Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (289)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (14)Література з книгознавства (33)Дослідження рукописних та архівних фондів (37)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (2)Бібліотекарям - Реферативна інформація (91)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>U=Т2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

1.
Прилепішева Ю.А. 
Археографічна діяльність архівних установ України (1946 - 1991): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Ю.А. Прилепішева ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2003. — 19 с. — укp.

На базі результатів вивчення різноманітних джерел визначено основні організаційні засади та особливості розвитку видавничої діяльності установ системи Головархіву УРСР. Розкрито вплив на науковий та інформаційний рівень, тематику видань суспільно-політичних та ідеологічних чинників. Надано комплексну оцінку загальносоюзних правил публікації історичних документів, проаналізовано основні принципи та методи підготовки видань, вивчено досвід українських архівістів-археографів у вдосконаленні нормативно-методичної бази публікації джерел. Визначено повноту висвітлення історичного минулого України в документах, уведених до наукового обігу завдяки опублікованим збірникам документів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т212(4УКР)63 + Ч813(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА324437
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Платонова Н.В. 
Архівна служба МВС України: історія, інформаційні ресурси, сучасні методи їх репрезентації: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.В. Платонова ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Комплексно досліджено історію становлення та розвитку архівної служби МВС, її місце в системі державних архівів та у комплексі розвитку архівної справи колишнього СРСР та України. На підставі архівних документів, вперше залучених до наукового обігу, висвітлено основні тенденції розвитку архівної справи в даному відомстві, передумови створення закритих архівів та причини знищення цінних архівних матеріалів. Охарактеризовано склад та зміст інформаційних ресурсів, визначено їх значення для вивчення історії України. Досліджено стан комп'ютеризації в архівній галузі, проаналізовано автоматизовані бази даних архівної інформації ДА МВС України, визначено напрямки подальшої їх розробки та можливості інтеграції в національну інформаційну систему "Архівна та рукописна Україніка".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР)75 + Х819(4УКР)112.011 + Т211(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА325927
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Вовченко В.Б. 
Архівна спадщина кооператора, державного і громадського діяча М.В. Левитського (1859 - 1939): історія, реконструкція, зміст: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / В.Б. Вовченко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено життєвий і творчий шлях відомого українського кооператора, державного та громадського діяча М.В.Левитського (1859 - 1936), показано особливості становлення його наукового світогляду та формування ідейних поглядів. Проаналізовано структуру архівної спадщини М.В.Левитського, запропоновано принципи класифікації та систематизації історичних документів. Здійснено групування архівних матеріалів за такими розділами: наукова спадщина, кооперативна та громадська діяльність, літературна та культурологічна творчість, державна діяльність, фотодокументи. У науковому дослідженні використано комплексні критерії (хронологічний, номінальний, жанровий, функціональний, джерелознавчий) аналізу та систематизації архівних матеріалів. Визначено роль документальної спадщини М.В.Левитського у вивченні кооперативного та культурно-просвітницького руху в Україні у другій половині XIX - на початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР) + Т211(4УКР)52/61 +
Шифр НБУВ: РА352917
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Палієнко М.Г. 
Архівні центри в українській еміграції в Європі у 1920-х - 1940-х рр. (створення, функціонування, доля документальних колекцій): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / М.Г. Палієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 31 с. — укp.

З використанням широкого кола джерел комплексно досліджено історію заснування та функціонування архівних центрів української еміграції в Польщі, Чехословаччині, Австрії та Франції у міжвоєнний період, з'ясовано їх організаційну структуру та функції. Визначено джерела комплектування документальних колекцій, організацію їх зберігання та опрацювання. У порівняльному аспекті проаналізовано діяльність Українського національного музею-архіву, Українського історичного кабінету та Музею визвольної боротьби України в Празі, Української бібліотеки ім. С. Петлюри в Парижі й осередку Національного музею у Відні. Висвітлено склад їх архівних зібрань. Досліджено процес переміщення українських еміграційних колекцій у роки Другої світової війни та у повоєнний період. Визначено основні місця їх сучасного зберігання в Україні та за кордоном. З'ясовано інформаційний потенціал і джерельне значення матеріалів з еміграційних колекцій для дослідження актуальних проблем української історії XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч813(4=УКР)6 + Т211(49=УКР) +
Шифр НБУВ: РА363403
Рубрики:

5.
Міщук Г.А. 
Бібліотечні колекції з історії нумізматики ХІХ - початку ХХ ст. у фондах Інституту рукопису Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського: історія формування та сучасний стан: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Г.А. Міщук ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто походження, особливості формування, розвиток та сучасний склад книжково-рукописних нумізматичних колекцій з фондів Інституту рукопису як важливої частини джерельної бази вивчення історії розвитку нумізаматики в Україні у XIX - на початку XX ст. До наукового обігу залучено значну кількість нових джерел з історії нумізматики, розвитку науки про нумізматику, архівних документів щодо колекційної діяльності наукових товариств, установ освіти, культури, видатних вітчизняних фахівців-нумізаматів. Проведено джерелознавчу атрибуцію рукописів нумізматичного характеру, встановлено їх походження, авторську приналежність, історію надходження до колекцій наукових товариств, установ, зокрема НБУВ, окремих осіб. Здійснено фондознавчу класифікацію нумізматичних документів і удосконалено відповідний комплекс науково-облікової документації. Виконано історико-книгознавчу реконструкцію складу та змісту зібрань у період їх становлення та розвитку (XIX - початок XX ст.), а також після розпорошення. За допомогою методів архівної евристики віднайдено місця зберігання уцілілих частин зібрань, проаналізовано взаємозв'язки між ними. Значну увагу приділено вивченню архівних документів власників колекцій, зокрема С.Шодуара, В.Б.Антоновича, К.В.Болсуновського, В.Ю.Данилевича, В.Г.Ляскоронського, М.І.Петрова, М.Ф.Біляшівського, Ф.Р.Штейнгеля, Вс. і В. Модзалевських, колекції Одеського товариства історії та старожитностей, Київського університету св.Володимира, Української академії наук. Встановлено значення рукописної спадщини з нумізматики в історії вітчизняної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7(4УКР)511.1 + Т221(4УКР) л6 +
Шифр НБУВ: РА333543
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Сохань С.В. 
Бібліотечно-археографічна діяльність М.І.Петрова (1840 - 1921): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / С.В. Сохань ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено бібліотечно-археографічну діяльність філолога, історика, археографа, книгознавця, професора Київської духовної академії (КДА), завідуючого Церковно-археологічним музеєм (ЦАМ) М.І.Петрова. Висвітлено основні напрями наукової діяльності вченого в галузі вивчення духовної культури, зокрема, історії писемної та книжкової спадщини. Розглянуто внесок до розвитку польової, камеральної та едиційної археографії. Вивчено формування рукописно-книжкових колекцій і зібрань ЦАМ, бібліотеки КДА. Досліджено організацію М.І.Петрова книжкового зібрання, установлено його творче професійне середовище, наукові контакти в галузі бібліотечно-археографічної діяльності. Висвітлено науково-організаційну роботу вченого у Церковно-архівно-археографічних комісіях. Проаналізовано сучасний стан рукописного зібрання ЦАМ в ІР Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР) + Т212(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326814
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Зінченко С.В. 
Візантійсько-балканські впливи на розвиток інтролігаторства в монастирях та церквах Київської метрополії XIV - XVII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.В. Зінченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено узагальнювальне історико-кодикологічне дослідження особливостей конструкції та декоративного оздоблення візантійських оправ Сучавської митрополії та Львівської і Перемишльської єпархій Київської митрополії XIV - XVII ст. Виявлено та досліджено масив оправ, виконаних за візантійською технікою оправлення, що зберігаються у книгозбірнях України, а саме: Національному музеї у Львові, Львівській науковій бібліотеці ім. В.Стефаника НАН України, Науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. І.Франка, Національній бібліотеці України ім. В.І.Вернадського та Національній бібліотеці у Варшаві. Визначено основні методичні принципи описування та специфічні особливості конструкції оправ цього періоду. З'ясовано візантійсько-балканські впливи на розвиток інтролігаторства у монастирях і церквах Київської митрополії XIV - XVII ст., а також зміни в їх конструкції, що відбулися під впливом європейської традиції оправлення кодексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.52 + Э372.27-34-021.7 + Т223.3-2 +
Шифр НБУВ: РА351796
Рубрики:

8.
Політова О.А. 
Вторинна документальна інформація з історії України в бібліографічних посібниках і архівних довідниках 90-х рр. ХХ ст. - поч. ХХІ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.02 / О.А. Політова ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито усталену в Україні систему бібліографічного відображення вторинної документальної інформації, вивчено динаміку та сучасні тенденції в процесі поточного та ретроспективного висвітлення документального потоку з історії України, стан формування системи архівної інформації. На основі самостійно створеної бази даних про бібліографічні посібники та архівні довідники періоду 1990-х рр. - початку ХХІ ст. проаналізовано внесок бібліотек, архівів, музеїв, наукових і науково-дослідних установ історичної галузі у формування жанрово-видового та тематичного спектру вторинної документальної інформації з вітчизняної історії. Визначено сучасні тенденції в удосконаленні вторинної документальної інформації з історії України в бібліографічних посібниках та архівних довідниках, запропоновано модель її функціонування у даному джерельному комплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4Укр)64 + Ч811.4 +
Шифр НБУВ: РА368674
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Косенко О.В. 
Джерельно-інформаційний потенціал особових архівних фондів: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.В. Косенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено джерельно-інформаційний потенціал особових архівних фондів як компонента архівної спадщини українського народу. Розкрито суть і визначено взаємозв'язок понять "особові архівні фонди", "документи особового походження". Виокремлено основні етапи створення особових фондів у структурі Національного архівного фонду України. Обгрунтовано науково-теоретичні та методичні засади формування особових архівних фондів, доведено необхідність їх наукового перегляду й удосконалення. На базі широкого кола біографічних, творчих, епістолярних, службових документів розглянуто структуру фондів визначних діячів української науки та культури, зокрема, істориків В.М. Базилевича, М.М. Бубнова, М.П. Василенка, І.М. Каманіна, О.С. Компан, Ю.А. Кулаковського, В.Л. Модзалевського. Розкрито нормативно-правову базу використання джерельно-інформаційного потенціалу особових архівних фондів. Узагальнено досвід оприлюднення їх документів і матеріалів, включаючи мережу Інтернет. Наведено рекомендації, спрямовані на вдосконалення цих процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР) + Ч811.4 +
Шифр НБУВ: РА363843
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Папакін Г.В. 
Приватні архіви української родової еліти в національній історії другої половини XVII - XX ст. (на прикладі архівної спадщини роду Скоропадських): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.10 / Г.В. Папакін ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Досліджено історико-архівознавчий феномен фамільних архівів національної родової еліти Лівобережної України другої половини XVII - XX ст., у яких відображена політична, економічна, військова, культурна, побутова та регіональна історія країни упродовж трьох століть. Наведено відомості про архів Скоропадських - відомого гетьмансько-старшинського роду, який дав двох гетьманів, генеральних старшин, вищих військових чинів, губернського та повітових маршалів, знаних меценатів і благодійників. Проаналізовано архівну спадщину П.Скоропадського, який опікувався відновленням архівалій предків, поповненням фамільного архіву документами, зокрема, що були утворені за його емігранського життя (1919 - 1945 рр.) і мали виняткове історико-політичне значення. Показано роль і місце фамільних архівів у складі Національного архівного фонду України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч813(4УКР) + Т211(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА335698
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Клименко Т.А. 
Розвиток архівної справи на Черкащині (1919 - 2000 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.А. Клименко ; Держ. ком. архівів України, Укр. НДІ архів. справи та документознав. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу історичних джерел та наукової літератури висвітлено особливості формування мережі архівних установ на території нинішньої Черкащини та основні напрямки їх діяльності. Детально досліджено комплектування держархівів Черкащини та розв'язання проблем фізичного та інтелектуального доступу до архівної інформації. Проаналізовано роботу державних архівів області щодо забезпечення збереженості архівних документів, повноцінного комплектування державних архівів, обліку та створення довідкового апарату, використання архівної інформації, організації роботи з відомствами й архівної освіти. Розкрито внесок окремих осіб до розвитку архівної справи на Черкащині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т2(4УКР)6 + Ч813(4УКР-4ЧЕК)6 + Ч814(4УКР-4ЧЕК) +
Шифр НБУВ: РА329027
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Винокурова Ф.А. 
Фонди державного архіву Вінницької області як джерело з історії долі євреїв під час німецько-румунської окупації 1941-1944 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Ф.А. Винокурова ; Держ. ком. архівів України. Укр. наук.-дослід. ін-т архів. справи та документознав. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано основні положення та напрями нацистської внутрішньої політики, тотального фізичного та психологічного знищення євреїв, конфіскації їх власності, організації гетто, робітничих таборів. Показано різні форми активної боротьби та пасивного протистояння євреїв окупантам. Доведено, що архівні фонди Державного архіву Вінницької області є важливим та репрезентативним джерелом вивчення долі євреїв під час окупаційного режиму 1941 - 1944 рр. в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(29=Е)62 + Ч814(4УКР-4ВІН)714 +
Шифр НБУВ: РА327344
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського