Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=Пробл. охорони праці в Україні<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 374
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кружилко О. Є. 
Алгоритм оптимального розподілу коштів на охорону праці підприємства / О. Є. Кружилко // Пробл. охорони праці в Україні. - 1999. - Вип. 2. - С. 37-39. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто алгоритм оптимального розподілу коштів на заходи з охорони праці підприємства. Для вирішення цієї задачі використано симплекс-метод, програмне забезпечення якого розроблено в ННДІОП. Використання розробленого програмного забезпечення дозволить на основі обробки статистичних даних здійснити такий розподіл коштів, за яким досягається мінімізація узагальненого показника ефективності функціонування системи управління охороною праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Праховник Н. А. 
Алгоритм підтримки прийняття рішень для завдань охорони праці / Н. А. Праховник // Пробл. охорони праці в Україні. - 1999. - Вип. 2. - С. 46-50. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто актуальні питання підвищення ефективності управління охороною праці на верхньому рівні (галузь, корпорація, об'єднання). Однією із задач, що вирішуються на верхньому рівні, є аналіз наукових досліджень і розробок з питань охорони праці для обгрунтування впровадження їх результатів на підприємствах. Для рішення цієї задачі, яка слабо формалізується, доцільним є застосовування експертних систем. Розроблено схему алгоритму використання експертних систем для підготовки проектів управлінських рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кузьменко А. О. 
Безпечне ведення підривних робіт циліндричними зарядами / А. О. Кузьменко, Л. О. Мітюк // Пробл. охорони праці в Україні. - 2000. - Вип. 3. - С. 25-32. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень інтенсивності коливань грунту під час вибуху вертикального циліндричного заряду, а також формули для визначення швидкості зміщення грунту за умови вибуху подовженого заряду для об'ємної та поверхневої хвиль у різних грунтах. Досліджено вплив конструктивних особливостей циліндричного заряду на параметри сейсмовибухових хвиль.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Воробйов В. Д. 
Безпечне застосування сумішевих вибухових речовин / В. Д. Воробйов, В. І. Плужник, В. Л. Демещук, І. В. Косьмин // Пробл. охорони праці в Україні. - 1999. - Вип. 2. - С. 109-117. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто актуальність питання застосування в практиці вибухової справи порохів, які вилучено з озброєння для заміни дорогих ВР. Показано безпечність і ефективність використання під час підривних робіт на гірничодобувних підприємствах вибухових сумішей (ВС), що містять конверсійні порохи. Наведено перелік таких ВС, розроблених в Україні. Рекомендації щодо виготовлення ВС з використанням конверсійних порохів, а також раціональні конструкції накладних і свердловинних зарядів на їх основі передано для практичного застосування на нерудних кар'єрах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Демещук В. Л. 
Безпечність систем ініціювання і підривання зарядів з циліндричною осьовою порожниною / В. Л. Демещук // Пробл. охорони праці в Україні. - 2000. - Вип. 3. - С. 90-96. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень параметрів оболонки систем ініціювання і зарядів вибухової речовини (ВР) з осьовою циліндричною порожниною, діаметр якої перевищує товщину її шару. Встановлені залежності можна використовувати для проектування систем ініціювання і конструкцій зарядів ВР спеціального призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Крючков А. І. 
Взаємозв'язок енергоємності та продуктивності процесу буріння / А. І. Крючков, Н. І. Жукова // Пробл. охорони праці в Україні. - 1999. - Вип. 2. - С. 132-136. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Проведено аналітичні розрахунки щодо визначення параметрів і характеристик процесу шарошкового буріння свердловин у скельних породах. Встановлено залежності дисипативних втрат потужності від кутової швидкості обертача для різних типів верстатів шарошкового буріння, а також залежності потужності бурового верстата й екстремальної енергоємності процесу буріння від його продуктивності для різних гірських порід.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-561.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Крючков А. І. 
Визначення параметрів міцності гірських порід у кінетичній теорії руйнування аналітичним методом / А. І. Крючков, Н. І. Жукова // Пробл. охорони праці в Україні. - 2000. - Вип. 3. - С. 78-82. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено аналітичні залежності для енергоємності буріння гірських порід і запропоновано методику розрахунку параметрів їх міцності, які використовуються у кінетичній теорії руйнування. Ця методика дозволяє визначити параметри міцності порід із достатньою для практики точністю та без експериментальних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Луговий П. З. 
Визначення та аналіз ударних і сейсмічних навантажень на об'єкт під дією вибуху / П. З. Луговий, І. І. Анік'єв, Є. О. Сущенко // Пробл. охорони праці в Україні. - 2000. - Вип. 3. - С. 63-68. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто випадок висадження заряду вибухової речовини (ВР) на незначній відстані від поверхні землі. Надано оцінку маси ВР, а також силових факторів, які діяли на найближчий від епіцентру вибуху будинок: тиску і часу дії позитивної фази вибуху, імпульсу, сейсмічного впливу. Одержані дані дозволяють за розмірами руйнувань елементів конструкцій будівель розрахувати масу заряду, а також ударні та сейсмічні навантаження, яких зазнали конструкції під дією вибуху.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ткачук С. П. 
Використання апарату математичного моделювання в системі управління охороною праці / С. П. Ткачук // Пробл. охорони праці в Україні. - 2000. - Вип. 3. - С. 32-35. - укp.

Упровадження сучасних інформаційних технологій дозволяє розв'язати проблему забезпечення безпечних умов праці, зниження рівня професійних захворювань, своєчасного попередження нещасних випадків та аварійних ситуацій. Створювана нині єдина автоматизована інформаційна система Держнаглядохоронпраці "Егіда" базується на використанні методу математичного моделювання в системі управління охороною праці. Проведене дослідження й одержані результати показують, що метод математичного моделювання можна використовувати для підвищення ефективності управління охороною праці на всіх рівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)248-210.301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лукін С. Ю. 
Вплив вербального викладення правил техніки безпеки на ступінь їх дотримання / С. Ю. Лукін // Пробл. охорони праці в Україні. - 2000. - Вип. 3. - С. 68-71. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Поводження людини та її безпека у виробничому середовищі регламентуються нормативними вимогами охорони праці та правилами техніки безпеки (ПТБ). Наявність малозрозумілих термінів, складна побудова речень та бюрократично-юридичний стиль викладення знижують ефективність сприйняття інформації, а отже, і ступінь дотримання правил та норм, що призводить до конфлікту між вербальним викладенням ПТБ і поняттєво-семантичним апаратом працівника. Для уникнення цього конфлікту та підвищення ступеня дотримання норм і правил працівниками необхідно використовувати у сфері охорони праці нові форми, методи та принципи подання інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4Укр)24-3в4 + Ю935.132-232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Малихін О. В. 
Вплив людського фактора у формуванні певного ставлення працівників промислових підприємств щодо дотримання ними нормативних вимог охорони праці / О. В. Малихін, І. А. Лучко, С. Ю. Лукін // Пробл. охорони праці в Україні. - 2000. - Вип. 3. - С. 71-78. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Виконано аналіз проведеного соціологічного дослідження щодо ставлення працівників великих промислових підприємств до дотримання норм охорони праці. Завдяки аналізу встановлено різницю щодо дотримання цих норм між робітниками, які мали травми, та нетравмованими. Одержані результати досліджень доводять, що для дотримання норм охорони праці доцільне додаткове стимулювання. Виявлено та кількісно оцінено фактори сприятливого впливу на дотримання норм охорони праці робітниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)300-648

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лисюк М. О. 
Динаміка обсадної колони під дією внутрішнього рухомого тиску / М. О. Лисюк // Пробл. охорони праці в Україні. - 2000. - Вип. 3. - С. 97-101. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Описано динаміку циліндричної оболонки під дією вісесиметричного навантаження як модель впливу рухомого поля тиску в заповнюючій свердловину рідині на колону обсадних труб під час внутрішньосвердловинного вибуху. Постановка задачі грунтується на застосуванні теорії оболонок за С. П. Тимошенком. Наведено рівняння руху власних поздовжніх хвиль у циліндричній оболонці.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.041-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Вільсон О. Г. 
До питання визначення рівня виробничого ризику / О. Г. Вільсон, В. М. Ольховик, О. П. Горбаненко // Пробл. охорони праці в Україні. - 1999. - Вип. 2. - С. 54-62. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

За умов сучасного виробництва - складної імовірнісної системи, в якій присутня неусунена небезпека, закладена в самому факті присутності на виробництві людини з її емоційною, фізіологічною і психологічною слабкістю як складової контролю, зворотного зв'язку й управління, завжди існує імовірність нещасного випадку. У свою чергу нещасний випадок - величина випадкова, імовірнісна, тому кількісна оцінка травматизму повинна описуватися деякою імовірнісною математичною моделлю. Прояв неусуненої небезпеки на виробництві - виробничий ризик, тобто імовірнісна оцінка умов праці. Дану роботу присвячено розгляду підходів до розуміння цього явища та методики визначення величини ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Воробйова Л. Д. 
До питання про зниження кінцевої концентрації пилу при підривних роботах / Л. Д. Воробйова // Пробл. охорони праці в Україні. - 2000. - Вип. 3. - С. 111-114. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Під час розробки корисних копалин відкритим способом одним з основних джерел забруднення атмосфери є підривні роботи. Розглянуто результати експериментальних досліджень концентрації пилу під час вибуху в замкненому об'ємі залежно від умов руйнування моделі. Аналіз отриманих даних показує, що запропонований технологічний метод дозволяє знизити концентрацію пилу, підвищити інтенсивність вибухового руйнування породи та поліпшити екологічний стан навколишнього середовища у зоні вибуху.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Майстренко В. В. 
Економічне моделювання системи управління охороною праці / В. В. Майстренко, О. А. Кириченко, А. І. Полукаров // Пробл. охорони праці в Україні. - 2000. - Вип. 3. - С. 51-54. - укp.

Підвищення ролі економічного чинника в управлінні виробництвом передбачає більш детальні дослідження причинно-наслідкових зв'язків у системі управління охороною праці (СУОП), плануванні заходів, прогнозуванні та оцінці економічної ефективності їх проведення. Розглянуто актуальні питання підвищення ефективності СУОП на рівні підприємства. Для визначення оптимального плану заходів щодо управління охороною праці застосовано методи математичного моделювання. Упровадження викладеної методики розрахунку оптимального плану управління охороною праці дозволяє мінімізувати витрати, пов'язані з реалізацією заходів щодо підвищення безпечності виробничого процесу, а також прогнозувати результати їх реалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)248-210.301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Масюкевич О. М. 
Експертна оцінка вимог нормативних документів, що гармонізуються, по засобах індивідуального захисту працюючих / О. М. Масюкевич, В. Б. Руринкевич, В. В. Штанько // Пробл. охорони праці в Україні. - 2000. - Вип. 3. - С. 3-8. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено основні теоретичні положення застосування експертної оцінки як одного з методів системного аналізу у питаннях гармонізації чинних в Україні національних нормативних документів щодо засобів індивідуального захисту працюючих з європейськими та міжнародними актами. На прикладі визначення рівнозначності стандартизованих термінів щодо даного виду продукції доведено можливість застосування зазначеного методу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4Укр)24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Лапшин О. Є. 
Ефективність засобів збирання пилу в промислових цехах аглофабрик гірничометалургійних підприємств / О. Є. Лапшин, В. А. Шаповалов // Пробл. охорони праці в Україні. - 2000. - Вип. 3. - С. 105-111. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Технологічні процеси на гірничозбагачувальних комбінатах, металургійних, хімічних та інших підприємствах, пов'язаних з переробкою мінеральної сировини, супроводжуються виділенням пилу, який забруднює повітря у виробничих приміщеннях та на проммайданчиках. Незважаючи на використання аспіраційних систем у виробничих приміщеннях, пил у великій кількості накопичується на поверхнях конструкцій, комунікацій, стін. Це не тільки знижує культуру виробництва, скорочує терміни експлуатації технологічного обладнання та апаратури, але, що головне, викликає у працівників професійні захворювання. Наведено аналіз ефективності збирання пилу різними механічними засобами, а також дані теоретичних та експериментальних досліджень щодо відриву осілого пилу залежно від його складу та швидкості всмоктуючого повітряного потоку.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гошовський С. В. 
Законодавче регулювання використання надр та інвестування освоєння родовищ / С. В. Гошовський // Пробл. охорони праці в Україні. - 1999. - Вип. 2. - С. 96-102. - укp.

Державний нагляд за проведенням робіт, пов'язаних з геологічним вивченням надр, їх охороною і використанням, переробкою мінеральної сировини відноситься до функціональної сфери центрального органу виконавчої влади, уповноваженого на працеохоронну діяльність. Ефективне виконання цього виду нагляду можливе за умов належного нормативно-правового забезпечення вказаних робіт. Проаналізовано наявну нормативно-правову базу і механізми дії актів, що регулюють питання використання надр та освоєння родовищ корисних копалин із залученням інвестицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4Укр)16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Воробйов В. Д. 
Застосування зарядів з повітряним зазором для підвищення безпечності та ефективності вибухів у свердловинах / В. Д. Воробйов, О. М. Масюкевич, В. С. Прокопенко, І. В. Косьмін // Пробл. охорони праці в Україні. - 2000. - Вип. 3. - С. 18-25. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто вплив повітряного радіального зазору у свердловині на величину тиску на фронті ударної хвилі в процесі детонації вибухової речовини (ВР). Зміну величини тиску показано для симетричного й асиметричного розташувань зарядів відносно стінок свердловини. Наведено формули для визначення тиску та результати розрахунку його величини за різних діаметрів свердловини і заряду ВР.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Лесенко Г. Г. 
Зв'язок економічних показників зі станом обліку травматизму в Україні / Г. Г. Лесенко, О. В. Малихін // Пробл. охорони праці в Україні. - 1999. - Вип. 2. - С. 63-67. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

За останні роки чітко просліджується тенденція зменшення загального травматизму на виробництві відносно травматизму зі смертельним наслідком. Основна причина - приховування травм від реєстрації, що складає близько 50 % від загальної їх кількості. Це дає уявлення про обсяг недоотриманих штрафів і зменшення частки витрат підприємств на відшкодування збитків потерпілим. Розроблення ефективної системи контролю за нещасними випадками дозволить більш об'єктивно розподілити фінансові витрати на підтримання необхідного рівня охорони праці серед підприємств усіх форм власності, поповнити фонди охорони праці та підвищити соціальну захищеність працівників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського