Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (20)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (73)Література з книгознавства (1)Дослідження рукописних та архівних фондів (1)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (64)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (16)Бібліотекарям - Автореферати дисертацій (76)Бібліотекарям - Віртуальна бібліографічна довідка (6)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=ЇХ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 879
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Фоменко І. М. 
Аналіз досвіду автоматизації бібліотек / І. М. Фоменко // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 1999. - Вип. 1. - С. 153-161. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено різні аспекти автоматизації бібліотек: від розробки концепції до створення автоматизованих інтегрованих інформаційно-бібліотечних систем і впровадження їх у бібліотеках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Бібліотека Канадсько-українського центру: досвід роботи та тенденції розвитку : Матеріали наук.-практ. конф., Харків, 25 верес. 2000 р. / уклад.: В. О. Ярошик, О. С. Рябцева; Харк. держ. наук. б-ка ім. В.Г.Короленка. - Х., 2000. - 62 c. - укp.

Розглянуто питання щодо організації фондів екстеріорики у бібліотеці Канадсько-українського центру при відділі україніки Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка, використання їх у бібліографічній та науково-дослідній роботі, значення документів для патріотичного виховання студентів військових і цивільних учбових закладів. Висвітлено перспективи впровадження інформаційних технологій у бібліотеках екстеріорики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)754.3 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605519 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Бібліотека. Інформація. Суспільство : Зб. наук. пр. за матеріалами Всеукр. наук.-практ. конф., 20-22 жовт. 1998 р. / ред.: В. Бабич; Укр. бібл. асоц. - К., 1998. - 283 c. - укp.

Розкриваються історичні аспекти розвитку книжкової та бібліотечної справи в Україні. Висвітлюються питання підготовки, підвищення кваліфікації, безперервної освіти працівників бібліотечно-інформаційної сфери. Наведені результати наукових досліджень (зарубіжних та вітчизняних) у галузі бібліотекознавства, проаналізована їх роль у поліпшенні діяльності бібліотек. Розглянута законодавча база бібліотечно-інформаційної діяльності України, роль бібліотек у соціально-комунікативній структурі та інформатизації суспільства. Окреслено перспективи реалізації принципу загальнодоступності інформаційних ресурсів держави, інтелектуальної свободи, а також міжнародної інтеграції як засобу підвищення якості інформаційно-бібліотечного обслуговування громадян України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4УКР) + Ч75 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589441 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Видання "Просвіт" Наддніпрянської України (1906-1922 рр.) : Бібліогр. покажч. / уклад.: С. Л. Зворський; Нац. парлам. б-ка України. - К. : Глобус, 1999. - 133 c. - (Укр. культ.-освіт. т-ва "Просвіта"; Вип.4). - укp.

Зроблено спробу розкрити всебічну діяльність товариств "Просвіта", які діяли в різні роки як на теренах України, так і за їх межами, в місцях компактного розселення української діаспори. У покажчику, частково анотованому, на підставі історико-бібліографічного дослідження подано опис друків (книг, аркушевої, образотворчої продукції, періодичних видань тощо), що були видані "Просвітами" на території Наддніпрянської України у 1906-1922 рр., а також вибірково - публікацій з періодичних видань, що виходили в ці роки під егідою "Просвіт", найбільш цікавих з літературознавчої, культурологічної, історичної, краєзнавчої точок зору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Я181(4УКР)21 + Ч734(4УКР)756.1 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589808 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Горбаченко Т. Г. 
Вплив християнства на становлення писемної культури Русі-України: релігієзнавчо-філософський аспект / Т. Г. Горбаченко. - К. : Академія, 2001. - 272 c. - Бібліогр.: с. 229-270. - укp.

Розглянуто питання впливу християнства на становлення писемної культури Русі-України у XI - XVII ст. На засадах філософсько-релігієзнавчих позицій грунтовно проаналізовано мову та писемність як складові церковно-релігійного життя в цілому і, зокрема, православних християн: документальні пам'ятки християнської писемної культури - рукописні та друковані книги, способи їх збереження та використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-117.3 + Ч611.5 + Ч611.63(4УКР)4 + Ш108*03 + Ч734(4УКР)759.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605674 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Соляник А. А. 
Документні потоки та масиви : Навч. посіб. / А. А. Соляник; Харк. держ. акад. культури. - Х., 2000. - 109 c. - укp.

Вперше з документознавчих позицій узагальнено теоретичні знання про особливості документних потоків і масивів як штучно створеної підсистеми документних комунікацій суспільства. Розкрито їх сутність, ознаки, властивості, структуру, закономірності розвитку, методи аналізу та оцінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я7 + Ч75 я7 + Ч23 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601123 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Ляшенко Л.  
Матеріали на допомогу підвищенню фахового рівня бібліотекарів через Інтернет / Л. Ляшенко; Нац. парлам. б-ка України. Інформ. центр з питань культури та мистец. - К., 2000. - 38 c. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розглянуто можливості використання Інтернету з метою задоволення інформаційних потреб, підвищення фахового рівня бібліотекарів та поліпшення їх орієнтації у світовому мережевому просторі інформаційних ресурсів з бібліотечної справи. Висвітлено спеціалізовані інформаційні бази для бібліотечних працівників, можливості довідкових служб. Наведено колекції електронних ресурсів з бібліотечної та інформаційної науки на сайтах професійних об'єднань. Досліджено інформаційні ресурси вищих навчальних бібліотечних закладів, он-лайнові навчальні ресурси для бібліотекарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 р7 + Ч730.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р89689 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Кроуфорд Д.  
Оцінка бібліотечних й інформаційних послуг / Д. Кроуфорд; ред.: С. П. Уебб. - Б.м. : Асліб, Б.г. - 68 c. - (Сер. путівників "Асліб" із ноу-хау). - Бібліогр.: с. 63-66. - укp.

У центрі уваги роботи - оцінка бібліотечних послуг, що надаються користувачеві: як їх можна ідентифікувати, створити передумови їхнього розуміння, оцінити і використати. Висвітлено кількісні та якісні методи збору інформації, а також подано приклади застосування згаданої практики у публічних, наукових і спеціальних бібліотеках, зокрема, розглянуто дослідницьку роботу, статути та угоди на рівні обслуговування, а також зразки відповідних дослідницьких проектів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч231.32 + Ч734(0/8) к94

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Ніколас Д.  
Оцінка інформаційних потреб: Методи і технології / Д. Ніколас. - London : Асліб, Б.г. - 76 c. - (Сер. путівників "Асліб" із ноу-хау). - Бібліогр.: с. 75-76. - укp.

Надано відомості про систему заходів для аналізу і дослідження інформаційних потреб. Розкрито, що оцінка інформаційних послуг є важливою для здорового функціонування інформаційних служб. Викладено та роз'яснено головні концепції, пов'язані з визначенням інформаційних потреб. Окреслено головні характеристики інформаційних потреб і засоби їх задоволення. Визначено і оцінено 11 характеристик: тема, функція, характер, інтелектуальний рівень, точка зору, кількість, якість, хронологічне охоплення, швидкість доставки, місце публікації, опрацювання та пакетування. Розглянуто перешкоди на шляху людей до забезпечення власних інформаційних потреб, подано огляд методик збирання даних для дослідження інформаційних потреб та використання документів. Висвітлено ключові чинники, що окреслюють значення оцінки інформаційних потреб для успішних управлінських рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч231.3 + Ч730.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591755 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Педагогічні пошуки в галузі мистецької освіти в Україні на межі третього тисячоліття: традиції, сучасність, перспективи : Зб. тезів за матеріалами Всеукр. наук.-практ. конф. (Луганськ, 4 - 6 квіт. 2001р.) / ред.: О. М. Мамченко; Держ. метод. центр навч. закл. культури і мистец. - Луганськ, 2001. - 226 c. - (Мистец. освіта). - укp.

Висвітлено проблеми розробки та використання нових педагогічних технологій і методик у мистецьких навчальних закладах України. Розглянуто загальні питання мистецької освіти. Викладено деякі аспекти та особливості адаптації юнаків і дівчат до навчання у вищих навчальних закладах культури та мистецтв І - ІІ рівнів акредитації. Розкрито психологічні засади розвитку музичної обдарованості. Проаналізовано взаємозв'язок загальної психології, музичної психології та методики навчання в процесі підготовки до державного испиту. Використано "педагогіку співробітництва" в процесі формування фахівців культури. Застосовано модульну систему організації навчання та рейтингового контролю знань студентів з дисципліни "Методика викладання гри на фортепіано". Висвітлено напрямки роботи центру підвищення кваліфікації у системі інформаційного забезпечення мистецької освіти. Удосконалено зміст і технологію підготовки кадрів для документально-інформаційної сфери. Наведено новий підхід до краєзнавчої підготовки бібліотечних фахіців. Розглянуто деякі питання інформаційного забезпечення бібліотечної освіти. Досліджено деякі проблеми реалізації нових шляхів формування спеціаліста бібліотечної справи за сучасних умов. Описано сучасні напрямки хореографії ХХ ст. та їх походження. Викладено концепцію становлення та розвитку духовної особистості художника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31р(4УКР)3я431 + Щ32р(4УКР)3я431 + Щ10р(4УКР)3я431 + Ч73р я431(4УКР)

Шифр НБУВ: ВА606573 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Рибальченко Л. Л. 
Проблеми особистих архівів і практика Харківського історичного музею / Л. Л. Рибальченко // Культура України. Мистецтвознав. - Х., 2000. - Вип. 6. - С. 271-277. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто практику музейної роботи в галузі використання особистих архівів на прикладі родинних документів Шарфенбергів, що зберігаються в Харківському історичному музеї. Введення їх до наукового обігу сприяє пожвавленню краєзнавчих досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч774(4Укр)76:Т + Ч814(4Укр)76

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69510 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Простір, в якому легко орієнтуватися. Методичні поради з організації виставочної роботи / уклад.: Т. Я. Зайцева; Дніпропетр. обл. універс. наук. б-ка. - Д., 2000. - 38 c. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Висвітлено історію книжкових виставок. Викладено основні правила, які необхідно пам'ятати під час оформлення виставок. Охарактеризовано види книжкових виставок і методику їх організації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.102-32

Шифр НБУВ: Р89704 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Публічні бібліотеки: сучасність і майбутнє : Зб. ст. міжнар. наук.-практ. конф. / ред.: В. С. Бабич; Укр. бібл. асоц. - К., 1998. - 174 c. - укp.

Висвітлено історію становлення та розвитку публічних бібліотек, всебічно розкрито діяльність на сучасному етапі та представлено пріоритетні напрямки на майбутнє. Висунуто конкретні пропозиції щодо удосконалення діяльності публічних бібліотек, намічено шляхи вирішення загальних проблем, запропоновано різноманітні форми та шляхи подолання сучасних труднощів в житті бібліотек, підкреслено необхідність їх подальшого вивчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4УКР) + Ч734(4УКР)751.1 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585783 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Українознавчий фонд ХДНБ ім. В.Г.Короленка: склад та використання : За результатами наук. дослідж. / ред.: Н. М. Кушнаренко; уклад.: І. В. Ганзя; Харк. держ. наук. б-ка ім. В.Г.Короленка. - Х., 1999. - 60 c. - укp.

Надано узагальнюючу оцінку книжкового українознавчого фонду Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка. Вперше здійснено кількісно-якісний аналіз книжкового українознавчого фонду, відомостей про його зміст, видовий, типологічний, мовний і хронологічний склад. Подано стислий виклад змісту окремих українознавчих документів, що мають велику наукову та інформаційну цінність. Розкрито організаційну структуру українознавчого фонду Бібліотеки. Проаналізовано документно-інформаційні потреби користувачів і рівень їх задоволеності фондом. Наведено пропозиції стосовно складу та структури українознавчого фонду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.831.1(4УКР)540

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601975 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Україномовна книга у фондах Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського 1798-1916. Вип. 2. 1886-1900 / ред.: В. Ю. Омельчук; уклад.: М. Д. Бойченко; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К. : Абрис, 1998. - 376 c. - (Нац. бібліогр. України). - у.

До другого випуску каталогу увійшли книги українською мовою гражданським друком за 1886-1900 рр. з фондів Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського, незалежно від місця їх видання. Праця виконується в межах програми "Репертуар української книги".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.831.1(4УКР)541.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: В341354 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Українські архівісти : Біобібліогр. довід.: У 3 вип. Вип. 1. XIX cт. - 1930-ті рр. / ред.: В. С. Шандра; упоряд.: О. М. Коваль; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. - К., 1999. - 367 c. - укp.

Вміщено статті про істориків, архівістів, представників української культури і науки, громадських і державних діячив ХІХ ст. - 1930-х рр. (Д.І.Багалія, М.М.Бужинського, М.П.Василенка, Ф.А.Герасименка, В.Ф.Домбровського, П.Я.Дорошенка, Ф.І.Леонтовича, І.І.Огієнка, Д.І.Яворницького та інших), чільне місце у діяльності яких належало архівній справі та архівознавству. Основну увагу приділено практичним архівним питанням та теоретичним архівознавчим аспектам, пов'язаним із збереженням історичних комплексів документів, їх опрацюванням, заснуванням архівів як установ та налагодженням наукового використання архівної інформації для дослідження історичного минулого України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч813(4УКР)5-8 я2 + Ч813(4УКР)6-8 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342580 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Історія наукових бібліотек у контексті історії, культури, освіти в Україні : Матеріали наук.-практ. конф., 14-15 жовт. 1999 р., Київ / ред.: В. П. Кисельова; Держ. іст. б-ка України. - К., 1999. - 110 c. - укp.

Розглянуто широкий спектр питань становлення мережі наукових бібліотек в Україні, історії бібліотек та їх структурних підрозділів (зокрема, Державної історичної бібліотеки, Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.М.Горького, Полтавської державної обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П.Котляревського, Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського), проблеми взаємодії наукових бібліотек у забезпеченні інформаційних потреб суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4УКР)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Папакін Г. В. 
Архів Скоропадських: фамільні архіви української еліти другої половини ХVІІ - ХХ ст. та архівна спадщина роду Скоропадських : Моногр. / Г. В. Папакін; Держ. ком. арх. України; Центр. держ. істор. арх. України, м.Київ. - К., 2004. - 417 c. - Бібліогр.: с. 381-403. - укp.

Проведено дослідження архівної спадщини національної еліти України та фамільних зібрань, накопичених представниками української старшини/шляхти протягом другої половини XVII - XX ст. Розглянуто історію виникнення та формування рукописних зібрань української родової еліти й охарактеризовано сучасні методи їх дослідження. Особливу увагу приділено вивченню архіву Скоропадських - одного з найвідоміших в українській історії родів, який дав країні двох гетьманів, кількох вищих урядовців Гетьманщини XVIII ст., представників місцевої адміністрації Російської імперії, військових і громадських діячів. Наведено публікації фамільних архівалій.

Проведено исследование архивного наследия национальной элиты Украины и фамильных собраний, накопленных предствителями украинской старшины/шляхты во второй половине XVII - XX вв. Рассмотрена история возникновения и формирования рукописных собраний украинской родовой элиты и охарактеризованы современные методы их исследования. Особое внимание уделено изучению архива Скоропадских - одного из наиболее известных в украинской истории родов, давшего двох гетманов, нескольких высших правителей Гетманщины XVIII вв., представителей местной администрации Российской империи, военных и общественных деятелей. Приведены публикации фамильных архивалий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч813(4УКР) + Т3(4УКР)0-8,01 Скоропадські

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659758 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Мяскова Т. Є. 
Бібліотека Імператорського університету Св. Володимира: з історії комплектування (1834 - 1927 рр.) : Моногр. / Т. Є. Мяскова; Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського НАН України. - К., 2005. - 184 c. - укp.

Розглянуто питання історії та комплектування бібліотеки Імператорського університету Св. Володимира за період 1834 - 1927 рр. Визначено основні етапи розвитку бібліотеки у взаємозв'язку з історією Університету. На підставі комплексного дослідження архівних джерел висвітлено особливості її формування, наведено перелік колекцій, що надійшли до фондів упродовж 1834 - 1917 рр. Встановлено основні джерела комплектування бібліотеки, охарактеризовано принципи відбору наукової літератури. Показано роль бібліотекарів та їх помічників у формуванні її фондів і створенні каталогів.

Рассмотрены вопросы истории и комплектования библиотеки Императорского университета Св. Владимира за период 1834 - 1927 гг. Определены основные этапы развития библиотеки во взаимосвязи с историей Университета. На основании комплексного исследования архивных источников освещены особенности ее формирования, приведен перечень коллекций, поступивших в фонды в течении 1834 - 1917 гг. Установлены основные источники комплектования библиотеки, охарактеризованы принципы отбора научной литературы. Показана роль библиотекарей и их помощников в формировании ее фондов и создании каталогов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)757.11 г + Ч736.17(4УКР)571.1 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662532 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Методичні видання обласних бібліотек для дітей (1945 - 2000 рр.) : Ретроспект. наук.-допом. бібліогр. покажч. / ред.: Н. С. Дяченко; Нац. б-ка України для дітей. - К., 2004. - 120 c. - укp.

На підставі узагальнення картотек-видань обласних бібліотек України для дітей, даних з оглядових довідок Державної бібліотеки України для дітей про їх видавничу діяльність, а також матеріалів з фонду кабінету бібліотекознавства Національної бібліотеки України для дітей наведено покажчик методичних видань обласних бібліотек для дітей та Центральної бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка ЦБС м.Києва за період 1945 - 2000 рр. з питань популяризації літератури з різних галузей знань, форм і методів роботи з читачами та пропаганди літератури.

На основе обобщения картотек-изданий областных библиотек Украины для детей, данных из обзорных справок Государственной библиотеки Украины для детей об их издательской деятельности, а также материалов из фонда кабинета библиотековедения Национальной библиотеки Украины для детей предложен указатель методических изданий областных библиотек для детей и Центральной библиотеки им. Т.Г.Шевченко ЦБС г.Киева за период 1945 - 2000 гг. по вопросам популяризации литературы из различных областей знаний, форм и методов работы с читателями, пропаганды литературы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч739 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО26019 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

...
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського