Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 264
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бучин М.  
Адміністративний ресурс як важлива політологічна проблема / М. Бучин // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 18. - С. 28-31. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розкрито суть адміністративного ресурсу. Проаналізовано рівень використання адміністративного ресурсу під час проведення виборчих кампаній в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Тишкун Ю.  
Адміністративний ресурс: контекст теорії демократії / Ю. Тишкун // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 17. - С. 84-88. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто окремі аспекти теорії демократії стосовно політичних виборів як одного з головних чинників практичного забезпечення влади народу. Обгрунтовано висновок про те, що адміністративний ресурс є логічним наслідком функціонування державної бюрократії, яка природно намагається посилити свої політичні позиції за рахунок маніпуляції громадською думкою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Когут П.  
Висвітлення проблеми персоніфікації політичної влади в курсі політології / П. Когут // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 18. - С. 109-113. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано рівень висвітлення персонального фактора політичної влади у вивченні основних тем курсу "Політологія" для вищої школи. Надано методичні рекомендації щодо характеру та способів розкриття ролі персони в темах аналізу політики та влади для студентів загальних і профільних спеціальностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Киянка І.  
Виховання принципу толерантності під час викладання політології / І. Киянка // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 18. - С. 131-133. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Зазначено, що конфлікт і компроміс, консенсус і толерантність - неодмінні супутники людського буття. Взаємодіючи та змінюючи один одного, вони забезпечують не тільки сталий розвиток суспільства, але й гармонізують відносини в спільнотах. Принцип толерантності допомагає різним групам і спільнотам не тільки співіснувати, але й захищає державно-політичний устрій держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вдовичин І.  
Відродження як етап у формуванні новоєвропейської концепції свободи особи / І. Вдовичин // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 17. - С. 17-23. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано роль і місце епохи Відродження у формуванні європейського бачення свободи особи, її меж, співвідношення свободи індивіда й обмежувальної ролі суспільних інститутів, а також духовно-інтелектуальну напругу тогочасного суспільства, яка зродила геніїв Відродження і вже достатньо утвердила право особи на самовираження, зумовлене відповідальністю, яку неможливо перекласти на іншого. Зроблено наголос на усвідомлення вже тогочасними мислителями складності та суперечливості наслідків свободи особи за одночасного утвердження ідеї, що іншого шляху для людини немає.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(0)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Олійник Н.  
Гендерна теорія та політика - один із аспектів сучасної політичної науки / Н. Олійник // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 18. - С. 144-149. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено тему застосування гендерного підходу у навчальних курсах соціально-гуманітарного циклу, акцентовано увагу на необхідності висвітлення феміністичної ідеології та гендерної теорії в навчальних курсах. Особливу увагу приділено гендерній політиці як одному із критеріїв виміру демократизації суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + Ф015.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мозговий Л.  
Геополітичні та етнонаціональні процеси в Україні в політико-філософському аспекті / Л. Мозговий, С. Полуденко // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 18. - С. 134-138. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено етнонаціональні процеси становлення українського народу та його геополітичний внесок до світової політики найбільш впливових і могутніх країн. Аналіз фактів, подій надано не в класичному історичному аспекті, а з точки зору політології та філософії. Зовсім в іншому плані розглянуто походження термінів "Русь", "русини".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гелетій М.  
Глобалізація як фактор Балканської кризи / М. Гелетій // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 18. - С. 59-63. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено термін "глобалізація" та її вплив на світовий порядок і Балканську кризу зокрема. Пояснено, як процеси глобалізації впливають на зростання націоналізму та сепаратизму, і, отже, на поширення локальних конфліктів в світі та Балканському регіоні зокрема. Наголошено на значенні наддержав у загостренні та врегулюванні конфліктів (на прикладі Балканської кризи) у світі, що глобалізується.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06 + Ф037.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шипка Н.  
Державна етнонаціональна політика в Україні в умовах пошуку етнічними спільнотами форм свого самовизначення за роки незалежності 1991 - 2005 рр. / Н. Шипка // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 18. - С. 227-234. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Досліджено особливості політики в Україні стосовно національних меншин. На підставі порівняльного аналізу державної політики країн Європейського Союзу і України зроблено спробу показати рівень відповідності українського законодавства щодо національних меншин кращим європейським зразкам. Висвітлено ставлення національних меншин до національної більшості та самої Української держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лойко Л.  
Державна етнополітика і політична суб'єктивація національних меншин України / Л. Лойко // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 18. - С. 253-255. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проаналізовано державну етнополітику, зокрема щодо громадських організацій національних меншин початку 90-х - середини 2000 рр. та її вплив на процес набуття національними меншинами рис суб'єктів політики суб'єктності національних меншин України, визначено характерні ознаки цього процесу в останні 1,5 роки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Заблоцький В.  
Державна мова в діяльності політичної еліти / В. Заблоцький // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 18. - С. 95-99. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Зазначено, що мовна політика в державотворчих процесах України є важливим чинником стабілізації та розвитку суспільства, а визначальна роль належить політичній еліті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кучма Л.  
Дослідження політичного маніпулювання та проблем його обмеження у сучасному політичному процесі / Л. Кучма // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 17. - С. 109-113. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто різноманітні підходи до розуміння проблем маніпулювання та політичного маніпулювання, інформаційної безпеки; показано шляхи захисту від маніпуляційних технік; зроблено акцент на проблемі обмеження маніпулювання в сучасних політичних процесах. Систематизуючи підходи дослідників, стверджено, що основним обмеженням маніпулюванню може бути власний досвід людини, набутий у процесі взаємодії з іншими людьми, особливості політичної культури населення та процес політичної соціалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Тімченко О.  
Духовні засади демократії М. Бердяєва та сучасність / О. Тімченко // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 18. - С. 209-213. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто взаємозв'язок між політичною та духовною сферами життєдіяльності людини у світлі персоналістичного світогляду мислителя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4РОС)509

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Рибак А.  
Еволюція поглядів діячів ОУН 1940 - 1950-х рр. на політичний режим майбутньої Української держави / А. Рибак // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 17. - С. 118-122. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Висвітлено офіційну позицію та погляди окремих діячів Організації Українських Націоналістів (ОУН) на питання форм і принципів формування державної влади та взаємодії останньої з громадянами. Простежено дві концепції політичного режиму ОУН: починаючи від теорії "націократії", розробленої в 1930-х роках, і завершуючи переходом на демократичні засади формування представницьких органів і декларації безперешкодного функціонування елементів громадянського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6'2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бунь В.  
Електоральний вибір та електоральна поведінка: основні моделі / В. Бунь // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 18. - С. 22-27. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто основні концептуальні підходи та моделі електоральної поведінки. Особливу увагу звернено на "класичні" моделі електоральної поведінки, а саме: соціологічну, соціально-психологічну, раціонально-інструментальну. Показано шляхи подолання недоліків "класичних" моделей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Гулай В.  
Етнополітичні конфлікти та етнічна мобілізація в Західній Україні в роки Другої світової війни / В. Гулай // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 18. - С. 81-85. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Пояснено поняття та структуру етнополітичного конфлікту та етнополітичної мобілізації. Зазначено, що політизація етнічних спільнот сприяє зростанню міжетнічного протистояння, яке може перейти у форму відкритого етнополітичного конфлікту. На зазначеній науково-методологічній базі зроблено спробу аналізу міжнаціональних відносин у Західній Україні в 1939 - 1945 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР33)

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гон М.  
Етнополітичні протиріччя й конфлікти на західноукраїнських землях (1926 - 1939 рр.) / М. Гон // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 18. - С. 64-69. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Проаналізовано етнополітичні конфлікти, які в 1926 - 1939 рр. відбулися на західноукраїнських землях у складі Польщі. Протиріччя між "своїми" і "чужими" досліджено в контексті конфліктів інтересів та адаптації. Серед них - українсько-польська боротьба за збереження/поновлення суверенітету над територією, різні позиції етнічних спільнот у децентралізації управління державою, нерівність можливостей/участі етнічних меншин і титульного етносу в керівництві нею. Запропоновано трактувати протиріччя, що зародилися на грунті неприйняття політичних символів "чужих", елементом семіотичного конфлікту, вважати його особливим типом. Окрім суперечностей, які виникали під час безпосередньої взаємодії груп, досліджено вплив на формування їх стосунків зовнішньополітичних факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР33)

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Харченко В.  
З досвіду проведення авторських спецсемінарів при вивченні курсу політології / В. Харченко // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 17. - С. 59-61. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано досвід проведення авторського спецсемінару "Політичні режими сучасності та перехід до демократії".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф03 + Ф023

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ільницька У.  
Імідж Збройних сил України як політико-психологічна категорія / У. Ільницька // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 17. - С. 79-83. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено імідж Армії як політико-психологічної категорії в системі комунікацій Збройних сил України; проаналізовано його сутність, психологічну природу. Висвітлено основні функції, осмислено специфіку впливу на масову свідомість.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Романюк А.  
Інститут прем'єр-міністра в країнах Західної Європи / А. Романюк // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 18. - С. 184-189. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проаналізовано інститут прем'єр-міністра у країнах Західної Європи. Окреслено його особливості у різних країнах. Розглянуто типологію інститутів глави уряду на підставі визначення сили впливу. Зазначено, що сьогодні простежується поступове зростання ролі та значення інституту прем'єр-міністра у європейських країнах, де традиційно ця посада була слабкою, і вирівнювання їх характеристик в загальній сукупності європейських країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського