Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (12)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (576)Дослідження рукописних та архівних фондів (1)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (26)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (3)Бібліотекарям - Реферативна інформація (183)Бібліотекарям - Віртуальна бібліографічна довідка (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=ОБЛІК$<.>+<.>K=КАДРІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Матяш І.Б. 
Архівна наука і освіта в Україні 1917-го - 1930-х років: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / І.Б. Матяш ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 33 с. — укp.

На підставі вивчення архівних джерел визначено тенденції та напрями наукових досліджень у галузі архівної справи, висвітлено форму та зміст підготовки кадрів для архівних установ, особливості науково-методичного забезпечення архівної освіти. Проаналізовано науково-організаційну діяльність державних органів управління архівною справою, проекти архівної реформи в Україні, роботу Київського й Одеського археологічних інститутів, Археографічної комісії та Кабінету архівознавства - першої науково-дослідної установи у галузі архівної справи в Україні. З'ясовано функції архівної аспірантури, руху архівних кореспондентів. Розглянуто персональний внесок видатних українських істориків у розвиток архівістики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч813(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА315034 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Кравцова О.А. 
Архівний портал ЮНЕСКО: засада створення, структура, інформаційний ресурс: автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.02 / О.А. Кравцова ; Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено роль та значення архівного порталу ЮНЕСКО як міжнародної архівної інформаційної системи, яка виконує функції розвитку архівної справи та документознавства в контексті функцій та завдань щодо поширення знань та обміну інформацією у науці, культурі, освіті. Розглянуто основні принципи, функції та етапи становлення ЮНЕСКО, зміни пріоритетів у її діяльності в період інформаційного суспільства та суспільства знань, діяльність Національної комісії України у справах ЮНЕСКО та її веб-ресурси. Охарактеризовано програми ЮНЕСКО зі створення та розвитку веб-порталу як мережевого ресурсу, інформаційно-бібліографічні та документальні ресурси, продуковані ЮНЕСКО та накопичені у її бібліотеці та архіві у вигляді веб-ресурсів. З'ясовано роль організації у формуванні міжнародних засад розвитку архівної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч811.31 +
Шифр НБУВ: РА367381
Рубрики:

3.
Збанацька О.М. 
Архівні інформаційно-пошукові системи: розширення пошукових можливостей (1991 - 2008 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 27.00.02 / О.М. Збанацька ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано стан вивчення окремих компонентів архівних інформаційно-пошукових систем (ІПС) і джерельну базу дослідження. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади, уточнено понятійний апарат. Здійснено типологізацію інформаційно-пошукових мов (ІПМ) у контексті архівних ІПС. Досліджено еволюцію основних типів ІПМ і виявлено характері особливості кожної. Визначено завдання архівних установ щодо розширення пошукових можливостей архівних ІПС за умов інформатизації. Побудовано модель ІПМ ключових слів, предметизаційної, класифікаційної та дескрипторної мов і здійснено їх порівняльний аналіз. Проведено експериментальну перевірку ефективності дескрипторної ІПМ. Запропоновано впровадити комплекс ІПМ, термінологічною основою яких стануть макро-, міді-, міні- та мікротезауруси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч811.48 + Ч237.2
Шифр НБУВ: РА370668 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

4.
Боряк Т.Г. 
Архівно-бібліотечні зібрання української еміграції з Чехословацької Республіки: історія переміщень та опрацювання в Україні (1945 - 2007): автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.02 / Т.Г. Боряк ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження архівного та бібліотечного сегментів Празького архіву (ПА). Проаналізовано обставини переміщень ПА, які хоча і відбувалися з порушенням правових норм, але сприяли акумуляції більшої частини ПА в Україні. Встановлено хронологічні межі переміщень ПА в УРСР у 1945, 1958, 1983 рр. Документальних свідчень переміщення еміграційних матеріалів у 1948 р., про які згадують окремі дослідники, не виявлено. Простежено передачу документальних сегментів ПА в Україну в 1993 - 2008 рр. Визначено місця перебування частин даного комплексу у Чеській Республіці та Словаччині. Встановлено кількісні та змістові параметри матеріалів ПА, складено перелік фондів ПА в архівах і бібліотеках України. Вперше проведено детальну реконструкцію роботи відділів таємних фондів (перших частин) з документами української еміграції у повоєнні десятиліття. Досліджено історію науково-технічного опрацювання та "оперативної розробки" (ОР) документальних масивів і бібліотечних матеріалів ПА, визначено її види, темпи, періодизацію. Висвітлено архівознавчий аспект політики радянського режиму щодо "українських буржуазних націоналістів" та інших "к/р елементів". Виявлено картотеку на "к/р елемент" обсягом близько 300 тис. карток у ЦДАВО України. Шляхом поодиничного перегляду видань колишнього спецфонду ДНАБ ідентифіковано бібліотечний сегмен ПА обсягом близько 20 тис. друкованих одиниць. Проведено атрибуцію та встановлено сучасне місценаходження окремих архівних сегментів ПА за системою атрибутивних ознак. Окреслено шляхи подальшої наукової реконструкції архівного та бібліотечного сегментів ПА на пофондовому та поодиничному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4ЧЕХ=411.4) + Ч811.47 + Ч736.7 +
Шифр НБУВ: РА360209
Рубрики:

5.
Прокопенко Л.С. 
Бібліографічна секція Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та закладів як осередок дослідження національної бібліографії (1965 - 2002 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Л.С. Прокопенко ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Висвітлено діяльність Бібліографічної секції Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій і закладів як осередку дослідження національної бібліографії у 1965 - 2002 рр. На підставі залучення великої джерельної бази, значну частину якої становлять вперше введені у науковий обіг джерела іноземними мовами та електронні документи, відтворено цілісну картину становлення та розвитку секції, визначено її місце у структурі федерації, склад, основні напрями діяльності. Розроблено періодизацію її історії, висвітлено кожний з виокремлених етапів. Досліджено результати теоретико-методологічних розробок секції та її внесок у збагачення світової теорії та практики національної бібліографії та у реалізацію програми Універсального бібліотечного обліку і програми MARC (УБОІМ). Здійснено аналіз проектів секції, спрямованих на дослідження стану поточної та ретроспективної національної бібліографії у країнах світу. Обгрунтовано необхідність включення України у процес міжнародного бібліографічного співробітництва шляхом участі у роботі Бібліографічної секції та можливості використання її здобутків для удосконалення вітчизняної національної бібліографічної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(0)л5 + Ч755.111г(0)6 +
Шифр НБУВ: РА330113
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Міщук Г.А. 
Бібліотечні колекції з історії нумізматики ХІХ - початку ХХ ст. у фондах Інституту рукопису Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського: історія формування та сучасний стан: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Г.А. Міщук ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто походження, особливості формування, розвиток та сучасний склад книжково-рукописних нумізматичних колекцій з фондів Інституту рукопису як важливої частини джерельної бази вивчення історії розвитку нумізаматики в Україні у XIX - на початку XX ст. До наукового обігу залучено значну кількість нових джерел з історії нумізматики, розвитку науки про нумізматику, архівних документів щодо колекційної діяльності наукових товариств, установ освіти, культури, видатних вітчизняних фахівців-нумізаматів. Проведено джерелознавчу атрибуцію рукописів нумізматичного характеру, встановлено їх походження, авторську приналежність, історію надходження до колекцій наукових товариств, установ, зокрема НБУВ, окремих осіб. Здійснено фондознавчу класифікацію нумізматичних документів і удосконалено відповідний комплекс науково-облікової документації. Виконано історико-книгознавчу реконструкцію складу та змісту зібрань у період їх становлення та розвитку (XIX - початок XX ст.), а також після розпорошення. За допомогою методів архівної евристики віднайдено місця зберігання уцілілих частин зібрань, проаналізовано взаємозв'язки між ними. Значну увагу приділено вивченню архівних документів власників колекцій, зокрема С.Шодуара, В.Б.Антоновича, К.В.Болсуновського, В.Ю.Данилевича, В.Г.Ляскоронського, М.І.Петрова, М.Ф.Біляшівського, Ф.Р.Штейнгеля, Вс. і В. Модзалевських, колекції Одеського товариства історії та старожитностей, Київського університету св.Володимира, Української академії наук. Встановлено значення рукописної спадщини з нумізматики в історії вітчизняної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7(4УКР)511.1 + Т221(4УКР) л6 +
Шифр НБУВ: РА333543
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Лисенко Л.В. 
Бібліотечні колекції та зібрання XIX - XX століття як об'єкт археографічного та джерелознавчого опису: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Л.В. Лисенко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження історично сформованих та штучно створених ретроспективних фондів Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського як об'єкта опису археографії та джерелознавства. Особливу увагу приділено реконструйованим колекційним книгозбірням приватних, юридичних осіб та ряду колекцій/зібрань, сформованих за предметно-тематичною, хронологічною, культурологічною ознакою. Здійснено їх історико-культурологічну класифікацію за станово-професійною ознакою для приватних колекційних фондів, за тематичною - для ретроспективних зібрань юридичних осіб, наведено бібліотекознавчу класифікацію. Встановлено терміносистему колекційних фондів (визначено зміст понять "колекція", "зібрання", "бібліотека") для проведення державної реєстрації. Запропоновано ідентифікаційні індекси відповідно до класифікацій ретроспективних книжкових колекційних фондів та систему обов'язкових облікових документів (паспортів) як різновиду науково-довідкового апарату на історико-культурні фонди з метою забезпечення збереження колекцій/зібрань, введення їх до наукового обігу та ефективного використання. Науково обгрунтовано методику складання найменшого елемента археографічного опису колекційного фонду - заголовка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7(4УКР)511.1 +
Шифр НБУВ: РА329811
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Демчина Л.І. 
Вища бібліотечно-інформаційна освіта в сучасній Україні: формування документологічної складової: автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.03 / Л.І. Демчина ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто документологічну складову вищої бібліотечно-інформаційної освіти як системне явище, що формується під впливом змін у соціально-комунікаційному середовищі за умов інформатизації та ступеневої освіти у сучасній Україні. Визначено основні стадії розвитку наукових і навчальних дисциплін документально-комунікаційного циклу, що дозволило виявити передумови трансформації книгитивно-документознавчої у документологічну підготовку вітчизняних бібліотечно-інформаційних кадрів, орієнтовану на вивчення широкого кола традиційних і технотронних (електронних) соціально значущих документів, створених для передавання інформації у часі та просторі, що базується на документивній парадигмі змісту навчання. Доведено провідну роль документальної комунікації як домінанти змісту вищої бібліотечно-інформаційної освіти. Здійснено порівняльний аналіз сучасного стану підготовки фахівців в Україні та інших країнах світу щодо пошуку, відбору, кумуляції, аналітико-синтетичної обробки документів різних типів і видів через сучасні бібліотеки. Розроблено концептуальну та конкретно-дисциплінарну моделі документологічної складової підготовки молодших спеціалістів, бакалаврів і магістрів, яка базується на книгитивно-документивній, документивно-інформаційній і документивно-когнітивної парадигмах галузевої освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 р31(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360094
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Політова О.А. 
Вторинна документальна інформація з історії України в бібліографічних посібниках і архівних довідниках 90-х рр. ХХ ст. - поч. ХХІ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.02 / О.А. Політова ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито усталену в Україні систему бібліографічного відображення вторинної документальної інформації, вивчено динаміку та сучасні тенденції в процесі поточного та ретроспективного висвітлення документального потоку з історії України, стан формування системи архівної інформації. На основі самостійно створеної бази даних про бібліографічні посібники та архівні довідники періоду 1990-х рр. - початку ХХІ ст. проаналізовано внесок бібліотек, архівів, музеїв, наукових і науково-дослідних установ історичної галузі у формування жанрово-видового та тематичного спектру вторинної документальної інформації з вітчизняної історії. Визначено сучасні тенденції в удосконаленні вторинної документальної інформації з історії України в бібліографічних посібниках та архівних довідниках, запропоновано модель її функціонування у даному джерельному комплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4Укр)64 + Ч811.4 +
Шифр НБУВ: РА368674
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Сищенко С.В. 
Книгознавча підготовка фахівців у системі вищої бібліотечно-бібліографічної освіти України: теоретико-методологічні засади: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / С.В. Сищенко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади книгознавчої підготовки фахівців у системі вищої бібліотечно-бібліографічної освіти за умов пріоритетного формування національної книжкової галузі України. Здійснено контент-аналіз основних публікацій вітчизняних і зарубіжних учених за темою дослідження. Проаналізовано сучасний стан і визначено основні тенденції у системі підготовки книгознавчих кадрів в Україні та інших країнах світу, виявлено існуючу номенклатуру книгознавчих спеціальностей, спеціалізацій, навчальних дисциплін та форми їх інституційної реалізації. Виявлено протиріччя між сучасними потребами України у висококваліфікованих фахівцях книгознавчого і бібліотечно-бібліографічного профілю та недосконалістю існуючої системи підготовки відповідних кадрів у вищій школі. Запропоновано комплекс теоретичних підходів до модернізації змісту та напрямків книгознавчої підготовки, її системного розвитку. Обгрунтовано перспективи змістовно-структурного й організаційного реформування книгознавчої освіти за умов формування єдиного освітнього простору України. Визначено основні чинники впливу на якість формування змісту та напрямів книгознавчої підготовки в системі вищої біліотечно-бібліографічної освіти. Запропоновано нові перспективні книгознавчі спеціалізації. Розроблено й обгрунтовано зміст навчання професіоналів у галузі книжкового та інформаційного маркетингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 р30 + Ч75 р30 + Ч611 р30
Шифр НБУВ: РА316174 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

11.
Якимюк Ю. П. 
Комунікаційна система документаційного забезпечення управління вищим навчальним закладом: автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.02 / Ю. П. Якимюк ; Нац. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність переходу від діловодства до комунікаційної системи документаційного забезпечення управління (КСДЗУ) ВНЗ, як інструменту забезпечення ефективного розвитку вишу на основі формування єдиного документаційного простору, та систематизовано певну групу структурних обмежень, що виникають у зв'язку з її формуванням, та необхідність переходу на електронні носії документування інформації. Визначено поняття комунікаційної системи документаційного забезпечення управління та розроблено концептуальні аспекти створення єдиного інформаційного простору документального забезпечення управління корпоративним об'єднанням ВНЗ. Розкрито відмінності документаційної системи вишу, що полягають у її значимості для розвитку (основний ресурс), системі формування (людський фактор) та типові документальної інформації, складності та тривалості процесу діалектичної взаємодії підсистем формування та поширення документів, орієнтації контролю за матеріалізацією документальної інформації. Визначено сучасну структуру КСДЗУ ВНЗ як цілісну документально-інформаційну систему, що має низку підсистем та особливості формування їх інформаційного ресурсу, з урахуванням спефиціки діяльності вишу та необхідності забезпечення взаємодії його підрозділів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч245 + Ч481.47
Шифр НБУВ: РА381396 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

12.
Шелестова А. М. 
Навчальна документація в інтегрованому інформаційно-комунікаційному просторі вищого навчального закладу: автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.02 / А. М. Шелестова ; Нац. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Проведено типологічний аналіз навчальної документації (НД) сучасного ВНЗ і запропоновано комплексну типологію НД ВНЗ за умов інформатизації освіти. Розроблено типологію документаційних потоків НД ВНЗ. Визначено функції навчальних документів в інтегрованому інформаційно-комунікаційному просторі ВНЗ. Розкрито комунікаційні властивості основних видів навчальних документів ВНЗ. Обгрунтовано визначення веб-сайту як середовища функціонування та як комунікаційного каналу розповсюдження електронної НД ВНЗ. Розроблено перспективну модель функціонування НД в інтегрованому інформаційно-комунікаційному просторі ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в2:З81 + Ч481.47 + Ч245
Шифр НБУВ: РА384805 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

13.
Гайсинюк Н.А. 
Педагогічні засади підготовки документознавців в умовах інформатизації суспільства: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Н.А. Гайсинюк ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Розлянуто місце документознавства як галузі наукового знання та навчальної дисципліни, теоретико-методологічні засади вивчення проблеми професійної підготовки документознавців за умов інформатизації суспільства, визначено зміст і структуру навчально-виховного процесу підготовки кадрів для даної галузі та інформаційної діяльності. Окреслено та уточнено систему термінів і понять, пов'язаних з комплексом документознавство. Проаналізовано оптимальні методи, прийоми виховання та навчання майбутніх документознавців. Розроблено модель класифікації навчального комплексу з урахуванням загальної типології документів, необхідних для підготовки висококваліфікованих фахівців-документознавців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч244(4УКР) п/р + Ч234(4УКР) п/р +
Шифр НБУВ: РА323861
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Дубова С.В. 
Підготовка документознавців для сфери державного управління в Україні (1995 - 2008 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 27.00.02 / С.В. Дубова ; Держ. акад. кер. кадрів культ. і мистец. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано передумови виникнення, досліджено історію становлення та розвитку документознавчої освіти в Україні (1995 - 2008 рр.). З'ясовано, що її розвиток для державного управління безпосередньо пов'язаний з державотворчими процесами та розвитком документознавчої науки. Систематизовано наукові публікації з проблем підготовки документознавців, виділено основні етапи наукових досліджень документознавчої освіти в Україні. Вперше формалізовано зміни у підготовці документознавців шляхом аналізу навчальних планів підготовки фахівців з 1997 до 2008 рр. Визначено хронологічний порядок введення спеціальностей у ВНЗ України у досліджуваний період. Уточнено зміст діяльності документознавців у сфері державного управління. Наведено характеристику тематичного інтернет-порталу з документознавства, теоретично обгрунтовано його структурну схему. Вперше обгрунтовано концептуальні засади підготовки документознавців для сфери державного управління, які базуються на положеннях про взаємозв'язок у змісті підготовки фахівців предметних галузей "документознавство" та "державне управління".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч244(4УКР) р
Шифр НБУВ: РА370397 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Мищак І.М. 
Розвиток архівної справи в Україні (1943 - середина 1960-х років): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Мищак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

На підставі аналізу різноманітних джерел розкрито процес відбудови архівної галузі України після звільнення від гітлерівських загарбників та її подальший розвиток протягом двох повоєнних десятиріч. Реконструйовано мережі архівних установ республіки, процес повернення архівних документів, евакуйованих у східні регіони СРСР і вивезених окупантами за кордон. Висвітлено заходи державних органів та архівістів щодо комплектування архівів і зміцнення їх матеріальної бази, впорядкування документів та організації їх наукового використання, підготовки кадрів архівістів. Комплексно відтворено особливості архівного будівництва за умов тоталітарного режиму, проаналізовано найбільш характерні недоліки, притаманні повоєнному розвитку архівної справи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч813(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА317254 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Клименко Т.А. 
Розвиток архівної справи на Черкащині (1919 - 2000 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.А. Клименко ; Держ. ком. архівів України, Укр. НДІ архів. справи та документознав. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу історичних джерел та наукової літератури висвітлено особливості формування мережі архівних установ на території нинішньої Черкащини та основні напрямки їх діяльності. Детально досліджено комплектування держархівів Черкащини та розв'язання проблем фізичного та інтелектуального доступу до архівної інформації. Проаналізовано роботу державних архівів області щодо забезпечення збереженості архівних документів, повноцінного комплектування державних архівів, обліку та створення довідкового апарату, використання архівної інформації, організації роботи з відомствами й архівної освіти. Розкрито внесок окремих осіб до розвитку архівної справи на Черкащині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т2(4УКР)6 + Ч813(4УКР-4ЧЕК)6 + Ч814(4УКР-4ЧЕК) +
Шифр НБУВ: РА329027
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Ісаєнко О.О. 
Розвиток інноваційних бібліотечних технологій інформаційного обслуговування в Україні (1980 - 2007 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.03 / О.О. Ісаєнко ; Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно вивчено розвиток інноваційних технологій інформаційного обслуговування (ІО) в бібліотеках України з 1980 р. Проаналізовано й уточнено поняттєвий апарат дослідженої теми. Узагальнено досвід впровадження технологічних складових ІО у практику роботи провідних бібліотек України. Проведено технологічний аналіз розвитку інноваційних складових видачі документів з фондів бібліотек. Виявлено, проаналізовано та структуровано технологічну документацію, яка має описово-технологічну, організаційно-методичну, нормативно-управлінську чи обліково-регламентувальну спрямованість та стосується всіх форм, напрямів, видів і процесів ІО користувачів бібліотеки. Досліджено особливості та виявлено пріоритети з ІО електронними науково-інформаційними ресурсами користувачів НБУВ. Запропоновано шляхи стосовно вдосконалення ІО користувачів бібліотеки. Розроблено комплексну модель ІО сучасної бібліотеки, компонентами якої є модель ІО у приміщенні бібліотеки, моделі її дистанційного ІО, моделі корпоративного ІО в об'єднаному бібліотечно-інформаційному просторі. Запропоновано стратегічні напрями розвитку інноваційних технологій в системі ІО бібліотеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738 + Ч758 +
Шифр НБУВ: РА365464
Рубрики:

18.
Корчемна І. С. 
Розвиток системи комплектування і обліку рукописних фондів бібліотек України та створення сучасних інформаційних ресурсів (1918 - 2009 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 27.00.02 / І. С. Корчемна ; Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського НАН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано історію та сучасний стан комплектування й обліку рукописних фондів як складової національного архівного фонду. Виявлено типологічні особливості розвитку документаційного забезпечення, формування комплексу науково-методичної й облікової документації рукописних фондів наукових бібліотек України, а також контролю за їх збереженістю та використанням. З'ясовано специфіку сучасного правового та нормативного забезпечення комплектування та державного обліку рукописних фондів. Розкрито систему, склад і зміст облікових документів. Побудовано структурно-функціональну модель бази даних "Електронна справа рукописного фонду" (БД ЕСРФ) за вдосконаленою системою облікової документації. Проведено апробацію та наповнення БД ЕСРФ. Створено електронний ресурс ЕСРФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.834.2(4УКР)540 г
Шифр НБУВ: РА372176 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Соляник А.А. 
Система документопостачання фондів бібліотек України: теоретико-методологічний аспект: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 07.00.08 / А.А. Соляник ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2006. — 45 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади оптимізації системи документопостачання фондів біліотек за умов ринкової економіки й інформатизації суспільства. Досліджено еволюцію наукових концепцій стосовно проблеми документопостачання бібліотечних фондів. Установлено рівень теоретичної розробленості теми. Виявлено суть, ознаки, властивості та функції зазначеної системи. Розвинуто класифікацію джерел і способів документопостачання бібліотечних фондів. Удосконалено терміносистему дослідженої сфери. Запропоновано визначення її базових понять. Розроблено періодизацію виникнення та розвитку складових системи документопостачання бібліотечних фондів у контексті еволюції документальної комунікації. Виявлено закономірності розвитку та фактори, що визначають сучасний стан функціонування даної системи. Узагальнено зарубіжний досвід і науково обгрунтовано напрями оптимізації системи документопостачання бібліотечних фондів бібліотек України за умов формування національної електронної бібліотеки. Розроблено концептуальну модель сучасної системи, на базі якої визначено три оптимальні організаційні моделі документопосточання, зорієнтовані на бібліотеки різних типів і видів, а саме: національні, наукові універсальні та спеціальні, публічні. Обгрунтовано напрями вдосконалення підготовки та перепідготовки кадрів для видавничо-книготорговельної та бібліотечно-інформаційної сфери за умов інформатизації та мережевої інтеграції її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.1 +
Шифр НБУВ: РА349259
Рубрики:

20.
Рудюк В.В. 
Система керування електронною документацією у Федеративній Республіці Німеччина (1990 - 2006 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.02 / В.В. Рудюк ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне історико-документознавче дослідження процесу формування, функціонування й еволюції системи керування електронною документацією (КЕД) у ФРН, визначено її ознаки, склад та основні функції елементів. Зроблено історіографічний огляд досліджень, присвячених вивченню її формування та розвитку. Розглянуто витоки та еволюцію системи, форми державного сприяння, науково-методичного та організаційно-технологічного забезпечення. На підставі узагальнення досвіду ФРН обгрунтовано підходи щодо розробки класифікації електронних документів як інструменту керування електронною документацією. Наведено рекомендації щодо практичного використання досвіду ФРН під час побудови системи КЕД в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч244(4НІМ) +
Шифр НБУВ: РА358152
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського