Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=ЕВАКУАЦІЇ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

1.
Миронець Н. 
Доля книжково-рукописного зібрання українського культурного діяча барона Ф.Р. Штейнгеля / Н. Миронець // Бібл. вісн.. - 2003. - № 3. - С. 32-36. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено основні етапи переміщення книжково-рукописних матеріалів барона Ф.Р. Штейнгеля - науковця, громадсько-політичного та культурного діяча України, починаючи з моменту евакуації зібрання з родинного маєтку в с. Городок (Рівненський р-н) і закінчуючи його сучасним місцезнаходженням.

Исследованы основные этапы перемещения книжно-рукописных материалов барона Ф.Р. Штейнгеля - ученого, общественно-политического и культурного деятеля Украины - с момента эвакуации собрания из семейного имения в с. Городок (Ровенский р-н) и до его нынешнего местонахождения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

2.
Дацків І. 
Доля архівів УРСР у роки Другої світової війни / І. Дацків, В. Пархоменко // Укр. іст. журн.. - 2019. - № 5. - С. 59-68. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета дослідження - виявлення низки чинників, які спричинили втрату архівних фондів України під час Другої світової війни, з'ясування механізмів вилучення та шляхів їх переміщення, установлення місця перебування, узагальнення й визначення масштабів завданих збитків, розробка рекомендацій щодо теоретичного і практичного використання результатів розвідки. Методологія передбачає принципи історизму й застосування загальнонаукових (типологізація, класифікація, систематизація), міждисциплінарних (структурно-системний підхід), історичних (хронологізація, періодизація) методів. Це забезпечило на засадах положень діалектики та логіки пізнання історичного процесу та суспільного розвитку, трактування досліджуваних явищ в динаміці загальносуспільних подій з урахуванням взаємозв'язків, а також здійснення комплексного аналізу всієї сукупності джерел, зважаючи на багатофакторність і неоднозначність наявної інформації. Наукова новизна полягає у висвітленні евакуації радянськими органами влади архівних матеріалів у східні області СРСР та розкрадання їх у нових місцях зберігання, розгляді заходів нацистської адміністрації з реалізації акції безпрецедентного пограбування архівних надбань, а також планомірного вилучення та вивезення культурних цінностей із теренів УРСР. Висновки: за період Другої світової війни в Україні було знищено або вивезено з її території величезний масив матеріальних і духовних історико-культурних цінностей, у тому числі велику кількість архівних матеріалів, рукописів та інших писемних джерел. Результати аналізу документів про знищення й вивезення з УРСР у роки війни культурних надбань свідчать, що обидві протиборчі сторони провадили ці акції ретельно та цілеспрямовано, переслідуючи політичні й корисливі загарбницькі цілі для спотворення історичної правди, віковічної пам'яті українського народу, позбавлення його національної самобутності, державності, зрештою існування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч813(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського