Бази даних

Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
 Знайдено в інших БД:Пряма мова Президентів України (94)Бібліографія Фонду Президентів України (708)Україна у відгуках зарубіжної преси (1102)
Пошуковий запит: (<.>K=ЯК<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 258
Представлено документи з 1 до 20
...
1.

Szoszyn, Rusłan.
Ідеальний фільмовий Президент українців. За крісло Президента України буде боротися відомий гуморист. Він має таку ж підтримку, як і нинішній лідер країни [Text] / R. Szoszyn // Rzeczpospolita. - Warsaw, 02.01.2019

Україна увійшла в стадію передвиборчої президентської гонки. Кампанія перед президентськими виборами офіційно розпочалася, їх перший тур відбудеться 31 березня. Проте вже можна сказати, що вони стануть одним з найбільш непередбачуваних виборів в новітній історії України. Останні дослідження показують, що чинний Президент країни Петро Порошенко має близько 10 % голосів виборців. Його опонент лідер «Батьківщини» і колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко в даний час має на кілька відсотків більше.

2.


Північна Македонія як грузинська мрія [Текст] // Эхо Кавказа. - 07.02.2019

Вступ Північної Македонії в НАТО свідчить про те, що двері відкриті і для Грузії - так в Тбілісі відреагували на розширення Альянсу. Церемонія підписання відповідного протоколу, що пройшла в Брюсселі, на думку представників Грузії, говорить про принципову позицію військово-політичного блоку щодо країн-партнерів. Саломе Зурабішвілі сформулювала, як відзначають спостерігачі, непопулярну, але разом з тим найбільш наближену до реалій точку зору: «Сьогодні Грузія практично стоїть біля дверей НАТО, які повинні бути відкриті. Тбілісі більше інших партнерів готовий до членства за всіма параметрами, яким повинна відповідати країна-кандидат. Але політична реальність така, що поки Грузія, ймовірно, не зможе отримати MAP».

3.


Південна Африка розчарована тим, як західні держави критикують політику Рамафоси [Text] // Reuters. - 03.02.2019

Південна Африка висловила розчарування після того, як Сполучені Штати та інші західні держави звернулися до президента Сиріла Рамафоси з закликом до боротьби з корупцією, і сказала, що ці країни порушили дипломатичний протокол. Газета Sunday Times повідомила, що Сполучені Штати, Великобританія, Німеччина, Нідерланди та Швейцарія направили Рамафосі спільний меморандум через свої дипломатичні місії в Преторії, щоб попередити, що іноземні інвестиції будуть піддаватися ризику, якщо Південна Африка не прийме реальні дії проти винуватців корупції та інші тяжкі злочини. Уряд ПАР заявив, що посли, які направили листи, порушили протокол. В уряді також заявили, що міністр закордонних справ ПАР проведе переговори з послами з США і Європи. Сам Рамафоса заявив, що зміцнення державної влади приверне в країну іноземні інвестиції.

4.


Боротьба з тероризмом як і раніше залишається пріоритетом для Туреччини [Текст] // Trend. - 04.03.2019

Боротьба з тероризмом як і раніше залишається пріоритетом для Туреччини, сказав президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган під час виступу в турецькій провінції Зонгулдак. За словами Ердогана існують сили, які намагаються послабити Туреччину. «Ми не дозволимо цим силам досягти своїх корисливих цілей», - підкреслив турецький лідер.

5.


Президент як справжній командир [Text] // Rzeczpospolita. - Warsaw, 11.03.2019

Як польська держава впорається з загрозою війни? Про це під час оборонної гри "Керівництво" дізнаються вищі органи влади. У ньому візьме участь також Анджей Дуда. Під час брифінгу керівників збройних сил за участю президента і міністра оборони, що відбувся в президентському палаці, Анджей Дуда підтвердив, що отримав план навчання "Країна". - Це дуже важливе навчання, яке не відбувалось у Польщі протягом дуже довгого часу. Ви повинні зіткнутися з цим завданням і побачити, що це за реальність. Протягом багатьох років цей план ніхто не перевіряв, попередній уряд повністю знехтував цією справою, - додав президент. Вправа "Країна" буде складатися з двох частин: "Столиця" (вправи за участю армії та адміністрації) та "Керівництво", в якому візьме участь президент Анджей Дуда, як керівник навчань, Рада міністрів за участю прем'єр-міністра, а також голови Сейму і Сенату, голова Генерального штабу польської армії і командувач армією. План навчання був узгоджений у співпраці між Міністерством оборони та Бюро національної безпеки.

6.


У фокусі - торгові зв'язки, або як іранський Рухані починає візит до Іраку [Text] // Reuters. - 11.03.2019

Президент Ірану Хассан Рухані різко розкритикував військову інтервенцію США на Близькому Сході, коли почав перший офіційний візит до Іраку, спрямований на посилення впливу Тегерану і розширення торговельних зв'язків. Цей візит також посилає Вашингтону та його регіональним союзникам серйозне послання, що перед обличчям американських санкцій Іран як і раніше грає домінуючу роль в іракській політиці. До від'їзду Рухані заявив, що шиїтський Іран має рішучість посилити братні зв'язки зі своїм сусідом. Ці зв'язки «не можна порівняти з відносинами Іраку з окупаційною країною, такою як Америка, яку ненавидять в регіоні», - сказав він. "Не можна забувати про бомби, які американці скинули на Ірак, Сирію та інші регіональні країни". Під час триденного візиту буде підписано низку угод у сфері енергетики, транспорту, сільського господарства, промисловості та охорони здоров'я, повідомляють іранські джерела. "Ми дуже зацікавлені в розширенні наших зв'язків ... зокрема, нашої транспортної співпраці", - сказав Рухані в аеропорту Мехрабад у Тегерані.

7.


"Подемос" підтримують Лопеса Обрадора, в той час як Пабло Касадо звинувачує його в "скандальній неосвіченості" [Text] // El Mundo. - 26.03.2019

Лавина реакцій сталася в Іспанії на зміст листа, надісланого президентом Мексики Андресом Мануелем Лопесом Обрадором до короля Феліпе VI, закликаючи його вибачитися за зловживання, вчинені під час завоювання Америки. Партія "Унідос Подемос" стала на захист президента Мексики і навіть пообіцяла, як затверджується в твітті Іона Беларра, заступника прес-секретаря формування в Конгресі, взяти на себе, якщо вони пройдуть до уряду, "процес відновлення демократичної і колоніальної пам'яті, яка відновлює жертви". Беларр зазначає, що Лопес Обрадор є "гідним президентом Мексики" і додає, що "він правий вимагати, щоб король вибачився за зловживання в завоюванні". Зі свого боку, президент партії "ПП" Пабло Касадо назвав "неприйнятними" заяви "друга Санчеса" Лопеса Обрадора. "Це скандальна неосіченісті і автентична образа Іспанії та її історії", - сказав він пізніше.

8.


Володимир Путін, як нескінченний рулон [Text] // El Mundo. - 01.04.2019

Українці «мстяться» російському президенту, використовуючи туалетний папір з його зображенням, але хто б не переміг в голосуванні, йому доведеться мати справу з кремлівським орендарем. Українці і росіяни, здається, рухаються в різних часових масштабах. У Києві люди витратили тижні, переглядаючи рекордний список з 39 кандидатів, щоб дізнатися, чи зможуть вони обрати нового президента. У Москві важко собі уявити, що - або хто - прийде після Володимира Путіна. Чверть століття при владі, ніби росіяни перебувають в комп'ютерній грі, в якій більше немає екранів. Ще до анексії Криму було ясно, що Путін продовжить свій мандат на торішніх виборах. З іншого боку, складно зробити прогноз про те, хто переможе в Україні в другому турі. Путін король сувенірів в Москві, але і в Києві теж. Україна є місцем антікульта російського президента: його портрет всюдисущий на футболках, наклейках, пісуарах і т. п. Зоряний сувенір - це туалетний папір з його зображенням.

9.


Туреччина: цибуля як стратегічний продукт та політичний фактор [Текст] // Deutsche Welle. - Bonn, 17.04.2019

Високий рівень безробіття та падіння курсу ліри вже довго негативно позначаються на житті турків. Через стрімке зростання цін на продукти харчування криза все відчутніша. Уряд Ердогана втрачає авторитет та шукає рішення. З кінця 2017 року ліра суттєво втратила у вартості, зниження курсу в річному вимірі сягало 30 відсотків. Попри це турки й надалі підтримували президента країни Реджепа Таїпа Ердогана та його уряд. Однак поступово прихильність виборців, здається, слабшає. На місцевих виборах 31 березня ісламсько-консервативна Партія справедливості та розвитку (AKP) Ердогана зазнала прикрої поразки: у двох найважливіших містах країни - Стамбулі та Анкарі - перемогла опозиція. Експерти вважають погіршення ситуації в економіці вирішальним фактором для невтішного результату AKP на виборах. За словами президента Туреччини Ердогана, відповідальними за "продуктовий терор" є темні сили. Мовляв, спекулянти нагромаджують запаси цибулі, аби накрутити ціни. Критики ж натомість кажуть, що в інфляції на ринку продовольства винен сам уряд.

10.


Як будуть оцінювати знання казахської у кандидатів в президенти [Текст] // Tengrinews.kz. - 19.04.2019

У ЦВК розповіли, як будуть перевіряти знання казахської мови у кандидатів в президенти перед майбутніми позачерговими виборами, передає кореспондент Tengrinews.kz. "Потрібно написання письмового завдання на задану тему обсягом не більше двох сторінок, читання друкованого тексту обсягом не більше трьох сторінок, публічний виступ на задану тему протягом п'ятнадцяти хвилин", - повідомила член ЦВК Ляззат Сулеймен. Оцінювати знання буде лінгвістична комісія - не менше п'яти осіб. Вона ж буде пропонувати теми для завдань.

11.


Зузана Чапутова присягнула як перша жінка президент Словаччини [Текст] // Euronews. - Paris, 15.06.2019

[ІНАВГУРАЦІЯ ПРЕЗИДЕНТА] Зузана Чупатова була приведена до присяги як перша жінка президент Словаччини, пообіцявши боротися з безкарністю і захищати справедливість в країні. У своєму інавгураційному виступі Чупатова заявила, що державні службовці, які виявилися нездатними винищувати корупцію, повинні втратити роботу і пообіцяла зробити справедливу судову систему для всіх. "Згідно з Конституцією, люди вільні і рівні в гідності, і в правах, тобто ніхто не має такого значення, щоб їх права були порушені, і ніхто не може стояти вище закону. Занадто багато людей вважають, що це не є реальністю в нашій країні. Відчуття несправедливості зросло і продемонструвало себе в закликах до змін і порядності", - підкреслила Зузана Чупатова.

12.


Як Америка скинула реформаторського президента Гватемали? [Text] // BBC. - London, 19.06.2019

У червні 1954 року президент Гватемали Хакобо Арбенс став першим латиноамериканським лідером, який був скинутий у результаті перевороту, організованого урядом США. Прийнявши владу, президент Арбенс запропонував земельні реформи, які вважалися загрозою інтересам потужної компанії United Fruit в Гватемалі. У Вашингтоні його назвали комуністом, а американська компанія лобіювала його повалення. В інтервью Бі-бі-сі свідок цієї історії, яку він почув від сина Арбенса, якому було сім років, розповідає про руйнівну дію перевороту на його сім'ю.

13.


Як лідер «Океану Ельзи» збирається завоювати Раду [Текст] // TUT.BY. - Минск, 09.06.2019

[ПАРЛАМЕНТСЬКІ ВИБОРИ] Лідер «Океану Ельзи» Святослав Вакарчук презентував кандидатів, які підуть на вибори до Верховної Ради України від його партії «Голос». Згідно травневим даними соціологічної групи «Рейтинг», «Голос» поки лише з невеликим запасом долає п'ятивідсотковий виборчий бар'єр. «Мінімум 51%», - посміхнувшись, відповів на питання журналістів про очікування сам Вакарчук. «Зараз у нас п'ять (відсотків голосів). Думаю, до кінця кампанії буде 8-10. Але це моє особисте відчуття, ніяких цифр у мене немає», - сказала Бі-бі-сі борець з корупцією і п'ятий номер списку «Голосу» Олександра Устінова. «Результат менше 15% буде вважатися поразкою», - сказав Бі-бі-сі один з ключових штабістів «Голосу», який побажав залишитися неназваним. За його словами, «ядро» електорату Вакарчука і його команди - це молоді жителі міст Центральної та Західної України. І саме на цих виборців, в першу чергу, будуть спрямовані зусилля «Голосу». Згідно червневим опитуванням, шанси отримати більше 15% має лише партія Володимира Зеленського «Слуга народу». Друге місце опитування віддають проросійській «Опозиційній платформі - За життя», про готовність голосувати за яку говорять 10-11% респондентів.

14.

Денисенко, Лариса (Українська письменниця).
Лариса Денисенко: Звучати як президент, а не як сутенер [Текст] / Л. Денисенко // Deutsche Welle. - Bonn, 19.06.2019

Українська письменниця Лариса Денисенко висловлює особисту думку у своїй "Авторській колонці". Вона цитує та коментує слова Володимира Зеленського, з виступу у найбільшому в світі кампусі стартапів "Station F" у Франції: "Я хочу сказати, похвалитись Україною, українцями…ви знаєте, завжди було уявлення у всіх у світі, що Україна - це, перш за все, сільське господарство, шахти, металурги. Туристи завжди казали, що в Україні дуже красиво, дуже смачно, дуже вродливі люди, особливо жінки - так, це все є, і воно залишається нашим брендом, але я вам хочу сказати, що є інші цифри, які говорять, що IT-індустрія, технології, компанії дуже швидко розвиваються в Україні". "У нас гостинна і красива країна. У нашій країні є видатні люди, відбуваються видатні події, вона різноманітна, молода, країна потужної історії та розвитку. У нас є що брендувати. Але жінка не може і не повинна бути брендом жодної країни, як і предметом хизування очільника держави, жінка взагалі не предмет. Коли йдеться про запрошення людей відвівати країну, котру очолюєш, варто ретельніше добирати слова, бо тут і зараз ти формуєш імідж, тут і зараз ти стереотипізуєш людей, тут і зараз в тебе є шанс виглядати сучасною людиною або дикуном. І варто вчитися вже зараз думати і говорити як президент, а не як офіціант одного полтавського готелю в приватній розмові і не як сутенер", - завершує свою думку письменниця.

15.


Президент Гондурасу відправляє військових, щоб утримати порядок після того, як протести перетворилися на насильство [Text] // Reuters. - London, 20.06.2019

Президент Гондурасу Хуан Орландо Ернандес наказав розгорнути на всій території країни підрозділи збройних сил і поліції. Рішення було прийнято в зв'язку з масовими антиурядовими виступами в різних регіонах, включаючи столицю Тегусігальпу. На своїй сторінці в Twitter президент повідомив, що на засіданні Національної ради з оборони і безпеки було прийнято рішення "розгорнути по всій країні підрозділи збройних сил, поліції, розвідки та інших структур, що підкоряються виконавчої влади, щоб гарантувати свободу пересування, захист приватної та державної власності і безпеку населення". Тільки 19 червня в ході акцій протесту в Тегусігальпі постраждали понад 20 людей, з них двоє до ранку 20 червня померли.

16.


Президент розповів, як олігархам вдалося захопити владу в Молдові [Текст] // Bloknot. - Кишенев, 01.07.2019

Президент Молдови Ігор Додон, пояснюючи ситуацію, що склалася в парламенті країни, в інтерв'ю телекомпанії «МИР» сказав: "Молдова - розділене суспільство. Зазвичай половина дивилася на Захід, половина - на Схід. І ось політичні сили, які отримували підтримку однієї половини або іншої, за 28 років незалежності (в серпні буде 28 років) не могли знаходити спільну мову. І завжди знаходилися спритні хлопці в середині, які зіштовхували лобами ось ці дві великі частини суспільства і намагалися якось взяти владу в свої руки. Так ось Плахотнюк, який контролював парламентську більшість і уряд, саме цим і скористався, зокрема скористалися як зовнішньою геополітичною боротьбою, так і поділом молдовського суспільства".

17.

Colvin, Jill.
Трамп погрожує Гватемалі після того, як її суд заблокував угоду про надання притулку [Text] / J. Colvin, S. Perez D., P. Wiseman // The Associated Press. - New York, 24.07.2019
Попередній перегляд:   Завантажити - 151.797 Kb Джерело інформації

Президент Дональд Трамп погрожує відплатою Гватемалі щодо імміграції після того, як високий суд цієї країни заблокував підписання її урядом угоди зі США про надання притулку. Трамп повідомив, що Гватемала вирішила не підписати «безпечну третю угоду», яка б вимагала, щоб мігранти з Центральної Америки, які шукають притулку в США, подали заяву на захист в Гватемалі, хоча уряд країни ніколи не говорив, що він погодився на цю угоду. Гватемала “вирішила розірвати угоду, яку вони уклали з нами, про підписання необхідної Третьої Безпечної угоди. "Тепер ми дивимося на "БАН", - написав він, разом з тарифами, гонорарами, та грошові перекази, які гватемальці, що працюють в США, відправляють до своєї країни" або все вищезазначене разом".

18.


Як млин чуток "вбив" президента Туркменістану [Text] // BBC. - London, 23.07.2019

[ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ] Чутки про смерть президентів звичайно не живуть довго. Але в середньоазіатській державі Туркменістані, одній з найбільш таємних і закритих держав у світі, чутки часто є єдиним джерелом інформації. Протягом вихідних регіональні інформаційні бюлетені та соціальні медіа потрапили в інформаційну бурю після повідомлення про те, що президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов загинув. Місцевий веб-сайт місцевої московської радіостанції та опозиційний канал YouTube повідомили, що він помер від ниркової недостатності. Їхні джерела? Чутки. Маловідомий експерт у справах Центральної Азії Аслан Рубаєв розповів московському радіо, що "люди, які повідомили мені про це, живуть в Ашхабаді [столиці Туркменістану]. Вони бізнесмени". У більшості країн ці чутки далі би не поширювалися. Але не у випадку Туркменістану. Сумнівні повідомлення були швидко підібрані російськими ЗМІ, включаючи деякі основні мережі, такі як НТВ. Обговорення в соціальних мережах набули вірусного характеру. Але обговорювати було мало що. Інформація жорстко контролюється в Туркменістані. "Репортери без кордонів" у своєму звіті за 2019 рік визнали це найгіршою країною світу щодо свободи преси, гіршою за Північну Корею. Усі відомі мережі соціальних медіа в країні заблоковані. Усі місцеві ЗМІ контролюються державою. Жменька журналістів, які працюють у закордонних ЗМІ, постійно зазнають утисків і ризикують життям за свою роботу. У такій ситуації, коли інформації не вистачає, чутки (навіть химерні), як, наприклад, смерть президента, можуть поширюватись, як пожежа. Цифрові технології роблять їх майже незупинними. Президента не бачили на публіці з 5 липня. Він навіть не зустрівся з керівником зовнішньої політики ЄС Федерікою Могеріні під час свого візиту до столиці країни через день. Його зникнення і тотальна тиша Ашхабада лише підживлювали чутки. Державні ЗМІ не підтвердили і не заперечили ці спекуляції. Натомість вони повідомляли про звернення президента до медичних працівників і повторювали старі звіти про те, як Бердимухамедов проводив свою відпустку - писав ще одну книгу під час перегляду своїх власних музичних кліпів.

19.


Мер Тайбею створить політичну партію як виклик президенту Тайваню [Text] // Reuters. - London, 01.08.2019

Мер Тайбея заявив, що він сформує політичну партію для участі у виборах на Тайвані до 2020 року, що може ускладнити переобрання президента Цай Інвень та похитнути політичний ландшафт на тлі посиленої напруги з Китаєм. Мер Тайбея Ко Вень-Джей заявив, що він створить "Народну партію Тайваню" на початку серпня, намагаючись балотуватися в законодавчі вибори в січні. Тайвань також повинен провести свої президентські вибори в січні в часи нестабільних відносин з Китаєм, який вважає його провісною провінцією і ніколи не виключав застосування сили, щоб взяти його під контроль Пекіна. Ко, який виступає за тісніші міжгалузеві зв'язки і відомий своїми колоритними коментарями щодо політики на Тайвані, заявив, що до початку вересня він вирішить, чи буде балотуватися у висококонкурентній президентській гонці. "Не важливо, балотуюся я (за президента) чи ні. Важливим є добробут людей ", - сказав Ко журналістам у Тайбеї. Ще одним, хто міг би ускладнити заявку Цай Інвень на переобрання, є засновник Foxconn Террі Гоу. Президент Тайваню стикається з критикою щодо порядку реформування своєї партії на тлі посилення дипломатичного та військового тиску з боку Пекіна.

20.


Ліванські свопи зростають до рекордних позицій після того, як президент заявив про необхідність економічних жертв [Text] // Reuters. - London, 02.08.2019

Вартість страхування суверенного боргу Лівану зросла до рекордно високого рівня, коли президент попередив про ризик жорстких фінансових заходів з боку міжнародних інституцій, якщо жертви не врятують країну від економічної кризи. П'ятирічні свопи кредитної заборгованості в Лівані (CDS) піднялися до 990 базових пунктів, що на 33 пункти більше, ніж було кілька днів тому, як показали дані IHS Markit. Таким чином президент Мішель Аун показав прагнення підвищити моливості Лівану звернутися до Міжнародного валютного фонду за допомогою, якщо зусилля уряду щодо економічної реформи не принесуть достатнього покращення державним фінансам.

...
 
Фонд Президентів України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського