Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (11)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (27)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (24)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (4)Бібліотекарям - Реферативна інформація (55)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=ВИРОБНИЦТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

1.
Давидова І.О. 
Інноваційна політика бібліотек України: зміст та стратегії розвитку в інформаційному суспільстві: автореф. дис... д-ра наук з соц. комунікацій: 27.00.03 / І.О. Давидова ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 51 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади формування інноваційної політики бібліотек України за умов їх функціонування на документно-інформаційному й інформаційно-когнітивному рівнях соціальних комунікацій. Удосконалено теорію парадигмальних змін у бібліотечній сфері за умов розгортання виробничої функції бібліотек. Зроблено висновок, що бібліотека як контрагент інформаційного ринку позиціонує себе виробником інформаційних продуктів і послуг, споживачем і посередником, який, на відміну від інших установ, нейтральних щодо моралі і соціальних цінностей, є гарантом гуманістичних традицій суспільного розвитку та засобом підтримки стабільності суспільства. Науково обгрунтовано рекомендації щодо управління інноваційним розвитком бібліотек, сформовано стратегії їх розвитку. До наукового обігу введено поняття "бібліотечне виробництво" та "індустріальне бібліотечне виробництво", визначено ознаки бібліотеки як ринково-виробничого комплексу. Розроблено системну й багаторівневу моделі інноваційної політики та запропоновано визначення бібліотеки як виробничої системи та складової інформаційної інфраструктури суспільства. Досліджено техніко-технологічні, організаційні, функціональні й управлінські трансформації бібліотек України як об'єктів інноваційної політики, подальший розвиток яких потребує системного управління. З'ясовано напрями та характер взаємодії бібліотек як суб'єктів інноваційної політики в системі інформаційного ринку, визначено їх статус як виробників інформації, постачальників, споживачів і посередників, а також як культурної та освітньої установи, що виконує функції ресурсної бази гуманізації суспільного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА357959
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Соловйова М.В. 
Комерціалізація бібліотечно-інформаційної діяльності в умовах ринкової економіки України: автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.03 / М.В. Соловйова ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано процес комерціалізації бібліотечно-інформаційної діяльності як напрям господарської діяльності бібліотек за умов ринкової економіки України. Узагальнено сучасний стан комерціалізації бібліотек України та виявлено розвиток практики одержання прибутків від продажу бібліотечно-інформаційних продуктів і послуг. Визначено механізми економічного регулювання діяльності бібліотек. Обгрунтовано, що напрямами підвищення ефективності комерціалізації бібліотечно-інформаційної діяльності є її нормативно-правове регулювання, внутрішньобібліотечне управління, виробництво аналітичних інформаційних продуктів і послуг на основі техніко-технологічного переоснащення бібліотек і налагодження системи комунікацій з іншими соціокомунікативними структурами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР) к94 +
Шифр НБУВ: РА363493
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського