Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (3)Література з книгознавства (1)Бібліотекарям - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>A=ФЕДАК$<.>+<.>A=СОФІЯ$<.>+<.>A=АНДРІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

1.
Орос О. М. 
Грушівський монастир і початки кириличного слов'янського книгодрукування : Штрихи з історії укр. друкарства / О. М. Орос; ред.: Д. Федака; Пер.: Д. Федака. - Ужгород : Закарпаття, 2001. - 272 c. - укp.

Розглянуто гіпотезу про існування Грушівської друкарні наприкінці XV - початку XVII ст. Висвітлено діяльність друкарні при Грушевському монастирі Св. Архангела Михаїла у XVI. Охарактеризовано рукописні книжки Карпатської Русі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.63(4)431.32 + Ч611.63(4УКР)4 + Ч611.5 + Ч611.63(4УКР)-31 + Э372.27-647.2 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА612699 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Федак С. А. 
Українська літературна мова на Волині у XVIII ст. (фонетика та морфологія почаївських стародруків) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.01 / С. А. Федак; НАН України. Ін-т укр. мови. - К., 2004. - 20 c. - укp.

На підставі вивченя малодосліджених пам'яток, виданих у друкарнях Почаївського монастиря у василіянський період його історії, встановлено фонетичні та морфологічні особливості української літературної мови XVIII ст. Охарактеризовано питомо українські риси вокалізму та консонантизму, засвідчені у пам'ятках Почаївської друкарні, проаналізовано морфологічну структуру мови текстів, церковнослов'янські елементи української редакції. З'ясовано, що почаївські стародруки повною мірою засвідчують характерні особливості української мови, які відрізняють її від інших слов'янських мов. Виявлено діалектні риси та поодинокі полонізми, відображені у текстах досліджених книг і властиві сучасним волинським говіркам, проаналізовано їх співвідношення з загальномовними. З'ясовано, що діалектні особливості не надавали мові аналізованих творів вузько локального значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-03 + Ч611.63(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331866 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського