адреса матеріалу: http://irbis-nbuv.gov.ua/dlib/item/pro0001486


Тип проекту: міжнародний
EUROPEANA
Європіана

Європіана (англ. Europeana) — європейська електронна бібліотека, загальноєвропейський портал для доступу до культурного надбання у цифровому вигляді із фондів бібліотек (не лише національних),а також архівів та музеїв Європи.

Європіана відкрилась 20 листопада 2008 року, і була започаткована у 2007 році під назвою англ. European digital library network, на час відкриття бібліотека нараховувала 2 млн. оцифрованих об'єктів (картин, книг, фільмів, архівів та фотоматеріалів). На осінь 2009 р. в колекції бібліотеки вже нараховувалось 4,6 млн. оцифрованих книг, карт, світлин, газет, кліпів тощо.

Представлені джерела всіма європейськими мовами ( у т. ч. українською).

Сайт Europeana.eu знаходиться у веденні Europeana Foundation і дає доступ до широкого кола оцифрованої культурної спадщини із різних країн Європи та за її межами. Головний сервер розташовано в Нідерландах. Матеріали надаються великою кількістю установ і організацій. Europeana прагне зробити всі ресурси доступними для повторного використання. Тому, всі метадані (інформація, що виводитися для опису цифрової культурної спадщини) публікується на сайті без будь-яких обмежень для повторного використання. Для більшості цифрових матеріалів, чітко позначена інформація про права, яка вказує, за яких умов вони можуть бути використані повторно.

інтернет-адреса проекту

документи НБУВ на сайті проекту

Корисні посилання:


Документи НБУВ представлені в проекті (100)

 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського