252.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Білецька С. В. 
Гендерні стереотипи в історії вищої освіти США : монографія / С. В. Білецька, К. О. Ремізанцева; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Х., 2013. - 175 c. - Бібліогр.: с. 138-160 - укp.

Розглянуто найважливіші проблеми теорії та практики гендерних стереотипів в історії вищої школи США, що досліджені в часовому та просторовому вимірі. Проведено порівняльно-педагогічне дослідження особливостей, суспільного контексту та тенденцій розвитку гендерної проблематики в США та Україні. Висвітлено взаємодію провідних агентів цього процесу. На цій підставі розкрито тенденції та перспективи модернізації учбово-виховного процесу українських ВНЗ з метою подолання гендерних стереотипів у студентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(7СПО)42

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА773925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Білецька С. 
Американський та японський варіанти виховання / С. Білецька // Шлях освіти. - 2007. - № 4. - С. 19-25. - укp.

Висвітлено особливості педагогіки педоцентризму в Америці та Японії. Проаналізовано в компаративному аспекті положення педагогіки педоцентризму. Розглянуто й охарактеризовано японський та американський стилі батьківства в усіх його проявах. Обгрунтовано різницю між дисциплінарними техніками Японії та Сполучених Штатів Америки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч494(7СПО) + Ч494(5ЯПО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Білецька С. 
Особливості античної концепції дитинства / С. Білецька // Шлях освіти. - 2008. - № 1. - С. 42-47. - укp.

Охарактеризовано особливості античної родини в цілому та двох її "базових" моделей - спартанську й афінську. Розкрито два підходи до концепції дитинства, що була головною для афінської та спартанської моделі грецького виховання, а саме: абсолютно незначного ставлення до дитини, яке супроводжувалося дітовбивством, підкиданням дітей та продажем їх у рабство, та інший, за яким у рамках античної епохи, формувалися гуманістичні ідеали сімейного та шкільного виховання. Наголошено на фактах, які свідчать, що греки мали добре розвинуте уявлення про природу дитини та її вікові особливості. Висвітлено особливості римського сприйняття дитинства. Констатовано факт неусвідомленості античними людьми значущості періоду дитинства в людському житті, унікальності дитячого світосприйняття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч495.3(0)3 + Ч33(0)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Білецька С. 
Педагогіка дитиноцентризму в суспільному вихованні США та Японії / С. Білецька // Шлях освіти. - 2007. - № 2. - С. 23-28. - укp.

Висвітлено особливості організації навчально-виховного процесу у школах США та Японії у компаративістському аспекті. Проаналізовано діяльність вихователів дошкільних закладів і вчителів шкіл у даних країнах. Виділено ряд особливостей японського варіанта "дії на дитину". Встановлено, що японська модель навчально-виховного процесу демонструє яскравіше виражену педоцентричну спрямованість у порівнянні з американською школою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(7СПО) + Ч34(5ЯПО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Білецька С. 
Дитинство епохи середньовіччя: становлення християнського сприйняття / С. Білецька // Шлях освіти. - 2009. - № 3. - С. 35-42. - укp.

Проаналізовано історичні та літературні приклади з тематики дитинства середньовіччя. Наведено випадки ставлення до дітей у різних країнах, статистичні дані. Подані біблійні цитати з теми виховання дітей та ставлення до дітей в окремих країнах. Підсумовано, що до ХVIII ст. панувала середньовічна концепція дитинства, яка коливалася між двома крайнощами: дитина як провідник диявольських сил і як провідник божественних сил, що для масової педагогічної практики основоположною стала ідея початкової гріховності дитячої душі, звідки пішла поширена практика фізичний покарань і психологічного тиску на дитину. Зазначено, що світ дитинства того часу не був виокремлений, середньовічна дитина жила життям дорослої людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч493(0)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Білецька С. 
Еволюція образу дитини: Ж.-Ж. Руссо як основоположник теорії педоцентризму / С. Білецька // Шлях освіти. - 2010. - № 3. - С. 31-34. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто соціально-економічні зміни періоду кінця XVI ст. до XIX ст., які сприяли появі нового психокультурного типу людини, призначеної керувати природою, одержувати від неї користь. Відзначено, що під могутнім натиском ідей гуманізму відбувався процес трансформації педагогічної свідомості в цілому, змінювалось уявлення про суть дитини. Висвітлено педагогічну теорію Ж.-Ж. Руссо, який критикував педагогічну реальність, замість політики "вибивання зла" з дитини він пропонував "збереження добра", закладеного в дитині, голосно заявляв про цінність дитинства в людському житті, закликав вихователів поважати дитину, розуміти її, не намагатися переробити дитину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)5-535.156 + Ч33(4ФРА)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Білецька С. В. 
Гуманістичні погляди прихильників "вільного виховання" на природу дитини / С. В. Білецька, А. Г. Відченко // Педагогіка і психологія. - 1998. - № 2. - С. 179-184. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Прослеживается историческая преемственность взглядов Ж.- Ж. Руссо, Л. Толстого, С. Шацкого, В. Сухомлинского на специфику природы ребенка и детства вообще.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(0)-2 + Ю98г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Білецька С. В. 
Розвиток просвіти батьків дітей дошкільного віку у США (історико-педагогічний аспект) : монографія / С. В. Білецька, С. В. Івасішина; Харків. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Харків : Вид-во ХНАДУ, 2014. - 195 c. - Бібліогр.: с. 169-174 - укp.

Проаналізовано історико-педагогічний досвід організації педагогічної просвіти батьків дітей дошкільного віку у США. Охарактеризовано передумови становлення батьківської просвіти у США (XVII - 1880-ті рр.). Проаналізовано етапи розвитку просвіти батьків дітей дошкільного віку в США, узагальнено досвід організації просвіти американських батьків дошкільників, розглянуто діяльність організацій, що координують батьківську просвіту в США, програми педагогічної просвіти американських батьків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.514 + Ч493(7СПО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА782219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Білецька С. В. 
Аналіз грунтового покриву басейну р. Рось та оцінка його впливу на надходження гумусових речовин у річкову мережу / С. В. Білецька, Н. М. Осадча // Наук. пр. Укр. н.-д. гідрометеорол. ін-ту. - 2012. - Вип. 262. - С. 146-161. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Досліджено основні типи грунтів басейну р. Рось, оцінено їх гідрологічний режим і визначено кількісний і фракційно-груповий склад гумусу кожного з них. Виявлено, що з грунтового горизонту в розчин переходять переважно реакційно активніші фульвокислоти з невисокою молекулярною масою. Доведено, що природні умови досліджуваного водозбору не сприяють збагаченню поверхневих вод гумусовими речовинами через площинний змив, що підтверджено результатами аналізу води р. Рось.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.5

Шифр НБУВ: Ж29359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шостакович-Корецька Л. Р. 
Порівняльний аналіз вмісту вітаміну D у хворих на хронічний вірусний гепатит C та здорових / Л. Р. Шостакович-Корецька, М. А. Ніколайчук, І. В. Будаєва, О. П. Шевченко-Макаренко, К. Ю. Литвин, С. В. Білецька // Мед. перспективи. - 2019. - 24, № 4. - С. 94-101. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Из научных литературных источников известно, что витамин D помогает поддерживать важнейшие функции иммунной системы, есть данные о его роли в воспалительных и метаболических заболеваниях печени, в том числе при инфицировании вирусом гепатита С (ХВГ C). Цель работы - выявить витамин D - статус у больных с хроническим вирусным гепатитом С по сравнению со здоровыми. В обследовании приняли участие 100 больных ХВГ С (основная группа) и 30 практически здоровых лиц с отсутствием ВГ С (контрольная группа). Уровень 25(ОН)D в сыворотке крови изучали с помощью иммунохимического метода с электрохемилюминесцентной детекцией. Для верификации диагноза дефицита и недостаточности витамина D использовали классификацию (M. F. Holick, 2011), принятую международным институтом медицины и комитетом эндокринологов по созданию установок по клинической практике. Дефицит витамина D обнаружен у 44 % лиц с ХВГ С основной группы (средний показатель гидроксикальциферола - 14,36 +- 4,12 нг/мл). В контрольной группе дефицит витамина D установлен в 6,6 % (средний показатель - 17,5 +- 8,52 нг/мл). Средний показатель дефицита витамина D в основной группе был несколько ниже соответствующего показателя в контрольной группе. К факторам, которые влияют на метаболизм витамина D у больных ХВГ С, относится недостаточный уровень витамина D в сыворотке крови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51 + Р514.16 + Р415.202.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Дитятковська Є. М. 
Динаміка показників цитокінового профілю IL-4 та IFN-$E bold gamma під впливом комбінованої алерген-специфічної імунотерапії у хворих на поліноз з поєднаною сенсибілізацією до пилкових та побутових алергенів / Є. М. Дитятковська, С. В. Білецька // Мед. перспективи. - 2020. - 25, № 1. - С. 116-121. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2-5 + Р252.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Білецька С. А. 
Моральне виховання учнів у позакласній роботі навчальних закладів відомства Міністерства народної освіти в Україні (друга половина XIX - початок XX століття) : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / С. А. Білецька; Харків. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Харків, 2017. - 20 c. - укp.

Розглянуто теоретичні питання і досвід організації морального виховання учнів у позакласній роботі навчальних закладів відомства Міністерства народної освіти в Україні в другій половині XIX - на початку XX ст. Обгрунтовано етапи розвитку зазначених питань: І етап - етап теоретичного обгрунтування ідей морального виховання особистості в позакласній роботі навчальних закладів відомства Міністерства народної освіти (1854 - 1863 рр.); II етап - етап розширення завдань і змісту морального виховання особистості в позакласній роботі навчальних закладів відомства зазначеного Міністерства (1864 - 1898 рр.); III етап - етап пошуку та впровадження нових форм і методів морального виховання учнів у позакласній роботі навчальних закладів вказаного відомства (1899 - 1917 рр.)). Актуалізовано теоретичні ідеї та досвід організації морального виховання учнів у позакласній роботі навчальних закладів Міністерства народної освіти досліджуваного періоду за сучасних умов. Визначено прогностичні тенденції подальшого розвитку питань організації морального виховання школярів у позакласній діяльності. Уведено до наукового обігу нові, раніше не використовувані для вивчення означеної проблеми архівні документи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.38 г(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шостакович-Корецька Л. Р. 
Порівняльний аналіз вмісту вітаміну D у хворих на хронічний вірусний гепатит C та здорових / Л. Р. Шостакович-Корецька, М. А. Ніколайчук, І. В. Будаєва, О. П. Шевченко-Макаренко, К. Ю. Литвин, С. В. Білецька // Мед. перспективи. - 2019. - 24, № 4. - С. 94-101. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Из научных литературных источников известно, что витамин D помогает поддерживать важнейшие функции иммунной системы, есть данные о его роли в воспалительных и метаболических заболеваниях печени, в том числе при инфицировании вирусом гепатита С (ХВГ C). Цель работы - выявить витамин D - статус у больных с хроническим вирусным гепатитом С по сравнению со здоровыми. В обследовании приняли участие 100 больных ХВГ С (основная группа) и 30 практически здоровых лиц с отсутствием ВГ С (контрольная группа). Уровень 25(ОН)D в сыворотке крови изучали с помощью иммунохимического метода с электрохемилюминесцентной детекцией. Для верификации диагноза дефицита и недостаточности витамина D использовали классификацию (M. F. Holick, 2011), принятую международным институтом медицины и комитетом эндокринологов по созданию установок по клинической практике. Дефицит витамина D обнаружен у 44 % лиц с ХВГ С основной группы (средний показатель гидроксикальциферола - 14,36 +- 4,12 нг/мл). В контрольной группе дефицит витамина D установлен в 6,6 % (средний показатель - 17,5 +- 8,52 нг/мл). Средний показатель дефицита витамина D в основной группе был несколько ниже соответствующего показателя в контрольной группе. К факторам, которые влияют на метаболизм витамина D у больных ХВГ С, относится недостаточный уровень витамина D в сыворотке крови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51 + Р514.16 + Р415.202.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дитятковська Є. М. 
Динаміка показників цитокінового профілю IL-4 та IFN-$E bold gamma під впливом комбінованої алерген-специфічної імунотерапії у хворих на поліноз з поєднаною сенсибілізацією до пилкових та побутових алергенів / Є. М. Дитятковська, С. В. Білецька // Мед. перспективи. - 2020. - 25, № 1. - С. 116-121. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2-5 + Р252.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Осадча Н. М. 
Методика виділення зон, вразливих до забруднення поверхневих і підземних вод нітратними сполуками / Н. М. Осадча, В. І. Осадчий, В. В. Осипов, С. В. Білецька, Л. А. Ковальчук, В. А. Артеменко // Укр. геогр. журн. - 2020. - № 4. - С. 38-48. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220.1 + Д464.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Ніколайчук М. А. 
Вплив сезонності на рівень вітаміну D серед хворих на хронічний гепатит C та здорових / М. А. Ніколайчук, Л. Р. Шостакович-Корецька, І. В. Будаєва, С. В. Білецька // Мед. перспективи. - 2021. - 26, № 1. - С. 184-190. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

По данным ВОЗ, вирусом гепатита С в мире инфицировано сейчас около 150 - 200 млн человек. В последнее время в профессиональной литературе возросло количество публикаций, посвященных роли витамина D у больных вирусным гепатитом С, поскольку метаболизм витамина D происходит с участием печени, а его дефицит ассоциируется с повышением риска развития инфекционных заболеваний. Цель работы - изучить влияние сезонного фактора на уровень витамина D (25 гидроксикальциферол) у больных хроническим вирусным гепатитом С и здоровых лиц. В исследовании принимало участие 100 пациентов, находившихся в реестре больных хроническим вирусным гепатитом в Днепропетровском регионе. Проведено определение распространенности дефицита и недостаточности витамина D у больных с хроническим вирусным гепатитом С и условно здоровых лиц в разное время года, которое показывало наличие или отсутствие влияния сезонного фактора на уровень 25(ОН)D в сыворотке крови. Пациенты были разделены на две группы в зависимости от времени года (осень-зима и весна-лето), в которых проводили определение уровня 25(ОН)D. В сыворотке крови определялась основная циркулирующая форма витамина D - 25-гидроксивитамин D (25(OH)D). Оценка уровня витамина D проводилась согласно классификации M. F. Holick. Пациенты были распределены в зависимости от уровня витамина D на 3 группы (пациенты с нормальным уровнем, недостаточным (субоптимальным) уровнем и дефицитом витамина D). Результаты проведенного исследования не выявили наличия влияния сезонного фактора на уровень 25(ОН)D в сыворотке крови у пациентов с хроническим вирусным гепатитом С. У здоровых лиц уровень витамина D контролируется временем года: весной и летом этот показатель в норме, осенью и зимой наблюдается сезонное снижение витамина D до субоптимального уровня у половины больных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11 + Р415.202.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Білецька С. В. 
Аналіз динаміки клінічних показників у хворих на алергічний риніт при застосуванні комбінованої АСІТ з пилковими та побутовими алергенами / С. В. Білецька, Є. М. Дитятковська, М. А. Ніколайчук // Мед. перспективи. - 2021. - 26, № 4. - С. 87-93. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.440.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського