Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (512)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (2324)Література з книгознавства (193)Дослідження рукописних та архівних фондів (63)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (473)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (84)Бібліотекарям - Реферативна інформація (1196)Бібліотекарям - Інформаційні ресурси Інтернет (217)Бібліотекарям - Віртуальна бібліографічна довідка (47)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=ПУБЛІЧНІ$<.>+<.>K=БІБЛІОТЕКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Іванова І.Ф. 
Читацькі об'єднання в публічних бібліотеках: особливості розвитку і діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / І.Ф. Іванова ; Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню виявлення особливостей розвитку і діяльності читацьких об'єднань як перспективної форми роботи бібліотеки. У дисертації теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено той факт, що читацькі об'єднання розвиваються у відповідності з загальними тенденціями малих соціальних груп, але мають особливості, пов'язані зі специфікою читацької діяльності. Визначено специфіку діяльності і впливу читацьких об'єднань на навколишнє культурне середовище. Розроблено методичні рекомендації по створенню об'єднань при бібліотеках та програму навчального курсу по підготовці бібліотечних працівників до групової діяльності читацьких об'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.327(4УКР)511
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Каракоз О.О. 
Цензура в публічних бібліотеках України: сутність та форми прояву (1917 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / О.О. Каракоз ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено сутність та основні форми прояву радянської цензури у публічних бібліотеках України у 1917 - 1939 рр. На підставі вивчення нових архівних джерел і наукової літератури виявлено вплив цензурної політики на формування мережі публічних бібліотек. Зокрема розглянуто такі методи, як вилучення "ідейно-сумнівної" літератури з книжкових фондів, що позначалось на задоволенні інформаційних потреб користувачів, та застосування "чистки" серед бібліотечних працівників. Виявлено витоки, визначено основні етапи, форми та напрями втілення духовної та світської цензури у бібліотечну діяльність. З'ясовано принципи роботи радянських цензурних інституцій, що регламентували напрями діяльності публічних бібліотек і перетворювали їх на заклади політосвіти. Проведено дослідження бібліотечної цензури як соціального явища, показано її вплив на обмеження інформації, обсяг друкованих видань і розвиток національної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)751 г +
Шифр НБУВ: РА344926
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Кириченко 
Франкомовна україніка кінця XVII - початку XX ст. у бібліотечних колекціях України: походження, склад, зміст, історико-книгознавча реконструкція: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Раїса Степанівна Кириченко ; НАН України; Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7.043(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА346849
Географічні рубрики:

4.
Копанєва В.О. 
Формування фонду мережевих ресурсів у науковій бібліотеці (90-ті роки XX ст. - поч. XXI ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.03 / В.О. Копанєва ; НАН України; Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Обґрунтовано необхідність формування та використання в інтранет-середовищі наукової бібліотеки нової інформаційної складової - фонду плинних мережевих ресурсів. Розроблено підхід до архівування мережевих джерел інформації, сутність якого полягає в кооперативній підготовці його складових спільними зусиллями головних галузевих та регіональних бібліотек і централізованому формуванні інтегрованого довідково-пошукового апарату. Визначено джерельну базу формування фонду "мережевої україніки": наукові та суспільно значущі документи українського сегмента інтернет; зарубіжні наукові ресурси з пріоритетних напрямів інноваційної діяльності в Україні; публікації українською мовою та українців і українських інституцій у світових інформаційних мережах. Запропоновано новий підхід до інформаційної технології опрацювання інтранет-ресурсів наукової бібліотеки, який базується на виокремленні зібрань публікацій, створенні метаданих про ці зібрання на підставі Дублінського ядра метаданих і повнотекстовому індексуванні в зібраннях. Досліджено тенденції розвитку правового підґрунтя архівування мережевих ресурсів, що полягають у переході від заборонної парадигми класичного авторського права до дозвільної системи поширення знань з урахуванням прав інтелектуальних власників. Розглянуто фонд інтранет-середовища Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського, сформований з використанням результатів дисертаційного дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 + З81
Рубрики:

5.
Башун О.В. 
Трансформація універсальної бібліотеки як культурно-інформаційного центру регіону: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / О.В. Башун ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розкрито вплив загальних суспільних змін і перетворень на зміст і характер діяльності універсальних бібліотек. Аргументовано необхідність вивчення сучасних інформаційних потреб користувачів для обгрунтування мети, завдань та напрямів трансформації універсальної бібліотеки. На засадах сучасних педагогічних та бібліотекознавчих концепцій визначено роль бібліотеки у розвитку особистості читача, що грунтується на дослідженні потреб читачів і особистісно зорієнтованому підході. Охарактеризовано сутність функціональних та організаційно-структурних змін універсальної бібліотеки. Визначено ознаки бібліотеки як культурно-інформаційного центру регіону. Запропоновано базову модель структури обласної універсальної наукової бібліотеки. Викладено методику позабюджетного фінансування бібліотек. Висвітлено основи застосування маркетингового підходу для активізації процесів трансформації бібліотеки. Проаналізовано систему безперервної освіти. З'ясовано зміст і напрями перепідготовки кадрів з метою проведення трансформації бібліотеки. Розроблено комплексну систему підготовки бібліотекарів універсальної бібліотеки до роботи за нових умов, що включає традиційні форми навчання (лекції, семінари) та новітні (ділові, операційні, імітаційні, рольові ігри, аналіз практики та розв'язання практичних завдань, моделювання конкретних виробничих ситуацій).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)707
Шифр НБУВ: РА313067 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Ковальчук Г.І. 
Теорія та практика книжкового пам'яткознавства ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.08 / Г.І. Ковальчук ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 37 с. — укp.

Розглянуто історію, теорію та практику проведення комплексного дослідження книжкових пам'яток у бібліотеках. Виділено відносно самостійну галузь знань - книжкове пам'яткознавство, що виникло на стику книгознавства, бібліотекознавства й пам'яткознавства. Представлено історіографію розвитку нового наукового напрямку. Особливу увагу приділено еволюції тлумачення поняття "рідкісна книга" та його сучасним термінологічним визначенням, а також змісту таких базових понять, як "цінна книга", "унікальна книга", "книжкова пам'ятка", "стародрук". Розглянуто історію виокремлення в бібліотечних фондах стародруків, рідкісних видань пізнішого часу та доведено загальну тенденцію щодо створення відповідних структурних підрозділів. Охарактеризовано сучасні світові програми щодо збереження та популяризації книжкових пам'яток і проаналізовано законодавче забезпечення щодо їх реалізації. Визначено основні проблеми та способи їх розв'язання шляхом укладання розділу Державного реєстру національного культурного надбання, що фіксуватиме книжкову спадщину України. Встановлено основні критерії визначення книжкових пам'яток і сформульовано науково-методичні та практичні вимоги щодо опису та зберігання стародруків, рідкісних і цінних видань XIX - XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.84 + Ч611.68 +
Шифр НБУВ: РА335220
Рубрики:

7.
Апшай Н.І. 
Стратегічні орієнтири розвитку бібліотек вищих навчальних закладів в умовах реформування освіти в Україні: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Н.І. Апшай ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Розкрито вплив основних чинників (бурхливих соціально-економічних змін в Україні та загальноцивілізаційного процесу розвитку суспільства у аспекті його інфораматизації) на реформування вищої освіти та трансформацію вузівської бібліотеки. На базі сучасних педагогічних і бібліотекознавчих концепцій обгрунтовано фактори, що мають значення щодо формування стратегічного бачення розвитку біліотек ВНЗ у єдиному освітньо-інформаційному середовищі. Запропоновано модельний стратегічний план розвитку бібліотеки, який розглянуто як інструмент втілення стратегічного бачення розвитку у конткретні завдання управління інноваційним розвитком бібліотек ВНЗ. Обгрунтовано основні напрями діяльності даних бібліотек з метою створення інтегрованого освітньо-інформаційного середовища. Розроблено теоретичні та організаційно-технологічні засади створення корпоративної бібліотечно-інформаційної мережі вузівських бібліотек. Запропоновано основні напрями формування Національної електронної освітньої бібліотеки України та підготовки бібліотекарів і читачів для роботи в єдиному освітньому інформаційному середовищі на партнерських засадах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)757.1 +
Шифр НБУВ: РА337540
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Павлуша 
Створення та розвиток електронних бібліотек в Україні: бібліотекознавчий аспект (кінець XX - початок XXI ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Ірина Анатоліївна Павлуша ; НАН України; Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського. — К., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)759.9
Шифр НБУВ: РА326038
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Петрова Л.Г. 
Соціально-економічні аспекти розвитку бібліотек України в сучасних умовах: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 07.00.08 / Л.Г. Петрова ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2006. — 45 с. — укp.

Досліджено процес становлення і розвитку соціально-економічних аспектів діяльності бібліотек України за умов демократизації, інформатизації та переходу до ринкової економіки. Проаналізовано науково-теоретичні підходи до економічної діяльності бібліотек, упорядковано та доповнено термінологічну систему предметної сфери. Висвітлено процес формування нормативно-правової бази бібліотечної сфери й утворення багатоканальної системи фінансування українських бібліотек на основі зарубіжного досвіду. Визначено періодизацію розвитку бібліотеки як суб'єкта соціально-економічних трансформацій. Розглянуто особливості організації діяльності бібліотеки як суб'єкта господарювання та вивчено динаміку змін системи управління бібліотеками у процесі адаптації до ринкових взаємодій. Обгрунтовано концепцію соціально-економічного розвитку бібліотеки, яка базується на розробці моделі сучасної бібліотеки, зорієнтованої на активне входження в ринкові взаємодії. Наведено програму реалізації концепції соціально-економічного розвитку бібліотеки, що сприяє зростанню її суспільної ролі та утвердженню як важливої інформаційної інтелектуально-виробничої системи у контексті розбудови інформаційного суспільства та національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА342922
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Соляник А.А. 
Система документопостачання фондів бібліотек України: теоретико-методологічний аспект: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 07.00.08 / А.А. Соляник ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2006. — 45 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади оптимізації системи документопостачання фондів біліотек за умов ринкової економіки й інформатизації суспільства. Досліджено еволюцію наукових концепцій стосовно проблеми документопостачання бібліотечних фондів. Установлено рівень теоретичної розробленості теми. Виявлено суть, ознаки, властивості та функції зазначеної системи. Розвинуто класифікацію джерел і способів документопостачання бібліотечних фондів. Удосконалено терміносистему дослідженої сфери. Запропоновано визначення її базових понять. Розроблено періодизацію виникнення та розвитку складових системи документопостачання бібліотечних фондів у контексті еволюції документальної комунікації. Виявлено закономірності розвитку та фактори, що визначають сучасний стан функціонування даної системи. Узагальнено зарубіжний досвід і науково обгрунтовано напрями оптимізації системи документопостачання бібліотечних фондів бібліотек України за умов формування національної електронної бібліотеки. Розроблено концептуальну модель сучасної системи, на базі якої визначено три оптимальні організаційні моделі документопосточання, зорієнтовані на бібліотеки різних типів і видів, а саме: національні, наукові універсальні та спеціальні, публічні. Обгрунтовано напрями вдосконалення підготовки та перепідготовки кадрів для видавничо-книготорговельної та бібліотечно-інформаційної сфери за умов інформатизації та мережевої інтеграції її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.1 +
Шифр НБУВ: РА349259
Рубрики:

11.
Солоіденко 
Розвиток бібліотечної термінології в Україні у другій половині ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Галина Іванівна Солоіденко ; НАН України; Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 в3 + Ш141.4-34:Ч73
Шифр НБУВ: РА348949
Рубрики:

12.
Конюкова І.Я. 
Розвиток бібліотечної професії в Україні: сучасні концепції та напрями: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / І.Я. Конюкова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено процес розвитку бібліотечної професії, зважаючи на його сучасні концепції та стратегічні напрями, особливо аспекти взаємодії між бібліотекарем і читачем у процесі обслуговування, а також з урахуванням змін у сучасній бібліотеці. Здійснено теоретичний аналіз розвитку бібліотечної професії як педагогічної проблеми, який засвідчив пріоритетність системно-діяльнісного підходу, сучасної концепції соціалізації та професіоналізації особистості, її інтегрованості у суспільстві. Детально обгрунтовано проблеми розвитку даної професії, її місце у системі розумової праці. Роль бібліотечної професії у демократизації та гуманізації суспільства, розширення компетенції бібліотекарів за умов інформатизації проаналізовано у контексті реалізації принципу рівного та вільного доступу громадян до культури та інформації. Виявлено стратегічні напрями посилення комунікативно-педагогічних основ даної професії: поширення застосування діалогічних методів в обслуговуванні читачів і користувачів, піджвищення професійного рівня бібліотечного персоналу в управлінні змінами у бібліотеці, зростання значення безперервної освіти як комунікативної системи праці та професіоналізації бібліотекарів. Розроблено концептуальну модель розвитку бібліотечної професії, що включає змістові компоненти, які обумовлюють її призначення у суспільстві, а також стратегічні напрями розвитку, пов'язані з сучасними змінами суспільства та технологій. Охарактеризовано вплив на бібліотечно-інформаційну діяльність, професіональну свідомість і спеціальну освіту бібліотекарів телекомунікаційних, комп'ютерних, цифрових, медіа-варіантів організації та використання інформаційного простору. Розглянуто мотиваційні компоненти діяльності бібліотекарів, пов'язані з гуманітарною спрямованістю їх діяльності, сприянням розвитку читачів, а також з суспільною оцінкою значення бібліотечної професії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73р + Ч734(4Укр)п
Шифр НБУВ: РА318922 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Ісаєнко О.О. 
Розвиток інноваційних бібліотечних технологій інформаційного обслуговування в Україні (1980 - 2007 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.03 / О.О. Ісаєнко ; Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно вивчено розвиток інноваційних технологій інформаційного обслуговування (ІО) в бібліотеках України з 1980 р. Проаналізовано й уточнено поняттєвий апарат дослідженої теми. Узагальнено досвід впровадження технологічних складових ІО у практику роботи провідних бібліотек України. Проведено технологічний аналіз розвитку інноваційних складових видачі документів з фондів бібліотек. Виявлено, проаналізовано та структуровано технологічну документацію, яка має описово-технологічну, організаційно-методичну, нормативно-управлінську чи обліково-регламентувальну спрямованість та стосується всіх форм, напрямів, видів і процесів ІО користувачів бібліотеки. Досліджено особливості та виявлено пріоритети з ІО електронними науково-інформаційними ресурсами користувачів НБУВ. Запропоновано шляхи стосовно вдосконалення ІО користувачів бібліотеки. Розроблено комплексну модель ІО сучасної бібліотеки, компонентами якої є модель ІО у приміщенні бібліотеки, моделі її дистанційного ІО, моделі корпоративного ІО в об'єднаному бібліотечно-інформаційному просторі. Запропоновано стратегічні напрями розвитку інноваційних технологій в системі ІО бібліотеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738 + Ч758 +
Шифр НБУВ: РА365464
Рубрики:

14.
Жукова В.П. 
Професійно-діяльнісне середовище бібліотеки: чинники формування, структура й управління: автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.03 / В.П. Жукова ; Харків. держ. акад. культури. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше сформоване цілісне уявлення про ПДС бібліотеки, елементи якого взаємопов'язані та взаємодоповнюють один одного і можуть існувати в режимі безпека\небезпека. Систематизовано найголовніші негативні та шкідливі чинники ПДС, які створюють ризики та небезпеку , впливають на стан здоров'я персоналу. Визначено теоретико-методологічну базу дослідження. Розширено уявлення щодо структури ПДС бібліотеки та його взаємозв'язку із кадровим та організаційним менеджментом. Запропоновано системне управління ПДС, сукупність умов праці та стану безпеки і здоров'я персоналу в бібліотеках за часів інформатизації. Вперше розроблено модель управління ПДС, яка поєднує організаційні, економічні, функціональні, предметні, технологічні,виконавські, системні, цільові, якісні та середовищні елементи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)707 +
Шифр НБУВ: РА363715
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Трач Ю.В. 
Професійний розвиток бібліотекарів у фахових об'єднаннях України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Ю.В. Трач ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз проблеми професійного розвитку бібліотекарів у фахових об'єднаннях України. Виявлено та проаналізовано форми і зміст діяльності фахових об'єднань, визначено напрями подальшої діяльності в процесі професіоналізації працівників книгозбірень. Виокремлено чинники впливу на процес професійного розвитку бібліотекарів. Розроблено та теоретично обгрунтовано функціональну модель організації процесу професійного розвитку в громадських об'єднаннях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)л5 + Ч734(4УКР)п
Шифр НБУВ: РА313093 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Гич Г.М. 
Професійні настанови бібліотекарів як фактор впливу на формування читацької аудиторії публічних бібліотек: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Г.М. Гич ; Київ.нац. ун-т культури і мистец. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Теретично обгрунтовано й експериментально доведено наявність взаємовпливу настанов читачів і бібліотечних працівників на процес формування та структурування читацької аудиторії публічних бібіліотек за різними критеріями, основним з яких є критерій інтенсивності відвідувань бібліотек читачами. Досліджено бібліотекознавчу літературу, що висвітлює вітчизняний та зарубіжний досвід вивчення настанов відвідучів і бібліотекарів. Здійснено детальний соціально-психологічний аналіз процесу формування та структурування читацької аудиторії публічних бібліотек. Обгрунтовано, розроблено та впроваджено у практику вищої бібіліотечно-інформаційної освіти практичне соціально-психологічне навчання майбутніх бібіліотекарів з метою формування позитивних професійних настанов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.327(4УКР)511 + Ч734(4УКР)П
Шифр НБУВ: РА316361 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Скоморовська І.А. 
Педагогічні засади роботи бібліотек з учнівською молоддю в Західній Україні (1919 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.А. Скоморовська ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито педагогічні засади роботи бібліотек з учнівською молоддю у Західній Україні у 1919 - 1939 р. Проаналізовано стан дослідження даної проблеми в історико-педагогічній літературі. Проведено ретроспективний аналіз змісту терміна "бібліотека", розкрито сутність поняття "бібліотечна робота". Обгрунтовано соціокультурні передумови розвитку бібліотечного руху, проаналізовано нормативно-правову базу роботи бібліотек регіону міжвоєнної доби. Досліджено вплив культурно-освітнього товариства "Просвіта", українського педагогічного товариства "Рідна школа", молодіжної організації "Пласт" на розширення бібліотечної мережі на західноукраїнських землях. Розкрито значення рідномовної літератури у вихованні української учнівської молоді краю у 1920 - 1930-х рр. Розглянуто вимоги щодо змісту й оформлення вітчизняних книг, а також правила свідомого читання, розглянуто форми та методи організації бібліотечної роботи з учнівською молоддю у шкільний і позашкільний час. Висвітлено перспективи творчого використання досвіду роботи бібліотек Західної України з учнівською молоддю у 1919 - 1939 рр. в сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч739.3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА368248
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Рогова П.І. 
Педагогічні бібліотеки України (ІІ пол. XIX - 20-ті рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / П.І. Рогова ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено історію розвитку педагогічних бібліотек України у II половині XIX - 1920-х рр. Визначено основі етапи їх становлення та динаміки, охарактеризовано соціальне призначення, простежено еволюцію формування соціальних функцій і типологічних ознак. Уточнено зміст поняття "педагогічна бібліотека" у типово-видовій класифікації бібліотек, виокремлено педагогічні книгозбірні як вид спеціальних. Виявлено фактори впливу, що зумовили формування різних видів бібліотек у зазначених хронологічних межах. Особливу увагу приділено маловідомим фактам щодо започаткування вчительських і педагогічних бібліотек на українських етнічних землях у II половині XIX - 1920-х рр. у структурі навчальних закладів, Харківського та Київського товариств грамотності, при губернських земських управах, а також на Західній Україні - самостійної Львівської педагогічно-наукової бібліотеки (1914 р.), висвітлено вагомий внесок відомих громадських діячів України у справу їх становлення та розвитку. Проаналізовано соціально-педагогічні умови створення державної системи педагогічних бібліотек у період Української революції. Досліджено діяльність спеціальної бібліотеки Педагогічного музею Києва, довідково-педагогічної бібліотеки при Наркомосі України (1919 р.). Висвітлено вплив існуючої державної влади у 1920-ті рр. на формування завдання, функцій і типів педагогічних бібліотек. Проаналізовано розвиток різних видів книгозбірень у період українізації, зокрема профспілкових бібліотек Будинків працівників освіти як складової системи політпросвіти УРСР і Всеукраїнської науково-педагогічної книгозбірні, з'ясовано їх призначення та специфіку діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)758.9:Ч30 г +
Шифр НБУВ: РА332963
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Яковенко О.Г. 
Організаційно-технологічні аспекти використання інформаційних ресурсів у наукових бібліотеках (1918 - 2004 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / О.Г. Яковенко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження проблем використання бібліотечно-інформаційних ресурсів у наукових бібліотеках (на прикладі НБУВ). Проаналізовано розвиток бібліотекознавчих уявлень про систему інформаційного забезпечення користувачів та розглянуто організаційно-технологічні аспекти її формування у різні історичні періоди. Сформульовано визначення понять "незадоволений запит" і "відмова", проведено дослідження задоволених і незадоволених запитів користувачів на документи з бібліотечних фондів НБУВ. Визначено перспективні напрями бібліотечно-інформаційного обслуговування користувачів на основі впровадження інформаційних технологій. Розроблено теоретико-методологічні засади створення Служби бібліотечно-інформаційного забезпечення користувачів та модель автоматизованої технології документовидачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738 г + Ч758 г +
Шифр НБУВ: РА339891
Рубрики:

20.
Чжао Лін 
Національна бібліотека в стратегіях подолання цифрової нерівності: автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.03 / Чжао Лін ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Концептуалізовано розвиток національної бібліотеки (НБ) і механізмів реалізації стратегій подолання цифрової нерівності за умов побудови інформаційного суспільства. Проаналізовано глобалізаційні фактори, що зумовлюють переформатування організаційно-функціонального устрою національних бібліотечних систем. Досліджено діяльність НБ за умов розгортання інформаційно-комунікаційного середовища національних бібліотечних систем. Обгрунтовано становлення системно-інтеграційної функції НБ і визначено тенденцію до утворення мережевої структури НБС. Зазначено, що подолання цифрової нерівності у країнах є можливим за умов створенням єдиного інформаційно-комунікаційного середовища бібліотек.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.58 + Ч734(0)751.1 +
Шифр НБУВ: РА360093
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського