Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (723)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (1273)Література з книгознавства (1066)Дослідження рукописних та архівних фондів (55)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (598)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (80)Бібліотекарям - Реферативна інформація (1245)Бібліотекарям - Віртуальна бібліографічна довідка (18)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=РУКОПИСН$<.>+<.>K=КНИГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Яворська У.П. 
Бібліотечно-бібліографічна діяльність Івана Кревецького: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / У.П. Яворська ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено основні етапи розвитку та напрями бібліотечної та науково-бібліографічної діяльності видатного вітчизняного ученого-історика, книгознавця, бібліографа, публіциста, редактора, директора бібліотеки Наукового товариства ім. Т.Шевченка (НТШ) у Львові І.Кревецького. Запропоновано періодизацію бібліотечної діяльності ученого. Проаналізовано процес становлення І.Кревецького як науковця, бібліотекаря та бібліографа. Досліджено діяльність І.Кревецького у бібліотеці Наукового товариства ім. Т.Шевченка (НТШ) у Львові та Всенародній бібліотеці України (ВБУ) у Києві у контексті загальнополітичних, економічних і культурних процесів, що відбувалися в країні. Здійснено тематико-типологічний аналіз науково-бібліографічної спадщини ученого, яка загалом нараховує понад 230 рецензій, опублікованих на сторінках трьох львівських часописів - "Записок НТШ", "ЛНВ" та "Нової зорі". Створено бібліографічний покажчик наукових праць І.Кревецького. Висвітлено суттєвий внесок ученого у розвиток національно-культурного життя західноукраїнських земель першої половини XX ст. Проаналізовано теоретико-методологічні дослідження, здійснені І.Кревецьким у ВБУ у Києві, спрямовані на методичне й організаційне забезпечення функціонування бібліотеки: комплектування та каталогізації бібліотечних фондів, формування фонду україніки. Розкрито актуальність наукових ідей і поглядів І.Кревецького, показано їх вплив на розвиток сучасного бібліотеко- та бібліографознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)6-8 Кревецький, І.І. 4 + Ч753(4УКР)6-8 Кревецький, І.І. 4 +
Шифр НБУВ: РА355700
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Шуміліна О.А. 
Перехідні процеси в українській партесній музиці середини XVIII століття (за матеріалами київської колекції рукописних пам'яток): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.А. Шуміліна ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено новий джерельний матеріал - маловідомий рукописний комплект Михайлівського Золотоверхого монастиря, що містить 73 партесні твори (50 з них знайдено вперше) і близько 70-ти хорових концертів. Здійснено археографічний опис рукописного комплекту монастиря. Складено інципітний каталог новознайдених партесних концертів. Виявлено записи концертів, створених у 1750 - 1760 рр. Запропоновано робочий варіант опису комплекту партесних рукописів. Наведено поняття "рукопис суміжного складу". Переглянуто етапність розвитку партесного співу в Україні, виділено етап 1750 - 1760 рр., визначений як перехідний. Досліджено перехідні процеси в галузі поліфонії, гармонії та музичної форми партесних творів зазначеного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)4-44 + Щ311.1 + Э372.27-503.11 + Ч611.5 +
Шифр НБУВ: РА328597
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

3.
Шпак С.М. 
О.Я.Мацюк: архівіст та краєзнавець: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.М. Шпак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в українській історіографії висвітлено життєвий і творчий шлях відомого львівського архівіста, фахівця у галузі української філігранології, краєзнавця, громадського діяча, директора Центрального історичного архіву України у Львові, професора Львівського державного університету ім. І. Франка О.Я. Мацюка (1932 - 1999). На підставі вивчення історіографії проблеми та наукового доробку вченого виявлено фактори, які вплинули на формування його світогляду, визначено характер і зміст наукових студій. Проаналізовано пріоритетні напрямки наукової діяльності О.Я. Мацюка, висвітлено його внесок у становлення української філігранології як самостійної історичної дисципліни. Проаналізовано праці ученого, присвячені дослідженню проблем початкового періоду слов'янського книгодрукування й українського краєзнавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Мацюк О.Я. + Ч814(4УКР)-8 Мацюк О.Я. +
Шифр НБУВ: РА362922
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Швецова Г.М. 
Документ і книга в системі соціальних комунікацій: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.08 / Г.М. Швецова ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Висвітлено статус документа та книги як його різновиду з позицій теорії соціальної інформаційної комунікації: історичний розвиток значень поняття "документ", визначення документа на підставі теорії соціальної інформаційної комунікації, функції та властивості документа, класифікацію документа за різними ознаками, функціональне визначення книги, типологію книги. Розглянуто місце документа та книги в системі соціальних комунікацій, а також проаналізовано основні бібліографознавчі концепції щодо визначення об'єкта бібліографії. Визначено нові методологічні підходи до розуміння системного об'єкта бібліографії з урахуванням сучасних соціально-комунікаційних інформаційних процесів у суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч241 + Ч735 + Ч611
Шифр НБУВ: РА318197 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

5.
Шалашна Н.М. 
Розвиток історико-книгознавчої думки в Україні у XIX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Н.М. Шалашна ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження процесу розвитку історико-книгознавчої думки в Україні в XIX ст. Визначено, що суть даного процесу полягає у становленні предмету, методів, тематики й структури історичного дослідження книги. З'ясовано зміст поняття "історія книги" у працях дослідників XIX ст. Історико-книгознавчі публікації XIX ст. класифіковано за основними тематичними напрямками, встановлено головні здобутки у сфері формування методики історичного дослідження книги. Відзначено роль наукових установ, періодичних видань та науковців України у розвитку історії книги як самостійної сфери наукових досліджень. Встановлено головні напрямки впливу на формування історичного книгознавства наук, які мали спільний предмет вивчення - книгу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611 г(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА329793
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Чернухін Є.К. 
Грецькі рукописи ІV-ХХ ст. у фондах Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського: кодикологічне дослідження: Автореф. дис... канд. філол. наук: 07.00.08 / Є.К. Чернухін ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням походження та опису грецьких рукописів у фондах НБУ імені В.І.Вернадського в Києві. Вперше на основі археографічного опису більш ніж 450 грецьких рукописів досліджено історію надходження їх до різних книжкових зібрань і колекцій України, пізніше - до НБУВ. Висвітлено історіографію питання, проведено функціональний розподіл грецьких матеріалів, типологію та жанрову класифікацію рукописних книг і текстів IV-XIX ст., наведено детальну археографічну характеристику грецьких кодексів та проаналізовано записи копіїстів і власників. За підсумками всебічного кодикологічного аналізу запропоновано шляхи реконструкції складу окремих книжкових зібрань, локалізації районів створення й побутування кодексів. Встановлено зв'язки рукописів із регіонами Близького Сходу, Південної Італії, Криму, Ніжина. У додатках подано археографічний опис (каталог) 134 грецьких рукописних книг (кодексів) у київських зібраннях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.834.2(4УКР)541.6
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Христова Н.М. 
Науково-довідковий апарат архівів та рукописних підрозділів бібліотек в Україні у 1920-1990 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Н.М. Христова ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням формування та розвитку науково-довідкового апарату архівів та рукописних підрозділів наукових бібліотек в Україні у 1920-1990 рр. Охарактеризовано елементи, структуру, функції та сучасний стан науково-довідкового апарату до документів Національного архівного фонду України. Визначено основні етапи історії НДА, а також тенденції його розвитку та шляхи удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.834.2(4УКР)540
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Федак С.А. 
Українська літературна мова на Волині у XVIII ст. (фонетика та морфологія почаївських стародруків): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.А. Федак ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі вивченя малодосліджених пам'яток, виданих у друкарнях Почаївського монастиря у василіянський період його історії, встановлено фонетичні та морфологічні особливості української літературної мови XVIII ст. Охарактеризовано питомо українські риси вокалізму та консонантизму, засвідчені у пам'ятках Почаївської друкарні, проаналізовано морфологічну структуру мови текстів, церковнослов'янські елементи української редакції. З'ясовано, що почаївські стародруки повною мірою засвідчують характерні особливості української мови, які відрізняють її від інших слов'янських мов. Виявлено діалектні риси та поодинокі полонізми, відображені у текстах досліджених книг і властиві сучасним волинським говіркам, з'ясовано їх співвідношення з загальномовними. З'ясовано, що діалектні особливості не надавали мові аналізованих творів вузько локального значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-03 + Ч611.63(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА331866
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Трач Ю.В. 
Професійний розвиток бібліотекарів у фахових об'єднаннях України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Ю.В. Трач ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз проблеми професійного розвитку бібліотекарів у фахових об'єднаннях України. Виявлено та проаналізовано форми і зміст діяльності фахових об'єднань, визначено напрями подальшої діяльності в процесі професіоналізації працівників книгозбірень. Виокремлено чинники впливу на процес професійного розвитку бібліотекарів. Розроблено та теоретично обгрунтовано функціональну модель організації процесу професійного розвитку в громадських об'єднаннях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)л5 + Ч734(4УКР)п
Шифр НБУВ: РА313093 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Стасенко В.В. 
Дереворізи кириличних книг Галичини XVII ст. та відображення в них образів Христа і Богородиці: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / В.В. Стасенко ; Львів. акад. мистец.. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Простежено шляхи втілення авторських особливостей у галицькій гравюрі XVII ст., з'ясовано генезу та головні етапи розвитку ідео-візуальної природи образів Христа та Богородиці. На підставі комплексного аналізу різноманітних пам'яток крізь призму актуальних досліджень духовного життя Галичини XVII ст. в компаративному контексті з продукцією інших видавничих осередків визначено головні тенденції розвитку художньо-образної мови, інтерпретації адоративних і житійних образіа Христа та Богородиці. Прослідковано взаємовплив видавничих осередків і провідних галицьких граверів на розвиток художньої мови книжкової ілюстрації, характер трактування основних сюжетів, з'ясовано особливості інтерпретації канону в книжковій ілюстрації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ157.3(4УКР33)3-38 + Щ155.52 + Ч611.627
Шифр НБУВ: РА314123 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

11.
Сохань С.В. 
Бібліотечно-археографічна діяльність М.І.Петрова (1840 - 1921): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / С.В. Сохань ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено бібліотечно-археографічну діяльність філолога, історика, археографа, книгознавця, професора Київської духовної академії (КДА), завідуючого Церковно-археологічним музеєм (ЦАМ) М.І.Петрова. Висвітлено основні напрями наукової діяльності вченого в галузі вивчення духовної культури, зокрема, історії писемної та книжкової спадщини. Розглянуто внесок до розвитку польової, камеральної та едиційної археографії. Вивчено формування рукописно-книжкових колекцій і зібрань ЦАМ, бібліотеки КДА. Досліджено організацію М.І.Петрова книжкового зібрання, установлено його творче професійне середовище, наукові контакти в галузі бібліотечно-археографічної діяльності. Висвітлено науково-організаційну роботу вченого у Церковно-архівно-археографічних комісіях. Проаналізовано сучасний стан рукописного зібрання ЦАМ в ІР Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР) + Т212(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326814
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Соляник А.А. 
Система документопостачання фондів бібліотек України: теоретико-методологічний аспект: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 07.00.08 / А.А. Соляник ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2006. — 45 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади оптимізації системи документопостачання фондів біліотек за умов ринкової економіки й інформатизації суспільства. Досліджено еволюцію наукових концепцій стосовно проблеми документопостачання бібліотечних фондів. Установлено рівень теоретичної розробленості теми. Виявлено суть, ознаки, властивості та функції зазначеної системи. Розвинуто класифікацію джерел і способів документопостачання бібліотечних фондів. Удосконалено терміносистему дослідженої сфери. Запропоновано визначення її базових понять. Розроблено періодизацію виникнення та розвитку складових системи документопостачання бібліотечних фондів у контексті еволюції документальної комунікації. Виявлено закономірності розвитку та фактори, що визначають сучасний стан функціонування даної системи. Узагальнено зарубіжний досвід і науково обгрунтовано напрями оптимізації системи документопостачання бібліотечних фондів бібліотек України за умов формування національної електронної бібліотеки. Розроблено концептуальну модель сучасної системи, на базі якої визначено три оптимальні організаційні моделі документопосточання, зорієнтовані на бібліотеки різних типів і видів, а саме: національні, наукові універсальні та спеціальні, публічні. Обгрунтовано напрями вдосконалення підготовки та перепідготовки кадрів для видавничо-книготорговельної та бібліотечно-інформаційної сфери за умов інформатизації та мережевої інтеграції її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.1 +
Шифр НБУВ: РА349259
Рубрики:

13.
Скоморовська І.А. 
Педагогічні засади роботи бібліотек з учнівською молоддю в Західній Україні (1919 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.А. Скоморовська ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито педагогічні засади роботи бібліотек з учнівською молоддю у Західній Україні у 1919 - 1939 р. Проаналізовано стан дослідження даної проблеми в історико-педагогічній літературі. Проведено ретроспективний аналіз змісту терміна "бібліотека", розкрито сутність поняття "бібліотечна робота". Обгрунтовано соціокультурні передумови розвитку бібліотечного руху, проаналізовано нормативно-правову базу роботи бібліотек регіону міжвоєнної доби. Досліджено вплив культурно-освітнього товариства "Просвіта", українського педагогічного товариства "Рідна школа", молодіжної організації "Пласт" на розширення бібліотечної мережі на західноукраїнських землях. Розкрито значення рідномовної літератури у вихованні української учнівської молоді краю у 1920 - 1930-х рр. Розглянуто вимоги щодо змісту й оформлення вітчизняних книг, а також правила свідомого читання, розглянуто форми та методи організації бібліотечної роботи з учнівською молоддю у шкільний і позашкільний час. Висвітлено перспективи творчого використання досвіду роботи бібліотек Західної України з учнівською молоддю у 1919 - 1939 рр. в сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч739.3(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА368248
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Сищенко С.В. 
Книгознавча підготовка фахівців у системі вищої бібліотечно-бібліографічної освіти України: теоретико-методологічні засади: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / С.В. Сищенко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади книгознавчої підготовки фахівців у системі вищої бібліотечно-бібліографічної освіти за умов пріоритетного формування національної книжкової галузі України. Здійснено контент-аналіз основних публікацій вітчизняних і зарубіжних учених за темою дослідження. Проаналізовано сучасний стан і визначено основні тенденції у системі підготовки книгознавчих кадрів в Україні та інших країнах світу, виявлено існуючу номенклатуру книгознавчих спеціальностей, спеціалізацій, навчальних дисциплін та форми їх інституційної реалізації. Виявлено протиріччя між сучасними потребами України у висококваліфікованих фахівцях книгознавчого і бібліотечно-бібліографічного профілю та недосконалістю існуючої системи підготовки відповідних кадрів у вищій школі. Запропоновано комплекс теоретичних підходів до модернізації змісту та напрямків книгознавчої підготовки, її системного розвитку. Обгрунтовано перспективи змістовно-структурного й організаційного реформування книгознавчої освіти за умов формування єдиного освітнього простору України. Визначено основні чинники впливу на якість формування змісту та напрямів книгознавчої підготовки в системі вищої біліотечно-бібліографічної освіти. Запропоновано нові перспективні книгознавчі спеціалізації. Розроблено й обгрунтовано зміст навчання професіоналів у галузі книжкового та інформаційного маркетингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 р30 + Ч75 р30 + Ч611 р30
Шифр НБУВ: РА316174 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

15.
Самохіна Н.Ф. 
Фонд наукової бібліотеки: модель обігу документів, засоби рівневої організації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Н.Ф. Самохіна ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено процеси організації документного фонду наукових бібліотек за рівнями. Запропоновано математичну модель обігу документів у бібліотечному фонді та методику оцінювання її параметрів на базі моніторингу відповідей книгосховища та вибіркового статистичного аналізу запитів користувачів. Визначено базові чинники раціональної організації розміщення фондів з наближенням видань підвищеного попиту до рівня оперативного обслуговування. Розроблено засоби та методику оцінювання ефективності рівневої організації бібліотечного фонду. Визначено напрями інтеграції та створення корпоративних систем бібліотечних інститутів, перспектив вдосконалення бібліотечно-інформаційного обслуговування користувачів на базі рівневої організації сукупних документних ресурсів наукових бібліотек регіону й інформаційних масивів мережі електронних бібліотек на підставі диференціації фондів в Екстранет-середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7(4УКР)540 +
Шифр НБУВ: РА351374
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Рогова П.І. 
Педагогічні бібліотеки України (ІІ пол. XIX - 20-ті рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / П.І. Рогова ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено історію розвитку педагогічних бібліотек України у II половині XIX - 1920-х рр. Визначено основі етапи їх становлення та динаміки, охарактеризовано соціальне призначення, простежено еволюцію формування соціальних функцій і типологічних ознак. Уточнено зміст поняття "педагогічна бібліотека" у типово-видовій класифікації бібліотек, виокремлено педагогічні книгозбірні як вид спеціальних. Виявлено фактори впливу, що зумовили формування різних видів бібліотек у зазначених хронологічних межах. Особливу увагу приділено маловідомим фактам щодо започаткування вчительських і педагогічних бібліотек на українських етнічних землях у II половині XIX - 1920-х рр. у структурі навчальних закладів, Харківського та Київського товариств грамотності, при губернських земських управах, а також на Західній Україні - самостійної Львівської педагогічно-наукової бібліотеки (1914 р.), висвітлено вагомий внесок відомих громадських діячів України у справу їх становлення та розвитку. Проаналізовано соціально-педагогічні умови створення державної системи педагогічних бібліотек у період Української революції. Досліджено діяльність спеціальної бібліотеки Педагогічного музею Києва, довідково-педагогічної бібліотеки при Наркомосі України (1919 р.). Висвітлено вплив існуючої державної влади у 1920-ті рр. на формування завдання, функцій і типів педагогічних бібліотек. Проаналізовано розвиток різних видів книгозбірень у період українізації, зокрема профспілкових бібліотек Будинків працівників освіти як складової системи політпросвіти УРСР і Всеукраїнської науково-педагогічної книгозбірні, з'ясовано їх призначення та специфіку діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)758.9:Ч30 г +
Шифр НБУВ: РА332963
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Римарович І.О. 
Родові книгозбірні Правобережної України XVIII ст. у фондах Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського: історія та бібліографічна реконструкція: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / І.О. Римарович ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено проблеми історії трьох шляхетських родових бібліотек XVIII ст. - Вишневецьких-Мнішків з Вишневецького замку, Потоцьких з Тульчинського маєтку, Міхошевських із Трусилівки на Волині в контексті їх походження, формування та розвитку. Об'єктом дослідження є книжкові зібранння Вишневецького замку, Тульчинського маєтку та колекцій Ф.Мікошевського, що зберігаються у НБУВ, а також окремі видання з фондів досліджених бібліотек, які перебувають у книгосховищах Польщі, Литви, Росії, Великобританії. Проведено бібліографічну, історико-книгознавчу реконструкцію складу фондів, окреслено шляхи їх комплектування, роль та функції родової бібліотеки та книжкових зібрань, сформованих на базі їх фондів як історико-культурних пам'яток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)4 + Ч736(4УКР)511
Шифр НБУВ: РА315189 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Платонова Н.В. 
Архівна служба МВС України: історія, інформаційні ресурси, сучасні методи їх репрезентації: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.В. Платонова ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Комплексно досліджено історію становлення та розвитку архівної служби МВС, її місце в системі державних архівів та у комплексі розвитку архівної справи колишнього СРСР та України. На підставі архівних документів, вперше залучених до наукового обігу, висвітлено основні тенденції розвитку архівної справи в даному відомстві, передумови створення закритих архівів та причини знищення цінних архівних матеріалів. Охарактеризовано склад та зміст інформаційних ресурсів, визначено їх значення для вивчення історії України. Досліджено стан комп'ютеризації в архівній галузі, проаналізовано автоматизовані бази даних архівної інформації ДА МВС України, визначено напрямки подальшої їх розробки та можливості інтеграції в національну інформаційну систему "Архівна та рукописна Україніка".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР)75 + Х819(4УКР)112.011 + Т211(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА325927
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Пашков О.М. 
Автоматизація бібліотек: історико-бібліотекознавчий аспект (II половина XX - початок XXI ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / О.М. Пашков ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Відтворено цілісну картину процесу автоматизації бібліотек протягом другої половини XX - початку XXI ст. як фактора їх модернізації, інноваційного розвитку та трансформації. Визначено провідні історичні тенденції та напрями автоматизації діяльності бібліотек у різних країнах світу та в Україні. Вивчено джерельну базу з питань історії бібліотечної автоматизації. Виявлено історичну специфіку процесів автоматизації бібліотек та її зумовленість соціальними, економічними й технологічними факторами. Визначено основні етапи та напрями автоматизації бібліотечної діяльності в зарубіжних країнах. Описано, проаналізовано й узагальнено історію комп'ютеризації книгозбірень в Україні, насамперед національних, публічних та університетських.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4/8)75 с51 +
Шифр НБУВ: РА336130
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Мозгова В.П. 
Бібліотеки ліцеїв України: становлення та розвиток (XIX - XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / В.П. Мозгова ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2000. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу комплексної джерельної бази вперше здійснено реконструкцію історико-культурного процесу становлення та розвитку бібліотек ліцеїв України. Розглянуто типологію, періоди розвитку ліцейних книгозбірень. Розкрито концептуальні засади організації мережі, фондів, довідково-пошукового апарату бібліотек ліцеїв. Охарактеризовано систему бібліотечно-бібліографічної та інформаційної підготовки ліцеїстів за умов функціонування бібліотечно-інформаційного культурно-освітнього осередку ліцею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)757.14
Шифр НБУВ: РА312247 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського