Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (54)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (89)Література з книгознавства (141)Дослідження рукописних та архівних фондів (4)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (188)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (2)Бібліотекарям - Автореферати дисертацій (4)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=СТАРОДРУК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 148
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Цібровська-Римарович І. 
Видання друкарень, що діяли в українських землях у XVI-XVIII ст., у бібліотеці Вишневецького замку / І. Цібровська-Римарович // Бібл. вісн.. - 1998. - № 6. - С. 12-15. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

У НБУВ зберігається вагома частина стародруків з бібліотеки Вишневецького замку, яка в XVIII - першій пол. XIX cт. знаходилася у Вишнівці. Її фундатор - великий гетьман Великого князівства литовського князь Міхал Серватій Вишневецький (1680-1744). Новими цінними надходженнями бібліотека поповнювалася за часів володіння маєтком великим коронним маршалком графом Міхалом Єжи Мнішком (1742-1846) та його сином Каролем Філіппом (1749-1846). Непересічний ранг замкової бібліотеки, яка на той час сягала європейського рівня за складом фонду та кількісною характеристекою, наявність близько 1,5 тис. томів з нього у НБУВ, недостатнє висвітлення історії Вишневецької бібліотеки спонукало до вивчення самих стародруків та пошуку архівних документів, дотичних до її історії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

2.
Бондар Н. 
Острозькі видання у колекції кириличних видань НБУВ / Н. Бондар // Бібл. вісн.. - 1998. - № 4. - С. 21-29. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

У статті росповідається про вивчення і дослідження публікації Острозьких видань у відділі стародруків і рідкісних видань НБУВ, про історію створення цих документів старовини. Стаття висвітлює діяльність видатних друкарів: Івана Федорова, Герасима Смотрицького, Христофора Філалета, Павла Домжива Людковича та інших, з іменами яких тісно пов'язано становлення та розвиток вітчизняного книгодрукування XVI-XVII ст., і які працювали в острозькій друкарні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Укр)751.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

3.
Рукавіцина-Гордзієвська Є. В. 
Колекція гражданського друку відділу стародруків та рідкісних видань НБУВ / Є. В. Рукавіцина-Гордзієвська // Бібліотека. Наука. Культура. Інформація : наук. пр. НБУВ. - 1998. - Вип. 1. - С. 97-105. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.84(4УКР) + Ч611.63(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 


4.
Бондар Н. П. 
Стародруки з бібліотеки П.М.Попова (у фонді відділу стародруків та рідкісних видань НБУВ) / Н. П. Бондар // Бібліотека. Наука. Культура. Інформація : наук. пр. НБУВ. - 1998. - Вип. 1. - С. 149-155. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.831 + Ч610.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 


5.
Павлуша І. А. 
Рукописи і стародруки на WWW-серверах національних бібліотек / І. А. Павлуша // Бібліотека. Наука. Культура. Інформація : наук. пр. НБУВ. - 1998. - Вип. 1. - С. 332-336. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч737.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 


6.
Бібліотека. Наука. Культура. Інформація : Наук. пр. НБУВ. Вип. 1 / ред.: О. С. Онищенко; НАН України. Нац. б-ка України імені В.І.Вернадського. - К., 1998. - 483 с. - рус.

Містяться праці, в яких висвітлюється історія заснування, становлення та керівництва Національної бібліотеки України у 1918-1920 рр., історія створення Вінницької філії Всенародної бібліотеки України, концепція Національної музичної бібліотеки України в дослідженнях О.Т.Дзбанівського. Розглядається історія створення, сучасний стан та перспективи розвитку картографічного фонду НБУВ, повідомляється про образотворчі видання фонду сектора естампів та репродукцій НБУВ, про колекцію гражданського друку відділу стародруків та рідкісних видань. Досліджуються проблеми формування електронних бібліотек України, перспективи розвитку бібліотечного законодавства України, концептуальні засади формування та використання бібліотечних ресурсів. Значну увагу приділено питанням підготовки Українського біографічного словника, проблемам іконографічного забезпечення української біографістики, аналізуються інформаційно-бібліографічні ресурси літературної біографіки та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР) + Ч73я43(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


7.
Каталог стародрукованих книг, що зберігаються у Центральному державному історичному архіві України у м. Києві (ЦДІАК України) 1494-1764 рр. / упоряд.: О. Г. Полегайлов; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського, Центральний держ. історичний архів України (Київ). - К., 1999. - 266 c. - укp.

Каталог репрезентує найбільш давню частину збірки ЦДІАК України - стародруковані книги 1494-1764 рр. У запропонованому виданні подаються описи 414 стародруків; відповідно до набору певним друкарським шрифтом - латинським (антиквою і готичним), грецьким, кириличним (старослов'янським) та різновидом кириличного шрифту - гражданським (світським), книги поділено на 3 самостійні розділи: І розділ - книги, друковані латинським і грецьким шрифтами (235 одиниць); ІІ розділ - книги, друковані кириличним шрифтом (125 одиниць); ІІІ розділ - книги, друковані гражданським шрифтом (54 одиниці). Каталог нараховує порівняно велику кількість латиношрифтних видань вітчизняного друку (книги видані польською, латинською, німецькою і французькою мовами), котрі були випущені в світ в друкарнях Львова, Києва, Чернігова, Бердичева, Почаєва, Вільнюса, Несвіжа, Москви і Петербурга. Велику історичну цінність становлять також додані до стародруків і описані у каталозі різноманітні рукописні додатки: статути, декрети, хронікальні записи подій ХVІ-ХVІІІ ст., рукописні книги. В описових позиціях каталогу наводяться численні власницькі записи і поміти, які дозволяють простежити шляхи міграції стародруків, з'ясувати рівень писемності та культури населення нашої Вітчизни у ХVІІ-ХVІІІ ст., а також соціальний стан власників стародруків - читачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч811.483 + Т223 я18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589999 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Іванова І. 
П.А.Тутковський в історії організації Української Академії наук і Національної бібліотеки України / І. Іванова // Бібл. вісн.. - 1999. - № 6. - С. 46-48. - укp.

Розглянуто діяльність видатного геолога та педагога, одного з засновників Української Академії наук, першого директора Науково-дослідного геологічного інституту НКО УСРР (1926), академіка П.А.Тутковського у вирішенні актуальних проблем організації Національної бібліотеки України, формування її фонду та важливих структурних підрозділів (у т.ч. відділів рукописів та стародруків) у 1918 - 1922 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)712 + Ч734(4УКР)751.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

9.
Ціборовська-Римарович І. О. 
Щодо колекції Ф.Мікошевського НБУВ (видання друкарень, що діяли в українських землях у XVI-XVIII ст.) / І. О. Ціборовська-Римарович // Бібл. вісн.. - 1999. - № 2. - С. 21-22. - Бібліогр.: с. 22 - укp.

Характеризуються особливості колекції житомирського межевого коморника Франтішка Мікошевського, яка зберігається у відділі бібліотечних зібрань та історичних колекцій НБУВ і в основу якої лягла найцінніша частина його бібліотеки, що нараховує 820 од. Повідомляється про особливості реєстру стародруків вищеназваної колекції, виданих у друкарнях, що діяли в українських землях у XVI-XVIII ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.831

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

10.
Солонська Н. 
Міжнародна наукова конференція "Львівському Апостолу - 425" / Н. Солонська, Г. Ковальчук, О. Баркова // Бібл. вісн.. - 1999. - № 4. - С. 44-51. - укp.

На конференції, що відбулася у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського 25-26 травня 1999 р., були розглянуті такі питання: роль Івана Федоровича (Федорова) в розвитку друкарської справи в Україні, його першодруки, осередки книговидання в Україні XVII-XVIII ст.; стародруки, зокрема кириличні, їх історія, опис та бібліографування, художнє оформлення, створення електронних каталогів стародруків, репертуар українських стародрукованих видань, реставрація і консервація давніх книжок та ін. Велика увага приділялась традиціям української книжності (від рукописів до сьогодення); вихованню української людини в другій половині XVI ст. (освітня система під впливом рукописної та друкованої книги) та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Бондар Н. П. 
Першодруки Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського / Н. П. Бондар // Бібл. вісн.. - 1999. - № 1. - С. 23-29. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглядається історія друкування та особливості оформлення деяких із зібраних у відділі стародруків та рідкісних видань НБУВ інкунабул, виданих у Західній та Центральній Європі. Серед них: "Трактат про діалог розуму та сумління" Матвія Краківського, посібник з мнемотехніки "Мистецтво запам'ятовування", збірка легендарних розповідей про Діву Марію "Чудеса Богородиці", "Історія тварин" Арістотеля, трактати Ціцерона "Про обов'язки" та "Парадокси", "Книга хронік" Гартмана Шеделя, "Космографія" Клавдія Птоломея та інші. Повідомляється про слов'янські кириличні першодруки - краківські видання Швайпольта Фіоля та цетінські Джурджа Црноєвича. Підкреслюється важливість "Каталогу інкунабул", складеного Б.І.Зданевичем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.834.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

12.
Бондар Н. 
Кириличні стародруки НБУВ та їх наукове освоєння / Н. Бондар, Г. Ковальчук // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2000. - Вип. 4. - С. 207-214. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.63(0)431.32 + Ч736.831.1-51(4Укр)511

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70337 Пошук видання у каталогах НБУВ 


13.
Дятлов В. 
Києво-Гнилецький монастир у стародруках та рукописах XVI - XVIII ст. (з фондів Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського) / В. Дятлов // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2000. - Вип. 4. - С. 139-145. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-647.2 + Ч736.7(4Укр)511

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70337 Пошук видання у каталогах НБУВ 


14.
Колосовська О. 
Колекція кириличних стародруків з бібліотеки Народного Дому у Львові / О. Колосовська // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2000. - Вип. 4. - С. 124-131. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.63(0)431.32 + Ч736.831.1-51(4Укр)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70337 Пошук видання у каталогах НБУВ 


15.
Дениско Л. 
А.С.Криловський як член Комітету по опису українських стародруків XVI - XVIII ст. при Археографічній комісії Всеукраїнської Академії наук / Л. Дениско // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2000. - Вип. 4. - С. 150-155. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.63(4Укр)6-8 + Ч737.118.11-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70337 Пошук видання у каталогах НБУВ 


16.
Розумна Л. 
Дослідження стародруків Івана Федорова у процесі їх реставрації / Л. Розумна, Л. Льода // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2000. - Вип. 4. - С. 170-177. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.63(4Укр)432 + Ч736.473

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70337 Пошук видання у каталогах НБУВ 


17.
Полегайлов О. 
Кириличні стародруки XVI - XVIII ст. у збірці Центрального державного історичного архіву України (м. Київ): попередні підсумки вивчення / О. Полегайлов // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2000. - Вип. 4. - С. 73-82. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.63(0)4/5 + Ч814(4Укр)711

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70337 Пошук видання у каталогах НБУВ 


18.
Ковальчук Г. 
Неопублікована інструкція С.І.Маслова по опису українських стародруків / Г. Ковальчук // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2000. - Вип. 4. - С. 45-64. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч737.118.11-51

Шифр НБУВ: Ж70337 Пошук видання у каталогах НБУВ 


19.
Ковальчук Г. І. 
Видання Біблії з фондів відділу стародруків та рідкісних видань Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського / Г. І. Ковальчук // Рукоп. та книжк. спадщина України : археогр. дослідж. унік. архів. та бібл. фондів. - 2000. - Вип. 5. - С. 3–15. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.63(4УКР)-5 + Э37-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68592 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 


20.
Студії з архівної справи та документознавства. Т. 6 / ред.: В. П. Ляхоцький; Укр. держ. НДІ й ін-т архів. справи та документознавства. - К., 2000. - 163 с. - укp.

Вміщено матеріали Міжнародної наукової конференції "Національна архівна спадщина: проблеми збереження", яка відбулася 2 - 5 листопада 1999 р. у Києві. Висвітлено фізико-хімічні, біологічні та технічні аспекти зберігання, застосування нових матеріалів і технологій у реставрації архівних документів і стародруків, а також правові норми пожежної безпеки у державних архівах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч811.46я43(0) + Ч24я54(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж69076 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :

...
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського