Бази даних

Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
 Знайдено в інших БД:Пряма мова Президентів України (463)Бібліографія Фонду Президентів України (11792)Україна у відгуках зарубіжної преси (3740)
Пошуковий запит: (<.>K=УКРАЇНА<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1475
Представлено документи з 1 до 20
...
1.

Руденко, Сергій (український журналіст і політичний оглядач).
Коментар: Двоє у президентському човні, не рахуючи Зеленського [Текст] / С. Руденко // Deutsche Welle. - Bonn, 04.01.2019

Юлія Тимошенко і Петро Порошенко задаватимуть тон президентській кампанії. Очевидно, що президентські вибори 2019 року мають принципове значення як для Тимошенко, так і для Порошенка. Для неї це третій і, очевидно, останній шанс очолити українську державу. Для нього - спроба втриматися на вершині влади і не втратити свій бізнес. Вона є затятим опонентом нинішнього президента і каже, що після її приходу до влади Порошенко "відповість за все". Він же натякає на те, що перемога Тимошенко неодмінно призведе до розвороту держави у бік Росії.

2.


Президентські вибори обійдуться бюджету України в 82 мільйони доларів [Текст] // Sputnik Беларусь. - 04.01.2019

Кампанія з виборів Президента України офіційно стартувала в останній день минулого року. Вибори глави української держави відбудуться 31 березня, тобто через три місяці після оголошення про старт виборчого процесу. Згідно з рішенням Центрвиборчкому, на проведення виборів Президента України буде витрачено 2,354 млрд грн (82,6 млн дол.). З них 266 млн грн буде витрачено безпосередньо на забезпечення роботи Центральної виборчої комісії, а решта суми - окружних і дільничних виборчих комісій. Чинний Президент України Петро Порошенко закликав кандидатів, які візьмуть участь у виборах глави держави, забезпечити вільне і чесне волевиявлення.

3.

Szoszyn, Rusłan.
Ідеальний фільмовий Президент українців. За крісло Президента України буде боротися відомий гуморист. Він має таку ж підтримку, як і нинішній лідер країни [Text] / R. Szoszyn // Rzeczpospolita. - Warsaw, 02.01.2019

Україна увійшла в стадію передвиборчої президентської гонки. Кампанія перед президентськими виборами офіційно розпочалася, їх перший тур відбудеться 31 березня. Проте вже можна сказати, що вони стануть одним з найбільш непередбачуваних виборів в новітній історії України. Останні дослідження показують, що чинний Президент країни Петро Порошенко має близько 10 % голосів виборців. Його опонент лідер «Батьківщини» і колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко в даний час має на кілька відсотків більше.

4.

Szoszyn, Rusłan.
Угода України з ЄС: Союз отримав більше. Через п'ять років після підписання угоди про асоціацію можна побачити, що Союз отримав більше користі, ніж Україна [Text] / R. Szoszyn // Rzeczpospolita. - Warsaw, 06.01.2019

Президент Петро Порошенко високо оцінив досягнення свого правління. Він заявив, що близько 2 мільйонів українців без візи відвідали ЄС, оскільки у червні 2017 року він відкрив для них свої кордони. Громадяни України в ЄС можуть проживати 90 днів протягом півроку для ділових, туристичних та особистих цілей. Враховуючи той факт, що середня заробітна плата в Україні еквівалентна 1,2 тис. злотих, важко повірити, що більшість українців, які перетинають кордон, збираються відвідати Лувр. Немає нічого дивного в тому, що для багатьох українських сімей виїзд за кордон є останнім засобом заробити на хліб. Відкритий кордон і зростаюча економічна еміграція насправді, мабуть, є найважливішим ефектом асоціації Києва з ЄС.

5.


Порошенко назвав пріоритети в торгівлі з ЄС [Текст] // Зеркало. - 02.01.2019

Президент України Петро Порошенко назвав пріоритетні напрями розвитку торгівлі з Євросоюзом. Основні з них він перерахував на сторінці в Facebook. Політик нагадав, що три роки тому вступила у дію всебічна зона вільної торгівлі України та ЄС. На думку українського лідера, необхідна адаптація законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних вимірів. Вільна торгівля з Євросоюзом стала поштовхом до проведення і завершення створення ЗСТ з іншими великими торговими державами світу. Для прикладу Петро Порошенко назвавл Ізраїль, Турцію і Канаду.

6.


Будь-яка передвиборна гонка зберігає інтригу до свого завершення, і сюрпризи не виключені [Текст] // Зеркало. - 02.01.2019

Українські політологи Євген Магда і Павло Жовніренко, аналізуючи старт передвиборчої президентської гонки в Україні, очікують, що свої кандидатури висунуть близько 30 претендентів на президентську булаву, але фаворитами президентських перегонів виглядають Юлія Тимошенко і Петро Порошенко. Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова на замовлення Фонду «Демократичні ініціативи» і фірма SOCIS наприкінці грудня 2018 року провели соціологічні опитування, згідно з якими чинний Президент і лідер «Батьківщини» відірвалися від інших кандидатів у президенти. Переможе, скоріше за все¸ на думку політологів, хтось із «четвірки»: Тимошенко, Порошенко, Гриценко, Зеленський.

7.


Перший кандидат в Президенти України подав документи в ЦВК [Текст] // Trend. - 01.01.2019

Виборча кампанія з виборів глави держави офіційно стартувала в Україні в переддень Нового року. В цей же день розпочинається висування кандидатів на пост президента і подача документів у ЦВК для їх реєстрації. Перший кандидат в Президенти України вже подав до Центральної виборчої комісії документи для реєстрації. Ним став колишній міністр екології та природних ресурсів, юрист Ігор Шевченко. Лідером президентського рейтингу, згідно з даними соцопитувань, протягом останніх місяців залишається глава партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, яка вже заявила про намір брати участь у передвиборній гонці. Чинний Президент Петро Порошенко офіційно поки не оголосив про бажання балотуватися на другий термін.

8.


Православна Церква України офіційно стає незалежною від Росії [Text] // El País. - 05.01.2019

Вселенський Константинопольський Патріарх оголосив незалежність УПЦ від Московського Патріархату під час церемонії у церкві Святого Георгія в Стамбулі. Таким чином, процедура отримання Україною церковної незалежності від Росії офіційно завершилася. На урочистому богослужінні також був присутній Президент України Петро Порошенко, для якого визнання Константинополем автономною української церкви є величезним поштовхом, адже він багато в чому зосереджує свою політику і на релігійному питанні. Зокрема, основним його передвиборчим лозунгом є: «Армія, мова, віра».

9.


Дуже політичне українське православне Різдво [Text] // Le Figaro. - 07.01.2019

Президент України Петро Порошенко 7 січня урочисто відсвяткував Різдво Христове після отримання томосу. Це було перше Різдво після «звільненої з московської неволі» української церкви. Для Петра Порошенка мова йде про «Різдвяне диво», адже він відсвяткував Різдво Христове в соборі Святої Софії, тримаючи перед очима лист пергаменту про автокефалію Православної Церкви України. Цей документ під назвою Томос, підписаний за два дні до цього патріархом Константинопольським Варфоломієм, прибув зі Стамбула в Київ. Розкол православного світу, який довгий час перебував під духовним впливом Московського патріархату, тепер ратифікований. Впевненість Петра Порошенка, розділена ним з головою Верховної Ради, контрастувала зі стриманістю, продемонстрованою за кілька годин до цього Володимиром Путіним під час нічного богослужіння, яке він відсвяткував при відсутності патріарха Кирила в Спасо-Преображенському соборі в Санкт-Петербурзі, де він сам був хрещений. Російський президент не дав ніяких коментарів про автокефалію УПЦ, віддавши турботу про це московському патріарху, який викрив «грубе втручання» глави української держави «в церковне життя». Натомість митрополит Єпіфаній, нещодавно призначений главою нової української Церкви заявив: "Ми віримо, що в новому 2019 році, ми об'єднаємо все українське православ'я навколо київського престолу".

10.


Петро Порошенко: Україна розірвала «останні пута» Москви [Текст] // Эхо Кавказа. - 07.01.2019

Митрополит Православної церкви України Єпіфаній 7 січня провів у київському соборі Святої Софії різдвяну літургію - вперше в якості глави помісної церкви, визнаної Вселенським патріархатом. Президент України закликав всі помісні православні церкви - їх 14 - визнати УПЦ як автокефальну і рівноправну. За словами Порошенка, Україна після створення автокефальної церкви розірвала «останні пута», які пов'язували її з Москвою. У Кремлі вважають, що рішення про автокефалію для української церкви - результат «розкольницької діяльності» і втручання української влади у церковні справи.

11.

Кореновська, Світлана.
Порошенко нагородив митрополитів, що перейшли до ПЦУ [Текст] / С. Кореновська // Deutsche Welle. - Bonn, 14.01.2019

Президент України Петро Порошенко своїм указом нагородив орденами митрополитів, які перейшли до Православної церкви України з Української православної церкви Московського патріархату, інформує "Інтерфакс-Україна" - митрополита Олександра (Драбинка) та митрополита Симеона (Шостацького), а також митрополита Української автокефальної православної церкви Андрія (Абрамчука). Згідно з указом глави держави, митрополитів нагороджено "за значний внесок в утвердження духовності, милосердя та міжконфесійної злагоди, вагомі особисті заслуги у розбудові незалежної Православної церкви України, багаторічне сумлінне служіння українському народу". Митрополита Симеона нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня, митрополита Олександра - орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, а митрополита Андрія - орденом "За заслуги" II ступеня.

12.

Губенко, Дмитро.
Україна та Ізраїль підписали угоду про зону вільної торгівлі [Текст] / Д. Губенко // Deutsche Welle. - Bonn, 21.01.2019

Представники урядів України та Ізраїлю в понеділок, 21 січня, підписали угоду про зону вільної торгівлі між двома державами. На церемонії підписання були присутні Президент України Петро Порошенко та прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху. Угода про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем передбачає скасування ввізних мит на 80 відсотків українських та 70 відсотків ізраїльських промислових товарів. Тим часом Президент України Петро Порошенко заявив, що незабаром він разом з прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху відвідає Одесу.

13.


Юлія Тимошенко представила свою кандидатуру на посаду голови "могутньої України" [Text] // El Mundo. - 23.01.2019

Колишній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко офіційно розпочала свою передвиборну гонку, представивши свою кандидатуру на пост президента країни. Президент України Петро Порошенко і шоумен Володимир Зеленський є найбільш популярними серед можливих суперників Тимошенко під час виборів, які відбудуться 31 березня. "Можливо, іноді я помиляюся, але я щиро помиляюся", - сказала вона на засіданні своєї націоналістичної партії "Батьківщина", привітавши натовп. Сам президент України Петро Порошенко офіційно ще не оголосив про свою участь у виборах, але повинен це зробити в найближчий час. Ще одним учасником президентської гонки є комік Володимир Зеленський, який колись грав в телешоу президента країни, і тепер, схоже, хоче довести сценарій до реальності, обіцяючи оновити політичну систему України.

14.


Список кандидатів поповнився президентом [Текст] // Зеркало. - 02.02.2019

У центр передвиборної кампанії Петро Порошенко, що абсолютно логічно, поставить питання миру і війни, європейської та євроатлантичної інтеграції. Як було заявлено на форумі, «2019 рік - рік, коли в Україні переможе або Порошенко, або Путін!». Чинний Президент має намір позиціонувати себе як єдиного кандидата, який може привести Україну до перемоги. В іншому випадку вона перетвориться в російського сателіта за образом Південної Осетії чи Абхазії. З іншого боку, Петро Порошенко не хоче виглядати мілітаристом і шовіністом типу Жириновського. Ось тому , за словами Петра Порошенка «нам потрібен холодний мир з Росією. Холодний, але мир. Люди втомилися від війни, на цьому грає російська пропаганда. Але мир не такою ціною, щоб встати перед Путіним на коліна ... Ворог прийшов не за Кримом або Донбасом, а за всією Україною, щоб повернути в тюрму народів. Тому мир - це повне відновлення незалежності та суверенітету України, беззастережне визнання Москвою нашого права йти своїм шляхом».

15.

Губар, Олена.
Петро Порошенко подав документи для реєстрації кандидатом в Президенти [Текст] / О. Губар // Deutsche Welle. - Bonn, 03.02.2019

Петро Порошенко подав документи для реєстрації кандидатом на виборах Президента України лише за кілька годин до завершення терміну їхньої подачі до Центральної виборчої комісії. Станом на 1 лютого ЦВК зареєструвала рекордні 28 кандидатів на посаду Президента України. До цього найбільша кількість кандидатів, які балотувалися на виборах Президента, була зафіксована в 2004 році. Тоді на найвищу посаду в державі претендували 24 кандидати (ще двоє відмовилися від балотування до виборів). У виборах Президента 2014 року брав участь 21 кандидат.

16.


Петро Порошенко будує свою кампанію на досягненні вступу України в ЄС [Text] // El Confidencial. - 01.02.2019

Президент України Петро Порошенко оголосив, що він вступає в передвиборну гонку на переобрання на президентських виборах 31 березня з амбіційною обіцянкою: подати заявку на вступ до Європейського Союзу в 2024 році. «Нам необхідно відновити нашу територіальну цілісність і відновити мир. Наше приєднання до ЄС і НАТО є незворотними», - заявив Петро Порошенко під час заходу, що відбувся в Міжнародному виставковому центрі в Києві. Петро Порошенко цього разу виступає як незалежний кандидат.

17.


Путін - "темний фон" українських президентських виборів [Text] // Le Figaro. - 03.02.2019

На пост президента України у передвиборній гонці претендували понад 70 кандидатів. Насампере, в першу чергу, дана кампанія є протистоянням двох вічних ворогів, які раніше були соратниками аж до зіткнення в 2014 році - це інинішній президент Петро Порошенко і колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко. Лідер Кремля розраховує на програш Петра Порошенка в надії на те, що з новим керівництвом України йому вдасться домовитися, тому, прихильники українського президента звинувачують Юлію Тимошенко, яка підписала в 2009 році газову угоду з Москвою, в тому, що вона налаштована проросійськи.

18.


Україна: колишній глава держави засуджує свого наступника [Text] // Le Figaro. - 06.02.2019

Колишній глава української держави Віктор Янукович виступив з Росії, де він сховався від свого прозахідного наступника Петра Порошенка, звинувативши останнього в бажанні сфальсифікувати президентські вибори 31 березня, під час яких Петро Порошенко буде боротися за другий термін. Віктор Янукович вважає, що перемога чинного Президента країни Петра Порошенка матиме «непередбачені наслідки», але відмовився назвати кандидата, за якого б проголосував сам, адже він не буде брати участь в голосуванні.

19.


Україна: мета членства в ЄС і НАТО закріплена в її Конституції [Text] // Le Figaro. - 07.02.2019

Україна включила в свою Конституцію прагнення приєднатися до Європейського Союзу і НАТО завдяки голосуванню, яке Президент Петро Порошенко визнав «історичним». Парламент ухвалив законопроект у заключному читанні в присутності прозахідного глави держави Петра Порошенка, який подав текст документа депутатам і членам свого уряду. З 450 депутатів за ці правки проголосували 334 депутати, а для будь-якої зміни Конституції необхідно мінімум 300. "Це історичний день!", - сказав Петро Порошенко перед голосуванням. Дані зміни додають до Конституції посилання на "стратегічну спрямованість України на повне членство в ЄС і НАТО", зобов'язуючи виконавчу і законодавчу владу працювати в цьому напрямі. Він відзначає "незворотність нашого європейського вибору", як зазначив після голосування спікер парламенту Андрій Парубій, додавши: "Україна буде в ЄС і в НАТО!".

20.


У Конституцію України внесли норму про прагнення вступу в НАТО і Євросоюз [Текст] // Эхо Кавказа. - 07.02.2019

Чинний глава держави бере участь в президентських перегонах, і закріплення в Конституції прагнення України до членства в ЄС і НАТО - одна з його передвиборних ініціатив. Петро Порошенко обіцяє, що Україна подасть заявку на вступ до ЄС і підпише план дій зі вступу в НАТО в 2024 році. Депутати парламенту підтримали конституційною більшістю (334 «за» при необхідному мінімумі в 300 голосів) у остаточному другому читанні законопроект «Про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».

...
 
Фонд Президентів України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського