Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (31)Реферативна база даних (376)Книжкові видання та компакт-диски (36)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=НАГОЛОС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.

Редько, Юліан Констянтинович.
Довідник українських прізвищ [Електронний ресурс] / Ю. К. Редько ; за ред. І. Варченка. - К. : Радянська школа, 1968. - 256 с.. - (Бібліотека вчителя-словесника)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжці викладено короткі відомості про виникнення прізвищ на Україні, про семантику, будову, відмінювання, правопис і наголошування українських прізвищ. Основною частиною довідника є словничок, у якому зібрано близько чотирьох тисяч прізвищ, у написанні, відмінюванні й наголошенні яких можуть виникати труднощі. Разом з початковою формою того або іншого прізвища зазначено форми родового, давального й орудного відмінків однини та називного й родового множини, форми жіночих прізвищ, відмінні від форм прізвищ чоловіків; у кожній формі визначено наголос. Довідник розрахований на вчителів, журналістів, а також на тих працівників навчальних закладів і установ, які мають справу з оформленням особових документів.



Кл.слова:
ономастика -- антропоніміка

   Тип видання:   словник   
2.


Англо-український словник [Електронний ресурс] : у 2 т. : близько 120000 слів / склав М. І. Балла. - К. : Освіта, 1996

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : А - М. - 752 с.

Т. 2 : N - Z. - 712 с.


У словнику всі українські слова-переклади подано з наголосом. Переклади англійських слів з кількома значеннями часто супроводяться поясненнями. У багатьох випадках для кращого розуміння значень англійських слів наведено приклади вживання їх у контексті. Призначений для фахівців англійської мови. Стане у пригоді всім, хто вивчає англійську мову, перекладає з англійської на українську, а також тим, хто вивчає українську мову в англомовних країнах.



Кл.слова:
слово -- переклад -- лінгвістика

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Пономарів, О.
Культура слова: мовностилістичні поради [Електронний ресурс] : навчальний посібник / О. Пономарів. - К. : Либідь, 2001. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику даються поради щодо вибору слів, вимовних, наголосових та морфологічних варіантів, синтаксичних конструкцій для найкращого висловлення думки в різних стилях української літературної мови. Рекомендації автора грунтуються на мовному досвіді українського народу, відбитому в творах класичного та сучасного письменства. Для студентів, викладачів, науковців, редакторів, лекторів, журналістів.



Кл.слова:
вимова -- наголос -- морфологія -- синтаксис -- калькування -- стилістика

   Тип видання:   словник   
4.

Погрібний, М. І.
Словник наголосів української літературної мови [Електронний ресурс] / М. І. Погрібний ; за ред. І. О. Варченка. - К. : Радянська школа, 1959. - 603 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Правильність усної мови визначається насамперед правильною вимовою звуків слова і правильним наголосом, а також правильним інтонуванням речення. Помилки в усній публічній мові не тільки утруднюють розуміння висловленого, але й заважають поширенню й усталенню норм літературної мови. Цей словник є першою спробою охопити і зафіксувати літературне наголошення в усіх уживаних словах, у багатьох формах слів та в окремих словосполученнях. Крім широко відомої лексики, словник відбиває обмежену кількість спеціальної термінології.



Кл.слова:
інтонація -- наголос -- орфоепія -- усна мова

   Тип видання:   словник   
5.


Російсько-український словник з інформатики та обчислювальної техніки [Електронний ресурс] : з покажчиком українських термінів : близько 15000 термінів / уклад. В. Я. Карачун [та ін.] ; ред. І. А. Черненко. - К. : Рось, 1994. - 361 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник складається з двох частин — власне Російсько-українського словника та українського покажчика. Загальний обсяг — понад 30 тисяч термінів з різних розділів інформатики, кібернетики, обчислювальної техніки та програмування. У першій частині Словника вміщено пронумеровані в алфавітному порядку російські терміни та їхні українські відповідники. У другій частині вміщено в алфавітному порядку українські терміни з посиланням на номери їхніх російських відповідників, а це дає змогу використовувати Словник і як українсько-російський. До Словника входять слова-терміни і складені терміни, які являють собою сполучення двох, а інколи і більше слів. На всіх термінах проставлено наголос. Дається граматична характеристика слів. З масиву українських термінів вилучено мовні покручі та кальковані або транслітеровані російські терміни, повернено багато суто українських репресованих термінів. Словник зорієнтовано на широке коло користувачів — учнів старших класів, студентів, аспірантів, викладачів та науковців. Його можна використовувати і як посібник для учнів, які поглиблено вивчають інформатику, кібернетику, математику, обчислювальну техніку та програмування.



Кл.слова:
комп'ютерна термінологія -- переклад

   Тип видання:   словник   
6.

Головащук, С. І.
Складні випадки наголошення [Електронний ресурс] : словник-довідник / С. І. Головащук. - К. : Либідь, 1995. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому словнику-довіднику враховано найскладніші випадки наголошення в сучасній українській літературній мові. Подаються численні тлумачні й синонімічні пояснення, а також додаткові граматичні форми при відмінюваних словах, що дає можливість словникові-довідникові виконувати й правописні функції.



Кл.слова:
вимова слова -- наголос -- орфоепія

   Тип видання:   словник   
7.

Зарва, Майя Владимировна.
Русское словесное ударение [Електронний ресурс] : словарь / М. В. Зарва. - М. : НЦ ЭНАС, 2001. - 600 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Новый нормативный Словарь ударений содержит около 50 тысяч слов современного русского литературного языка, вызывающих трудности при определении места ударения. Дается признанный правильным вариант ударения в слове и его формах. Многие словарные единицы снабжены примерами их употребления, пояснениями. Включено большое количество новых терминов из экономики, политики, техники, медицины, а также слова из области религии и церкви, любительского и профессионального спорта, бизнеса и банковского дела, программирования и обработки информации. Словарь рассчитан на широкий круг пользователей, заботящихся о грамотности своей речи. Существенно поможет иностранным гражданам в усовершенствовании знания русского языка.



Кл.слова:
вимова слова -- наголос -- орфоепія

   Тип видання:   словник   
8.

Резниченко, И. Л.
Орфоэпический словарь русского языка. Произношение. Ударение. Около 25 000 единиц [Електронний ресурс] / И. Л. Резниченко. - М. : Астрель : АСТ, 2003. - 1182 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словарь содержит около 25 000 слов и словосочетаний, активно употребляющихся в настоящее время, в которых можно сделать ошибку в произношении или ударении. Каждое слово снабжено ударением, большинство - произносительными и грамматическими пометами, у изменяемых слов даются грамматические формы. Словарь является нормативным, но в нем также приводятся варианты произношения, лежащие за пределами нормы. При омонимах, паронимах и устаревших словах даются краткие толкования. Предназначен работникам средств массовой информации, учителям, студентам и преподавателям гуманитарных вузов, а также всем, кто хочет правильно говорить по-русски.



Кл.слова:
вимова слова -- наголос -- орфоепія

   Тип видання:   словник   
9.


Орфоепічний словник [Електронний ресурс] / уклад. М. І. Погрібний. - К. : Радянська школа, 1984. - 629 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В словаре около 44 тысяч слов современного украинского литературного языка. Он дает ответы на вопросы о правильном произношении и ударении слов и их грамматических форм. Рассчитан на учителей и учащихся общеобразовательной школы, студентов-филологов, лекторов, артистов, дикторов радио и телевидения, на всех читателей, интересующихся вопросами культуры устной речи.



Кл.слова:
наголос -- вимова -- українська мова

   Тип видання:   словник   
10.


Російсько-український математичний словник [Електронний ресурс] / уклад.: В. Я. Карачун, О. О. Карачун, Г. Г. Гульчук. - К. : Вища школа, 1995. - 258 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник вміщує близько 20 000 термінів і охоплює термінологію всіх розділів сучасної математики, а також деякі терміни суміжних наук — інформатики, кібернетики, програмування, обчислювальної техніки. У Словник входять слова-терміни і термінологічні словосполучення з двох або декількох слів. На всіх термінах поставлено наголос, дається граматична характеристика слів. Для викладачів, аспірантів, студентів, наукових і редакційних працівників, перекладачів та спеціалістів у галузі прикладної математики.



Кл.слова:
алгебра -- геометрія -- інформатика -- кібернетика

   Тип видання:   словник   
11.


Орфоепічний словник [Електронний ресурс] / уклад. І. М. Погрібний. - К. : Радянська школа, 1986. - 118 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 44 тис. слів сучасної української літературної мови. Він дає відповіді на питання щодо правильної вимови та наголосу слів та їх граматичних форм.



Кл.слова:
наголос -- вимова -- сучасна мова -- літературна мова

   Тип видання:   словник   
12.


Українська літературна вимова і наголос [Електронний ресурс] : словник-довідник / відп. ред. М. А. Жовтобрюх. - К. : Наукова думка, 1973. - 724 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
орфоепія -- наголос -- вимова

   Тип видання:   словник   
13.

Иванова, Т. Ф.
Новый орфоэпический словарь русского языка. Произношение. Ударение. Грамматические формы [Електронний ресурс] / Т. Ф. Иванова. - 2-е изд.. - М. : Русский язык : Медиа, 2005. - 893 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предлагаемый вниманию читателя словарь включает в основном слова, в которых наиболее часто допускаются ошибки. В нем содержатся сведения об ударении, произношении, грамматических формах включенных в словарь слов. В отличие от других словарей, здесь формы слов приводятся полностью, за исключением некоторых регулярных образований. Словарь отражает литературную произносительную норму, а также варианты произношения в пределах этой нормы. В словаре нет запретительных и нерекомендуемых форм, но читателю предлагается новая система рекомендательных помет.



Кл.слова:
наголос -- вимова

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Хімічні науки   
14.

Попель, П. П.
Хімія [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів / П. П. Попель, Л. С. Крикля. - К. : Академія, 2010. - 77 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей підручник допоможе вивчати хімію. На початку кожного параграфа вказано, яке значення має викладений матеріал, а в кінці — сформульовано висновки. Основнi означення виділено кольором, а новi термiни, важливі твердження і слова з логічним наголосом — курсивом. Дрібнішим шрифтом подано матеріал, призначений для учнів, які бажають поглибити свої знання з хімії.



Кл.слова:
хімічна реакція -- речовина -- метал

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Капелюшний, А. О.
Редагування в засобах масової інформації [Електронний ресурс] : навчальний посібник / А. О. Капелюшний. - Л. : ПАІС, 2005. - 304 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику викладено основні теоретичні положення курсу "Редагування в ЗМІ". До кожної теми також подано "Питання для самоперевірки", "Практичні завдання", "Літературу". Автор послідовно дотримується концепції курсу редагування в ЗМІ на факультеті журналістики: йдеться про перенесення наголосу на творчий характер редагування – це вид творчості, а процес редагування – це співтворчість з автором. Використано також інші підходи й методи, проте всі їх підпорядковано згаданій концепції. Навчальним посібником можуть скористатися не тільки студенти факультету журналістики, для яких його, власне, й призначено, а й журналісти-практики, загалом працівники з усіх сфер діяльності, чия робота пов'язана з редагуванням і саморедагуванням.



Кл.слова:
редагування -- літературне мовлення

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Математика   
16.

Огиенко, Татьяна Михайловна.
Тропинка к знаниям [Електронний ресурс] : справочник младшего школьника / Т. М. Огиенко, Н. А. Филиппова, Л. Ф. Богданова, Н. Н. Кириченко. - Х. : Країна мрій, 2002. - 152 с.. - (Справочник младшего школьника)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Чтение Как рождается книга Первые шаги в библиотеке Как построена книга Устное народное творчество (фольклор) Основные жанры литературы Стили речи Текст Схема навыка чтения Упражнения для формирования навыка чтения Памятки Русский язык Звуки и буквы Алфавит Гласные звуки и буквы Согласные звуки и буквы Звуко-буквенный, или фонетический, разбор слова Слово. Состав слова Словари Части речи Имя существительное Имя прилагательное Имя числительное Местоимение Глагол Наречие Словосочетание. Предложение Члены предложения Текст Словарь Работа над ошибками Українська мова Звуки і букви Склад Наголос: Правила переносу Слово Будова слова Речення Члени речення Словосполучення. Зв'язок слів у реченні Текст Частини мови Іменник Прикметник Займенник Дієслово Числівник Прислівник Слова, правопис яких треба пам'ятати Робота над помилками Математика Натуральный ряд чисел Как устроены числа Состав многозначного числа Сложение Свойства сложения Основные способы сложения Таблицы сложения Вычитание Основные способы вычитания Таблица вычитания Умножение Законы умножения Основные случаи умножения Таблица умножения Деление Деление с остатком Среднее арифметическое Письменное деление Признаки делимости Выражения Уравнения Сравнение чисел Дроби Сравнение дробей Нахождение доли от числа Нахождение числа по его доле Латинский алфавит Римские цифры Геометрический материал Точка Прямая Луч Угол Отрезок Многоугольники Задачи Составные части задачи Простые задачи Обратные задачи Задачи на движение Составные задачи Разные способы решения задач Виды составных задач



Кл.слова:
читання -- математика -- закон множення

   Тип видання:   словник   
17.

Вербицкая, Л. А.
Давайте говорить правильно! [Електронний ресурс] : трудности современного русского произношения и ударения : краткий словарь-справочник / Л. А. Вербицкая. - 6-е изд., стер.. - СПб. : Филологический факультет СПбГУ ; М. : Издательский центр "Академия", 2008. - 160 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словарь-справочник содержит сведения о произношении, ударении и образовании основных форм слов современного русского языка, вызывающих затруднения при их употреблении. Словник словаря сформирован по преимуществу из заимствованных слов, не до конца освоенных русским языком (брэнд, дефолт, монетаризм и др. ), а также русских слов, обычно представляющих наибольшую сложность.



Кл.слова:
слово -- російська мова -- вимова -- наголос -- орфоепія

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Власова, Г. В.
Аналітико-синтетична переробка інформації [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Г. В. Власова, В. І. Лутовинова, Л. І. Титова. - К. : ДАКККіМ, 2006. - 290 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник включає матеріали розділів курсу відповідно до навчальної програми. Це одна з фахових дисциплін, що вивчається студентами спеціальності Документознавство та інформаційна діяльність. Значення курсу визначається сутністю процесів АСПІ в інформаційній діяльності. Кінцевим результатом і метою АСПІ є підготовка та доведення до користувача згорнутої інформації про документи, аналітичної інформації відповідно до інформаційних потреб користувача. У зв’язку з цим в основу курсу покладено два основних методи: аналіз і синтез. Це обумовлює необхідність вивчення макро-та мікроаналітичного згортання інформації з метою представлення нової інформаційної продукції як в традиційному, так і в електронному вигляді. Тому змістом курсу передбачено вивчення теорії та методики АСПІ з використанням інформаційних систем, враховуючи специфіку спеціалізації Міжнародні інформаційні системи. Суттєва увага приділена найбільш розповсюдженим видам згортання і розгортання інформації – анотуванню, реферуванню та створенню оглядових документів. Основний наголос при цьому було зроблено на питаннях теорії та сучасних методах формалізованого згортання інформації.



Кл.слова:
документ -- бібліографія

   Тип видання:   словник   
19.

Ізюмов, О.
Російсько-український словник [Електронний ресурс] / О. Ізюмов. - 4-е вид., доп. й виправ. за нов. правописом. - Х. ; К. : Державне видавництво України, 1930. - 626 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Малося на думці випустити у світ одночасно два словники: Російсько- український й Українсько-російський, але з технічних причин нам не пощастило цього зробити, бо в Київських друкарнях не знайшлося відповідної кількости шрифтів і наголосів. Тому-то Українсько-російський словник вийде із запізненням.



Кл.слова:
український -- російський -- лінгвістика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Прокопенко, Л. А.
Естетизація повсякденності і споживацька культура [Електронний ресурс] / Л. А. Прокопенко. - К. : Вид-во Києво-Могилянської академії, 2009. - 83 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Питання розгляду естетики та повсякденності як пов’язаних між собою сфер займає суттєву позицію в сучасних дослідженнях культури, починаючи від осмислення методології «філософії культури» і закінчуючи полем критики «culture studies». У Великобританії ця тема опрацьовувалася під враженням від німецьких дебатів навколо впливів товарного виробництва на культуру, ініційованих Франкфуртською школою і з акме в роботі В.Ф. Гауґа «Критика товарної естетики» («Critique of Commodity Aesthetics»), що проблематизувала ланки між виробництвом, культурою і «потребами», збільшуючи наголос на естетичному вимірі, на «долі чуттєвості»



Кл.слова:
філософія культури
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського