Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>I=Ж68850/іст.<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Науковий вісник Ужгородського національного університету / ред.: М. М. Вегеш. - Ужгород : Вісник Карпат, 2004. - 256 с. - (Історія; Вип. 10). - укp.

Розглянуто питання історії України, всесвітньої історії. Проаналізовано стан розвитку історико-краєзнавчої літератури в Галичині в ХІХ ст., формування системи академічної освіти у ВНЗ регіону в 1867 - 1914 рр., діяльність державних організацій з регулювання національних відносин в Україні в 1920 - 1930 рр., аграрні відносини у Закарпатті в другій половині 1940 - 1990 рр. Висвітлено специфіку чеських та словацьких архівних джерел з історії суспільно-політичної трансформації в Чехії та Словаччині в 1989 - 2002 рр.

Рассмотрены вопросы истории Украины, всемирной истории. Проанализированы состояние развития историко-краеведческой литературы в Галиции в ХІХ ст., формирование системы академического образования в ВУЗ региона в 1867 - 1914 гг., деятельность государственных организаций по регулированию национальных отношений в Украине в 1920 - 1930 гг., аграрные отношения в Закарпатье во второй половине 1940 - 1990 гг. Освещена специфика чешских и словацких архивных источников по истории общественно-политической трансформации в Чехии и Словакии в 1989 - 2002 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Науковий вісник Ужгородського національного університету / ред.: М. М. Вегеш. - Ужгород : Вісник Карпат, 2004. - 231 с. - (Історія; Вип. 11). - укp.

Розглянуто питання історії України, зокрема Закарпаття, та всесвітньої історії. Проаналізовано українсько-польські відносини у Галичині в середині ХІХ - на початку ХХ ст., національно-культурні взаємовідносини українців Східної Галичини і Закарпаття в міжвоєнний період (1919 - 1938 рр.), місце та роль товариства "Просвіта" в Закарпатті в процесах національного відродження України в 1920 - 1930 рр. Висвітлено діяльність угорських національно-культурних товариств у Закарпатті в 1991 - 2002 рр., причини розпаду Чеської та Словацької Федеративної Республіки в 1992 р.

Рассмотрены вопросы истории Украины, в частности Закарпатья, а также всемирной истории. Проанализированы украинско-польские отношения в Галиции в середине ХІХ - начале ХХ ст., национально-культурные взаимоотношения украинцев Восточной Галиции и Закарпатья в межвоенный период (1919 - 1938 гг.), место и роль общества "Просвита" в Закарпатье в процессах национального возрождения Украины в 1920 - 1930 гг. Освещены деятельность венгерских национально-культурных обществ в Закарпатье в 1991 - 2002 гг., причины распада Чешской и Словацкой Федеративной Республики в 1992 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Науковий вісник Ужгородського національного університету / ред.: І. О. Мандрик. - Ужгород, 2003. - 256 с. - (Історія; Вип. 9). - укp.

Розглянуто питання історії України та всесвітньої історії, історіографії та джерелознавства. Описано етнокультурні процеси та висвітлено особливості етнічної історії Закарпаття в І тисячолітті до н.е. Проаналізовано національний рух в Галичині в період революції 1848 - 1849 рр., діяльність ОУН - УПА в сучасній українській історіографії, суспільно-політичні перетворення в Чехословаччині наприкінці 1940 - на початку 1950-х рр., етнокультурний розвиток росіян Закарпаття в 1989 - 2001 рр., науково-освітнє співробітництво України з Угорщиною в 1991 - 2001 рр. Наведено результати архівних досліджень з ранньосередньовічних арабських, візантійських та слов'янських письмових джерел про угорців.

Рассмотрены вопросы истории Украины и всемирной истории, историографии и источниковедения. Описаны этнокультурные процессы и освещены особенности этнической истории Закарпатья в І тысячелетии до н.э. Проанализированы национальное движение в Галиции в период революции 1848 - 1849 гг., деятельность ОУН - УПА в современной украинской историографии, общественно-политические преобразования в Чехословакии в конце 1940 - начале 1950-х гг., этнокультурное развитие россиян Закарпатья в 1989 - 2001 гг., научно-образовательное сотрудничество Украины с Венгрией в 1991 - 2001 гг. Приведены результаты архивных исследований с раннесредневековых арабских, византийских и славянских письменных источников о венграх.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Науковий вісник Ужгородського національного університету / ред.: І. О. Мандрик. - Ужгород : Вид-во В.Падяка, 2002. - 183 с. - (Історія; Вип. 6). - укp.

Висвітлено соціальну структуру угорського суспільства та систему управління напередодні створення ранньофеодальної угорської держави (VIII - X ст.). Проаналізовано становище галицького селянства останньої чверті XVIII - першої половини ХІХ ст. Розглянуто наукову і культурно-освітню діяльність української та російської еміграції на Закарпатті у 1920 - 1930 рр. Розкрито деякі економічні аспекти національних відносин в СРСР.

Освещены социальная структура венгерского общества и система управления накануне создания раннефеодального венгерского государства (VIII - X вв.). Проанализировано положение галицкого крестьянства последней четверти XVIII - первой половины ХІХ вв. Рассмотрены научная и культурно-образовательная деятельность украинской и российской эмиграции на Закарпатье в 1920 - 1930-х гг. Раскрыты некоторые экономические аспекты национальных отношений в СССР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Науковий вісник Ужгородського національного університету / ред.: І. О. Мандрик. - Ужгород : Вид-во В.Падяка, 2002. - 227 с. - (Історія; Вип. 7). - укp.

Наведено порівняльний аналіз еволюції теоретичних поглядів Т.Г.Масарика щодо інститути держави та права, висвітлено місце та роль Словаччини в його житті та діяльності. Розкрито економічні зв'язки міст західноукраїнських земель з містами Наддніпрянської України та Росії другої половини ХІХ - початку ХХ ст. Проаналізовано наукову працю угорського вченого Йожефа Балайті "Опис Мукачева". Розглянуто питання культурного співробітництва Республіки Сербії з країнами азіатського регіону в 1970-ті рр.

Приведен сравнительный анализ эволюции теоретических взглядов Т.Г.Масарика на институты государства и права, освещено место и роль Словакии в его жизни и деятельности. Освещены экономические связи городов на западноукраинских землях с городами Надднепрянской Украины и России во второй половине ХІХ - начале ХХ ст. Проанализирован научный труд венгерского ученого Йожефа Балайти "Описание Мукачева". Рассмотрены вопросы культурного сотрудничества Республики Сербии со странами азиатского региона в 1970-х гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Науковий вісник Ужгородського національного університету / ред.: І. О. Мандрик. - Ужгород : Вид-во В.Падяка, 2003. - 185 с. - (Історія; Вип. 8). - укp.

Розглянуто питання національно-культурного відродження слов'янських народів. Висвітлено ідеї слов'янського єднання як фактор культурного зближення народів кінця XVIII - першої половини ХІХ ст. Проаналізовано слов'янський літературний модернізм кінця ХІХ - початку ХХ ст. у загальноєвропейському контексті, внесок карпатоукраїнської інтелігенції у національно-культурне відродження слов'ян, здобутки та перспективи видавничої справи на Закарпатті в контексті сучасного русинського національно-культурного відродження. Розкрито витоки української літературознавчої болгаристики.

Рассмотрены вопросы национально-культурного возрождения славянских народов. Освещены идеи славянского единения как фактор культурного сближения народов конца XVIII - первой половины ХІХ ст. Проанализированы славянский литературный модернизм конца ХІХ - начала ХХ ст. в общеевропейском контексте, вклад карпатоукраинской интеллигенции в национально-культурное возрождение славян, достижения и перспективы издательского дела на Закарпатье в контексте современного русинского национально-культурного возрождения. Раскрыты истоки украинской литературоведческой болгаристики.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж68850/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ціна свободи й незалежності: трансформація політичних систем в країнах Центральної та Південно-Східної Європи до та після 1989 - 1991 рр. : матеріали міжнар. наук.-практ. конф., 2007 р., Ужгород / ред.: М. М. Вегеш. - Ужгород : Вид-во "Говерла", 2007. - 289 с. - (Наук. вісн. Ужгород. ун-ту. Сер. Історія; Вип. 18). - укp.

Проаналізовано політику Чехословацької республіки щодо українських емігрантів у 1920 - 1930 рр., взаємовідносини СРСР і Словацької Республіки в 1939 - 1945 рр. Описано деструктивні механізми ескалації українсько-польського конфлікту на Волині у період Другої світової війни, процес нищення української греко-католицької церкви як складову сталінської політики в Галичині та Закарпатті, специфіку реалізації в Україні та Центрально-Східній Європі сталінської політичної моделі державно-церковних відносин в 1940 - 1950 рр. Розкрито витоки тоталітарного режиму ідеології більшовизму та її вплив на суспільство та політику в УРСР у період 1940-х - першої половини 1950-х рр. Визначено вплив угорської революції 1956 р. на стан радянсько-югославських відносин, закордонних організацій на роль Української Гельсінської групи та Української Гельсінської спілки у процесі українського державотворення в 1970 - 1990 рр. Висвітлено досвід набуття членства в НАТО країнами Центрально-Східної Європи та євроатлантичні перспективи України в сучасний період, договірно-правову базу українсько-чеських відносин, а також українсько-чеське торговельно-економічне співробітництво за умов членства Чеської Республіки в Європейському Союзі в 2004 р. - першому півріччі 2006 р.

Проанализированы политика Чехословацкой Республики относительно украинских эмигрантов в 1920 - 1930 гг., взаимоотношения СССР и Словацкой Республики в 1939 - 1945 гг. Описаны деструктивные механизмы эскалации украинско-польского конфликта на Волыни в период Второй мировой войны, процесс уничтожения украинской греко-католической церкви как составная сталинской политики в Галиции и Закарпатье, специфика реализации в Украине и Центрально-Восточной Европе сталинской политической модели государственно-церковных отношений в 1940 - 1950 гг. Раскрыты истоки тоталитарного режима идеологии большевизма и её влияние на общество и политику в УССР в период 1940-х - первой половины 1950-х гг. Определены влияние венгерской революции 1956 г. на состояние советско-югославских отношений, зарубежных организаций на роль Украинской Хельсинской группы и Украинского Хельсинского союза в процессе развития украинской государственности в 1970 - 1990 гг. Освещены опыт приобретения членства в НАТО странами Центрально-Восточной Европы и евроатлантические перспективы Украины в современный период, договорно-правовая база украинско-чешских отношений, а также украинско-чешское торгово-экономическое сотрудничество в условиях членства Чешской Республики в Европейском Союзе в 2004 г. - первом полугодии 2006 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(45)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Науковий вісник Ужгородського національного університету / ред.: М. М. Вегеш. - Ужгород : Говерла, 2009. - 190 с. - (Історія; Вип. 22). - укp.

Проаналізовано політико-адміністративний устрій Київської Русі наприкінці ІХ - ХІ ст. Охарактеризовано етнічні процеси та відносини в Угорщині у другій половині XVI - XVII ст. Висвітлено соціально-економічні та етнокультурні аспекти розвитку українців Закарпаття у першій половині ХІХ ст., освітньо-релігійну діяльність реформованих василіанських монахів у даному регіоні в 1920 - 1930 рр. Описано процес національної ідентифікації українців Закарпаття у міжвоєнний період. Наведено результати румунського інформаційного моніторингу суспільно-політичної діяльності населення Карпатської України за умов угорської окупації краю в 1939 р. Проаналізовано взаємовідносини української греко-католицької церкви та Ватикану в 1944 - 1949 рр. Розкрито особливості формування аграрних відносин та соціального укладу сіл Західної України в 1965 - 2005 рр. Висвітлено трансформаційні перетворення української економіки в 1991 - 2009 рр.

Проанализирован политико-административный строй Киевской Руси конца ІХ - ХІ ст. Охарактеризованы этнические процессы и отношения в Венгрии во второй половине XVI - XVII ст. Освещены социально-экономические и этнокультурные аспекты развития украинцев Закарпатья в первой половине ХІХ ст., образовательно-религиозная деятельность реформированных василианских монахов в данном регионе в 1920 - 1930 гг. Описан процесс национальной идентификации украинцев Закарпатья в межвоенный период. Приведены результаты румынского информационного мониторинга общественно-политической деятельности населения Карпатской Украины в условиях венгерской оккупации края в 1939 г. Проанализированы взаимоотношения украинской греко-католической церкви и Ватикана в 1944 - 1949 гг. Раскрыты особенности формирования аграрных отношений и социального уклада сел Западной Украины в 1965 - 1995 гг. Освещены трансформационные преобразования украинской экономики в 1991 - 2009 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т. я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж68850/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського