Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (103)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (8)Література з книгознавства (10)Бібліотекарям - Автореферати дисертацій (2)Бібліотекарям - Віртуальна бібліографічна довідка (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>U=Ч77$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Ніна Волошінська : біобібліогр. покажч. / ред.: О. Михайлова; уклад.: С. Смілянець, С. Смирнова, О. Михайлова; Національна історична бібліотека України. - Київ : [Нац. іст. б-ка України], 2024. - 22 c. - (Національна історична бібліотека України в особах; вип. 19). - укp.

Подано відомості про творчий доробок заступниці Генерального директора з наукової роботи Н. О. Волошінської, напрацьований нею в Національній історичній бібліотеці України. Бібліографічні описи документів у покажчику розташовано у хронології за роками публікацій, в межах року - за алфавітом. Друкований документальний масив доповнено посиланнями на електронні версії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч773(4УКР)6/64-8 Смирнова С. М. я1 + Ч734(477)758.9:Т

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р142398 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Світлана Смірнова : біобібліогр. покажч. / ред.: Н. Волошінська; уклад.: С. Смілянець, О. Михайлова, Н. Горська; Національна історична бібліотека України. - Київ : [Нац. іст. б-ка України], 2024. - 22 c. - (Національна історична бібліотека України в особах; вип.18). - укp.

Подано відомості про творчий доробок С. М. Смирнової, напрацьований нею в Національній історичній бібліотеці України, Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного та в Науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв. Бібліографічні описи документів у розділах покажчика розташовано за роками публікацій у зворотній хронології. Друкований документальний масив доповнено посиланнями на інтернет-ресурси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч773(4УКР)6/64-8 Волошінська Н. О. я1 + Ч734(477)758.9:Т

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р142397 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Інформаційне протиборство: роль та практика діяльності бібліотек, архівів і музеїв (за досвідом російсько-української війни) : монографія / Р. В. Гула, О. П. Дзьобань, І. Г. Передерій, І. Р. Чобіт. - Київ : Ліра-К, 2023. - 259 c. - Бібліогр.: с. 201-229 - укp.

Розкрито особливості інформаційного протиборства у постмодерному суспільстві. Охарактеризовано соціокультурний сенс поняття "інформаційна війна". Розкрито зміст, основні складники та форми понять консцієнтальна, мережева, меметична війни. На основі досвіду російсько-української війни з'ясовано роль і місце бібліотек, архівів, музеїв в умовах інтенсифікації збройної боротьби. Виокремлено та детально охарактеризовано форми війни, у яких національні інституції культурного "капіталу" стають одночасно об'єктом і суб'єктом інформаційного протиборства, виконують функції ефективної протидії. Проаналізовано наслідки варварського, дикунського поводження з пам'ятками, що фіксують національний культурний код, або їх привласнення з боку загарбника в ході російсько-української війни, а також форми та засоби порятунку національної культурної спадщини та продуктивного її використання у боротьбі з агресором та його наративами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)16 + Ч730.036 + Ч771.1 + Ч811.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869770 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Куделко С. М. 
Музейно-архівна виробнича практика студентів історичних факультетів університетів : навч.-метод. посіб. / С. М. Куделко, О. Г. Павлова; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків : ХНУ, 2021. - 135 c. - Бібліогр.: с. 45-50 - укp.

Представлено посібник, який складено на основі програми музейно-архівної практики. Розміщено навчально-методичні матеріали, що нададуть допомогу практикантам та керівникам під час організації та проходження практики, а також короткий словник музейно-архівної термінології, програма практики, матеріали для виконання практичних завдань під час практики, зразки звітної документації, вимоги і критерії оцінювання виконання практикантами поставлених завдань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч77 р30-266.5 я7 + Ч81 р30-266.5 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869685 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Ласкова-Ярмоленко А. 
Музеї та бібліотеки як можливі осередки реалізації неформальної освіти в Україні / А. Ласкова-Ярмоленко // Навчання і виховання обдар. дитини: теорія та практика : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 1. - С. 89-97. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Описано необхідність оновлення освітньої системи в Україні в контексті глобалізаційних процесів у світі та розвитку інформаційного суспільства. Окреслено причини активного розвитку неформальної освіти та визначено її форми та методи. Зазначено, що музеї та бібліотеки можуть стати важливими осередками реалізації неформальної освіти для дітей і молоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.02 + Ч77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

6.
Липак Г. І. 
Формування консолідованих інформаційних ресурсів бібліотек, архівів та музеїв територіальних громад : автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.03 / Г. І. Липак; Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. - Київ, 2019. - 22 c. - укp.

Комплексно проаналізовано світовий досвід об'єднання інформаційних ресурсів установ соціальної пам'яті (бібліотек, архівів, музеїв); здійснено порівняння функціональних можливостей, джерел наповнення інформації, способів консолідації різнорідних інформаційних ресурсів в успішних світових і вітчизняних Інтернет-порталах, що консолідують цифрову інформацію з фондів вказаних установ. Обґрунтовано перспективи та доцільність розробки та втілення консолідованих інформаційних ресурсів установ соціальної пам'яті на рівні окремих територіальних громад як інформаційно-технологічного фундаменту побудови загальнонаціонального ресурсу. Окреслено методологію консолідації різнорідних даних та інструментарій проєктування консолідованих інформаційних ресурсів. Представлено вербальну модель консолідованого інформаційного ресурсу територіальної громади та прототип веб-сайту як єдиної точки доступу до інформаційних ресурсів довільної територіальної громади, що вибудовує надійну фундаментальну базу для подальшої практичної реалізації цілісного системного інформаційного проєкту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(0)841 + Ч771.4 + Ч811.44 + Ч62 с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439984 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Короленківські читання 2017. "Бібліотеки, архіви, музеї: динамічний розвиток і пошук нових форматів" : матеріали XX Всеукр. наук.-практ. конф., 26 жовт. 2017 р., Харків: У 2 ч. Ч. 1 / [редкол.: В. Д. Ракитнянська та ін.]; Харків. держ. наук. б-ка ім. В.Г. Короленка, Харків. держ. акад. культури, Харків. обл. від-ня (філ.) ВГО "Укр. бібл. асоц.". - Харків, 2018. - 185 c. - укp.

Охарактеризовано інтегровані маркетингові комунікації як сучасний формат професійного розвитку бібліотек, сучасні тенденції розвитку інформаційних сервісів бібліотек за кордоном. Висвітлено нові підходи щодо визначення професійних комунікативних умінь та дистанційні форми навчання для професійного розвитку сучасного бібліотекаря. Наведено відомості про видання університетських бібліотек в електронному середовищі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4УКР) + Ч81 я431(4УКР) + Ч77 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В357422/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


8.
Рибачок О. М. 
Міжнародні інтегровані цифрові ресурси документальної культурної спадщини архівів, бібліотек, музеїв: етапи створення, стратегії розвитку (80-ті роки XX – 10-ті роки XXI ст.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 27.00.02, 27 / О. М. Рибачок; Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. - Київ, 2018. - 21 c. - укp.

Розглянуто історію, стратегії, передумови й етапи формування міжнародних цифрових інтегрованих ресурсів документальної спадщини, зокрема Європейської бібліотеки (TEL) (2004), Манускрипторіуму (2002), Світової цифрової бібліотеки (2006), Європеани (2008). Встановлено значення діяльності ЮНЕСКО в сфері культурної спадщини та міжнародному законодавстві, її внесок у становлення та розвиток інформаційного суспільства та суспільства знань, методичних та інформаційно-технологічних засад створення інтегрованих цифрових ресурсів документальної спадщини. Значну увагу надано Європеані як складовій частині електронного європейського простору культурної спадщини в контексті стратегії інноваційного економічного та соціального розвитку Європейського Союзу, що передбачає пошуки європейської культурної ідентичності. Розкрито основні особливості національних проектів та стратегій як європейських країн, так і США, Канади, Австралії, Ізраїлю, Японії тощо, що спрямовані на збереженість документальної спадщини та вільний доступ до неї всіх верств населення. Установлено три етапи формування інтегрованих цифрових ресурсів спадщини, які пов'язуються з тенденціями розвитку суспільства в напрямі напрацювання глобального інформаційного суспільства та суспільства знань. В Україні цифровий ресурс документальної спадщини створюється фрагментарно. Прийняття Міністерством культури України Довгострокової стратегії розвитку української культури - стратегії реформ в 2016 р. відкрило реальні можливості прискорити цей процес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч811.475 + Ч771.4 + Ч736.834.7 г(0)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433709 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Короленківські читання 2017. "Бібліотеки, архіви, музеї: динамічний розвиток і пошук нових форматів" : матеріали XX Всеукр. наук.-практ. конф., 26 жовт. 2017 р., Харків: У 2 ч. Ч. 2 / [редкол.: В. Д. Ракитнянська та ін.]; Харків. держ. наук. б-ка ім. В.Г. Короленка, Харків. держ. акад. культури, Харків. обл. від-ня (філ.) ВГО "Укр. бібл. асоц.". - Харків, 2018. - 190 c. - укp.

Обговорено проблеми інтелектуальної власності та авторського права в бібліотечно-інформаційній сфері, актуальні питання роботи з бібліотечними, архівними та музейними колекціями документних пам'яток. Розглянуто оцифрування документів як основу технологічного вирішення проблеми зберігання бібліотечних фондів, особливості формування архівних колекцій електронних інформаційних ресурсів та їх зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4УКР) + Ч81 я431(4УКР) + Ч77 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В357422/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


10.
Мельник Р. П. 
Діяльність генералів Всеволода Петріва та Михайла Омеляновича-Павленка в організації національної архівно-музейної справи в еміграції / Р. П. Мельник, В. М. Мельник // Hist. and Cultural Studies. - 2016. - 3, № 1. - С. 75-78. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано діяльність генералів армії УНР В. Петріва та М. Омеляновича-Павленка в організації національної архівної справи в еміграції. Здійснено спробу показати на тлі політичних процесів міжвоєнного періоду діяльність представників військової еміграції зі створення музейних, книжкових та документальних колекцій, заснування архівних осередків у країнах осідку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР)1:5 д + Ц4(4УКР)1:5 д + Ч773(9=УКР)76 + Ч813(9=УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Дослідження, консервація, реставрація рухомих пам'яток історії та культури: традиції, інновації : наук. доп. X Міжнар. наук.-практ. конф., 24 - 27 трав. 2016 р., Київ / Нац. наук.-дослід. реставрац. центр України. - Київ, 2016. - 447 c. - укp. - рус.

Обговорено проблеми реставраційної справи, висвітлено досягнення та перспективи розвитку галузі в Україні й за кордоном. Узагальнено унікальний досвід вітчизняної реставраційної школи, наведено відомості про здобутки фахівців реставраційних та музейних закладів України, їх колег із близького та далекого зарубіжжя. Визначено пріоритети щодо подолання проблем організаційного, кадрового характеру та матеріально-технічного забезпечення в реставраційній галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч771.465 + Ч736.473 + Щ101.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА802473 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Соколов В. 
Особливості бібліотечно-музейної виставкової діяльності / В. Соколов // Бібл. вісн.. - 2015. - № 3. - С. 37-42. - укp.

Виокремлено особливості бібліотечно-музейних виставок, розкрито специфіку їх створення та функціонування у публічних бібліотеках. Охарактеризовано основні тематико-типологічні різновиди бібліотечно-музейних виставок, а також проаналізовано переваги та значення бібліотечно-музейних виставок у культурно-масовій роботі книгозбірень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.102 + Ч771.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

13.
Добко Т. В. 
Довідково-бібліографічна діяльність наукових бібліотек Національної академії наук України: становлення та розвиток (ХХ ст. - перше десятиліття ХХІ ст.) : [монографія] / Т. В. Добко; ред.: О. С. Онищенко; НАН України, НБУ ім. В. І. Вернадського. - К., 2013. - 374 c. - Бібліогр.: с. 312-361 - укp.

Висвітлено становлення та розвиток довідково-бібліографічної діяльності (ДБД) НБУ ім. В.І. Вернадського, Львівської національної наукової бібліотеки ім. В. Стефаника та інших наукових бібліотек України. Розглянуто методичні засади, види, форми та напрями довідково-бібліографічного обслуговування (ДБО), формування його як складника науково-інформаційної діяльності в системі бібліографічних комунікацій. Визначено спадкоємність традицій та засоби впровадження інновацій у діяльність бібліотек у період трансформації інформаційного суспільства в суспільство знань. Розглянуто традиційний та сучасний понятійний апарат цієї сфери бібліотекознавства. Запропоновано концептуальні підходи до організації ДБД наукових бібліотек відповідно до змін інформаційного середовища та інформаційно-технологічних комунікацій, потреб користувачів і суспільних пріоритетів. Проаналізовано зарубіжний досвід ДБД в електронному середовищі. Окреслено перспективу розвитку ДБД за умов постійного зростання обсягів інформаційних ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч773(4УКР)6 + Ч734(4УКР)754.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС55043 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Иванова Е. 
К 150-летию открытия Московского публичного и Румянцевского музеев / Е. Иванова // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2013. - Вип. 35. - С. 585-595. - Бібліогр.: 26 назв. - рус.

Раскрыты предпосылки создания первого публичного музея Москвы, организационная структура этого учреждения, формы и способы формирования коллекций. Охарактеризована деятельность Московского публичного и Румянцевского музея как культурного и просветительного центра страны.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч773(4РОС) + Ч734(4РОС)751.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

15.
Пастушенко О. 
Створення науково-довідкового ресурсу преси та періодики бібліотечних, архівних, музейних фондів України (90-х років XX ст. - 10-х років XXI ст.) / О. Пастушенко // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2013. - Вип. 35. - С. 113-125. - укp.

Висвітлено питання розвитку документального ресурсу української преси та періодики наприкінці XX - на початку XXI ст. Виділено типи історико-бібліографічних видань у дослідженнях історії та сучасного стану преси та наукової періодики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.831.2(4УКР)5 + Ч771.4 + Ч811.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

16.
Молчанов В. 
"Возникновение новой жизненной силы для нашего развития и образования..." (к 150-летию открытия Румянцевского музея в Москве) / В. Молчанов // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2013. - Вип. 35. - С. 596-604. - Библиогр.: с. 603-604 - рус.

Освещены основные периоды развития Румянцевского музея, ставшего ныне одним из крупнейших просветительских центров и носящего имя - Российская государственная библиотека. Отмечено, что сохраняя преемственность в традициях, заложенных ее основателем - государственным канцлером Н. Румянцевым, его последователи, в сотрудничестве с российской общественностью, внесли весомый вклад в сокровищницу отечественной и мировой книжной культуры.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4РОС)751.11 г + Ч773(4РОС)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

17.
Березовська О. В. 
Особливості документаційного наповнення архівних фондів музейних установ НАН України / О. В. Березовська // Рукоп. та книжк. спадщина України : археогр. дослідж. унік. архів. та бібл. фондів. - 2012. - Вип. 16. - С. 417-424. - укp.

Досліджено склад і зміст документаційного наповнення архівних фондів музейних установ НАН України: Національного науково-природничого музею, Державного природознавчого музею та Інституту народознавства, визначено їхню інформаційну цінність.

The article analyzes the structure and content of documentation filling archives of museum institutions of the National Academy of Sciences of Ukraine: National Museum of Natural History, State Museum of Natural History and the Institute of Ethnology, defines their informational value.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч771.41 + Ч814(4УКР)79

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68592 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

18.
Іващук Л. 
Архівні фонди музейних установ гуманітарного циклу Всеукраїнської академії наук (1918-1934 рр.) : монографія / Л. Іващук; НАН України, Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського. - К., 2012. - 348 c. - Бібліогр.: с. 252-296 - укp.

Монографію присвячено архіво- та документознавчому дослідженню архівної спадщини музейних закладів при ВУАН, а саме: Кабінету-музею антропології та етнології ім. Ф.К. Вовка, Українського театрального музею, Музею українських діячів науки та мистецтва, Київської картинної галереї та Музею мистецтв при ВУАН. Хронологічні рамки дослідження - 1920 - 1930 рр. Здійснено історичну реконструкцію діяльності академічних музеїв за персонологічним, хронологічним, тематичним, адміністративно-територіальним принципами. Обгрунтовано унікальність джерелознавчого значення архівної спадщини для наук гуманітарного профілю. Проведено аналіз і класифікацію архівних комплексів, біографічних і бібліографічних матеріалів музейних діячів: А.З. Носова, Л.С. Шульгіної, М.Я. Рудинського, Є.Я. Рудинської, П.І. Руліна, С.О. Гілярова, М.О. Макаренка, І.І. Врони, М.Ф. Христового. Приділено увагу епістолярній спадщині Д.П. Гордєєва та П.І. Руліна.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч811.4 + Ч774(4УКР)76:С

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА764392 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Іващук Л. А. 
Архівні фонди музейних установ гуманітарного циклу Всеукраїнської академії наук в 1920 - 1930-х роках XX ст.: формування, склад і зміст документів : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 27.00.02 / Л. А. Іващук; Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського НАН України. - К., 2010. - 19 c. - укp.

Здійснено історичну реконструкцію діяльності академічних музеїв за персонологічним, хронологічним, тематичним, адміністративно-територіальним принципами. Обгрунтовано унікальність джерелознавчого значення архіву для наук гуманітарного профілю. Висвітлено історію формування документальних фондів музейних установ. Проведено аналіз їх документальних ресурсів як цілісного інформаційного комплексу. Відтворено історію заснування та науково-дослідної діяльності музеїв при Академії наук. Досліджено громадську думку щодо місця та ролі музеїв при ВУАН як наукових інститутів. Розглянуто внесок ряду музеїв у закладання підвалин національної бібліотечної, музейної, виставкової справи й архівознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч811.4 + Ч774(4УКР)76:С

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371939 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Бочковська В. Г. 
Каталог видань Почаївського та Унівського монастирів XVІІІ - XX ст. з колекції Музею книги і друкарства України / В. Г. Бочковська, Л. В. Хауха, В. А. Адамович. - К. : Вид. дім "Києво-Могилян. акад.", 2008. - 360 c. - укp.

Висвітлено історію заснування та діяльності друкарень Почаївського та Унівського монастирів. Подано інформацю про стародруки Почаївського та Унівського монастирів XVIII - XX ст. з колекції Музею книги та друкарства України. Увагу приділено опису 14-ти старообрядницьких видань з почаївськими вихідними даними.

Освещена история основания и деятельности типографий Почаевского и Унивского монастырей. Подана информация о старопечатных книгах Почаевского и Унивского монастырей XVIII - XX вв. из коллекции Музея книги и печати Украины. Уделено внимание описанию 14-ти старообрядческих изданий с почаевскими выходными данными.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.63(4УКР)46/6я18 + Ч774(4УКР)76:Ч61я18

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО28513 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

...
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського