Бази даних

Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
 Знайдено в інших БД:Пряма мова Президентів України (1)Бібліографія Фонду Президентів України (2)Україна у відгуках зарубіжної преси (26)
Пошуковий запит: (<.>K=МІГ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7
1.

Nizinkiewicz, Jacek.
Косіняк-Камиш міг би детронувати Дуду [Text] / J. Nizinkiewicz // Rzechpospolita. - Warsaw, 04.11.2019
Попередній перегляд:   Завантажити - 142.292 Kb Джерело інформації

Є лише один потенційний кандидат у президенти Республіки Польща від опозиції, який міг би детронувати нинішнього главу держави. І це не Дональд Туск. "Опозиція щодня працює на програш президентських виборів", – вважає автор публікації. - До президентських виборів мало часу. Дуже мало. А опозиція досі не визначилась з кандидатом на пост президента. Те, що спочатку їх буде кілька, настільки ж очевидно, як і той факт, що зрештою їй доведеться визначитися з одним". Громадянська платформа намагається вирішити проблему лідерства в партії за допомогою праймеріз на кандидата в президенти. Найбільша опозиційна група має велику кількість кандидатів, але жоден не здається достатньо сильним, щоб перемогти А. Дуду. Автор аналізує переваги та недоліки найбільш вірогідних кандидатів: М. Кідави-Блоньської та Д. Туска і робить висновки, що у них ненма шансів перемогти діючого президента. "Залишився один чоловік, який міг би погрожувати А. Дуд", - вважає автор. - Це В. Косіняк-Камиш". "Він також міг би розраховувати на голоси виборців PiS, оскільки він цінує цінності, котрі сповідують вони", – пояснює свою думку автор.

2.

Думанська, Марія.
Військовий США про розмову Трампа з Зеленським: Я не міг повірити у те, що чув [Текст] / М. Думанська // Deutsche Welle. - Bonn, 20.11.2019

Співробітник Ради національної безпеки США підполковник А. Віндман заявив, що американський президент Д. Трамп висунув "неналежну" вимогу своєму українському колезі В. Зеленському під час їхнього телефонного дзвінка 25 липня 2019 р. Про це він сказав на слуханнях у Конгресі, коли давав свідчення в рамках розслідування демократів у рамках процедури можливого імпічменту Д. Трампа. "Відверто кажучи, я не міг повірити в те, що чув. Це, мабуть, був елемент шоку через те, що, певною мірою, розігрувався мій найгірший страх щодо того, як США могли б проводити свою політику щодо України", - цитує А. Віндмана агенція Reuters. Під час того, як А. Віндман давав свідчення, Д. Трамп поширював повідомлення своїх однопартійців з Республіканської партії у соцмережі Twitter, у яких вони критикували А. Віндмана, якого адміністрація Д. Трампа раніше сама призначила директором з європейських справ у Раді національної безпеки США. У свою чергу, А. Віндман наголосив, що він не є противником Д. Трампа, і назвав "негожими" нападки Д. Трампа, його сина Д. Трампа-молодшого та прихильників на державних службовців, які дають свідчення в Конгресі. Він додав, що не переживає щодо того, чи зазнає репресій через свій виступ. "Це країна, якій я служив і яку я захищав. Це країна, якій служили всі мої брати, і тут правда має значення", - заявив А. Віндман. За інформацією американських ЗМІ, армія країни посилила захист А. Віндмана та його сім'ї та роздумує над переміщенням підполковника та його родини на армійську базу, оскільки є побоювання щодо його безпеки після усних нападок з боку Д. Трампа та лідерів республіканців.

3.


У Болсонару міг бути рак шкіри [Text] // El Mundo. - Madrid, 11.12.2019

У президента Бразилії Ж. Болсонару може бути рак шкіри, як пояснив він після виходу з лікарні. Ультраправий лідер збирався проводити планові огляди у лікарні ВПС Бразилії, але коли він повернувся до офіційної резиденції Паласіо да Альворади, він з’явився перед пресою з лікувальною пов'язкою на лівому вусі. "Можливий рак шкіри. У мене було обстеження; це не те, що я прошу його зробити сам, але багато разів лікарі викликають мене, і я йду", - відповів він на запитання журналістів. За кілька годин до цього Міністерство зв’язку повідомило, що консультація вже запланована і що у президента "хороший стан здоров'я". Болсонару пояснив, що його знеболювали і що він заснув, і хоча він сказав, що не знає, чи буде він робити біопсію, він сам підтвердив, що це може бути рак. Президент підтвердив, що продовжить свою офіційну програму порядку денного в найближчі кілька днів: "Поки що Моурао (віце-президент А. Г. Моурао) продовжує працювати віце-президентом", - пожартував він. Наразі уряд Бразилії не повідомив, коли будуть відомі остаточні результати.

4.

Сааков, Валерій.
Голова ТСК Ради: П. Порошенко не міг санкціонувати посадку літака з "вагнерівцями" [Текст] / В. Сааков // Deutsche Welle. - Bonn, 10.09.2021
Попередній перегляд:   Завантажити - 76.622 Kb Джерело інформації

Голова тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів держвлади та інших осіб проти суверенітету України М. Безугла, яка представляє фракцію "Слуга народу", заявила, що Петро Порошенко не міг санкціонувати примусову посадку турецького літака з найманцями ПВК Вагнера. "У мене дуже складна роль як у голови ТСК - не допустити тих чи інших політичних оцінок, але, на жаль, ми можемо зробити висновок, що П. Порошенко не міг санкціонувати такий спеціальний захід. Відповідно до заяв п'ятого президента, він особисто санкціонував спецоперацію у 2018 р. Але як ми бачимо, у 2018-му, у 2014 р. - це була рутинна робота з планування заходу на липень 2020 року", - сказала голова ТСК.

5.

Сотников, Даниїл.
ISW: путін міг наказати захопити всю Харківську область [Текст] / Д. Сотников, Т. Кирилюк // Deutsche Welle. - Bonn, 17.07.2022
Попередній перегляд:   Завантажити - 77.237 Kb Джерело інформації

Президент путін, ймовірно, віддав наказ російським військам захопити Харків та решту неокупованої області, попри невеликі шанси на успіх, припускають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW). Про це йдеться у щоденному зведенні організації. Аналітики наголошують, що їхнє припущення про такий наказ - це гіпотеза, а не оцінка ситуації, оскільки "докази та індикатори обмежені та непрямі". Однією з непрямих ознак того, що Кремль справді доручив російським військам повністю окупувати область, ISW називає спроби захопити село Дементіївка на півночі Харківської області, яке "не має великого значення для захисту території росії від наступальних дій української армії".Крім того, аналітики вказують на аудіозапис, який Головне управління розвідки міністерства оборони України називає перехопленою розмовою російського військовослужбовця з його матір'ю. Чоловік на записі скаржиться, що його командир, який "хоче зайти до Харкова", не зважає на втрати особового складу.

6.

Dettmer, Jamie.
Why Putin could forgive Yeltsin but not Gorbachev [Text] / J. Dettmer // POLITICO. - Brussels, 02.09.2022
Переклад назви: Чому путін міг пробачити Б. Єльцина, але не міг пробачити М. Горбачова
Попередній перегляд:   Завантажити - 78.94 Kb Джерело інформації

Останнього лідера Радянського Союзу Михайла Горбачова поховають на тому ж центральному московському кладовищі, де похований перший президент росії Борис Єльцин. Але на відміну від Б. Єльцина, президент росії путін не надає М. Горбачову ввічливості, фанфар і помпезності державних похоронів. Крім того, Кремль каже, що російський лідер не відвідає похорони людини, яку західні лідери хвалять за допомогу в припиненні холодної війни. День похорону Б. Єльцина був одним із національних траурів, і церемонію транслювало в прямому ефірі російське державне телебачення. Біля його могили путін зазначив: «Шлях Б. Єльцина такий же унікальний, як і доля нашої країни, яка пройшла через безпрецедентні перетворення і важкі потрясіння, щоб захистити свою державу і своє право на вільний і незалежний розвиток».

7.

Qiblawi, Tamara.
A catastrophic quake could have ended Erdogan’s rule. He’s now poised to win the election [Text] / T. Qiblawi // CNN. - Atlanta, 25.05.2023
Переклад назви: Катастрофічний землетрус міг покласти край правлінню Р. Т. Ердогана. Тепер він готовий виграти вибори
Попередній перегляд:   Завантажити - 409.525 Kb Джерело інформації

Прихід до влади турецького лідера Реджепа Таїпа Ердогана відбувся через суперечливі політичні наслідки землетрусу в Ізміті 1999 року. Тож коли на початку цього року ще один руйнівний землетрус знищив значні території південно-східної Туреччини, багато спостерігачів очікували, що двадцятилітнє правління президента закінчиться повним колом. Натомість Р. Т. Ердоган, схоже, кинув виклик долі. Перший тур президентських і парламентських виборів у Туреччині зробив його лідером у перегонах, які, за прогнозами опитувальників, могли його скинути. Він випередив свого головного конкурента, лідера опозиції Кемаля Киличдароглу майже на 5 %, і менше ніж на піввідсотка не дотягнув до 50-% порогу, необхідного для перемоги в першому турі. Його парламентський блок отримав комфортну більшість у парламенті.

 
Фонд Президентів України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського