Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>T=LIBRARIES AS A RESOURCE AND CATALYST FOR THE DEMOCRATIC OPPOSITION IN PARLIAMENTARY AND PRESIDENTIAL STATES<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

1.
Kirkwood F. T. 
Libraries as a Resource and Catalyst for the Democratic Opposition in Parliamentary and Presidential States / F. T. Kirkwood // Библиотеки и информационные ресурсы в современном мире науки, культуры, образования и бизнеса : 13-я Междунар. конф. "Крым 2006". - 2006. - С. 1 электрон. опт. диск (CD-ROM). - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Обговорено роль, яку можуть взяти на себе бібліотеки як джерело і каталізатор формування демократичної опозиції в сучасному суспільстві. Для існування та розвитку демократії повинні бути можливості для діалогу, діяльності опозиції і протесту. Ці можливості мають бути включені в структуру і діяльність влади на всіх рівнях: від муніципальних рад і адміністрацій до законодавчої і виконавчої гілок влади на загальнодержавному рівні. Проте діяльність громадян в цьому напрямку може бути ефективною лише в тому випадку, якщо вони добре інформовані, знають свої права та обов'язки. Бібліотеки - центри інформації і обміну поглядами, вони мають зіграти вирішальну роль в інформуванні громадян. Проаналізовано три типи можливого внеску в справу демократії тих бібліотек, які працюють з урядовою інформацією, а також їх непрості відносини зі ЗМІ. Наведено результати порівняльного аналізу внеску бібліотек в розвиток демократії в парламентських державах (Канаді, Великобританії) і президентських державах (Франції, США, Україні, Російській Федерації).

Обсуждена роль, которую могут взять на себя библиотеки как источник и катализатор формирования демократической оппозиции в современных свободных обществах. Для существования и развития демократии в обществе должны существовать возможности для диалога, деятельности оппозиции и протеста. Эти возможности должны быть включены в структуру и деятельность власти на всех уровнях: от муниципальных советов и администраций до законодательной и исполнительной ветвей власти на общегосударственном уровне. Однако деятельность граждан в этом направлении может быть эффективной только в том случае, если они хорошо информированы, знают свои права и обязанности. Библиотеки являются центрами информации и обмена мнениями. Благодаря этому они должны сыграть решающую роль в информировании граждан. Проанализированы три типа возможного вклада в дело демократии тех библиотек, которые работают с правительственной информацией, а также их непростые взаимоотношения со СМИ. Приведены результаты сравнительного анализа вклада библиотек в развитие демократии в парламентских государствах (Канаде, Великобритании) и президентских государствах (Франции, США, Украине, Российской Федерации).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73в2:Х
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського