Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (3)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (4)Бібліотекарям - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>A=СУКАЛ$<.>+<.>A=АЛЕВТИН$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

1.
Сукало А. М. 
Розвиток інноваційних технологій у формуванні інформаційних архівних ресурсів України (1991 - 2003 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.10 / А. М. Сукало; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К., 2005. - 18 c. - укp.

Уперше комплексно досліджено історію впровадження інноваційних технологій в архівну справу України, визначену як сегмент загальнодержавної інформаційної структури. Проаналізовано процес інформатизації архівних установ України за період з 1991 р. до 2003 р. як фактор їх модернізації, установлено основні концептуальні, науково-методичні та практичні напрямки цієї діяльності. Узагальнено досвід інформатизаційних запроваджень у галузі. З використанням наявної джерельної й історіографічної бази з питань історії інформатизації визначено й обгрунтовано основні періоди інформатизації архівних установ. Висвітлено тенденції подальшого розвитку архівної справи, передумови та наслідки діяльності споріднених установ у цьому напрямі. Охарактеризовано склад і зміст архівних інформаційних ресурсів нового типу, розкрито їх роль у формуванні Національного реєстру інформаційних ресурсів та їх значення для дослідження історії України. Базуючись на даних проведеного моніторингу державних архівних установ, здійснено комплексний аналіз сучасного стану інформатизації галузі, висвітлено перспективні завдання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338021 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Сукало А. М. 
Архівна галузь України в умовах глобального інформаційного середовища / А. М. Сукало // Рукоп. та книжк. спадщина України : археогр. дослідж. унік. архів. та бібл. фондів. - 2004. - Вип. 9. - С. 203–216. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68592 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 


3.
Інститут рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського: формування фонду, науково-дослідницька та науково-інформаційна діяльність, створення електронного ресурсу (2000-2021) : [монографія] / Т. О. Батанова, О. П. Бодак, О. М. Гальченко, Л. В. Гарбар, Л. А. Дубровіна, Н. М. Зубкова, Т. В. Коваль, І. С. Корчемна, О. П. Степченко, А. М. Сукало; ред.: Н. М. Зубкова, Я. В. Кучмій, Л. А. Дубровіна; Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. - Київ : НБУВ, 2021. - 513 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Висвітлено мету, засоби і результати науково-дослідницької та науково-інформаційної діяльності Інституту рукопису (ІР) Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського за перше двадцятиріччя XXI ст. У трьох розділах розглянуто напрацювания фахівців ІР з науково-теоретичних та конкретно-історичних досліджень рукописних книг, джерелознавчого і книгознавчого вивчення рукописних та книжних зібрань і колекцій, з комплектування та опрацювання особових архівів, що разом складають історико-культурну спадщину України, яка зберігається у фондах одного з найбільш знакових підрозділів Бібліотеки - рукописного. Четвертий розділ присвячено висвітленню науково-дослідницьких проектів з історії науки, архівної та бібліотечної справи України. Зазначено, що популяризація наукових знань, соціокультурна та видавнича діяльність, обслуговування читачів в ІР актуалізуються в п’ятому розділі видання. Значну увагу акцентовано на таких пріоритетних напрямах роботи ІР НБУВ, як створення інформаційних ресурсів на засадах цифрових технологій та організації відкритого доступу до документальних джерел. У Додатках надано відомості про кадровий склад ІР НБУВ, наукові та публічні заходи, в яких брали участь співробітники ІР, електронні виставки, бібліографію науковців за 2018-2021 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.834.2 + Ч734(4УКР)751.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69126 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського