Бази даних

Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
 Знайдено в інших БД:Пряма мова Президентів України (8)Бібліографія Фонду Президентів України (24)Україна у відгуках зарубіжної преси (44)
Пошуковий запит: (<.>K=ШАНС<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5
1.

Думанська, Марія.
Штайнмаєр вбачає у президентстві Зеленського шанс для Мінського процесу [Текст] / М. Думанська // Deutsche Welle. - Bonn, 18.06.2019

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вважає, що вступ Володимира Зеленського на посаду Президента України дає шанс на конструктивний розвиток у питанні врегулювання конфлікту на Донбасі в рамках Мінських угод. Про це повідомили в канцелярії президента ФРН за підсумками зустрічі Штайнмаєра та Зеленського у Берліні. Президент ФРН висловив сподівання, що російська сторона також скористається цим шансом. Під час зустрічі зі Штайнмаєром Зеленський виклав свої ідеї щодо впровадження реформ в Україні та подолання конфлікту на Донбасі, додали в канцелярії. У прес-службі українського Президента в повідомленні про зустріч зазначили, що Зеленський обговорив із Штайнмайєром можливість роботи "нормандського формату" та звільнення затриманих українських моряків. "Для Франка-Вальтера Штайнмаєра дуже важлива підтримка територіальної цілісності та суверенітету України. Він був на Донбасі, коли все починалося", - зазначив Зеленський.

2.


Ніколя Саркозі: Колишній президент Франції втрачає шанс уникнути хабарництва [Text] // BBC. - London, 19.06.2019

Колишній президент Франції Ніколя Саркозі втратив остаточний шанс припинити його переслідування за звинуваченням у корупції та зловживанні владою. Як повідомляється, Саркозі виступав проти передачі до суду справи, за якою його звинувачують в спробі тиску на слідство шляхом підкупу. Також разом з клопотанням Саркозі суд відхилив клопотання його адвоката Тьєррі Ерцога і колишнього генпрокурора при Касаційному суді Жильбера Азібера. Ерцог та Азібер також є фігурантами цієї справи. Зазначається, що це клопотання було останньою можливістю Саркозі уникнути початку судового процесу по справі. Екс-президента Франції звинувачують у тому, що у 2014 році він через свого адвоката намагався підкупити помічника генерального прокурора в касаційному суді Жильбера Азібера, обіцяючи йому високу посаду у Монако. Таким чином екс-президент Франції нібито намагався дізнатися інформацію, що становила таємницю слідства, в рамках розслідування справи щодо можливого незаконного фінансування його передвиборчої кампанії 2007 року з боку власниці багатомільярдних статків, спадкоємиці компанії L'Oreal Ліліан Бетанкур. У 2013 року суд виправдав Саркозі за звинуваченням у використанні грошей мільярдерки.

3.

Мехед, Наталія.
Зеленський вирішив дати шанс уряду Гончарука і поставив йому завдання [Текст] / Н. Мехед // Deutsche Welle. - Bonn, 17.01.2020

Президент України В. Зеленський вирішив залишити О. Гончарука прем'єр-міністром країни та "дати шанс" його уряду працювати далі. Про це глава української держави заявив під час зустрічі з очільником уряду, відео якої поширив Офіс президента. "Я отримав від вас заяву про звільнення у зв'язку з останніми конфліктними ситуаціями чи зі скандалами, з дуже неприємною ситуацією. Ви знаєте, яке у мене особисте до вас ставлення і особисте ставлення до вашого молодого уряду", - заявив В. Зеленський. У результаті, за словами В. Зеленського, він ухвалив рішення "дати уряду шанс". "Я подумав, і мені здається, що правильно буде моє наступне рішення: я вирішив надати вам і вашому уряду шанс, якщо ви вирішите деякі речі, які сьогодні дуже важливі і які дуже турбують наше суспільство", - наголосив президент.

4.

Kucharski, Bartłomiej.
Німецько-французький танк майбутнього. Шанс чи міраж? [Text] / B. Kucharski // Rzeczpospolita. - Warsaw, 11.02.2020
Попередній перегляд:   Завантажити - 1.055 Mb Джерело інформації

Після візиту президента Франції Емманюеля Макрона до Польщі одним з найбільш коментованих питань були заяви про бажання приєднати Польщу до європейського резерву майбутньої програми MGCS. Журналіст у своїй публікації з'ясовують що це за програма. MGCS [Main Ground Combat System] – Основна наземна бойова система – франко-німецька танкова програма нового покоління. У досить далекій перспективі її ціль замінити Leopards 2 у Німеччині та танки Leclerc у Франції. Спільне будівництво танків нового покоління було б відповіддю на зростаючі витрати на дослідження та розробки та зменшення очікуваних замовлень для окремих армій. Чим більше замовлення, тим менша вартість одиниці продукції і більший шанс на фінансовий успіх підприємства. Уряди обох країн справедливо визнали, що спільне замовлення 500-600 танків плюс можливий експорт буде вигідніше, ніж конкуренція двом подібним конструкціям, спочатку замовленим у відносно невеликій кількості. До MGCS існувала інша спільна програма KNDS – це новий танк і система непрямого вогню - відомо лише, що танк може вступити на службу приблизно в 2040 році замість PzH 2000 та GCT 155. У жовтні 2019 року президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Ангела Мерсель підписали в Тулузі угоду про продовження співпраці в обох програмах.

5.

Daly, Matthew.
Court ruling gives Biden chance for reset on climate policy [Text] / M. Daly // The Associated Press. - New York, 28.01.2022
Переклад назви: Рішення суду дає Д. Байдену шанс перезавантажити політику щодо клімату
Попередній перегляд:   Завантажити - 257.547 Kb Джерело інформації

Президент США Джо Байден має можливість змінити кліматичну політику після того, як федеральний суддя відхилив план його адміністрації щодо оренди мільйонів акрів Мексиканської затоки для морського буріння нафти. Окружний суддя США Рудольф Контрерас оголосив рішення щодо буріння, вказавши, що Департамент внутрішніх справ не врахував належним чином вплив буріння на викиди парникових газів, що розігрівають планету. Екологи кажуть, що продаж оренди суперечить передвиборній обіцянці Д. Байдена припинити нову оренду ділянок нафти та газу на федеральній землі та водних ресурсах. Рішення суду було оприлюднено в річницю федерального мораторію на лізинг, який Д. Байден ввів у рамках своїх зусиль по боротьбі зі зміною клімату. Адміністрація Д. Байдена продовжила продаж після того, як минулого літа програла судову справу в Луїзіані. Енергетичні компанії, включаючи Shell, BP, Chevron і ExxonMobil, запропонували загалом 192 мільйони доларів за права на буріння на понад 300 ділянках загальною площею майже 2700 квадратних миль, що стало одним із найбільших продажів у Мексиканській затоці.

 
Фонд Президентів України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського