Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (9)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (4)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>A=ГОРДІЄНКО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

1.
Гордієнко Г. Л. 
Підприємництво в інформаційно-бібліографічній діяльності / Г. Л. Гордієнко. - К. : Знання, 1999. - 22 c. - укp. - рус.

Засобами більш повного задоволення попиту населення на інформаційно-бібліотечні послуги є удосконалення традиційних форм обслуговування читачів, а також впровадження в практику бібліотек нових, більш якісних платних послуг. Бібліотека не розглядає платні послуги як додаткове джерело фінансування, не ставить завдання одержувати великі прибутки, головне полягає у найповнішому, оперативному і якісному задоволенні запитів читачів певних категорій. Тому підприємництво прокладає шляхи в бібліотечній сфері. Саме завдяки підприємництву бібліотеки в такій складній економічній ситуації мають змогу вдосконалювати форми і методи своєї роботи, а платні послуги спрямовувати на реалізацію різноманітних запитів читачів, серед яких найбільш розповсюдженими стали такі як: ксерокопіювання, звукозаписування, підготовка інформаційно-бібліографічних списків, передача в оренду приміщень, організація відеосалонів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)к94 + Ч75 я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87075 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Гордієнко Г. Л. 
Створення і розвиток науково-технічної інформації / Г. Л. Гордієнко. - К. : Наук. світ, 2000. - 77 c. - укp.

Розглянуто проблеми створення і вдосконалення науково-технічної інформації (НТІ) в Україні, діяльність органів НТІ, а також специфічні особливості науково-технічних бібліотек за умов переходу до ринкових відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч233(4УКР) + Ч234(4УКР) + Ч734(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600417 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Гордієнко І. В. 
Розвиток інформаційно-бібліотечного забезпечення спеціалістів-медиків / І. В. Гордієнко // Наукові медичні бібліотеки - пріоритети розвитку і перспективи: Матеріали наук.-практ. конф. - К., 2006. - С. 91-95. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.601.7(4УКР)589:Р

Шифр НБУВ: ВА682099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Глобіна Т. О. 
Розвиток інформаційно-бібліотечного сервісу на сучасному етапі / Т. О. Глобіна, І. В. Гордієнко // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2002. - Вип. 9. - С. 38-46. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(0) + Ч738

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 


5.
Історія розвитку бібліотек України для дітей (кінець XIX - XX ст.) : монографія / А. І. Гордієнко, А. С. Кобзаренко, Н. Г. Душенчук, Н. Г. Ашаренкова, Л. П. Полікарпова; ред.: Л. П. Каліберда, Н. О. Новікова; Нац. б-ка України для дітей. - Київ : Ліра-К, 2015. - 589 c. - укp.

Розглянуто багатогранну роботу дитячих бібліотек із залучення дітей до книги та знань, розвитку їх пізнавальних інтересів, допомоги у навчанні та змістовному проведенню дозвілля. Показано, як різні соціально-політичні, культурні, економічні фактори впливали на діяльність бібліотек, детермінували їх соціальні функції, зміст, форми та методи роботи. Висвітлено прогресивні починання бібліотекарів і систему цінностей дитячих бібліотек в різні періоди вітчизняної історії. Розвиток української держави на сучасному етапі характеризується як економічними, так і соціальними проблемами, у вирішення яких посильний вклад вносять і бібліотеки України для дітей. Адже основою подальшої розбудови кардинально нової української держави є виховання та формування у підростаючого покоління таких якостей: людини-особистості, людини-громадянина, людини-патріота. Унікальний досвід вирішення проблем виховання підростаючого покоління у різні історичні етапи розвитку української держави дитячими бібліотеками України презентує колектив Національної бібліотеки України для дітей. Розкрито еволюцію ролі бібліотек і бібліотечної професії у створенні гуманістичного, справедливого суспільства через розширення доступу дітей до надбань світової культури, формування свідомого, суспільно активного громадянина демократичної держави. Нині в Україні функціонує 1 163 дитячі бібліотеки, які щорічно відвідують понад 25млн читачів. Сучасне інформаційне суспільство дає можливість молодшому поколінню вибирати та користуватися інформаційними технологіями, але до цікавої, корисної, доброї книги та дитячої бібліотеки вони завжди тягнуться. Розглянуто проблеми подальшого вдосконалення змісту та якості роботи бібліотек мережи, а також підвищення наукового рівня Національної бібліотеки України для дітей на сучасному етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч739.3(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА796372 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Гордієнко А. І. 
Дитяча бібліотека як культуротворчий феномен: український досвід : автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / А. І. Гордієнко; Національна музична академія України імені П. І. Чайковського. - Київ, 2018. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено дитячій бібліотеці як культуротворчому феномену, діяльність якої підпорядкована збереженню й використанню культурної спадщини як основи національно-культурної ідентичності. Метою роботи є з’ясування культурної складової процесу формування громадянського світогляду підлітків засобами дитячих бібліотек у діалектиці його соціокультурної сутності та проявів. У дослідженні дитячу бібліотеку розглянуто у контексті соціокультурного життя людського суспільства, а закономірності її розвитку - як відображення еволюції духовних цінностей суспільства. Відзначено, що діяльність дитячих бібліотек України повинна бути підпорядкована одній загальній меті - оптимальному культурно-інформаційному забезпеченню життєдіяльності суспільства в цілому і кожного читача зокрема. Вихідним положенням для розроблення обґрунтованої моделі діяльності дитячої бібліотеки як відкритої культурної інституції, призначеної для сприяння використанню накопиченого людством знання шляхом вільного доступу до нього, зберігання документованого знання як суспільного надбання, забезпечення дітям оптимальних умов для культурного розвитку, формування і задоволення їхніх освітніх, комунікативних та інших потреб, стало визначення місії дитячої бібліотеки як сприяння соціокультурному становленню особистості через створення контенту саморозвитку, який передбачає доступність сукупного знання людства та формування системи цінностей, що ґрунтується на принципах гуманізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.154 + Ч739.4(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського