Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (698)Реферативна база даних (4585)Книжкові видання та компакт-диски (9715)Журнали та продовжувані видання (5209)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 93
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   енциклопедія   
1.

Бурлака, Андрей.
Рок-энциклопедия [Електронний ресурс] : популярная музыка в Ленинграде-Петербурге 1965-2005 : в 3 т. / Андрей Бурлака. - СПб. : Амфора, 2007

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 414 с.

Т. 2. - 396 с.

Т. 3. - 519 с.


В энциклопедии, написанной известным рок-журналистом Андреем Бурлакой, представлена полная панорама рок-музыки Северной столицы от истоков до нынешнего дня.



Кл.слова:
рок-музика -- фестиваль -- сейшен -- клуб -- концерт -- дискографія

   Тип видання:   довідник   
2.

Кушнир, Александр.
100 магнитоальбомов советского рока [Електронний ресурс] / А. Кушнир. - М. : Аграф, 1999. - 400 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Александра Кушнира о подпольной звукозаписи и уникальных рок-альбомах. История записи, оформления и раскрутки по необъятной территории СССР. Подавляющее большинство материалов этой книги основано на развернутых воспоминаниях реальных участников событий. Многие сотни часов эксклюзивных интервью составили фактологическое полотно “100 магнитоальбомов”, превратив данный фолиант из сухого академичного исследования в максимально достоверный “портрет эпохи”. Авторский коллектив благодарит музыкантов, звукорежиссеров, продюсеров, фотографов, художников, друзей и сочувствующих, чье живейшее участие позволило этой книге состояться.



Кл.слова:
рок-музика -- андеґраунд -- звукозапис

   Тип видання:   підручник   
3.

Нили, Б..
Клавишные инструменты для "чайников" [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Б. Нили. - М. : Вильямс, 2008 . - 288 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эта книга поможет вам освоить игру на клавишных инструментах, даже если вы никогда их не видели и не касались клавиш. Откройте книгу, выполните несколько несложных упражнений под руководством опытного преподавателя Блейка Нили, и скоро вы сможете играть в компании серьезных музыкантов. Начав с простых гамм, вы перейдете к известным песням и классическим темам, освоите блюз, буги-вуги, рок и джаз; вы просто удивитесь, почему не умели этого раньше. А если и умели, все равно читайте эту книгу, и вы станете играть еще лучше! Простой и приятный способ научиться играть на фортепиано. В mp3 содержатся все 97 песен, упражнений и примеров, упомянутых на страницах книги.



Кл.слова:
музика -- фортепіано -- орган -- синтезатор

   Тип видання:   словник   
4.


Словарь терминов классической музыки [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.], [20_ _?]

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словарь терминов классической музыки — издание, рассчитанное как на специалистов, так и на широкие круги любителей музыкального искусства. Его основная задача — ознакомить читателей с многочисленными и разнообразными явлениями музыкальной культуры мира, с терминологией и наиболее употребительными понятиями классической музыки.



Кл.слова:
звук -- пісня -- танець

   Тип видання:   словник   
5.

Маркин, Юрий Иванович.
Джазовый словарь [Електронний ресурс] / Ю. И. Маркин. - М. : Мелограф, 2002. - 20 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Данное пособие содержит подборку мелодических фраз на гармоническую последовательность II-V-I-VI в 12 тональностях одноименного мажора и минора. В основном, фразы укладываются в 4 такта, не считая затактов, но кое-где они длиннее или короче. Пособие будет наиболее полезным для музыкантов, в какой-то мере уже играющих джаз, но еще не обладающих достаточной информацией в этой области, то есть имеющих ограниченный «словарный запас».



Кл.слова:
музика -- джаз -- імпровізація

   Тип видання:   енциклопедія   
6.

Продан, А.
Краткая энциклопедия джаза и блюза [Електронний ресурс] : в 3 ч. / А. Продан. - [Б. м. : б. в.], [20_ _?]. - 830 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Краткая энциклопедия джаза и блюза в 3-х томах" - издание, которое в течение уже многих лет составляет энтузиаст-меломан Александр Продан из Молдовы. Оно постоянно дополняется новыми персоналиями, статьями, фотографиями и в данный момент включает в себя 3 тома общим объемом чуть менее 850 страниц. Издание имеет электронную форму и, если не ошибаюсь, никогда не выходило в печатном виде.



Кл.слова:
джаз -- блюз -- музика

   Тип видання:   словник   
7.

Кунтяева, Татьяна Семеновна.
Словарь иностранных музыкальных терминов [Електронний ресурс] / Т. С. Кунтяева, Н. В. Молокова. - 7-е изд.. - Ленинград : Музыка, 1988. - 136 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В связи с распространением музыкальной терминологии на различных европейских языках переводные словари приобретают в наше время немаловажное практическое значение. К этой категории принадлежит и данный словарь. В нем содержатся наиболее распространенные иностранные термины, применяемые в нашей музыкальной практике в иноязычном (латинском) написании, и дается краткий перевод их на русский язык. Словарь предназначен для музыкантов-профессионалов — исполнителей, композиторов, теоретиков, историков, педагогов, учащихся и широкого круга любителей искусства.



Кл.слова:
музична термінологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Гарнье, Л.
Электрошок [Електронний ресурс] : записки диджея : пер. с фр. / Л. Гарнье, Д. Брен-Ламбер. - М. : Флюид, 2005. - 272 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед Вами история эволюции электронной музыки, от черных гетто Америки до официального признания. Рассказ очевидцев самого громкого музыкального прорыва. Что такое электронная музыка? Плод новейших технологий или же социокультурный феномен с собственной эстетикой и философией? Диджей - это профессия, мировоззрение или образ жизни? Клубная жизнь Европы и Америки, ключевые моменты, культовые фигуры, рейвы. Техно- и лав-парады, хаус, техно, эйсид, транс, хардкор, нью-бит, хип-хоп... секреты диджейского мастерства и многое, многое другое из уст пионера французского техно, диджея, музыканта и продюсера Лорана Гарнье.



Кл.слова:
музика -- діджей -- рейв -- мікс-культура

   Тип видання:   методичний посібник   
9.

Голдмен, Д.
Целительные звуки [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Д. Голдмен. - М. : София, 2003. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Работа Джонатана Голдмена приобщает читателя к волшебному миру звука, необычайные свойства которого были известны еще в глубокой древности. Книга повествует о специфическом искусстве обертонального пения, используемого во многих мистических традициях для лечения и самосовершенствования. Обертональное пение - умение певца производить два и более тонов одновременно - ключ к познанию неизведанных сторон бытия и человеческой натуры. Автор, признанный мастер и учитель вокальной техники, не ограничивается теорией и открывает читателю секрет самостоятельного постижения древнего знания.



Кл.слова:
гармоніка -- обертональний спів

   Тип видання:   наукове видання   
10.


Рок-музыка в СССР: опыт популярной энциклопедии [Електронний ресурс] / сост. А.К. Троицкий. - М. : Книга, 1990. - 385 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На наших глазах рок произвел электрогитаризацию всей страны. Через электрогитары процесс сознания подключается к мировой энергосистеме....



Кл.слова:
рок-музика -- концерт -- фестиваль -- звукозапис

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Стогов, И.
Четвертая волна [Електронний ресурс] / И. Стогов. - СПб. : Амфора, 2006. - 239 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Четвертая волна" - книга о "новой альтернативе", первом музыкальном стиле, родившемся уже в нынешнем столетии. Построенное в жанре журналистского репортажа, повествование знакомит читателя с главными героями - группой Психея - и особенностями "новой альтернативы"



Кл.слова:
музика -- хардкор -- субкультура -- мистецтво

   Тип видання:   підручник   
12.

Олеников, К.
Аранжировка [Електронний ресурс] / К. Олеников. - М. : Феникс, 2003. - 109 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Данная книга-пособие является прежде всего обобщением опыта многих музыкантов, работающих в области эстрадно-джазовой музыки. Умения, знания таких замечательных мастеров сочинительства, композиции, инструментовки Ю. Саульского, Г. Гараняна, М. Кажлаева, Д. Браславского использованы как основополагающие. Тем не менее, пособие ни в коем случае не претендует на полноту изложения предмета инструментовки, хотя и рассчитано на универсальную подготовку студента. В предложенной работе затрагивается целый круг тем, связанных напрямую не только с технологическими проблемами (переложение фортепианной фактуры, баланс звучания, правильное распределение голосов между группами различных инструментов), но и непосредственно с композицией.



Кл.слова:
музика -- композиція

   Тип видання:   монографія   
13.

Небеська, А. В.
Культуріндустрія і хеві-метал [Електронний ресурс] : трансформація важкої музики від 70-их років до сьогодні : кваліф. робота ... бакалавра культури / А. В. Небеська; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2010. - 80 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Актуальність даного дослідження полягає в популярності важкої музики сьогодні й її впливі на життя сучасних людей. Від 70-х років хеві-метал трансформувався, і сьогодні деякі його піджанри користуються популярністю серед дуже великого числа меломанів. Об'єктом дослідження є важка музика і допоміжні артефакти хеві-металу: тексти пісень, відеокліпи, зображення виконавців, поведінка фанатів. Предметом дослідження є явище комерціалізації музики; варіанти протистояння комерціалізації музики; відображення у музиці тенденцій сучасного суспільства і їх зміна від 70-х років до сьогодення. Метою даної роботи є спроба проаналізувати важку музику від часу її виникнення до сьогодення, виокремити відмінності між хеві-металом 70-х років і хеві-металом сьогодні і з'ясувати, яке місце важка музика займає у культуріндустрії. Завданнями роботи є: визначити ознаки хеві-металу 70-х, 90- х і 2000-х; з'ясувати відносини між хеві-металом і традиційною культурою цих 4 років; зрозуміти трансформацію важкої музики і вплив на цей процес комерціалізації; дати відповідь на запитання, чи є хеві-метал музикою для аутсайдерів, або ж він є одним з продуктів культуріндустрії. Методами роботи є аналіз наявної літератури, досліджень важкої музики, а також аналіз музики, текстів пісень, відеокліпів, фотографій і зображень Матеріалами дослідження є музика відомих хеві-метал виконавців, тексти пісень, відеокліпи на пісні, фотографії музичних гуртів і окремих виконавців. Наукова новизна дипломної роботи полягає у дослідженні теми, яка не досліджувалася вітчизняними науковцями, а також розгляд важкої музики у контексті культуріндустрії.



Кл.слова:
музика -- рок -- меломанія -- шоу-бізнес

   Тип видання:   монографія   
14.

Парфан, Н. Я.
Нові медіа в контексті сучасної музичної культури [Електронний ресурс] : кваліф. робота ... магістра культури / Н. Я. Парфан; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2009. - 84 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаючи нові медіа в контексті музичної культури, ми намагаємося з’ясувати, як їхні властивості позначаються на музиці. При цьому нам доводиться обійти феномен електронної музики, оскільки він не має прямого стосунку до нових медіа в тому розумінні, в якому вживають це поняття його автори. Виникнення електронної музики пов’язують не з комп’ютерними чи цифровими технологіями, а з більш ранніми звуковими експериментами. Натомість предметом даного дослідження будуть ті опосередковані метамедіумом комп’ютера «об’єкти», що пов’язані з прагматикою музики. На нашу думку, нові медіа, якими визначається досвід слухача, – це аудіоформат MP3, файлообмінні та соціальні мережі, портативні цифрові плеєри. Цей перелік включає лише найтиповіші феномени, а тому, безсумнівно, може бути розширеним та нюансовним. В основі роботи лежить опис та аналіз емпіричного матеріалу –«переслідування об’єктів», як називає цей метод англійський дослідник Девід Бір. Ми звертаємося до комп’ютерних програм, файлообмінних сайтів, віртуальних спільнот, а також форумів та соціологічних досліджень, в яких слухачі розповідають про власний досвід. Коли мова йде про таке недавнє явище, як нові медіа, узагальнення неможливі без прямого доступу до емпіричної реальності. Тому наше дослідження побудоване на індукції – від одничиного, часткового ми рухаємося до загального. Такий підхід обумовлює структуру нашої роботи: вона розбита на три розділи, кожен з яких присвячений конкретному медіафеномену.



Кл.слова:
електронна музика -- mp3 -- соціальна мережа -- слухач

   Тип видання:   енциклопедія   
15.

Самин, Д. К.
100 великих композиторов [Електронний ресурс] / Д. К. Самин. - М. : Вече, 2004. - 624 с.. - (100 великих)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На всем протяжении истории человечества музыка составляла существенную часть жизни людей. Начиная с древних времен, она является таким видом искусства, которое оказывает огромное эмоциональное воздействие на человека. "Музыка - самое поэтическое, самое могучее, самое живое из всех видов искусств", - так писал Г.Берлиоз. О самых великих композиторах в истории человечества - повествует книга из серии "100 великих".



Кл.слова:
музика -- мелодія -- композиція

   Тип видання:   методичний посібник   
16.

Гибсон, Д.
Искусство сведения [Електронний ресурс] : визуальное руководство по звукозаписи и продюсированию / Д. Гибсон ; тех. ред. Г. Петерсен. - [Б. м. : б. в.]. - 162 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эта книга призвана ответить на два извечных вопроса: «Какими средствами достигается великолепная запись?» и «Как делается качественный микс?». И хотя большинство из присутствующих могут сказать, какое качество микса их устроило бы, чаще всего они не знают, как этого достичь, когда они уже находятся в студии.



Кл.слова:
звукозапис -- мікшування -- мелодія -- мастеринг

   Тип видання:   довідник   
17.

Андрєєва, О. Ф.
Ударні інструменти сучасного симфонічного оркестру [Електронний ресурс] / О. Ф. Андрєєва. - К. : Музична Україна, 1985. - 72 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У довіднику подано відомості про ударних інструментах, широко використовуються в сучасній симфонічної та камерно-інструментальної музики. Крім того, показані розміщення та нотація інструментів в партитурі у вигляді своєрідним таблиць, а також дано короткий опис кожного з них.



Кл.слова:
барабан -- ксилофон -- гонг -- кастаньєти

   Тип видання:   методичний посібник   
18.

Кушпет, В. Г.
Самовчитель гри на старосвітських музичних інструментах [Електронний ресурс] / В. Г. Кушпет. - К. : LitSoft, 1997. - 148 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга містить інформацію про гру на давніх українських інструментах - кобзі, бандурі та торбані, а також ноти до народних пісень, що виконуються на ціх інструментах.



Кл.слова:
кобза -- бандура -- торбан

   Тип видання:   методичний посібник   
19.

Островський, В. М.
Вчимося музики. 1 клас [Електронний ресурс] : посібник-зошит для загальноосвітніх навчальних закладів / В. М. Островський, М. В. Сидір. - Т. : Навчальна книга - Богдан, 2008. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику подано зміст уроків музики для учнів 1-го класу початкової школи відповідно до програми Міністерства освіти і науки України та вимог Державного стандарту початкової загальної освіти.



Кл.слова:
музика -- спів -- пісня -- ритм -- нотна грамота

   Тип видання:   підручник   
20.

Горват, І.
Основи джазової інтерпретації [Електронний ресурс] / І. Горват, І. Вассербергер. - К. : Музична Україна, 1980. - 120 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассматриваются наиболее характерные для джаза исполнительские приемы, особенности фразировки. Авторы останавливаются на специфике работы с группами большого джазового оркестра, рассматривают джазовую импровизацию, анализируют особенности гармонии. В последний раздел вошли классические образцы импровизации всемирно известных музыкантов Л. Армстронга, Д. Гиллеспи, Б. Гудмана, Ч. Паркера и др.



Кл.слова:
джаз -- аранжування -- імпровізація
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського