Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (174)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (492)Література з книгознавства (10)Дослідження рукописних та архівних фондів (2)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (308)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (13)Бібліотекарям - Автореферати дисертацій (36)Бібліотекарям - Віртуальна бібліографічна довідка (14)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=ДІЯЛЬНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 751
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Національна парламентська бібліотека України (1866-1996) : Наук.-допом. бібліогр. посіб. / уклад.: Н. В. Казакова; Нац. парлам. б-ка України. - К., 1997. - 241 c. - укp.

Містяться матеріали про заснування та діяльність Національної парламентської бібліотеки, її видання та публікації співробітників з бібліотечно-бібліографічної тематики. До посібника включено збірники, брошури, бібліографічні посібники, публікації з газет та журналів. Представлено оглядові матеріали про наукові заходи республіканського рівня, в яких Бібліотека брала участь; відомості про конференції, семінари та семінари-практикуми як складову частину системи підвищення кваліфікації. Відображена діяльність такої спеціалізованої структури Бібліотеки, як Інформаційний центр з питань культури і мистецтва; особливості роботи Бібліотеки з питань координації бібліотечно-бібліографічної діяльності бібліотек різних систем та відомств України та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)756.1 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590291 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Саприкін Г. А. 
Маркетинговий підхід в управлінні діяльністю бібліотек : Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Г. А. Саприкін; Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. - К., 1997. - 17 c. - укp. - рус.

Розглядаються теоретичні та практичні аспекти впровадження маркетингу в діяльність бібліотек, бібліотечно-інформаційне законодавство, а також роль бібліотек в інформатизації суспільства. Автор розробив рекомендації для створення відділів маркетингу у великих бібліотеках, впровадив у навчальний процес курс "Бібліотечно-інформаційний маркетинг", визначив перспективні напрямки розвитку бібліотечно-інформаційних послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Укр) к94

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301876 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Культура України: стан, проблеми, тенденції розвитку : Зб. наук. ст. / ред.: В. Г. Чернець; Ін-т підвищ. кваліфікації працівників культури. - К., 1997. - 268 c. - укp.

Висвітлюються стан та проблеми розвитку культури і суспільства України на порозі третього тисячоліття, співвідношення теорії та практики в художній культурі України. Розглядаються шляхи поліпшення роботи закладів культури в сучасних умовах, використання народної педагогіки у системі підвищення кваліфікації працівників культури, проблеми культури і духовності в сучасній сім'ї. Характеризується стан і тенденції розвитку бібліотечної справи в Україні, бібліографічно-видавнича діяльність в інформаційному забезпеченні розвитку української культури, українське законодавство і соціально-культурний розвиток меншин. Аналізується культура в ринкових умовах, у контексті виробництва суспільних благ; економічні аспекти приватизації закладів культури, суть та шляхи її проведення тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч114(4УКР) я43 + Ч71 я43 + Т3(4УКР)64-7 я43 + Ч73 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588027 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Україна-Греція: архівна та книжкова спадщина греків України : Наук. зб. / ред.: В. А. Смолій; Ін-т історії України НАН України. - К., 1998. - 169 c. - укp.

Розглядається грецько-українське співробітництво в галузі дослідження історії грецької діаспори, історія підприємницької діяльності греків у Причорномор'ї, викладацька діяльність та наукова спадщина історика літератури, візантініста С.Д.Пападімітріу, благодійна діяльність грецького генерального консула в Одесі Івана Вучини. Висвітлюються теоретико-методичні засади створення біографічного словника "Греки в Україні", сімейні архіви і нові напрямки історико-економічних та історичних досліджень, публікуються матеріали Київських та Донецького Державних архівів про історію греків України за часів політики коренізації (1924-1933 рр.) та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ)я43 + Ч811.484 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588164 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Публічні бібліотеки: сучасність і майбутнє : Зб. ст. міжнар. наук.-практ. конф. / ред.: В. С. Бабич; Укр. бібл. асоц. - К., 1998. - 174 c. - укp.

Висвітлено історію становлення та розвитку публічних бібліотек, всебічно розкрито діяльність на сучасному етапі та представлено пріоритетні напрямки на майбутнє. Висунуто конкретні пропозиції щодо удосконалення діяльності публічних бібліотек, намічено шляхи вирішення загальних проблем, запропоновано різноманітні форми та шляхи подолання сучасних труднощів в житті бібліотек, підкреслено необхідність їх подальшого вивчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4УКР) + Ч734(4УКР)751.1 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585783 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Короленківські читання : Матеріали наук.-практ. конф. ХДНБ, 8 жовт. 1998 року / ред.: С. М. Мицеко; уклад.: Л. М. Багрянцева; Харк. держ. наук. б-ка ім. В.Г.Короленка. - Х., 1998. - 86 c. - укp.

Подано тези доповідей та повідомлення регіональної міжвідомчої науково-практичної конференції "Короленківські читання". Аналізується видавнича доля творів В.Г.Короленка, відображається краєзнавча бібліографічна діяльність бібліотек Харкова. Розглядаються актуальні питання системної організації бібліотечного обслуговування населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4УКР)9 + Ш5(4РОС)5-4 Короленко я431(4УКР)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590244 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Слугу-Грама К. 
Петру Манега - куратор Кишинівської публічної бібліотеки / К. Слугу-Грама, Д. Грама // Бібл. вісн.. - 1998. - № 6. - С. 26-27. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Одним з важливих напрямів діяльності бібліотеки є вивчення історії власного краю. Велику увагу приділяють цьому в Кишинівській публічній бібліотеці. У пропонованій статті розповідається про визначного діяча молдавської культури Петру Манега, який стояв біля витоків заснування Кишинівської публічної бібліотеки (нині Національна бібліотека Республіки Молдова). Як член попечительської ради, він найняв будинок для її розміщення, вів фінансові операції, контролював і направляв поповнення книжкових фондів необхідною літературою. Висвітлюється діяльність П.Манеги у галузі правової культури Молдови: робота в комісії з кодифікації місцевих законів у Бесарабії, дослідження джерел права Молдови і розробка "Проекту Громадського кодексу Бесарабії" французькою мовою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(2А/Э)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

8.
Бондар Н. 
Острозькі видання у колекції кириличних видань НБУВ / Н. Бондар // Бібл. вісн.. - 1998. - № 4. - С. 21-29. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

У статті росповідається про вивчення і дослідження публікації Острозьких видань у відділі стародруків і рідкісних видань НБУВ, про історію створення цих документів старовини. Стаття висвітлює діяльність видатних друкарів: Івана Федорова, Герасима Смотрицького, Христофора Філалета, Павла Домжива Людковича та інших, з іменами яких тісно пов'язано становлення та розвиток вітчизняного книгодрукування XVI-XVII ст., і які працювали в острозькій друкарні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Укр)751.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

9.
Васильєва С. 
Ольга Косач-Кривинюк - бібліотекар / С. Васильєва // Бібл. вісн.. - 1998. - № 6. - С. 28-29. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розказано про життя та діяльність сестри Лесі Українки - Ольги Косач-Кривинюк, зокрема, про той період, коли вона працювала бібліотекарем-референтом в Державній науковій медичній бібліотеці. Лікар за фахом, Ольга Косач-Кривинюк володіла шістьома європейськими мовами, була надзвичайно працездатною і відповідальною як перекладач, спілкувалася з багатьма відомими медиками Києва. Багато зробила вона для впорядкування та збереження літературної спадщини Лесі Українки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73Д

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Онищенко О. 
Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського в 1918 - 1998 рр.: основні етапи розвитку / О. Онищенко, Л. Дубровіна // Бібл. вісн.. - 1998. - № 5. - С. 5-18. - Бібліогр.: назв. - укp.

У статті коротко висвітлено основні етапи розвитку НБУВ, починаючи від заснування до сучасності, тісно пов'язані із соціально-політичним розвитком України. З нових об'єктивних позицій подається періодизація історії Бібліотеки, характеризуються її діяльність у галузі комплектування, формування фонду, розвитку каталогів, обслуговуванні читачів, популяризації фондів, науково-дослідна та науково-методична робота. Простежуються зміни структури та основних функцій у різні періоди. Обгрунтовується закономірність повернення Бібліотеці статусу національної.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Швецова-Водка Г. М. 
Інформаційна діяльність бібліотеки: термінологічний підхід / Г. М. Швецова-Водка // Бібліотека. Наука. Культура. Інформація : наук. пр. НБУВ. - 1998. - Вип. 1. - С. 242-246. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР) + Ч730.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 


12.
Архівна та бібліотечна справа в Україні доби визвольних змагань (1917-1921 рр.) : Зб. наук. пр. / ред.: В. С. Лозицький; Укр. держ. НДІ арх. справи та документознавства. - К., 1998. - 275 c. - укp.

Розглядаються основні проблеми архівного будівництва доби визвольних змагань. Висвітлюється діяльність органів влади щодо охорони, обліку і концентрації архівних матеріалів, головні напрямки бібліотечної політики, особливості організації бібліотечного обслуговування дітей, бібліотечної справи на селі в умовах більшовизації культурно-освітнього процесу. Повідомляється про діячів архівної та бібліотечної справи: П.Скоропадського, М.П.Василенка, В.І.Вернадського, І.І.Огієнка, В.Модзалевського, К.Ляховича та ін. Аналізується діяльність київської школи документалістів, роль видатних мовознавців у формуванні архівних та бібліотечних колекцій тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)6 я43 + Ч813(4УКР)6 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589429 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Архів Коша Нової Запорозької Січі. 1734-1775 : Корпус док. Т. 1 / ред.: П. С. Сохань; упоряд.: Л. З. Гісцова; Центр. держ. іст. архів України. - К., 1998. - 695 c. - (Джерела з історії укр. козацтва). - укp.

Розглядається Архів Коша Запорозької Січі - унікального, історичного джерела, пам'ятки української писемності XVIII століття; в якому всебічно і комплексно відобразився останній сорокарічний період існування запорозького козацтва. Документи охоплюють життя Запорожжя в усіх його проявах: господарську, соціально-правову діяльність, культуру, побут, міжнародні зв'язки, а також адміністративні заходи Запорозького уряду. Частина документів пов'язана з переходом Війська під протекторат Росії у 1734 році. Дуже цінну інформацію містять атестати, видані Кошем, які висвітлюють біографічні відомості про запорожців, їхню службу в куренях і походах за період 1671-1771 рр. Окремо подано документи щодо організації церковної справи на Запорожжі, автономії запорозької церкви.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294.1,01 + Ч611.53 + Э372.24-344.8-021

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342738 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


14.
Грановський Б. В. 
Вінницька філія Всенародної бібліотеки при УАН (ВУАН): фундація, діяльність, здобутки (1920-1930) / Б. В. Грановський, Т. Р. Соломонова, М. С. Шлеймович // Бібліотека. Наука. Культура. Інформація : наук. пр. НБУВ. - 1998. - Вип. 1. - С. 29-38. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 


15.
Пашкова В. С. 
Теоретико-методологічний аналіз діяльності професійних бібліотечних об'єднань (за поглядами фахівців) / В. С. Пашкова // Бібл. вісн.. - 1998. - № 4. - С. 12-17. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

У статті аналізується діяльність міжнародних бібліотечних асоціацій, погляди бібліотекознавців та бібліотекарів-практиків Франції, Австралії, Норвегії, Словаччини, Росії, Канади, США, Великобританії та інших країн на мету, головні напрями діяльності бібліотечних асоціацій і засоби їх реалізації. Відображені погляди науковців на поділ бібліотечних асоціацій на категорії, види та підвиди, враховані рекомендації учасників круглого столу "Менеджмент бібліотечних асоціацій" (ІФЛА, 1996 р.). Автор вважає, що осмислення основних функцій та напрямів діяльності бібліотечних асоціацій, вивчення і перейняття прогресивного досвіду їх діяльності, зважаючи на потреби й особливості України,- актуальне наукове і практичне завдання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(0)л5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

16.
Матусевич В. В. 
Діяльність Науково-дослідної комісії бібліотекознавства та бібліографії ВБУ в 1925-1933 рр. / В. В. Матусевич; ред.: О. С. Онищенко; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К., 1998. - 121 c. - укp.

Висвітлено історію організації і напрями діяльності (1925-1933 рр.) Науково-дослідної комісії бібліотекознавства та бібліографії Всенародної бібліотеки України. Визначено внесок Комісії та її окремих діячів у розвиток бібліотечної справи в Україні: С.П.Постернака, Д.А.Балики, В.О.Козловського, М.І.Ясинського, Н.В.Піскорської, С.І.Маслова, М.І.Сагарди та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)754.16 е(4УКР)л9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587328 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Куриленко Т. 
Інститут біографічних досліджень: напрями діяльності / Т. Куриленко, С. Ляшко // Бібл. вісн.. - 1998. - № 5. - С. 53-56. - укp.

Науково обгрунтовується нагальна діяльність Інституту біографічних досліджень, створеного на базі Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського, що є логічним продовженням справи, розпочатої в Академії ще в 1919 р. Наголошується на загальнодержавному значенні підготовки Українського біографічного словника, викладаються його концепція та основні напрями діяльності Інституту зі створення УБС. Розповідається про творчу співпрацю інституту з вітчизняними та закордонними науковими установами. Розглядається проблема створення необхідного для проведення біографічних досліджень програмно-комп'ютерного забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Укр)754.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

18.
Артамонова С. 
Нове і традиційне (Бібліотечно-інформаційне обслуговування в ДНАББ) / С. Артамонова, Н. Данилова // Бібл. вісн.. - 1999. - № 3. - С. 25-27. - укp.

Розглядається одна з важливих функцій Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки ім. В.Г.Заболотного (ДНАББ) - забезпечення потреб читачів літературою архітектурно-будівельної та декоративно-прикладної тематики, надання допомоги у її виборі та використанні. Висвітлюється діяльність ДНАББ в галузі друкування інформації про нові надходження, в організації щорічних міжнародних галузевих виставок з проблем архітектури, будівництва, дизайну, інтер'єру. Підкреслюється роль ДНАББ в розвитку архітектурно-будівельної думки й практики в Україні, розповсюдженні світового досвіду в цієї галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.7

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

19.
Чекмарьов А. О. 
Міжнародна наукова конференція "Інформаційна діяльність наукової бібліотеки" / А. О. Чекмарьов // Бібл. вісн.. - 1999. - № 1. - С. 41. - укp.

Розглядається робота конференції, що проходила з 12 по 16 жовтня 1998 року і в якій прийняли участь понад 300 делегатів від книгозбірень України, близького та далекого зарубіжжя для обговорення проблем міжбібліотечної інтеграції, створення зведених електронних каталогів відомчих і регіональних об'єднань бібліотек і забезпечення онлайнового доступу до їх бібліографічних ресурсів, електронної доставки документів, ретроспективної конверсії карткових каталогів в електронні, створення ліцензійного програмного забезпечення для автоматизованих систем бібліотек тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

20.
Приліпко Т. А. 
Людмила Ястремська / Т. А. Приліпко, М. А. Лук'яненко // Бібл. вісн.. - 1999. - № 2. - С. 38-40. - укp.

Висвітлюється діяльність завідуючої науково-бібліографічним відділом Державної історичної бібліотеки України Людмили Юріївни Ястремської, яку вирізняють вагомий досвід, професіоналізм, творчий підхід до кожної дорученої справи. Під її керівництвом готуються і виходять у світ випуски бібліографічного покажчика "Історія України". Л.Ястремська надає консультації з питань підготовки бібліографічних покажчиків, керує практикою студентів, сприяє навчанню і становленню молодих спеціалістів та адаптації нових працівників-бібліографів. В статті подано перелік праць Л.Ю.Ястремської.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР) + Ч753(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
...
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського