Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (2)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (6)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (5)Бібліотекарям - Автореферати дисертацій (4)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=ЯВИЩЕ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

1.
Лагутенко О.  
Книжковий дизайн першої третині ХХ століття як наслідок зміни мистецьких парадигм / О. Лагутенко // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2002. - № 6. - С. 315-318. - укp.

Розглянуто художнє оформлення книги першої третини ХХ століття як принципово нове явище в історії книжкового мистецтва.

Рассмотрено художественное оформление книги первой трети ХХ века как принципиально новое явление в истории книжного искусства.

The setting of the book of first third ХХ blepharons is in essence new appearance in a history of book art.


Ключ. слова: книга, дизайн
Індекс рубрикатора НБУВ: Щ157.3(0)61 + Ч611.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Лутовинова В. І. 
Теоретико-методичні засади та історія розвитку української рекомендаційної бібліографії (XI - XX ст.) / В. І. Лутовинова. - К. : Кн. палата України, 2002. - 148 c. - Бібліогр.: с. 133-146. - укp.

Висвітлено історичні та теоретико-методичні засади української рекомендаційної бібліографії. Визначено історичні передумови її виникнення на українських етнічних землях у ХІ - ХІХ ст. Наведено цілісне уявлення про рекомендаційну бібліографію як явище національної документальної культури.

Освещены исторические и теоретико-методические основы украинской рекомендационной библиографии. Определены исторические предпосылки ее возникновения на украинских этнических землях в ХІ - ХІХ вв. Приведено целостное представление о рекомендационной библиографии как явлении национальной документальной культуры.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч735.15г(4УКР)

Шифр НБУВ: ВА635854 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Зубкова Н. М. 
Архів і бібліотека видатного діяча українського просвітництва Б.Д.Грінченка (з фондів Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського) : [наук. вид.] / Н. М. Зубкова; НАН України, Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського, Ін-т рукопису. - К., 2008. - 178 c. - укp.

Зроблено джерело- та книгознавче дослідження архівної та бібліотечної спадщини видатного діяча українського просвітницького руху України кінця XIX - початку XX ст. Б.Д. Грінченка. Архів і книжкове зібрання ученого розглянуто як комплексне культурно-історичне явище, визначено їх місце та роль у формуванні духовності українського суспільства. Розглянуто шляхи впровадження Б.Д. Грінченком ідеї народної просвіти через розвиток національної мови, висвітлено його внесок у теорію та практику бібліотечної та видавничої справи в Україні. Наведено матеріали про музейну, педагогічну та бібліографічну діяльність Б.Д. Грінченка, розкрито ідейно-просвітницькі погляди ученого. Проаналізовано основні напрями діяльності просвітницьких установ України досліджуваного періоду.

Изложены результаты источнико- и книговедческого исследования архивного и библиотечного наследия выдающегося деятеля украинского просветительского движения Украины конца XIX - начала XX ст. Б.Д. Гринченко. Архив и книжное собрание ученого рассмотрены как комплексное культурно-историческое явление, определены их место и роль в формировании духовности украинского общества. Рассмотрены пути внедрения Б.Д. Гринченко идеи народного образования с помощью развития национального языка, освещен его вклад в теорию и практику библиотечного и издательского дела в Украине. Приведены материалы о музейной, педагогической и библиографической деятельности Б.Д. Гринченко, раскрыты основные идейно-просветительские взгляды ученого. Проанализированы основные направления деятельности просветительских организаций Украины исследуемого периода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)759.7 + Ш.г(4УКР)5 д Грінченко ,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА705055 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Булах Т. Д. 
Бібліотечна селекція документів в умовах інформатизації : Автореф. дис... канд. пед. наук / Т. Д. Булах; Харк. держ. акад. культури. - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Розглянуто бібліотечну селекцію як системне явище, що сформувалося за умов змін у зовнішньому середовищі. Визначено основні етапи розвитку теорії бібліотечного відбору, передумови його трансформації у бібліотечну селекцію документів та її місце в технологічному циклі формування бібліотечного фонду в різні історичні періоди і на основі конкретизації його основних процесів обгрунтовано кількісний склад та змістове наповнення основних видів бібліотечної селекції за умов інформатизації. Проаналізовано особливості первинного відбору окремих носіїв інформації та сформульовано основні орієнтири визначення співвідношення між документами в процесі комплектування фонду. Описано технологію бібліотечної селекції з урахуванням функцій бібліотечних установ за умов інформатизації. Охарактеризовано електронну систему бібліотечної селекції як перспективний напрям діяльності вітчизняних бібліотек. Визначено основні аспекти покращення підготовки фахівців бібліотечної сфери. Висвітлено діяльність з формування фондів, організації їх зберігання та використання на основі бібліотечного відбору як технології, яка в процесі переходу до інформаційного рівня соціальних комунікацій трансформується в інтегративний процес бібліотечної селекції в єдиному інформаційному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342924 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Ковальчук В. М. 
Бібліотечна, книговидавнича та культурно-просвітницька діяльність М.П.Балліна (1829 - 1904) : Автореф. дис... канд. іст. наук / В. М. Ковальчук; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К., 2005. - 18 c. - укp.

Вперше розглянуто бібліотечну, книговидавничу та культурно-просвітницьку діяльність М.П.Балліна як комплексне історико-культурологічне явище, здійснено історико-бібліотекознавчу реконструкцію його архівної та творчої спадщини, починаючи з середини XIX - до початку XX ст. За допомогою методів архівної евристики встановлено місця зберігання окремих джерел. На підставі досліджень рукописних та опублікованих документів висвітлено життєвий шлях М.П.Балліна в найбільш повному на сучасний період обсязі. Визначено основні напрямки його громадської діяльності. На підставі вивчення ахівних джерел з історії кооперації, записних книжок, творчих матеріалів та епістолярної спадщини визначено внесок М.П.Балліна у розвиток українського та російського просвітництва, бібліотечну та книговидавничу справу. До наукового обігу залучено нові імена та відомості про важливі історичні події, уточнено деякі факти з історії розвитку бібліотечної та книговидавничої справи в Україні, встановлено наукові, культурні та видавничі зв'язки діячів кооперативного просвітництва. Досліджено розвиток ідейних поглядів, що визначали змістовий характер діяльності М.П.Балліна. Розглянуто теоретичні концепції ученого щодо формування фондів і каталогів бібліотек і видавничої політики у галузі народної книжки. Показано значний внесок М.П.Балліна у розвиток вітчизняного бібліотеко- та книгознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР)5-8 Баллін,М.П. + Ч710.3(4УКР=411.2)5-8 Баллін М. + Ч733(4УКР=411.2)5-8 Баллін,М.П.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340675 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Демчина Л. І. 
Вища бібліотечно-інформаційна освіта в сучасній Україні: формування документологічної складової : автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій : 27.00.03 / Л. І. Демчина; Харк. держ. акад. культури. - Х., 2008. - 20 c. - укp.

Розглянуто документологічну складову вищої бібліотечно-інформаційної освіти як системне явище, що формується під впливом змін у соціально-комунікаційному середовищі за умов інформатизації та ступеневої освіти у сучасній Україні. Визначено основні стадії розвитку наукових і навчальних дисциплін документально-комунікаційного циклу, що дозволило виявити передумови трансформації книгитивно-документознавчої у документологічну підготовку вітчизняних бібліотечно-інформаційних кадрів, орієнтовану на вивчення широкого кола традиційних і технотронних (електронних) соціально значущих документів, створених для передавання інформації у часі та просторі, що базується на документивній парадигмі змісту навчання. Доведено провідну роль документальної комунікації як домінанти змісту вищої бібліотечно-інформаційної освіти. Здійснено порівняльний аналіз сучасного стану підготовки фахівців в Україні та інших країнах світу щодо пошуку, відбору, кумуляції, аналітико-синтетичної обробки документів різних типів і видів через сучасні бібліотеки. Розроблено концептуальну та конкретно-дисциплінарну моделі документологічної складової підготовки молодших спеціалістів, бакалаврів і магістрів, яка базується на книгитивно-документивній, документивно-інформаційній і документивно-когнітивної парадигмах галузевої освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 р31(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360094 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Миронець Н. Р. 
Книжково-рукописне зібрання барона Ф.Р.Штейнгеля: формування, зміст, доля : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.08 / Н. Р. Миронець; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К., 2004. - 18 c. - укp.

Уперше книжково-рукописне зібрання барона Ф.Р.Штейнгеля розглянуто як комплексне культурологічне явище. Зроблено історико-книгознавчу реконструкцію складу та змісту зібрання у період кінця XIX - початку XX ст. З використанням методів архівної евристики віднайдено місце зберігання його вцілілих частин. На підставі архівних та опублікованих документів, а також досліджень розглянуто життєвий шлях барона Ф.Р.Штейнгеля, висвітлено основні напрямки його діяльності. Визначено внесок діяча до розвитку української культури. Детально досліджено архівні матеріали з історії роду, записні книжки, творчі матеріали, епістолярій. Проаналізовано основні принципи комплектування бібліотеки, відповідно яким визначено предметно-тематичну спрямованість її фондів. Виявлено та досліджено шляхи надходження до бібліотеки рукописів і видань, що дало змогу здійснити реконструкцію джерел комплектування зібрання. Книжково-рукописне зібрання барона Ф.Р.Штейнгеля розглянуто як цілісну історико-культурну пам'ятку України кінця XIX - початку XX ст. та науковий об'єкт, який є національним надбанням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7(4УКР)511.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329761 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Історіографічні та джерелознавчі проблеми історії України. Книга в історії культури : міжвуз. зб. наук. пр. : об'єдн. вип. 2011 - 2012 рр., Дніпропетровськ / ред.: А. Г. Болебрух, О. І. Журба, Г. К. Швидько; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Д., 2012. - 354 c. - укp. - рус.

Розглянуто книгу як важливий фактор та індикатор історії, як соціокультурне явище, з'ясовано її місце та роль у сучасному суспільному житті. Виявлено роль та місце книжки у професійній діяльності окремого історика та професійної корпорації, "цеху" істориків у цілому. Увагу приділено засадам функціонування книжкового ринку у Львові першої третини XIII ст., розглянуто дослідження, спрямовані на з'ясування стану та місця бібліотечних зібрань у суспільному та духовному житті. Акцентовано увагу на дослідженні місця та функцій книжкової культури в різноманітному соціальному середовищі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я43 + Ч611.63(4УКР) я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Булахова Г. 
Реклама бібліотек як вид соціальної реклами / Г. Булахова // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2012. - Вип. 33. - С. 131-137. - Бібліогр.: с. 137 - укp.

Досліджено рекламу бібліотек як інструмент маркетнгової комунікаційної політики та як соціальне явище. Проаналізовано державне нормативно-правове регулювання соціальної реклами в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.01 + Ч620.164

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Тур О. М. 
Явище антонімії в українській термінології документознавства / О. М. Тур // Держава та регіони. Сер. Гуманіт. науки. - 2012. - Вип. 2. - С. 144-148. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

На формальному та семантичному рівнях охарактеризовано антонімічні відношення в українській термінології документознавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч241 + Ш141.14-34:Ч24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

11.
Добрянська Т. А. 
Українська кирилична рукописна книга ХVІІ ст. як об’єкт кодикології, палеографії, філігранології, мистецтвознавства та археографії в 90-х роках ХХ – 10-х роках ХХІ ст.: історіографічний аспект / Т. А. Добрянська // Рукоп. та книжк. спадщина України : археогр. дослідж. унік. архів. та бібл. фондів. - 2012. - Вип. 16. - С. 342-361. - укp.

Запропоновано історіографічний огляд розвитку кодикологічних, палеографічних, філігранологічних, мистецтвознавчих та археографічних досліджень української кириличної рукописної книги ХVІІ ст. в 1990-х рр. – 2010-х рр. Наголошено, що на сьогодні рукописна книга XVІІ ст. ще не досліджена як окреме явище української рукописно-книжної культури, не визначено основні методичні принципи та специфічні особливості її кодиколого-палеографічного та археографічного описування.

The paper is historiographical review of kodykolohichnyh, paleographic, filihranolohichnyh, art and archaeological research Ukrainian Cyrillic manuscripts of the seventeenth century in the 90th years of XX – 10th years of the XXI century. It is emphasized that nowadays Manuscript Book XVII century have not been investigated as a separate phenomenon of contemporary Ukrainian ink-bookish culture, not specified the main methodologica principles and specific features of its kodykolohichno-paleographic and archeographical description.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.53(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68592 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

12.
Галькевич Т. 
Зібрання українського плаката 1950 - 1964 рр. у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського: загальна характеристика та проблеми дослідження / Т. Галькевич, О. Донець // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2013. - Вип. 37. - С. 471-479. - укp.

За матеріалами зібрання відділу образотворчих мистецтв НБУВ розглянуто український радянський друкований плакат 1950 - 1964 рр. як мистецьке явище та один із видів зображальних джерел, що містить складну джерельну інформацію, закодовану в певних зорових образах. Викладено проблеми класифікації, систематизації та атрибуції (установлення авторства) цих плакатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.833.53

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

13.
Бессараб А. О. 
Буктрейлер як нове явище у сфері соціальних комунікацій / А. О. Бессараб // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2014. - Вип. 1/2. - С. 159-163. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено визначення поняття "буктрейлер", історію його виникнення та класифікації: за авторством, тематикою, змістом, способом візуального втілення. Перелічено конкурси буктрейлерів, зокрема, українські: Всеукраїнський конкурс буктрейлерів "Оживають герої на екрані у рекламі" (заснований ДЗ "Державна бібліотека України для юнацтва" разом з Українською бібліотечною асоціацією); Конкурс короткометражних фільмів "Книгопроектор" (заснований українським Інститутом громадського лідерства). Наголошено, що буктрейлери відкривають нові можливості і для видавців, і для читачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч618.13 + Ч738.102

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

14.
Каракоз О. О. 
Цензура в публічних бібліотеках України 1917 - 1939 рр. : монографія / О. О. Каракоз; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. - Київ : Ліра-К, 2015. - 179 c. - Бібліогр.: с. 136-161 - укp.

Досліджено сутність та основні форми вияву радянської цензури в публічних бібліотеках України у 1917 - 1939 рр. Виявлено витоки, обгрунтовано основні етапи та прослідковано форми і напрями втілення духовної та світської цензури у бібліотечну діяльність. Розкрито принципи роботи радянських цензурних інституцій, що регламентували напрями діяльності публічних бібліотек, перетворюючи їх на заклади поліосвіти. Показано бібліотечну цензуру як соціальне явище, відображено її значення щодо обмеження інформації, друкованого слова та національної думки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)61-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА788575 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Бейліс Л. 
Криза лінійного читання: що робити бібліотекам? / Л. Бейліс // Бібл. планета. - 2014. - № 2. - С. 16-20. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто читання як соціальне і психологічне явище з точки зору вдосконалення навичок читання і читацької компетентності людей за умов здійснення бібліотечної роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

16.
Василишин О. М. 
Мандрівні друкарні (першої половини XVII ст.) / О. М. Василишин // Поліграфія і вид. справа. - 2010. - № 2. - С. 50-53. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Описано саме явище мандрівних друкарень, причину їх появи та характеристику.


Індекс рубрикатора НБУВ: М8-4 г + Ч611.63(4/8)42-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29709 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

17.
Каракоз О. О. 
Цензура в публічних бібліотеках України 1917 - 1939 рр. : монографія / О. О. Каракоз; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. - 2-ге вид., випр. і допов. - Київ : Ліра-К, 2017. - 199 c. - Бібліогр.: с. 134-158 - укp.

Досліджено сутність та основні форми прояву радянської цензури в публічних бібліотеках України у 1917 - 1939 рр. Виявлено витоки, обгрунтовано основні етапи та досліджено форми і напрями втілення духовної та світської цензури в бібліотечну діяльність. Розкрито принципи роботи радянських цензурних інституцій, що регламентували напрями діяльності публічних бібліотек, перетворюючи їх на заклади політосвіти. Показано бібліотечну цензуру як соціальне явище, відображено її значення щодо обмеження інформації, друкованого слова та національної думки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА827785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Сопко О. 
Рукописна спадщина Івана Югасевича на зламі XVIII - XIX століть : [монографія] / О. Сопко. - Львів : Афіша, 2017. - 179 c. - укp.

Здійснено мистецтвознавчий аналіз рукописів І. Югасевича, який продовжив і розвинув традиції рукописних творів. Подано характеристику рукописних кодексів Закарпаття. Мистецький спадок І. Югасевича розглянуто як цілісне явище культури краю середини XVIII - початку XIX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.53(4УКР-4ЗАК)5-8Югасевич

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66084 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського