Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Тематичний інтернет-навігатор (21)Наукова електронна бібліотека (19)Автореферати дисертацій (52)Книжкові видання та компакт-диски (949)Журнали та продовжувані видання (1492)
Пошуковий запит: (<.>U=П5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 976
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Аграрний вісник Причорномор'я : Зб. наук. пр. / ред.: В. П. Герасименко; Одес. с.-г. ін-т. - О., 1998. - 206 с. - (Біол. та с.-г. науки, вет. медицина; Вип. 4). - укp. - рус.

Простежується вплив добавок в годівлі молодняка на мінливість прояву їх генетичного потенціалу. Наведено санітарно-гігієнічну оцінку умов утримання корів на фоні нормування годівлі та контролю мікроклімату приміщень. Запропоновано використання ферментних препаратів у раціонах молодняка свиней на відгодівлі, а також розглянуто деякі особливості росту великої рогатої худоби і молочної продуктивності корів в залежності від тривалості ембріонального періоду розвитку. Визначено епізоотичний стан господарства щодо туберкульозу великої рогатої худоби, обгрунтована необхідність застосування деяких фітонцидів для лікування кон'юнктивітів у тварин. Висвітлюються методи профілактики і засоби боротьби з плісеневими грибами, їх мікотоксинами в кормах тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П5я54(4УКР)3 + П8я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: ЖЖ69783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Глазко В. И. 
Агроэкологический аспект биосферы: проблема генетического разнообразия / В. И. Глазко. - К., 1998. - 208 c. - рус.

Обговорюється проблема скорочення генетичного різноманіття біосфери на всіх рівнях та заходи, які застосовує світова спільнота та окремі держави (країни Східної та Центральної Європи) з метою його збереження. На підставі даних вітчизняних та зарубіжних джерел, а також власних досліджень розглядається стан рідкісних та зникаючих видів, порід сільськогосподарських тварин. Аналізуються методи збереження генетичних ресурсів, використання методів ДНК-технологій у збереженні генетичної різноманітності, консервація in situ та ex situ. Обговорюється поняття агросфери як частини планети, охопленої усіма проявами агропромислової діяльності людини. Пропонуються шляхи розвитку аграрного сектору з урахуванням необхідності збереження й раціонального використання агробіорозманіття.


Індекс рубрикатора НБУВ: П536,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Фастівець Б. І. 
Алгоритмічні властивості генеалогічних відношень між організмами - основа для розробки імітаційної моделі АРМ селекціонера-дослідника племінних стад на базі ПЕОМ / Б. І. Фастівець // Молоч. і м'яс. скотарство. - 1998. - № 88. - С. 14-22. - укp.

Описано базові алгоритми координатного методу генеалогічного аналізу племінних стад як способу побудови інформаційних моделей для селекційно-генетичних досліджень з імітаційним моделюванням систем племінного розведення сільськогосподарських тварин засобами сучасної інформатики.


Індекс рубрикатора НБУВ: П537с5

Шифр НБУВ: Ж29068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лисенко М. В. 
Анатомія і фізіологія сільськогосподарських тварин / М. В. Лисенко, В. І. Бойко, М. Д. Замазій. - К. : Лібра, 1999. - 430 c. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Висвітлено історію розвитку та основи анатомії, фізіології, цитології, гістології та ембріології, об'єкти вивчення і методи дослідження тварин. Розглянуто загальні закономірності будови та функцій клітин, тканин і систем органів сільськогосподарських тварин: органів руху, травлення, дихання, сечовиділення, розмноження, крово- і лімфообігу, кровотворення, імунного захисту, а також органів шкірного покриву та внутрішньої секреції. Досліджено фізіологічні процеси, що відбуваються в організмі тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П526.0 я73-1 + П527.3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Біологічні, сільськогосподарські та ветеринарні науки / ред.: В. П. Герасименко. - О., 2001. - 227 с. - (Аграр. вісн. Причорномор'я; Вип. 4(14)). - укp.

Досліджено вплив амніотичної рідини на активність біологічного окиснення в ендометрії корів за умов статевого циклу, тільності та функціональної патології яєчника. Детально розглянуто репродуктивні якості свиноматок асканійського типу української м'ясної породи за різних методів підбору. Значну увагу приділено особливостям росту внутрішніх органів ярок різних адаптаційних типів, імунотерапії стафілококових захворювань шкіри собак, застосуванню деяких антиоксидантів та ентеросорбентів з метою зниження рівня нітратів і нітритів у тканинах організму курей, профілактиці диспепсії у новонароджених телят. Наведено токсикологічну характеристику гідрохімічного режиму Тілігульського лиману.


Індекс рубрикатора НБУВ: П6я54(4Укр) + П5я54(4Укр) + П8я54(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж69783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мудрак О. В. 
Ведення тваринництва в забрудненій радіонуклідами зоні / О. В. Мудрак // Питання підвищ. продуктивності тваринництва: Зб. наук. пр. / Вінниц. держ. с.-г. ін-т. - 1999. - Вип. 6. - С. 220-226. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано основні шляхи та методи ведення тваринництва в забрудненій радіонуклідами зоні, виконання яких дозволить зменшити надходження радіоактивних елементів у тваринницьку продукцію до екологічно безпечних рівнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П54,1,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Клименко О. М. 
Взаємозв'язок гормонального статусу і структурної організації тимуса сільськогосподарських тварин / О. М. Клименко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 5. - С. 21-24. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто особливості будови і закономірності структурної організації тимуса сільськогосподарських тварин. Вивчено взаємозв'язки між вмістом гормонів у тимусі і його структурною організацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*697.5 + П527.395

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Подвалюк Д. В. 
Визначення ступеня зрілості фолікулів яєчників кобил ультрасонографією / Д. В. Подвалюк // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 2-3. - С. 22. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено спосіб визначення оптимального часу осіменіння кобил за допомогою ультрасонографії. Спосіб базується на особливостях фолікулогенезу яєчників кобил протягом статевої охоти.


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.396.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Безуглий М. Д. 
Використання мікрохірургічних методів для отримання монозиготних близнюків ссавців / М. Д. Безуглий, Н. О. Гордієнко, В. І. Лісін // Молоч. і м'яс. скотарство. - 1998. - № 88. - С. 22-27. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати використання розробленого способу отримання монозиготних близнюків.


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Використання сучасних молекулярно-генетичних і біотехнологічних розробок у генетико-селекційних дослідженнях : Зб. матеріалів II Міжнар. конф. (м.Одеса) / ред.: В. П. Буркат; УААН. Селекц.-генет. ін-т. - К. : Аграр. наука, 1998. - 143 c. - укp.

Представлено результати досліджень у рослинництві та тваринництві з питань селекції, генетики та біотехнологій. Особлива увага приділена використанню молекулярно-генетичних маркерів у розв'язанні фундаментальних і прикладних проблем у цих галузях. Висвітлюється національна політика в області охорони сортів рослин. Описуються сучасні мікробіотехнології, обговорюються проблеми створення нових біопрепаратів та підкреслюється їх значення для підвищення продуктивності рослин. Аналізується сучасний стан робіт по трансплантації ембріонів на Україні, розглядаються шляхи підвищення ефекту селекції, досліджується вплив екологічного забруднення на відтворення великої рогатої худоби тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П131я431(0) + П53я431(0)

Шифр НБУВ: ВА587552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шичкін В. П. 
Використання та можливості застосування гібридних клітин у репродуктивній біотехнології / В. П. Шичкін, А. В. Мадіч // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 2-3. - С. 10-11. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Зазначено, що гібридомна біотехнологія дозволяє одержувати практично в необмеженій кількості антитіла з обумовленою специфічністю. Технологія виробництва моноклональних антитіл і зони їх застосування постійно змінюються та поширюються, тому важливим є використання накопиченого матеріалу для розвитку теоретичних і практичних питань тваринництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*871 + П533.84

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Соклакова О. В. 
Вплив біогенних стимуляторів на життєздатність статевих клітин бугаїв / О. В. Соклакова, О. Б. Сушко, Ф. І. Осташко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 2-3. - С. 17. - укp.

Викладено результати дослідження позитивного впливу на життєздатність статевих клітин бугаїв біоактивних додатків тваринного та рослинного походження, введених в середовище для розведення та кріоконсервації сперми. Встановлено підвищення стійкості та якісних показників деконсервованої сперми бугаїв у порівнянні зі звичайним методом. Визначено, що біогенні стимулятори не втрачають своєї біологічної активності у випадку заморожування їх до субнулевих температур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Вчені у галузі тваринництва / ред.: Г. О. Богданов, В. П. Буркат; УААН. - К. : Аграр. наука, 1999. - 423 c. - (Укр. вчені-аграрії ХХ ст.; Кн.2). - укp.

Подано стислі відомості про вчених України, які успішно працювали або працюють у галузі тваринництва, серед яких - І.Г.Береза, П.Ю.Божко, М.С.Борщ, В.Ф.Василенко, П.Т.Галасун, В.М.Гандиба, М.М.Лемешева, Ю.Г.Курило, М.Ф.Попов, А.К.Скороходько, І.С.Трончук, А.І.Черкасова, І.М.Шерман, В.Ю.Шимановський, В.Г.Янович, В.І.Яременко та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: П5д(4УКР),021

Шифр НБУВ: ВА592779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Вісник Білоцерківського державного аграрного університету. Вип. 3, ч. 1 / Білоцерк. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 1997. - 324 с. - рус.

У випуск увійшли наукові розробки вчених з актуальних питань відтворення стада, збереження поголів'я, повноцінної годівлі, підвищення продуктивності тварин, їх стійкості до хвороб; профілактики і ліквідації небезпечних інфекційних хвороб, спільних для людей і тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П5я54(4УКР)3 + П8я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж 69704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Вісник Білоцерківського державного аграрного університету : Зб. наук. пр. Вип. 12 / ред.: В. М. Власенко. - Біла Церква, 2000. - 192 с. - рус.

Розглянуто вплив мацеробациліну на продуктивність і склад ліпідів м'язової тканини молодняка свиней, ресурсоощадні елементи технології виробництва молока, закономірності формування продуктивних якостей тварин різних генотипів, принципи побудови мікрохвильових пастеризаторів харчових продуктів, а також добові ритми кормової поведінки корів залежно від їх віку та продуктивності. Проаналізовано вплив електромагнітних випромінювань надвисокої частоти на оптичну густину води та розчинів солей, продуктивність свиней залежно від згодовування поліакриламіду та мінерально-вітамінних додатків. Запропоновано шляхи створення конкурентоспроможної червоної молочної породи великої рогатої худоби. Особливу увагу приділено біологічним основам ведення тваринництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П5я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Штомпель М. В. 
Генетико-популяційні основи породної консолідації сільськогосподарських тварин / М. В. Штомпель // Розведення і генетика тварин. - 1999. - Вип. 31-32. - С. 285-286. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П533,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62935 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Сірацький Й. З. 
Генофонд як система, що забезпечує оптимальний стан популяції (породи, виду) тварин / Й. З. Сірацький, В. В. Меркушин, О. І. Костенко, Б. Є. Подоба, В. П. Бойко, В. В. Шапірко, В. М. Лихобабіна // Розведення і генетика тварин. - 1998. - № 29. - С. 17-24. - укp.

Викладена точка зору щодо поєднання теоретичних підходів і розробок практичного характеру для збереження основного і резервного генофондів порід тварин в Україні.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: П531,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Горальський Л. П. 
Гістометрія органів і тканин у сільськогосподарських тварин / Л. П. Горальський // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 1. - С. 63-65. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто особливості гістоархітектоніки органів у сільськогосподарських тварин у видовому аспекті. За результатами досліджень встановлено, що гістоструктура органів і тканин у великої рогатої худоби, овець та коней, має схожу будову, але різниться деякими морфометричними показниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*66-2,022 + П526.6,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кротких М. О. 
Деякі біоенергетичні аспекти генерації жовтого тіла в корів та телиць парувального віку / М. О. Кротких, Б. В. Смолянінов, В. І. Бурдик // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 2-3. - С. 20-21. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Під час полярографічного вивчення активності сукцинатоксидази та креатинкінази в тканині жовтого тіла і стромі яєчника за умов різних форм активної лютеїнізації було встановлено, що активність обох ферментів найвища в персистентному жовтому тілі та жовтому тілі тільності; активність сукцинатоксидази жовтого тіла знаходиться в зворотній кореляції до такої в стромі яєчника.


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.396.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Степаненко Н. В. 
Деякі методичні питання прогнозування основних ознак продуктивності сільськогосподарських тварин / Н. В. Степаненко // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 196-198. - укp.

Розглянуто математичні моделі прогнозування головних ознак продуктивності сільськогосподарських тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П56в621.5

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського