Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (34)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (124)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (31)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (15)Бібліотекарям - Реферативна інформація (327)Бібліотекарям - Віртуальна бібліографічна довідка (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=ФАХ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

1.
Булах Т.Д. 
Бібліотечна селекція документів в умовах інформатизації: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Т.Д. Булах ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто бібліотечну селекцію як системне явище, що сформувалося за умов змін у зовнішньому середовищі. Визначено основні етапи розвитку теорії бібліотечного відбору, передумови його трансформації у бібліотечну селекцію документів та її місце в технологічному циклі формування бібліотечного фонду в різні історичні періоди і на основі конкретизації його основних процесів обгрунтовано кількісний склад та змістове наповнення основних видів бібліотечної селекції за умов інформатизації. Проаналізовано особливості первинного відбору окремих носіїв інформації та сформульовано основні орієнтири визначення співвідношення між документами в процесі комплектування фонду. Описано технологію бібліотечної селекції з урахуванням функцій бібліотечних установ за умов інформатизації. Охарактеризовано електронну систему бібліотечної селекції як перспективний напрям діяльності вітчизняних бібліотек. Визначено основні аспекти покращення підготовки фахівців бібліотечної сфери. Висвітлено діяльність з формування фондів, організації їх зберігання та використання на основі бібліотечного відбору як технології, яка в процесі переходу до інформаційного рівня соціальних комунікацій трансформується в інтегративний процес бібліотечної селекції в єдиному інформаційному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.10 +
Шифр НБУВ: РА342924
Рубрики:
  

2.
Міщук Г.А. 
Бібліотечні колекції з історії нумізматики ХІХ - початку ХХ ст. у фондах Інституту рукопису Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського: історія формування та сучасний стан: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Г.А. Міщук ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто походження, особливості формування, розвиток та сучасний склад книжково-рукописних нумізматичних колекцій з фондів Інституту рукопису як важливої частини джерельної бази вивчення історії розвитку нумізаматики в Україні у XIX - на початку XX ст. До наукового обігу залучено значну кількість нових джерел з історії нумізматики, розвитку науки про нумізматику, архівних документів щодо колекційної діяльності наукових товариств, установ освіти, культури, видатних вітчизняних фахівців-нумізаматів. Проведено джерелознавчу атрибуцію рукописів нумізматичного характеру, встановлено їх походження, авторську приналежність, історію надходження до колекцій наукових товариств, установ, зокрема НБУВ, окремих осіб. Здійснено фондознавчу класифікацію нумізматичних документів і удосконалено відповідний комплекс науково-облікової документації. Виконано історико-книгознавчу реконструкцію складу та змісту зібрань у період їх становлення та розвитку (XIX - початок XX ст.), а також після розпорошення. За допомогою методів архівної евристики віднайдено місця зберігання уцілілих частин зібрань, проаналізовано взаємозв'язки між ними. Значну увагу приділено вивченню архівних документів власників колекцій, зокрема С.Шодуара, В.Б.Антоновича, К.В.Болсуновського, В.Ю.Данилевича, В.Г.Ляскоронського, М.І.Петрова, М.Ф.Біляшівського, Ф.Р.Штейнгеля, Вс. і В. Модзалевських, колекції Одеського товариства історії та старожитностей, Київського університету св.Володимира, Української академії наук. Встановлено значення рукописної спадщини з нумізматики в історії вітчизняної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7(4УКР)511.1 + Т221(4УКР) л6 +
Шифр НБУВ: РА333543
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Демчина Л.І. 
Вища бібліотечно-інформаційна освіта в сучасній Україні: формування документологічної складової: автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.03 / Л.І. Демчина ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто документологічну складову вищої бібліотечно-інформаційної освіти як системне явище, що формується під впливом змін у соціально-комунікаційному середовищі за умов інформатизації та ступеневої освіти у сучасній Україні. Визначено основні стадії розвитку наукових і навчальних дисциплін документально-комунікаційного циклу, що дозволило виявити передумови трансформації книгитивно-документознавчої у документологічну підготовку вітчизняних бібліотечно-інформаційних кадрів, орієнтовану на вивчення широкого кола традиційних і технотронних (електронних) соціально значущих документів, створених для передавання інформації у часі та просторі, що базується на документивній парадигмі змісту навчання. Доведено провідну роль документальної комунікації як домінанти змісту вищої бібліотечно-інформаційної освіти. Здійснено порівняльний аналіз сучасного стану підготовки фахівців в Україні та інших країнах світу щодо пошуку, відбору, кумуляції, аналітико-синтетичної обробки документів різних типів і видів через сучасні бібліотеки. Розроблено концептуальну та конкретно-дисциплінарну моделі документологічної складової підготовки молодших спеціалістів, бакалаврів і магістрів, яка базується на книгитивно-документивній, документивно-інформаційній і документивно-когнітивної парадигмах галузевої освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 р31(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360094
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Коваль Т.М. 
Еволюція структури читацького складу наукової бібліотеки (у 90-х роках ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Т.М. Коваль ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Узагальнено наукові розробки українських і зарубіжних фахівців щодо формування системи обслуговування читачів. Досліджено особливості зміни читацького складу в 1990-х рр. - у період зменшення ідеологічного впливу та посилення ролі читача як основного об'єкту бібліотечної діяльності. Наведено детальну характеристику послуг, які пропонуються читачеві згідно з запитом. Вперше в українському бібліотекознавсті з залученням значного статистичного матеріалу та з використанням соціологічного методу визначено соціально-демографічні характеристики читацького складу Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського (НБУВ) у 1990-х рр., їх динаміку та тенденції змін. Здійснено комплексний аналіз сучасної системи обслуговування з організаційним, технологічним та методичним забезпеченням читацьких інформаційних потреб і створенням сприятливого бібліотечного середовища. Проведено соціологічне опитування фахівців щодо оцінки бібліотечно-інформаційних послуг і формування номенклатури, зорієнтованої на потреби користувачів з широким використанням в обслуговуванні елементів бібліотечного маркетингу. Вивчено реальний попит читачів НБУВ на бібліотечні, бібліографічні й інформаційні послуги як основний чинник формування якості системи обслуговування. Запропоновано автоматизовану технологію створення бази даних відомостей про читачів (БД ВЧ), розроблено метод реєстрації, впроваджено новий читацький квиток і структуру читацького номера, що дозволяє забезпечити диференційоване обслуговування різних категорій читачів. Досліджено еволюцію й обгрунтовано структурні зміни читацького складу НБУВ на основі сформованої БД ВЧ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.327(4УКР)540 + Ч738.7(4УКР)540 +
Шифр НБУВ: РА335221
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Олійник О.В. 
Інформаційні технології дистанційного навчання у вищій бібліотечній освіті США: автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.03 / О.В. Олійник ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше узагальнено еволюцію організації інформаційних технологій дистанційного навчання в бібліотечній освіті США. Зроблено теоретико-методичне обгрунтування відповідності між технологічним рівнем сучасного стану американських бібліотек, якістю професійної компетентності бібліотечних фахівців і рівнем застосування інноваційних технологій дистанційного навчання у вищих бібліотечно-інформаційних школах США. Вперше визначено особливості інформаційних технологій дистанційного навчання американських бібліотечних фахівців на рівні магістратури, які відрізняються обов'язковою наявністю інтерактивної комунікації, що забезпечується можливостями сервісів Інтернету (форумів, чатів, аудіо- та відеоконференцій). Визначено особливості інтерактивних комунікацій за умов дистанційного навчання, серед яких виокремлено типи інтегративних комунікацій відповідно до окремих навчальних стилів студентів (незалежні, залежні, компетативні, колаборативні, замкнені, патісі-пантні). Вперше запропоновано для впровадження в українську систему вищої бібліотечної освіти узагальнені організаційні моделі дистанційного навчання (змішані, спеціалізовані, бімодальні, консорціум, франчайзинг, акредитація), розроблено рекомендації щодо впровадження інформаційних технологій дистанційного навчання у систему бібліотечної освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73о31(7СПО) +
Шифр НБУВ: РА362021
Географічні рубрики:

6.
Сищенко С.В. 
Книгознавча підготовка фахівців у системі вищої бібліотечно-бібліографічної освіти України: теоретико-методологічні засади: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / С.В. Сищенко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади книгознавчої підготовки фахівців у системі вищої бібліотечно-бібліографічної освіти за умов пріоритетного формування національної книжкової галузі України. Здійснено контент-аналіз основних публікацій вітчизняних і зарубіжних учених за темою дослідження. Проаналізовано сучасний стан і визначено основні тенденції у системі підготовки книгознавчих кадрів в Україні та інших країнах світу, виявлено існуючу номенклатуру книгознавчих спеціальностей, спеціалізацій, навчальних дисциплін та форми їх інституційної реалізації. Виявлено протиріччя між сучасними потребами України у висококваліфікованих фахівцях книгознавчого і бібліотечно-бібліографічного профілю та недосконалістю існуючої системи підготовки відповідних кадрів у вищій школі. Запропоновано комплекс теоретичних підходів до модернізації змісту та напрямків книгознавчої підготовки, її системного розвитку. Обгрунтовано перспективи змістовно-структурного й організаційного реформування книгознавчої освіти за умов формування єдиного освітнього простору України. Визначено основні чинники впливу на якість формування змісту та напрямів книгознавчої підготовки в системі вищої біліотечно-бібліографічної освіти. Запропоновано нові перспективні книгознавчі спеціалізації. Розроблено й обгрунтовано зміст навчання професіоналів у галузі книжкового та інформаційного маркетингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 р30 + Ч75 р30 + Ч611 р30
Шифр НБУВ: РА316174 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

7.
Коваленко І.П. 
Комунікаційні засоби формування правової культури бібліотечних фахівців: автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.03 / І.П. Коваленко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методичні засади формування правової культури фахівців бібліотечно-інформаційної сфери. Розкрито зміст і структуру правової культури як сукупність когнітивного, аксіологічного, діяльнісного компонентів. Визначено специфічні особливості професійної складової правової культури бібліотечних фахівців. Запропоновано систему комунікаційних засобів її формування. За результатами соціологічного дослідження проаналізовано сучасний стан правової культури бібліотечних фахівців. Визначено шляхи вдосконалення формування даної культури на основі системи документоресурсних, інформаційно-сервісних, організаційно-управлінських комунікаційних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР) п
Шифр НБУВ: РА370748 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Бородіна Г.Г. 
Мережа бібліотек Півдня України: формування та тенденції розвитку (XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Г.Г. Бородіна ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 21 с. — укp.

На базі архівних джерел зроблено спробу виявити основні тенденції та напрями розвитку бібліотечної справи регіону України в територіально-адміністративних межах сучасних Миколаївської, Одеської та Херсонської областей протягом XIX - початку XX ст. Встановлено наявність мережі бібліотек того часу, розподілених за типами: публічні (міські, губернські, громадські), народні (як різновид публічних бібліотек), спеціальні (навчальних закладів - вищих, середніх і галузевих), а також власні книжкові зібрання. Показано активність процесу формування мережі публічних бібліотек на півдні України. Документально доведено, що ці процеси значною мірою впливали на формування мережі бібліотек у Російській імперії. Виявлено, що саме в цьому регіоні відбувалося становлення бібліотек морського та технічного профілю (спеціальних морських бібліотек): бібліотеки штурманського училища, бібліотеки при гідрографічному депо, Севастопольської морської офіцерської бібліотеки; вищих навчальних закладів. Охарактеризовано внесок українських учених, громадських і політичних діячів (М. Аркаса, Г. Ге, С. Русової, М. Пирогова, С. Сільванського, А. Скальковського), бібліотечних фахівців (М. Беккера, М. Попруженка, В. Шенфінкель), а також книговидавців (М. Клочкова, К. Тотті, В. Картамишева) у розвиток бібліотечної мережі регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА324435
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Шпак С.М. 
О.Я.Мацюк: архівіст та краєзнавець: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.М. Шпак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в українській історіографії висвітлено життєвий і творчий шлях відомого львівського архівіста, фахівця у галузі української філігранології, краєзнавця, громадського діяча, директора Центрального історичного архіву України у Львові, професора Львівського державного університету ім. І. Франка О.Я. Мацюка (1932 - 1999). На підставі вивчення історіографії проблеми та наукового доробку вченого виявлено фактори, які вплинули на формування його світогляду, визначено характер і зміст наукових студій. Проаналізовано пріоритетні напрямки наукової діяльності О.Я. Мацюка, висвітлено його внесок у становлення української філігранології як самостійної історичної дисципліни. Проаналізовано праці ученого, присвячені дослідженню проблем початкового періоду слов'янського книгодрукування й українського краєзнавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Мацюк О.Я. + Ч814(4УКР)-8 Мацюк О.Я. +
Шифр НБУВ: РА362922
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Гайсинюк Н.А. 
Педагогічні засади підготовки документознавців в умовах інформатизації суспільства: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Н.А. Гайсинюк ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Розлянуто місце документознавства як галузі наукового знання та навчальної дисципліни, теоретико-методологічні засади вивчення проблеми професійної підготовки документознавців за умов інформатизації суспільства, визначено зміст і структуру навчально-виховного процесу підготовки кадрів для даної галузі та інформаційної діяльності. Окреслено та уточнено систему термінів і понять, пов'язаних з комплексом документознавство. Проаналізовано оптимальні методи, прийоми виховання та навчання майбутніх документознавців. Розроблено модель класифікації навчального комплексу з урахуванням загальної типології документів, необхідних для підготовки висококваліфікованих фахівців-документознавців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч244(4УКР) п/р + Ч234(4УКР) п/р +
Шифр НБУВ: РА323861
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Дубова С.В. 
Підготовка документознавців для сфери державного управління в Україні (1995 - 2008 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 27.00.02 / С.В. Дубова ; Держ. акад. кер. кадрів культ. і мистец. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано передумови виникнення, досліджено історію становлення та розвитку документознавчої освіти в Україні (1995 - 2008 рр.). З'ясовано, що її розвиток для державного управління безпосередньо пов'язаний з державотворчими процесами та розвитком документознавчої науки. Систематизовано наукові публікації з проблем підготовки документознавців, виділено основні етапи наукових досліджень документознавчої освіти в Україні. Вперше формалізовано зміни у підготовці документознавців шляхом аналізу навчальних планів підготовки фахівців з 1997 до 2008 рр. Визначено хронологічний порядок введення спеціальностей у ВНЗ України у досліджуваний період. Уточнено зміст діяльності документознавців у сфері державного управління. Наведено характеристику тематичного інтернет-порталу з документознавства, теоретично обгрунтовано його структурну схему. Вперше обгрунтовано концептуальні засади підготовки документознавців для сфери державного управління, які базуються на положеннях про взаємозв'язок у змісті підготовки фахівців предметних галузей "документознавство" та "державне управління".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч244(4УКР) р
Шифр НБУВ: РА370397 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Трач Ю.В. 
Професійний розвиток бібліотекарів у фахових об'єднаннях України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Ю.В. Трач ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз проблеми професійного розвитку бібліотекарів у фахових об'єднаннях України. Виявлено та проаналізовано форми і зміст діяльності фахових об'єднань, визначено напрями подальшої діяльності в процесі професіоналізації працівників книгозбірень. Виокремлено чинники впливу на процес професійного розвитку бібліотекарів. Розроблено та теоретично обгрунтовано функціональну модель організації процесу професійного розвитку в громадських об'єднаннях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)л5 + Ч734(4УКР)п
Шифр НБУВ: РА313093 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Єрмолаєва Г.А. 
Розвиток здатностей до управлінської діяльності у фахівців бібліотечної сфери: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Г.А. Єрмолаєва ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Виявлено, тоеретично обгрунтовано й експериментально перевірено закономірності, умови та методи розвитку у фахівців біблотечної сфери здатностей до управління сучасною бібліотекою. Доведено, що впровадження нових концепцій діяльності сучасної бібліотеки вимагає нових управлінських підходів та нового типу бібліотечного керівника. Розкрито суть здатностей до управлінської підготовки у системі бібліотечної освіти. Розглянуто методологію, узагальнено методику та результати соціологічних досліджень бібліотечних фахівців, проведених в Україні протягом останніх 10-ти років. Представлено результати експериментального дослідження професійних здатностей бібліотечних управлінців (на прикладі керівників бібліотек Півдня України). Розроблено освітню модель розвитку у фахівців бібліотечної сфери професійних здатностей до управління сучасною бібліотекою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР) п +
Шифр НБУВ: РА341124
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Бездрабко В.В. 
Становлення і розвиток документознавства в Україні (друга половина XX - початок XXI ст.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук: 27.00.02 / В.В. Бездрабко ; Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Реконструйовано перебіг історичних подій, що визначили напрями та основні тенденції еволюції документознавства. Розкрито зміст пізнавальних процесів, особливості розвитку науки. Проаналізовано діяльність документознавчих наукових центрів України, висвітлено становлення фахової періодики, системи підготовки професійних кадрів у вищій школі, специфіку розвитку документознавства як наукової спеціальності. Досліджено сутність класичного дркументознавства та документології. Встановлено основні наукові напрями сучасного документознавства та визначено перспективи розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч243(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА370206 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського