Бази даних

Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
 Знайдено в інших БД:Пряма мова Президентів України (34)Бібліографія Фонду Президентів України (33)Україна у відгуках зарубіжної преси (209)
Пошуковий запит: (<.>K=ЄВРОПІ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...
1.


Путін обіцяє асиметричну відповідь на розгортання в Європі ракет США [Текст] // Deutsche Welle. - Bonn, 20.02.2019

Президент Росії Володимир Путін, виступаючи з промовою до Федеральних зборів РФ, пообіцяв асиметричну відповідь на створення та розгортання американцями в Європі ракет середньої та меншої дальності. "Росія буде вимушена створити та розгорнути види озброєнь, котрі можуть бути використані не тільки стосовно тих територій, з яких буде виходити відповідна загроза для нас, але й стосовно тих територій, де перебувають центри прийняття рішень щодо застосування ракетних комплексів, що нам загрожують", - цитує Путіна агентство "Інтерфакс". осійський президент під час промови повідомив про розробку гіперзвукової ракети "Циркон", що буде здатною вражати як морські, так і наземні цілі. За його словами, базуватиметься ця ракета з радіусом дії 1000 кілометрів на підводних човнах. Ще Путін оголосив, що навесні цього року на воду буде спущений перший атомний підводний човен - носій безпілотної системи "Посейдон", а випробування нової міжконтинентальної балістичної ракети "Сармат" іде за графіком.

2.


Емманюель Макрон заявив, що Brexit свідчить про кризу в Європі [Текст] // Trend. - 05.03.2019

Рішення Великобританії вийти зі складу Європейського Союзу є свідченням існування кризи в Європі. Про це Емманюель Макрон пише в програмній статті, опублікованій газетами 28 країн."Brexit - це символ. Символ кризи в Європі, яка не змогла знайти відповіді на необхідність забезпечити захист народів перед лицем найсильніших потрясінь сучасного світу", - пише французький президент. Він вважає також, що Brexit став і "символом європейської пастки", в яку людей заманили тієї "брехнею і безвідповідальністю, які здатні знищити сам Європейський Союз".

3.


Михайло Саакашвілі: Путін може захопити території в Європі [Текст] // Эхо Кавказа. - 16.03.2019

Наступними об'єктами агресивного інтересу Володимира Путіна можуть стати віддалені території Фінляндії і Швеції, країн, які не є членами НАТО, пише в респектабельному американському журналі Foreign Policy колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі. Володимир Путін може вдатися до того, що допомагало йому в минулому - наступальної операції за межами країни, пише М. Саакашвілі, наводячи приклади вторгнення Росії в Грузію, анексію Криму, військову операцію в Сирії. Але на цей раз йому буде потрібно більш сильнодіючий засіб, ніж операція на просторі колишнього Радянського Союзу. «Путін навряд чи зважиться на відверті агресивні дії по відношенню до країн Балтії, які є членами НАТО, - передбачає Саакашвілі, -оскільки такі операції чреваті ризиком війни з НАТО».

4.


Україна сподівається, що Брюссель призначить окремого комісара по Східній Європі [Текст] // POINT. - Кишинев, 05.07.2019

Постійний представник України при Європейському Союзі Микола Точицький заявив, що Україна сподівається на призначення профільного комісара з розвитку відносин України зі Східною чи Центральною Європою. "Я не наполягаю, що комісар Йоханнес Ган зрадив українському питанню. Спеціальна група підтримки України, яку очолює Петер Вагнер під керівництвом комісара Гана, продовжує бути дуже корисною. Але ми потребуємо більшої підтримки, більш цілеспрямованої і, ймовірно, комісара з нашого регіону, який краще знає, які реформи нам потрібні, якого роду проблеми ми маємо, і який є виходцем з пострадянського простору", - підкреслив Микола Точицький.

5.


Ердоган погрожує Європі біженцями [Текст] // Зеркало. - Баку, 24.10.2019
Попередній перегляд:   Завантажити - 85.421 Kb Джерело інформації

Турецький президент Реджеп Ердоган пригрозив європейським країнам біженцями, які можуть заполонити Європу. Ердоган нагадав Європі, що може в будь-який момент відкрити кордон і сирійські біженці попрямують в європейські країни. «Коли я говорю про те, що відкрию двері, їх [Європу] прямо охоплює обурення», - зазначив Ердоган. Однак він порадив не гарячкувати, адже одного разу настане час, коли Туреччина дійсно відкриє двері. «І ви займіться сотнями тисяч [біженців]», - сказав Ердоган.

6.


Коло друзів Росії в Східній Європі стало ще менше [Text] // Bloomberg. - New York, 19.04.2021

Президент Росії Володимир Путін, можливо, втратив одного зі своїх найближчих союзників у Європі, оскільки політики в Чеській Республіці нарешті об'єднуються проти Росії і закликають своїх партнерів зробити те ж саме. Звинувативши Росію в смертельному вибуху і виславши 18 співробітників посольства, Чехія підкреслила зростаючу стурбованість Заходу діями В. Путіна. Росія відкинула звинувачення і вислала з Москви 20 чеських дипломатів, що, за словами чеського уряду, фактично паралізувало посольство в Росії. Президент Чехії Мілош Земан з моменту приходу до влади в 2013 р. був одним з найактивніших прихильників більш тісних зв'язків Європи з Москвою і Пекіном. Він грав в значній мірі церемоніальну роль, щоб протистояти санкціям США або ЄС. Але зараз М. Земан встав на бік свого уряду проти В. Путіна. Прем'єр-міністр Чехії А. Бабіш наголосив, що уряд користується «абсолютною» підтримкою президента.

7.


Romanian pres says more NATO presence needed in Eastern Europe [Text] // Reuters. - London, 10.05.2021
Переклад назви: Румунський президент заявив, що необхідна більша присутність НАТО у Східній Європі

Президент Румунії Клаус Йоганніс після віртуального саміту «Бухарестської дев’ятки», до якого також приєднався президент США Джо Байден, заявив, що держави НАТО хотіли б більшої присутності військових сил союзників на східному фланзі блоку. «НАТО має продовжувати зміцнювати свою оборону та позицію стримування, особливо на східному фланзі, від ... Балтійського моря до Чорного моря», – сказав К. Йоганніс після саміту. «Ось чому я доводив, в тому числі в дискусіях з президентом Байденом, про збільшення військової присутності союзників у Румунії та ... на півдні східного флангу», – додав він. Саміт «Бухарестської дев’ятки» організували К. Йоганніс та президент Польщі Анджей Дуда.

8.

Gomez, Julian.
Limited access to COVID vaccines for Europe's poor: the case of Moldova [Text] / J. Gomez // Euronews. - Lyon, 19.03.2021
Переклад назви: Обмежений доступ до вакцин проти COVID для бідних в Європі: приклад Молдови

На даний момент Молдова отримала тільки 36 000 доз, що ледь вистачає для 1% її населення, що налічує 2,6 мільйона чоловік. Новообраний проєвропейський президент Молдови Майя Санду отримала безкоштовний доступ до 20 % від загальних потреб Молдови в вакцинах в рамках програми COVAX, яка спонсорується Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Їй вдалося також домогтися пожертвування 200 000 доз з Румунії. Влада продовжує вести переговори про закупівлю доз за пільговими цінами і у виробників. Однак цим спробам перешкоджають фінансові проблеми, бюрократія, недовіра і передбачувана корупція. М. Санду говорить, що «ми бачимо держави, які знаходяться в кращому становищі, з більш сильними інститутами, які стикаються з проблемами. Ви можете собі уявити, наскільки це складно для держави зі слабкими інститутами, таким як Молдова». Боротьба з корупцією в Молдові стоїть на першому місці в її порядку денному, і М. Санду сподівається, що реформи поліпшать ситуацію з вакцинами. «Нам потрібно позбутися від корумпованих людей, які сьогодні намагаються заробити гроші навіть у нинішній ситуації», - додає вона.

9.

Гурков, Андрій.
В. Путін доручив "Газпрому" зруйнувати спотовий ринок газу в Європі? [Текст] / А. Гурков // Deutsche Welle. - Bonn, 14.10.2021

Все це дуже нагадує рекламну кампанію. "Ті, хто погодився укладати з нами в Європі довгострокові контракти, зараз можуть тільки руки потирати і радіти", - заявляє президент Росії Володимир Путін. "Ті, хто підписали з нами довгострокові контракти, зараз насолоджуються цією ціною", - вторить йому заступниця голови "Газпрому" О. Бурмістрова, яка відповідає за весь експорт російської держкомпанії. "Ми знаємо, що ринкові правила можуть бути корисними в деяких ситуаціях, але абсолютно марними в інших", - пояснює європейцям постійний представник РФ при ЄС В. Чижов. Вже кілька тижнів Москва дедалі більш наполегливо посилає Європі недвозначний сигнал: укладайте з Росією в особі "Газпрому" довгострокові контракти на поставку газу - і не матимете турбот з теплом і електрикою. Це відбувається за умов безпрецедентної газової кризи на європейському ринку: ціни на блакитне паливо в останні місяці зросли у багато разів і на початку жовтня удесятеро перевищили середні показники минулого року. Європейські експерти, ЗМІ та політики вже не раз висловлювали підозру, що "Газпром" цілеспрямовано сприяв виникненню дефіциту на європейському ринку газу, щоб змусити Німеччину і Євросоюз швидше видати дозвіл на експлуатацію відразу двох ниток добудованого на початку вересня газопроводу "Північний потік-2", для чого потрібно вивести його з-під дії антимонопольних законів ЄС (Третій енергопакет).

10.


What is Russia's role in Europe's natural gas crisis? [Text] / L. Chadwick // Euronews. - Lyon, 12.10.2021
Переклад назви: Яка роль Росії в газовій кризі в Європі?

Коли президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія може бути готова послабити енергетичну кризу в Європі, ринки зітхнули з полегшенням. Росія є найбільшим постачальником газу до Європейського Союзу, який все більше залежить від імпорту природного газу, і у неї є можливість змінити ситуацію. Але немає ніяких доказів того, що Росія збільшила поставки газу після виступу В. Путіна. В. Путін стверджував, що Росія є «надійним постачальником» газу в Європу, який «повністю виконує всі свої зобов'язання» і припустив, що Росія могла б послати в Європу ще трохи газу. Науковий співробітник Оксфордського інституту енергетичних досліджень, який також є експертом по Росії і «Газпрому» Д. Шарплс сказав, що вплив В. Путіна на ринок показує, що «це дуже нестабільний ринок».

11.

Cienski , Jan.
Putin promises gas to a Europe struggling with soaring prices [Text] / J. Cienski , А. Hernández-Morales // POLITICO. - Brussels, 13.10.2021
Переклад назви: В. Путін обіцяє газ Європі, яка бореться зі зростанням цін
Попередній перегляд:   Завантажити - 75.358 Kb Джерело інформації

Президент Росії Володимир Путін пообіцяв, що його країна готова збільшити постачання природного газу до Європи в той час, коли континент бореться з політичними та економічними наслідками зростання цін на енергоносії. Росія є найбільшим постачальником газу до ЄС, і В. Путін наполягав, що вона "бездоганно" виконує свої контракти з європейськими замовниками, додавши: "ми готові ... навіть збільшити" продажі. "Ми збільшимося на стільки, скільки попросять наші партнери. Відмови немає, жодної", - сказав він. Хоча Росія не порушувала жодних контрактів, її європейські сховища мають менше газу, ніж зазвичай, що сприяє потрясінню на ринку.

12.

Amiel, Sandrine.
Quirinale treaty: Will a new French-Italian pact shift the balance of power in Europe? [Text] / S. Amiel // Euronews. - Lyon, 24.11.2021
Переклад назви: Квіринальський договір: чи змінить новий франко-італійський пакт баланс сил у Європі?

Президент Франції Еммануель Макрон здійснить поїздку до Риму для підписання «Договору про розширене французько-італійське співробітництво» з прем'єр-міністром Італії М. Драгі. Цей договір «сприятиме зближенню позицій Франції та Італії, а також координації двох країн у питаннях європейської та зовнішньої політики, безпеки та оборони, міграційної політики, економіки, освіти, досліджень, культури та транскордонного співробітництва». Цей крок також може бути позитивно оцінений в невеликих державах, показуючи, що Франція визнає важливість і думку інших держав. Доля і значення нового договору багато в чому залежатимуть від результатів майбутніх виборів по обидва боки Альп, оскільки в найближчі місяці обидві країни мають провести президентські змагання.

13.

Amiel, Sandrine.
Quirinale treaty: Will a new French-Italian pact shift the balance of power in Europe? [Text] / S. Amiel // Euronews. - Lyon, 26.11.2021
Переклад назви: Квіринальський договір: чи змінить новий франко-італійський пакт баланс сил у Європі?

Після багатьох років дипломатичної напруги Франція та Італія підписали пакт про дружбу та співпрацю. Президент Франції Еммануель Макрон здійснив поїздку до Риму для підписання «Договору про розширене французько-італійське співробітництво» з прем'єр-міністром Італії М. Драгі за участю президента Італії Серджо Матарелла. «Відсутність цього Квіринальського договору раніше була майже аномалією, бо нас об'єднує дуже багато – наша історія, наші культури, наших художників», – сказав Е. Макрон. Він зазначив, що обидві країни є «членами-засновниками Європейського Союзу», які захищають «інтегрованішу, демократичнішу і сувереннішу Європу».

14.


Watch: French presidents are among the most powerful in Europe. Here's why [Text] // Euronews. - Lyon, 20.04.2022
Переклад назви: Президенти Франції — одні з найвпливовіших у Європі. Ось чому
Попередній перегляд:   Завантажити - 322.523 Kb Джерело інформації

Французькі виборці обирають між чинним центристом Еммануелем Макроном та ультраправим лідером М. Ле Пен. Тому, хто отримає ключі від Єлисейського палацу, будуть надані широкі повноваження, які мають небагато демократичних лідерів у всьому світі. Одна з основних причин полягає в тому, що французький електорат обирає свого президента, а потім, як правило, дає йому парламентську більшість на виборах, що відбуваються місяцем пізніше. Президенти Франції також мають значний контроль над збройними силами та призначенням чиновників на різні вищі посади.

15.

Miller, Zeke.
Biden's mission in Europe: Shore up alliance against Russia [Text] / Z. Miller // CTV News. - Toronto, 25.06.2022
Переклад назви: Місія Байдена в Європі: підтримати альянс проти росії
Попередній перегляд:   Завантажити - 223.76 Kb Джерело інформації

Президент Джо Байден прагне підтримувати глобальний альянс, який карає росію за її вторгнення в Україну, коли він розпочинає п'ятиденну поїздку до Європи, оскільки чотиримісячна війна в Україні не показує жодних ознак вщухання та поштовхів для глобальних поставок продовольства та енергії. поглиблюються. Байден спершу приєднується до зустрічі провідних економічних держав Групи семи в Баварських Альпах Німеччини, а потім їде до Мадрида на саміт з лідерами 30 країн НАТО. Візит відбувся на той час, коли глобальна коаліція з підтримки України та покарання росії за її агресію продемонструвала ознаки розриву на тлі стрімкого зростання цін на продукти харчування та енергоносії, викликаного конфліктом.

16.

Superville, Darlene.
US to boost military presence in Europe for Russia threat [Text] / D. Superville, Z. Miller // The Associated Press. - New York, 29.06.2022
Переклад назви: США посилять військову присутність в Європі через загрозу росії
Попередній перегляд:   Завантажити - 286.573 Kb Джерело інформації

Президент США Джо Байден заявив, що США значно збільшать свою військову присутність в Європі на тривалий період, в тому числі шляхом створення своєї першої постійної бази в Польщі, щоб підвищити регіональну безпеку після вторгнення росії в Україну. Зустрічаючись з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом на відкритті щорічного саміту лідерів альянсу в Мадриді, Д. Байден сказав, що «НАТО сильна і єдина», і що кроки, які будуть вжиті під час зустрічі, «ще більше збільшать нашу колективну силу». Д. Байден відкриваючи саміт, оголосив про постійне розміщення американського військового гарнізону в Польщі. Він також сказав, що США посилають дві додаткові ескадрильї винищувачів F-35 до Великобританії і направлять більше засобів протиповітряної оборони та інших засобів до Німеччини та Італії.

17.

Сааков, Валерій.
Д. Байден застеріг від "хаосу в Європі" у разі ігнорування США війни в Україні [Текст] / В. Сааков, Д. Сотников // Deutsche Welle. - Bonn, 17.06.2022
Попередній перегляд:   Завантажити - 76.445 Kb Джерело інформації

Якби США залишилися осторонь війни в Україні та не стали надавати Києву підтримку, "у Європі почався б хаос", а президент росії путін зважився б на вторгнення в інші країни, заявив президент США Джо Байден в інтерв'ю. "Я президент Сполучених Штатів. Річ не в моєму політичному виживанні. Йдеться про те, що найкраще для США. (...) Що станеться, якщо найголовніша сила, НАТО, (...) заплющить очі на російську агресію, на той факт, що стотисячна армія переходить кордон у спробі окупувати та знищити культуру цілого народу? Що трапиться тоді?" - сказав Д. Байден. "Я боюся, що наступне, що ми б побачили - це хаос у Європі. Ви б побачили, що вони рушили б далі. Що б сталося в Польщі, Чехії та інших країнах-членах НАТО? Що б Китай подумав про Тайвань, що КНДР подумала б про ядерну зброю?" - заявив американський президент. Д. Байден нагадав, що ухвалюючи рішення про допомогу Україні та запровадження санкцій проти росії, він застерігав, що за це доведеться заплатити. "Це не безкоштовно, але наслідки бездіяльності були б страшнішими", - сказав президент, відповідаючи на питання про ціни, що зростають у США. "Ви запитуєте мене, що б я сказав американському народу. Я сказав би, що займаюся зовнішньою політикою все моє життя. Я переконаний, що якщо ми дозволимо путіну йти далі, він не зупиниться", - сказав Д. Байден.

18.


EuroPride: Nationalists join church protest in Belgrade against Europe's largest LGBT event [Text] // Euronews. - Lyon, 29.08.2022
Переклад назви: EuroPride: націоналісти приєднуються до церковних протестів у Белграді проти найбільшого в Європі ЛГБТ-заходу
Попередній перегляд:   Завантажити - 306.427 Kb Джерело інформації

Тисячі релігійних і правих противників планів проведення найбільшого в Європі святкування ЛГБТ-прайду в Белграді пройшли маршем сербською столицею. Президент балканської країни Александар Вучич заявив, що запланований на вересень захід буде «скасований або відкладений», хоча організатори пообіцяли, що він відбудеться. Недільну акцію протесту очолили священнослужителі Сербської православної церкви та сербського відділення «Нічних вовків», російської байкерської групи. Оголошуючи про заборону, А. Вучич послався на низку питань, включаючи «серйозну кризу в Косові», заявивши, що цей крок підтримала більшість міністрів уряду.

19.

Сааков, Валерій.
Д. Байден обіцяє посилення американських сил НАТО в Європі [Text] / В. Сааков // Deutsche Welle. - Bonn, 29.06.2022
Попередній перегляд:   Завантажити - 71.869 Kb Джерело інформації

Президент Сполучених Штатів Джо Байден анонсував посилення американських сил Організації Північноатлантичного договору в Європі, наголосивши, що Альянс сьогодні потрібніший, ніж будь-коли. НАТО буде "посилено у всіх напрямках у всіх сферах - на суходолі, у повітрі та на морі", - сказав Д. Байден на саміті НАТО в Мадриді.

20.

Сотников, Даниїл.
Президент ФРН: путін зруйнував останні стовпи миру в Європі [Текст] / Д. Сотников, О. Куницький // Deutsche Welle. - Bonn, 16.09.2022
Попередній перегляд:   Завантажити - 79.218 Kb Джерело інформації

Федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр назвав російське вторгнення в Україну найгіршою кризою з часів падіння залізної завіси та закликав світ готуватися до нових конфліктів. "З 1989-90 року жодна криза, жоден конфлікт не був таким серйозним, як напад Росії на Україну", - заявив Ф.-В. Штайнмаєр на зустрічі з главами парламентів держав Великої сімки (G7). "Те, заради чого ми всі працювали, зокрема в рамках Великої сімки, зруйновано. Президент росії володимир путін зруйнував останні мости діалогу, останні стовпи нашого миру в Європі", - продовжив президент ФРН. За його словами, "спільний європейський дім", про який говорив останній президент СРСР Михайло Горбачов, "перебуває у руїнах". "Ідея кооперативної безпеки пішла в історію. Політична карта Європи змінювалася і змінюватиметься. Потрібно не менше, а більше зовнішньої політики; не менше, а більше співпраці між однодумцями", - закликав він.

...
 
Фонд Президентів України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського