Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (7187)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (721)Література з книгознавства (139)Дослідження рукописних та архівних фондів (45)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (141)Бібліотекарям - Реферативна інформація (6602)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>RZN=Ч<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 176
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Тимошенко І.В. 
Читачі публічних бібліотек України: основні напрями вивчення (1900 - 1930-й рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / І.В. Тимошенко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено історію становлення та розвитку основних напрямів і етапів вивчення складу читачів публічних бібліотек України та змісту їх читання у 1900 - 1930-і рр. На основі аналізу джерельної бази та історіографії уперше здійснено історико-бібліотекознавчу реконструкцію процесу розгортання діяльності бібліотек і науково-дослідних закладів з вивчення читацького контингенту. Визначено, що основними напрямами вивчення читачів публічних бібліотек були публічно-інформативний (характеризувався оприлюдненням у періодичних виданнях проблем змісту й особливостей читання з метою формування громадської думки на користь і доступність читання для всіх верств населення) і бібліотечно-соціологічний (утворився на основі інтеграції анкетно-структурного й бібліотечно-статистичного напрямів). Висвітлено діяльність українських бібліотекознавців щодо формування терміносистеми, обгрунтування теоретичних засад і апробації методів вивчення читачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.327(4УКР)511г
Шифр НБУВ: РА316450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Іванова І.Ф. 
Читацькі об'єднання в публічних бібліотеках: особливості розвитку і діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / І.Ф. Іванова ; Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню виявлення особливостей розвитку і діяльності читацьких об'єднань як перспективної форми роботи бібліотеки. У дисертації теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено той факт, що читацькі об'єднання розвиваються у відповідності з загальними тенденціями малих соціальних груп, але мають особливості, пов'язані зі специфікою читацької діяльності. Визначено специфіку діяльності і впливу читацьких об'єднань на навколишнє культурне середовище. Розроблено методичні рекомендації по створенню об'єднань при бібліотеках та програму навчального курсу по підготовці бібліотечних працівників до групової діяльності читацьких об'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.327(4УКР)511
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Каракоз О.О. 
Цензура в публічних бібліотеках України: сутність та форми прояву (1917 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / О.О. Каракоз ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено сутність та основні форми прояву радянської цензури у публічних бібліотеках України у 1917 - 1939 рр. На підставі вивчення нових архівних джерел і наукової літератури виявлено вплив цензурної політики на формування мережі публічних бібліотек. Зокрема розглянуто такі методи, як вилучення "ідейно-сумнівної" літератури з книжкових фондів, що позначалось на задоволенні інформаційних потреб користувачів, та застосування "чистки" серед бібліотечних працівників. Виявлено витоки, визначено основні етапи, форми та напрями втілення духовної та світської цензури у бібліотечну діяльність. З'ясовано принципи роботи радянських цензурних інституцій, що регламентували напрями діяльності публічних бібліотек і перетворювали їх на заклади політосвіти. Проведено дослідження бібліотечної цензури як соціального явища, показано її вплив на обмеження інформації, обсяг друкованих видань і розвиток національної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)751 г +
Шифр НБУВ: РА344926
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Качур І.Б. 
Французька книга в Галичині у другій половині XVIII ст.: видавничий репертуар, розповсюдження та рецепція: автореф. дис...канд. іст. наук : 27.00.03 / І.Б. Качур ; Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано елементи комунікаційного процесу французької книги в Галичині у другій половині XVIII ст. Визначено суспільну функцію, яку вона виконувала на етапі становлення видавничого репертуару, книгарського посередництва, бібліотечного обігу та читацького сприйняття. Розкрито особливості функціонування французької книги. Охарактеризовано репертуар французьких видань, надрукованих у львівських друкарнях у даний період, частину яких залучено до наукового обігу вперше. На основі історико-книгознавчого та бібліографічного аналізу книготорговельних каталогів визначено домінуюче місце оригінальної та перекладної французької книги на галицькому книжковому ринку в останній чверті XVIII ст. Висвітлено питання надходження французьких видань у складі галицьких приватних та інституційних книгозбірень, встановлено коло, науково-культурні зв'язки їх власників, преференції, мотиви та принципи колекціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.63(4УКР331=ФРА)46 +
Шифр НБУВ: РА367265
Рубрики:

5.
Кириченко 
Франкомовна україніка кінця XVII - початку XX ст. у бібліотечних колекціях України: походження, склад, зміст, історико-книгознавча реконструкція: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Раїса Степанівна Кириченко ; НАН України; Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7.043(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА346849
Географічні рубрики:

6.
Копанєва В.О. 
Формування фонду мережевих ресурсів у науковій бібліотеці (90-ті роки XX ст. - поч. XXI ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.03 / В.О. Копанєва ; НАН України; Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Обґрунтовано необхідність формування та використання в інтранет-середовищі наукової бібліотеки нової інформаційної складової - фонду плинних мережевих ресурсів. Розроблено підхід до архівування мережевих джерел інформації, сутність якого полягає в кооперативній підготовці його складових спільними зусиллями головних галузевих та регіональних бібліотек і централізованому формуванні інтегрованого довідково-пошукового апарату. Визначено джерельну базу формування фонду "мережевої україніки": наукові та суспільно значущі документи українського сегмента інтернет; зарубіжні наукові ресурси з пріоритетних напрямів інноваційної діяльності в Україні; публікації українською мовою та українців і українських інституцій у світових інформаційних мережах. Запропоновано новий підхід до інформаційної технології опрацювання інтранет-ресурсів наукової бібліотеки, який базується на виокремленні зібрань публікацій, створенні метаданих про ці зібрання на підставі Дублінського ядра метаданих і повнотекстовому індексуванні в зібраннях. Досліджено тенденції розвитку правового підґрунтя архівування мережевих ресурсів, що полягають у переході від заборонної парадигми класичного авторського права до дозвільної системи поширення знань з урахуванням прав інтелектуальних власників. Розглянуто фонд інтранет-середовища Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського, сформований з використанням результатів дисертаційного дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 + З81
Рубрики:

7.
Лучанська В.В. 
Формування системи інформаційно-бібліотечного забезпечення екологічної сфери Кримського регіону: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / В.В. Лучанська ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено основні напрями роботи з формування регіонально-галузевої системи інформаційно-бібліотечного обслуговування екологічної сфери Криму, які мають конструктивну основу для аналізу та реалізації набутого наукового та практичного досвіду. Як конструктивні елементи такої системи визначено інформаційну політику, предметно-орієнтований інформаційний простір, інформаційний ландшафт, інноваційний когнітивно-інформаційний ресурс розвитку. Відзначено, що інформаційна політика визначає стратегії та терміни створення умов їх реалізації, опис предметно-орієнтованого інформаційного простору (ІП) характеризує його на суспільному, колективному, індивідуальному рівнях і завдання їх задоволення, інформаційний ландшафт - мережеву стурктуру інформаційних систем різного рівня, інноваційний когнітивно-інформаційний ресурс розвитку - зміст, форми програмно-проектної тактики щодо реалізації завдань стратегічного розвитку інформаційно-бібліотечного забезпечення (ІБЗ). Розвинуто формування регіонально-галузевої системи екологічної сфери як завдання управління створенням відповідного сегмента в інформаційному просторі Криму. Зроблено висновок, що основою моделі задоволення різних ІП екологічної сфери є схема структуризації інформаційних процесів, що розглядається як система ІБЗ з розподіленими банками даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР-6КРИ) ф,022 + Ч738.19:Б1 +
Шифр НБУВ: РА341045
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Назаренко 
Формування комунікативної компетентності майбутніх документознавців у процесі вивчення гуманітарних дисциплін: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Наталія Степанівна Назаренко ; Інститут вищої освіти АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч24 р31
Шифр НБУВ: РА359375
Рубрики:

9.
Сидоренко А.І. 
Формування документного масиву для публічних бібліотек мовами національних меншин: етнорегіональний аспект: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / А.І. Сидоренко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Узагальнено результати соціологічних досліджень щодо місця публічної бібліотеки у системі соціальних комунікацій та з'ясовано тенденції її якісноії еволюції. Визначено специфіку інформаційних потреб національних меншин Півдня України, обумовлену місцем та часом їх проживання, асиміляційними процесами, ступенем інституалізації, рівнем національної самосвідомості. Встановлено, що ступінь задоволення інформаційних потреб національних меншин залежить від рівня розвитку документного потоку України. Вперше проаналізовано документний потік мовами національних меншин та виділений на його основі документний масив із застосуванням галузевої, типологічної та видової ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.170.4(4УКР)511 +
Шифр НБУВ: РА322503
Географічні рубрики:

10.
Винокурова Ф.А. 
Фонди державного архіву Вінницької області як джерело з історії долі євреїв під час німецько-румунської окупації 1941-1944 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Ф.А. Винокурова ; Держ. ком. архівів України. Укр. наук.-дослід. ін-т архів. справи та документознав. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано основні положення та напрями нацистської внутрішньої політики, тотального фізичного та психологічного знищення євреїв, конфіскації їх власності, організації гетто, робітничих таборів. Показано різні форми активної боротьби та пасивного протистояння євреїв окупантам. Доведено, що архівні фонди Державного архіву Вінницької області є важливим та репрезентативним джерелом вивчення долі євреїв під час окупаційного режиму 1941 - 1944 рр. в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(29=Е)62 + Ч814(4УКР-4ВІН)714 +
Шифр НБУВ: РА327344
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Самохіна Н.Ф. 
Фонд наукової бібліотеки: модель обігу документів, засоби рівневої організації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Н.Ф. Самохіна ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено процеси організації документного фонду наукових бібліотек за рівнями. Запропоновано математичну модель обігу документів у бібліотечному фонді та методику оцінювання її параметрів на базі моніторингу відповідей книгосховища та вибіркового статистичного аналізу запитів користувачів. Визначено базові чинники раціональної організації розміщення фондів з наближенням видань підвищеного попиту до рівня оперативного обслуговування. Розроблено засоби та методику оцінювання ефективності рівневої організації бібліотечного фонду. Визначено напрями інтеграції та створення корпоративних систем бібліотечних інститутів, перспектив вдосконалення бібліотечно-інформаційного обслуговування користувачів на базі рівневої організації сукупних документних ресурсів наукових бібліотек регіону й інформаційних масивів мережі електронних бібліотек на підставі диференціації фондів в Екстранет-середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7(4УКР)540 +
Шифр НБУВ: РА351374
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Шульга О.А. 
Філософія діяльності бібліотечних закладів освіти в період глобалізації та інформаційної революції: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / О.А. Шульга ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано світоглядно-ідеологічні засади діяльності бібліотек закладів освіти у період глобалізації й інформаційної революції. Досліджено вплив системи внутрішніх і зовнішніх чинників на ефективність їх виробничої діяльності залежно від тенденцій інтеграції та посилення поліморфізму знання у галузі вищої професійної освіти. Проаналізовано місце і роль підстави та умов у діяльності бібліотек ВНЗ, обгрунтовано шляхи їх подальшої оптимізації. Акцентовано увагу на перерозподілі функцій бібліотек і значному посиленню їх аналітичної роботи та маркетингу інформаційних послуг населенню, що має тенденцію до освіти протягом життя. Наведено пропозиції щодо координації діяльності бібліотек ВНЗ на рівні територіальних громад, міждержавних і наднаціональних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч734(4УКР)757.10/12 +
Шифр НБУВ: РА362303
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Федак С.А. 
Українська літературна мова на Волині у XVIII ст. (фонетика та морфологія почаївських стародруків): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.А. Федак ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі вивченя малодосліджених пам'яток, виданих у друкарнях Почаївського монастиря у василіянський період його історії, встановлено фонетичні та морфологічні особливості української літературної мови XVIII ст. Охарактеризовано питомо українські риси вокалізму та консонантизму, засвідчені у пам'ятках Почаївської друкарні, проаналізовано морфологічну структуру мови текстів, церковнослов'янські елементи української редакції. З'ясовано, що почаївські стародруки повною мірою засвідчують характерні особливості української мови, які відрізняють її від інших слов'янських мов. Виявлено діалектні риси та поодинокі полонізми, відображені у текстах досліджених книг і властиві сучасним волинським говіркам, з'ясовано їх співвідношення з загальномовними. З'ясовано, що діалектні особливості не надавали мові аналізованих творів вузько локального значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-03 + Ч611.63(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА331866
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Малиновська Н.Л. 
Українська книга другої половини XIX - першої чверті XX століття на півдні України: історико-книгознавчий і бібліографічний аспекти: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Н.Л. Малиновська ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання становлення та розвитку книговидавничого процесу на Півдні України, формування фондів перших приватних і публічних бібліотек, поширення серед населення регіону української книги (УК) другої половини XIX - першої чверті XX ст. Показано роль і значення УК Південного регіону в загальноукраїнському контексті. Розглянуто історію створення та функціонування УК у даний період, а також особливості розповсюдження її через книгарні. Висвітлено проблеми історичного документознавства, розвитку книгознавства, зокрема, формування книжкових фондів та іменних колекцій, зібрань. Проаналізовано джерельну базу дослідження, розкрито зміст книжкових фондій та іменних колекцій, уточнено та доповнено нові факти з життя та діяльності місцевих громадських діячів, зокрема, О.Андрієвського, О.Аркаса, М.Вороного, М.Комарова, М.Липи, П.Смоленського, Л.Чернявського, М.Челюка щодо підтримки наукового інтересу до УК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.63(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335677
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Башун О.В. 
Трансформація універсальної бібліотеки як культурно-інформаційного центру регіону: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / О.В. Башун ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розкрито вплив загальних суспільних змін і перетворень на зміст і характер діяльності універсальних бібліотек. Аргументовано необхідність вивчення сучасних інформаційних потреб користувачів для обгрунтування мети, завдань та напрямів трансформації універсальної бібліотеки. На засадах сучасних педагогічних та бібліотекознавчих концепцій визначено роль бібліотеки у розвитку особистості читача, що грунтується на дослідженні потреб читачів і особистісно зорієнтованому підході. Охарактеризовано сутність функціональних та організаційно-структурних змін універсальної бібліотеки. Визначено ознаки бібліотеки як культурно-інформаційного центру регіону. Запропоновано базову модель структури обласної універсальної наукової бібліотеки. Викладено методику позабюджетного фінансування бібліотек. Висвітлено основи застосування маркетингового підходу для активізації процесів трансформації бібліотеки. Проаналізовано систему безперервної освіти. З'ясовано зміст і напрями перепідготовки кадрів з метою проведення трансформації бібліотеки. Розроблено комплексну систему підготовки бібліотекарів універсальної бібліотеки до роботи за нових умов, що включає традиційні форми навчання (лекції, семінари) та новітні (ділові, операційні, імітаційні, рольові ігри, аналіз практики та розв'язання практичних завдань, моделювання конкретних виробничих ситуацій).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)707
Шифр НБУВ: РА313067 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Шемаєва Г.В. 
Трансформація галузевої інформаційно-бібліотечної системи в умовах інформатизації (на прикладі галузі ветеринарної медицини): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Г.В. Шемаєва ; Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено історичному аналізу формування системи інформаційно-бібліотечного обслуговування галузі ветеринарної медицини, функціонування системи за умов автоматизованих інформаційно-пошукових систем, визначенню поелементного складу системи, концептуальних положень та створенню моделі системи на основі розподілених баз даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.19 + Ч738.601.2
Шифр НБУВ: РА308371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

17.
Ковальчук Г.І. 
Теорія та практика книжкового пам'яткознавства ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.08 / Г.І. Ковальчук ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 37 с. — укp.

Розглянуто історію, теорію та практику проведення комплексного дослідження книжкових пам'яток у бібліотеках. Виділено відносно самостійну галузь знань - книжкове пам'яткознавство, що виникло на стику книгознавства, бібліотекознавства й пам'яткознавства. Представлено історіографію розвитку нового наукового напрямку. Особливу увагу приділено еволюції тлумачення поняття "рідкісна книга" та його сучасним термінологічним визначенням, а також змісту таких базових понять, як "цінна книга", "унікальна книга", "книжкова пам'ятка", "стародрук". Розглянуто історію виокремлення в бібліотечних фондах стародруків, рідкісних видань пізнішого часу та доведено загальну тенденцію щодо створення відповідних структурних підрозділів. Охарактеризовано сучасні світові програми щодо збереження та популяризації книжкових пам'яток і проаналізовано законодавче забезпечення щодо їх реалізації. Визначено основні проблеми та способи їх розв'язання шляхом укладання розділу Державного реєстру національного культурного надбання, що фіксуватиме книжкову спадщину України. Встановлено основні критерії визначення книжкових пам'яток і сформульовано науково-методичні та практичні вимоги щодо опису та зберігання стародруків, рідкісних і цінних видань XIX - XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.84 + Ч611.68 +
Шифр НБУВ: РА335220
Рубрики:

18.
Тавальбех Алі Халід Алі 
Стратегічне управління діяльністю бібліотеки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Алі Халід Алі Тавальбех ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Наведено соціальні орієнтири, зовнішні та внутрішньобібліотечні фактори, що визначають функціонування бібліотеки як об'єкта стратегічного управління. Розроблено стратегічний план розвитку регіональної бібліотеки за умов освоєння інформаційних технологій і формування інформаційного ринку. Обгрунтовано перспективні напрями управлінського забезпечення реалізації стратегічного плану. Визначено перспективні напрями підготовки та підвищення кваліфікації менеджерів регіональних бібліотек.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)707
Шифр НБУВ: РА313686 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Апшай Н.І. 
Стратегічні орієнтири розвитку бібліотек вищих навчальних закладів в умовах реформування освіти в Україні: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Н.І. Апшай ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Розкрито вплив основних чинників (бурхливих соціально-економічних змін в Україні та загальноцивілізаційного процесу розвитку суспільства у аспекті його інфораматизації) на реформування вищої освіти та трансформацію вузівської бібліотеки. На базі сучасних педагогічних і бібліотекознавчих концепцій обгрунтовано фактори, що мають значення щодо формування стратегічного бачення розвитку біліотек ВНЗ у єдиному освітньо-інформаційному середовищі. Запропоновано модельний стратегічний план розвитку бібліотеки, який розглянуто як інструмент втілення стратегічного бачення розвитку у конткретні завдання управління інноваційним розвитком бібліотек ВНЗ. Обгрунтовано основні напрями діяльності даних бібліотек з метою створення інтегрованого освітньо-інформаційного середовища. Розроблено теоретичні та організаційно-технологічні засади створення корпоративної бібліотечно-інформаційної мережі вузівських бібліотек. Запропоновано основні напрями формування Національної електронної освітньої бібліотеки України та підготовки бібліотекарів і читачів для роботи в єдиному освітньому інформаційному середовищі на партнерських засадах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)757.1 +
Шифр НБУВ: РА337540
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Павлуша 
Створення та розвиток електронних бібліотек в Україні: бібліотекознавчий аспект (кінець XX - початок XXI ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Ірина Анатоліївна Павлуша ; НАН України; Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського. — К., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)759.9
Шифр НБУВ: РА326038
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського